Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • Inauguracja Polskiej Listy Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata17-10-2014

  11 bezcennych zabytków zostało wpisanych na Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Wręczenie certyfikatów odbyło się 17 października br. w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości, w której uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina17-10-2014

  Od 1 do 23 października 2015 r. potrwa w Warszawie XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Przewodniczącą jury będzie prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. Szczegóły dotyczące konkursu przedstawiono 17 października br. podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • Skarby nubijskiej pustyni w MNW - Galeria Faras18-10-2014

  Po gruntownej przebudowie została ponownie otwarta w Muzeum Narodowym w Warszawie jedyna w Europie i wyjątkowa w skali światowej, stała ekspozycja zabytków kultury i sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego. Uroczystość odbyła się z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • Polskie straty wojenne w mobilnej aplikacji DailyArt od 15 października14-10-2014

  Obrazy znajdujące się w polskiej bazie strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawią się w popularnej aplikacji mobilnej DailyArt. Wizerunki poszukiwanych dzieł, opatrzone opisem ich wojennych losów, trafią do ponad 120 tys. użytkowników aplikacji na całym świecie.

  Czytaj więcej
 • W Kijowie rozpoczął się cykl szkoleń dla ukraińskich urzędników i działaczy kultury14-10-2014

  Prezentacja polskich doświadczeń transformacji sektora kultury w gronie ukraińskich urzędników i działaczy to odpowiedź na prośbę strony ukraińskiej. W pięciu warsztatach w Kijowie wezmą udział urzędnicy, specjaliści i przedstawiciele świata kultury, kadra zarządzająca Ministerstwa Kultury Ukrainy oraz przedstawiciele tamtejszych instytucji. Dzisiejsze spotkanie otworzyli minister kultury Ukrainy Jewhen Nyszczuk i Dyrektor Generalny MKiDN Jacek Olbrycht.

  Czytaj więcej
 • Życzenia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego14-10-2014

  "Życzę Państwu nieustannej inspiracji i motywacji do pracy nad talentami artystycznymi " - czytamy w liście wystosowanym przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską do nauczycieli i pracowników szkolnictwa artystycznego.

  Czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej Szkolnictwa Artystycznego14-10-2014

  Uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej Szkolnictwa Artystycznego odbyły się 9 października br. w Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości uczestniczyła Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Monika Smoleń, która wręczyła zasłużonym pedagogom odznaczenia i nagrody.

  Czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska z wizytą w Krakowie 10-10-2014

  Wystawę „Mit Galicji” w Międzynarodowym Centrum Kultury i odrestaurowane obrazy Hansa Süssa z Kulmbachu w Bazylice Mariackiej obejrzała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska 9 października br. w Krakowie.

  Czytaj więcej
 • Ochrona dziedzictwa kultury w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego i krajowego08-10-2014

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Ochrona dziedzictwa kultury w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego i krajowego”, która odbędzie się w dniach 21 – 22 października 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

  Czytaj więcej
 • Oświadczenie MKiDN dotyczące opłaty reprograficznej 08-10-2014

  Jedną z fundamentalnych zasad polskiego prawa autorskiego, jak i prawa autorskiego wielu innych państw, jest dozwolony użytek osobisty, w ramach którego dozwolone jest nieodpłatne korzystanie z rozpowszechnionego utworu, w tym skopiowanie go i przekazanie pojedynczych egzemplarzy swojej rodzinie lub osobom, z którymi pozostaje się w stałych relacjach towarzyskich.

  Czytaj więcej
 • Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie05-10-2014

  Panele eksperckie, dyskusje, konferencje tematyczne, wystawy o dziedzictwie- stanowią główną część Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich, objętych patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków Sekretarza Stanu w MKiDN Piotra Żuchowskiego, które w dniach 7-9 października trwają w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ma nowy budynek10-10-2014

  Znajdujący się na warszawskim Powiślu zabytkowy gmach ASP doczekał się gruntownej renowacji oraz rozbudowy o zupełnie nowy budynek. Jego otwarcie odbyło się 8 października br., podczas inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. W uroczystości uczestniczyli Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Inwestycja uzyskała ponad 34 mln zł unijnego dofinansowania w ramach XI Priorytetu POIiŚ, którego operatorem jest resort kultury.

  Czytaj więcej
 • Wrak samolotu Douglas podniesiony z dna Bałtyku dzięki MKiDN06-10-2014

  Z dna Bałtyku podniesiony został wrak unikatowego zabytkowego samolotu Douglas A20. Operacja, której koszt całkowity wyniósł ok. 186 tys. zł, została sfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obiekt zostanie przetransportowany do Krakowa, gdzie po konserwacji będzie pokazywany w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  Czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska gościem Europejskiego Forum Nowych Idei06-10-2014

  „Kultura - fundament dla budowy Europy obywateli?” – to temat panelu, który odbył się 3 października br. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Uczestnikami spotkania byli m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Prezes TVP Juliusz Braun oraz Prezes zarządu Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil.

  Czytaj więcej
 • Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015 03-10-2014

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska ogłosiła Programy MKiDN na rok 2015. Wnioski będzie można składać poprzez portal systemu EBOI - formularz zostanie udostępniony 6 października br. Nabór wniosków do priorytetu Ochrona zabytków trwa do 31 października, pozostałych - do 30 listopada br.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 220 Następna strona >>

koniec głównej treści