Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

04.07.2016 Kielce Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin weźmie udział w obchodach 70. rocznicy pogromu kieleckiego. Minister będzie uczestniczył w debatach dotyczących wydarzeń z 4 lipca 1946 r. oraz złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary pogromu.

czytaj więcej

29-30.06.2016 Gdańsk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin weźmie udział w posiedzeniu Polsko-Litewskiej Grupy Ekspertów ds. Zachowania Dziedzictwa Kulturowego, które odbędzie się w Gdańsku.

czytaj więcej

28.06.2016 Warszawa Podsekretarz Stanu w MKiDN, Generalny Konserwator Zabytków dr Magdalena Gawin weźmie udział w posiedzeniu Rady Ochrony Zabytków.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Wstępne konsultacje MKiDN dotyczące nowelizacji Dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przystępuje do prac nad projektem nowelizacji Dyrektywy 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych. W tym celu MKiDN ogłasza wstępne konsultacje, których celem jest zasięgnięcie opinii zainteresowanych środowisk co do kierunkowych rozwiązań związanych z planowaną nowelizacją Dyrektywy.
  czytaj więcej
   
 • Dodatkowy nabór do programu Promocja literatury i czytelnictwa

  Minister KiDN ogłasza dodatkowy nabór do programu Promocja literatury i czytelnictwa priorytet Literatura. Nabór zostanie przeprowadzony w terminie do 16 maja 2016 r. Przewidywany budżet na realizację dodatkowego naboru wynosi 1 000 000 zł. W ramach dodatkowego naboru do priorytetu preferowane będą zadania z zakresu powieści popularnej (w ramach jej różnych odmian gatunkowych), prezentującej historię Polski, a także eseju, reportażu, biografii i literatury faktu.
   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy/Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • 7. spotkanie ministrów kultury ASEM24-06-2016

  Przebywający z oficjalną wizytą w Republice Korei wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński wziął udział w 7. spotkaniu ministrów kultury ASEM, które odbyło się w dniach 23-24 czerwca w Gwangju. Wicepremier rozmawiał tam m.in. z ministrem kultury, sportu i turystyki Republiki Korei Jongdaeok Kim, wcześniej doszło do spotkania z premierem Hwang Kyo-ahn.

  czytaj więcej
 • Wyniki oceny projektów złożonych w ramach POIiŚ opublikowane24-06-2016

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 czerwca 2016 r. zakończona została ocena merytoryczna I stopnia wniosków złożonych  w ramach I naboru dla VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.W wyniku oceny do dalszego etapu konkursu rekomendowano 18 projektów, z czego 9 dotyczących wsparcia obiektów zabytkowych, 4 - infrastruktury niezabytkowej i 5 - sprzętu i wyposażenia.

  czytaj więcej
 • Zakończenie roku szkolnego 2015/201623-06-2016

  List Wicepremiera,  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,prof. Piotra Glińskiego do społeczności szkół artystycznych.

  czytaj więcej
 • Andrzej Kondratiuk nie żyje22-06-2016

  Jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów Andrzej Kondratiuk, autor takich filmów, jak "Hydrozagadka", "Wniebowzięci" czy "Wrzeciono czasu", laureat wielu nagród, zmarł w środę w Warszawie. Miał 79 lat.

  czytaj więcej
 • Międzyrządowe konsultacje polsko-niemieckie22-06-2016

  W Berlinie 22 czerwca odbyły się polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe z udziałem premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel. W rozmowach uczestniczyli szefowie prawie wszystkich resortów obu krajów. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentował wiceminister Jarosław Sellin.

  czytaj więcej
 • Wicepremier Gliński spotkał się z premierem Republiki Korei21-06-2016

  Przebywający z wizytą w Republice Korei wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński 21 czerwca 2016 r. spotkał się z premierem tego kraju, Hwang Kyo-ahn. Rozmowa obu polityków dotyczyła m.in. spraw ekonomicznych i gospodarczych.

  czytaj więcej
 • Wiceminister Magdalena Gawin na Kielecczyźnie21-06-2016

  Udział w wystawach EXPOSITIO i SACROEXPO oraz wizyta w Muzeum Narodowym w Kielcach znalazły się w programie wizyty Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr hab. Magdaleny Gawin, która 20 czerwca br. odwiedziła Kielecczyznę.

  czytaj więcej
 • Wicepremier z wizytą w Republice Korei21-06-2016

  Spotkanie ministrów kultury ASEM, rozmowy bilateralne z wysokimi rangą przedstawicielami rządu Republiki Korei, w tym z premierem Hwang Kyo-ahn oraz wykład dla profesorów i studentów polonistyki – to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, który w dniach 20-24 czerwca br. przebywa w Republice Korei.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dla policjantów KSP

Siedmioro funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji otrzymało z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół