Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

W ministerstwie

 • SAiW Copyright Polska uruchomiło platformę ułatwiającą przygotowanie oświadczeń dot. public lending right

  Osoby uprawnione mogą dzięki temu wyrazić wolę otrzymywania wynagrodzenia za użyczanie egzemplarzy utworów przez biblioteki publiczne. Zachęcamy twórców i wydawców oraz ich spadkobierców do odwiedzenia tej platformy. By oświadczenie wywołało skutek w bieżącym roku, musi zostać złożone do 31 sierpnia.
  czytaj więcej

   
 • Nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Funduszu Współpracy Bilateralnej - część „a” na wizyty studyjne na kwotę 268 854 EUR (1 174 516 PLN).
  czytaj więcej

   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy MKiDN Radosław Różycki
Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • „Kultura cyfrowa” - ponad pięć mln zł na udostępnianie zasobów muzealnych 26-08-2016

  Dzięki Programowi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura cyfrowa” więcej polskich zasobów muzealnych, bibliotecznych i audiowizualnych będzie dostępnych dla każdego

  czytaj więcej
 • Przygotowania do obchodów stulecia polskiej awangardy25-08-2016

  W 2017 roku mija sto lat od pierwszej znaczącej manifestacji polskiej awangardy. Przygotowania do obchodów tej rocznicy już się rozpoczęły. Honorowy patronat nad nimi objęli prezydent Andrzej Duda i Polski Komitet ds. UNESCO.

  czytaj więcej
 • Oświadczenie MKiDN dot. opłat za odtwarzanie utworów muzycznych podczas ŚDM22-08-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało informacje, że Stowarzyszenie Autorów ZAIKS oczekuje od organizatorów Światowych Dni Młodzieży wielomilionowych opłat za publiczne odtwarzanie utworów muzycznych podczas koncertów, spektakli teatralnych i innych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce podczas ŚDM.

  czytaj więcej
 • Stanowisko Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ws. pominięcia "Historii Roja" na Festiwalu Filmowym w Gdyni22-08-2016

  Ze zdumieniem i rozczarowaniem przyjąłem informację o niedopuszczeniu filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja” do konkursu w ramach 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni.

  czytaj więcej
 • Łódź: ponad 65 mln zł na realizację projektów instytucji kultury22-08-2016

  Ponad 65 mln zł na projekty z dziedziny kultury pozyskały łódzkie placówki - EC1, Muzeum Sztuki, Zespół Szkół Muzycznych im. Moniuszki oraz Akademia Muzyczna im. Bacewiczów - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) na lata 2014-2022. "Dziękuję panu ministrowi Glińskiemu za przyznanie tak wysokiego dofinansowania" - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

  czytaj więcej
 • „Krzyżacy" po chińsku promują polską kulturę w Państwie Środka19-08-2016

  Pierwsze dzieła Henryka Sienkiewicza przetłumaczono na język chiński na początku XX wieku. Po ponad 100 latach „Krzyżaków” wydano jako audiobook - w chińskiej wersji dźwiękowej. Inicjatorzy przedsięwzięcia to Audioteka oraz Instytut Książki.

  czytaj więcej
 • MKiDN wspiera digitalizację zbiorów archiwów społecznych17-08-2016

  Prawie 400 tys. zł otrzymają organizacje pozarządowe na digitalizację i udostępnienie w Internecie zgromadzonej przez siebie dokumentacji historycznej: fotografii, nagrań i relacji. Dotacje zostały przyznane ośmiu organizacjom ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach konkursu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

  czytaj więcej
 • Renowacja polskich nagrobków w Mołdawii zakończona16-08-2016

  Na Cmentarzu Katolickim (tzw. Polskim) w Kiszyniowie w Mołdawii zakończył się drugi etap konserwacji zabytkowych polskich nagrobków. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji wzięli udział przedstawiciele MKiDN, władz miejskich Kiszyniowa, ambasady RP w Mołdawii oraz wykonawcy prac.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Rząd powołał Pełnomocnika ds. Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022

Wicepremier Piotr Gliński wręczył Radosławowi Domagalskiemu-Łabędzkiemu, Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Rozwoju pełnomocnictwo rządu dotyczące organizacji Wystawy Expo 2022.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

„Portrety Powstańców ’44”

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół