Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

28.10.2016 Warszawa Wiceminister kultury dr hab. Magdalena Gawin będzie uczestniczyć w obchodach 40-lecia działalności warszawskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

czytaj więcej

27.10.2016 Warszawa Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w otwarciu konferencji poświęconej eksportowi muzyki "Music Export Conference" w Centrum Kreatywności w Warszawie.

czytaj więcej

27.10.2016 Wrocław Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin weźmie udział w posiedzeniu Rady do Spraw Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej, które odbędzie się w gmachu głównym Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Trwa nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Funduszu Współpracy Bilateralnej - część „a” na wizyty studyjne na kwotę 268 854 EUR (1 174 516 PLN).
  czytaj więcej

   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy MKiDN Radosław Różycki
Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Szkolenia dla potencjalnych beneficjentów POIiŚ26-10-2016

  Jak prawidłowo przygotować wniosek o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020? Odpowiedzi na to pytanie będzie można poznać uczestnicząc w bezpłatnych szkoleniach, które odbędą się 24 i 25 listopada 2016 r. w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Złoty Medal „Gloria Artis” dla Małgorzaty Walewskiej26-10-2016

  Światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Walewska otrzymała z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenie, przyznane za wybitny wkład artystki w rozwój kultury polskiej, śpiewaczka odebrała na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej 25 października br. po spektaklu „Goplana”, w którym wystąpiła.

  czytaj więcej
 • Teatr Narodowy z Budapesztu wystąpił w Warszawie22-10-2016

  - To wielki, symboliczny gest ze strony naszych węgierskich przyjaciół, że Warszawa widzi „Ilonkę Toth” pierwsza, przed Budapesztem – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński przed warszawską prapremierą spektaklu. Pokaz odbył się 21 października 2016 r. w stołecznym Teatrze Polskim. Wśród gości byli także minister sprawiedliwości Węgier László Trócsányi oraz wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

  czytaj więcej
 • Wyniki oceny projektów zgłoszonych do Kontraktów Terytorialnych21-10-2016

  89 przedsięwzięć - zgłoszonych w ramach naboru nowych projektów do Kontraktu Terytorialnego – otrzymało rekomendację kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 20 października br. wykaz rekomendowanych projektów trafił do Ministerstwa Rozwoju, które odpowiedzialne jest za dalszą koordynację prac zmierzających do przyjęcia listy przez Radę Ministrów.

  czytaj więcej
 • Nagroda Polin 2016 przyznana21-10-2016

  Jacek Koszczan, popularyzator historii Żydów z Dukli na Podkarpaciu, otrzymał Nagrodę Polin 2016. Uroczysta gala jej wręczenia - z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz wiceministra kultury Jarosława Sellina - odbyła się 20 października 2016 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Finał 23. edycji konkursu Dobry Wzór21-10-2016

  28 laureatów wyłoniło jury konkursu Dobry Wzór spośród 136 obiektów, które zakwalifikowały się do finału 23. edycji wydarzenia. W gali wręczenia nagród, która odbyła się 20 października br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie wziął udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie19-10-2016

  W krakowskim kościele oo. Dominikanów odprawiona została msza żałobna w intencji zmarłego 9 października br. Andrzeja Wajdy. Wybitny reżyser został pochowany na Cmentarzu Salwatorskim. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział wiceminister kultury Magdalena Gawin.

  czytaj więcej
 • Pożegnanie Andrzeja Kopiczyńskiego19-10-2016

  Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Kopiczyńskiego odbyły się 19 października br. na Starych Powązkach w Warszawie. Wzięła w nich udział wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka. Wybitny aktor filmowy i teatralny zmarł 13 października br. Miał 82 lata.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Biennale Sztuki w Wenecji 2017: znamy zwycięski projekt w Pawilonie Polskim

Projekt autorstwa Barbary Piwowarskiej, którego przedmiotem jest realizacja artystki Sharon Lockhart pod tytułem „Mały Przegląd” - zwyciężył w konkursie na kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim na 57 Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 2017 r.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół