Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

05.10.2016 Warszawa Gala wręczenia Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z udziałem wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego oraz wiceministrów: Jarosława Sellina, Magdaleny Gawin i Wandy Zwinogrodzkiej.

 

czytaj więcej

02.10.2016 Gdynia Gościem koncertu inauguracyjnego „Gala otwarcia Gdynia ClassicaNova” w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

czytaj więcej

02.10.2016 Wejherowo W uroczystościach ku czci pomordowanych w lesie piaśnickim koło Wejherowa weźmie udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Konkurs o stypendia z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2017 r.

  1 września br. został ogłoszony Konkurs o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2017 r. Nabór wniosków potrwa do 30 września 2016 r. Przedmiotem konkursu są stypendia, które mają charakter cyklicznego świadczenia finansowego dla osób fizycznych.
  czytaj więcej

   
 • Trwa nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Funduszu Współpracy Bilateralnej - część „a” na wizyty studyjne na kwotę 268 854 EUR (1 174 516 PLN).
  czytaj więcej

   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy MKiDN Radosław Różycki
Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Bydgoszcz: podpisanie umowy o dofinansowanie Opery Nova01-10-2016

  Blisko 9,5 mln zł dofinansowania otrzyma Opera Nova w Bydgoszczy w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Umowę w tej sprawie w siedzibie Opery Nova  podpisał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • List ministra kultury z okazji rozpoczęcia roku akademickiego01-10-2016

  Pomyślności w pracy artystycznej, dydaktycznej i naukowej – tego m.in. życzy społeczności akademickiej uczelni artystycznych wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński z okazji inauguracji nowego roku akademickiego 2016/2017.

  czytaj więcej
 • Propozycja ministra kultury ws. Muzeum Techniki i Przemysłu NOT30-09-2016

  Wspólne utworzenie Narodowego Muzeum Techniki – z taką propozycją, po wnikliwej ocenie sytuacji, w jakiej znalazło się Muzeum Techniki i Przemysłu NOT – zwrócił się wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

  czytaj więcej
 • USA: wicepremier wręczył medale „Gloria Artis”28-09-2016

  Złote medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Instytutu Józefa Piłsudskiego i Muzeum Polskiego w Ameryce oraz brązowe medale dla Franka Foxa i Jana Sporka – takie odznaczenia wręczył, podczas oficjalnej wizyty w USA (24-27 września br.), wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Metropolitan Opera: minister kultury na premierze „Tristana i Izoldy” w reż. Trelińskiego27-09-2016

  Nowy sezon artystyczny nowojorskiej Metropolitan Opera 26 września 2016 r. otworzył spektakl „Tristan i Izolda” Richarda Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego, przygotowany w koprodukcji m.in z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie. Gościem wydarzenia był – przebywający obecnie z wizytą w USA – wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Podsumowanie dofinansowań w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz funduszy norweskich26-09-2016

  Konferencja „Ochrona dziedzictwa kulturowego i promocja kultury - podsumowanie programów dla obszaru kultury finansowanych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014” odbyła się 27 września br. w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wydarzenie otworzyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury Norwegii Bård Folke Fredriksen. Konferencję zorganizował Departament Funduszy i Spraw Europejskich MKiDN.

  czytaj więcej
 • Gdynia: Złote Lwy dla "Ostatniej rodziny"26-09-2016

  Film Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego synu Tomaszu zdobył Złote Lwy na zakończonym 24 września br. 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Podczas gali uroczystego zamknięcia festiwalu główną nagrodę wręczyła laureatowi wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

  czytaj więcej
 • Minister Gliński z wizytą w USA25-09-2016

  Udział w Sympozjum nt. wizerunku Polski w mediach, wizyta w Muzeum Narodowym pamięci Tadeusza Kościuszki i Instytucie Piłsudskiego, wręczenie odznaczeń resortowych oraz spotkania z weteranami i środowiskami polonijnymi - to najważniejsze punkty wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Nowym Jorku i Filadelfii w dniach 24-27 września.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Polak zwycięzcą Eurowizji dla Młodych Muzyków

Łukasz Dyczko- 18- letni saksofonista z Gorlic został zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. W konkursie wykonał "Rapsodię na saksofon altowy" Andre Waigneina.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

24-25 września, osoby powyżej 60. roku życia będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura”.

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół