Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • 75. rocznica wybuchu II wojny światowej01-09-2014

  Poranne uroczystości na Westerplatte rozpoczęły obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach, obok premiera Donalda Tuska, uczestniczyła m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Szefowa resortu kultury wzięła też udział w pokazie spektaklu „Wybuch”, który odbył się w pobliżu przyszłej siedziby Muzeum II Wojny Światowej.

  Czytaj więcej
 • List Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do społeczności szkół artystycznych01-09-2014

  Minister Kultury i  Dziedzictwa Narodowego wystosowała list do społeczności szkół artystycznych z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

  Czytaj więcej
 • Otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku30-08-2014

  31 sierpnia, dzień otwarcia Europejskiego Centrum Solidarności, jest ważnym dniem dla polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, dla całej Europy i świata - mówiła szefowa resortu kultury prof. Małgorzata Omilanowska podczas uroczystości inaugurującej działanie tej instytucji. ECS to międzynarodowe centrum kulturalne o funkcjach muzealnych, wystawienniczych i naukowo-badawczych, które będzie upowszechniało pamięć o antykomunistycznej opozycji demokratycznej w Polsce i innych krajach.

  Czytaj więcej
 • Festiwal Wschód Kultury28-08-2014

  Druga edycja festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar odbywa się w dniach 28 – 31 sierpnia 2014 r. w Białymstoku. Podobnie jak w 2013 r., program Festiwalu współtworzą miejskie i wojewódzkie instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz indywidualni artyści. Idea Festiwalu – jako prezentacji poszczególnych wymiarów sztuki – zostanie zachowana. Również zwrócenie uwagi na jedną ze społeczności będzie kontynuowane.

  Czytaj więcej
 • Plany rządu na kolejne miesiące- wystąpienie minister kultury w Sejmie27-08-2014

  Podczas rozpoczynającego się dziś trzydniowego posiedzenia Sejmu, Prezes Rady Ministrów przedstawił główne zadania rządu przyjęte do końca kadencji parlamentarnej. Po nim głos zabrał wicepremier i szefowie poszczególnych resortów. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska w swoim przemówieniu podsumowała ostatnie siedem lat w polskiej kulturze jako dobrze wykorzystany czas, w którym nadrobiono kilkudziesięcioletnie zaległości. Wśród najważniejszych zadań resortu na najbliższych kilkanaście miesięcy wymieniła:  kontynuowanie procesów inwestycyjnych w infrastrukturę kultury, edukacji i dziedzictwa kulturowego, w szczególności w zakresie ochrony zabytków.

  Czytaj więcej
 • Modernizacja Muzeum Warszawy dofinansowana przez ministerstwo kultury27-08-2014

  Rewitalizacja i rewaloryzacja 11 zabytkowych kamienic na Rynku Starego Miasta w Warszawie- siedziby Muzeum Warszawy zostanie dofinansowana kwotą 10 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisała 27 sierpnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz.

  Czytaj więcej
 • Pożegnano prof. Jana Ekiera26-08-2014

  Prof. Jan Ekier, pianista, kompozytor, pedagog, chopinolog, spoczął w poniedziałek na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. "Serce oddał Chopinowi. Wystawił mu pomnik ważniejszy niż te wszystkie odlane ze spiżu" - żegnała profesora minister kultury Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Startuje "Freedom Express" 26-08-2014

  20 młodych ludzi- dziennikarzy, artystów i historyków wyruszy wkrótce w wyprawę pn. "Freedom Express", upowszechniającą najnowszą historię przemian 1989 r. Jej uczestnicy poza Polską odwiedzą inne postkomunistyczne kraje: Węgry, Rumunię, Słowację, Czechy i Niemcy. Inicjatorem podróży jest Europejskia Sieć Pamięć i Solidarność. W konferencji zapowiadającej to wydarzenie wziął udział Andrzej Wyrobiec- Podsekretarz Stanu w MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Pamiętać o dziełach utraconych. Konkurs na koncepcję gadżetów22-08-2014

  Instytut Adama Mickiewicza na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji gadżetów zainspirowanych dziełami sztuki utraconymi przez Polskę w czasie II wojny światowej. Projekty można składać do 29 września 2014 roku.

  Czytaj więcej
 • Modernizacja siedziby NInA trwa. Minister kultury z wizytą w Instytucie20-08-2014

  Ocena postępów prac trwającej właśnie modernizacji siedziby NInA oraz spotkanie z dyrekcją i pracownikami Instytutu były głównymi tematami wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Narodowym Instytucie Audiowizualnym 20 sierpnia.

  Czytaj więcej
 • Jan Ekier nie żyje18-08-2014

  15 sierpnia, w wieku 101 lat zmarł w Warszawie Jan Ekier- wybitny pianista, pedagog i kompozytor, który prawie całe swoje życie poświęcił Chopinowi.

  Czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska z wizytą w Gdańsku i Gdyni18-08-2014

  Konferencje prasowe dotyczące Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum Emigracji były głównym punktem wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Gdańsku i Gdyni. Odbyła się ona 18 sierpnia br.

  Czytaj więcej
 • Nowa strona poświęcona digitalizacji 11-08-2014

  Digitalizacja i udostępnianie zasobów kultury stanowią istotny element działań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tej tematyce poświęcona jest nowa podstrona internetowa, stanowiąca źródło informacji o działaniach resortu w tym zakresie. Witryna www.digit.mkidn.gov.pl została uruchomiona 11 sierpnia br.

  Czytaj więcej
 • TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ 201405-08-2014

  Ponad 120 filmów, 16 sekcji tematycznych, premiery, liczne pokazy i koncerty znajdują się w repertuarze tegorocznego TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ, który odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia br. W uroczystości otwarcia imprezy 8 sierpnia br. wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • "Via Cassia koło Rzymu" Oswalda Achenbacha wraca do Wrocławia07-08-2014

  Skradziony podczas II wojny światowej obraz Oswalda Achenbacha Via Cassia koło Rzymu z 1878 r. wrócił do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Uroczystość przekazania odnalezionego dzieła, w której wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, odbyła się 7 sierpnia br. (czwartek) siedzibie Muzeum.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 180 Następna strona >>

koniec głównej treści