Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • Minister Omilanowska z wizytą we Włoszech 31-10-2014

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska była najwyższym rangą uczestnikiem delegacji towarzyszącej Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu podczas oficjalnej wizyty Prezydenta RP we Włoszech. Odbywała się ona od 29 do 31 października br.

  Czytaj więcej
 • Renowacja zabytkowych cmentarzy w Polsce i za granicą31-10-2014

  Prace konserwatorskie prowadzone na zabytkowych cmentarzach finansowane są finansowane przez MKiDN w ramach Programu DZIEDZICTWO KULTUROWE; w Polsce - z priorytetu Ochrona zabytków, a poza granicami kraju - z priorytetu Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą. Opieka nad cmentarzami wojennymi i polskimi miejscami pamięci należy  do kompetencji podległej resortowi kultury Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

  Czytaj więcej
 • Minister Kultury Litwy odwiedził Warszawę 27-10-2014

  Uroczystość otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich była głównym celem wizyty roboczej Ministra Kultury Litwy w Warszawie. Šarūnas Birutis przebywał w Polsce na zaproszenie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • Dzień Darczyńców w Muzeum Historii Żydów Polskich27-10-2014

  W przeddzień otwarcia wystawy stałej, w Muzeum Historii Żydów Polskich została odsłonięta tablica z nazwiskami darczyńców. W uroczystości, która odbyła się 27 października br., uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Minister Omilanowska odwiedziła MOCAK25-10-2014

  Wystawy prezentowane w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK obejrzały 25 października br. Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Pierwsi goście w Muzeum Warszawskiej Pragi 26-10-2014

  W wyremontowanych i poddanych konserwacji wnętrzach kamienic powiększonych o nowoczesny obiekt otwarte zostało Muzeum Warszawskiej Pragi. 26 października br. siedzibę muzeum zwiedziła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Inwestycja uzyskała ponad 12 mln dofinansowania w ramach XI Priorytetu POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN

  Czytaj więcej
 • Nagroda Poetycka im. Wisławy Szymborskiej 2014 25-10-2014

  Julia Hartwig została laureatką tegorocznej edycji Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 25 października br. w Krakowie. W gali wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Minister Omilanowska gościem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie24-10-2014

  Błyskawiczne nadawanie i zarządzanie numerami ISBN oraz powiązanymi z nimi danymi umożliwi nowy serwis przygotowany przez Bibliotekę Narodową. To pierwsza w Polsce e-usługa publiczna skierowana do branży wydawniczej. Serwis uruchomiono 24 października br. na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, w obecności Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Targi, które zgromadziły blisko 700 wystawców z 20 krajów, potrwają do 26 października.

  Czytaj więcej
 • Minister Omilanowska z wizytą w Turcji24-10-2014

  Otwarcie wystawy „Orientalizm w sztuce polskiej” w Muzeum Pera w Stambule i podsumowanie działań strony polskiej w realizacji programu kulturalnego w Turcji. To główne cele wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Turcji.

  Czytaj więcej
 • Nowa publikacja Departamentu Dziedzictwa Kulturowego MKiDN22-10-2014

  Ponad 400 grafik zawiera album pt. „Powstanie Styczniowe w europejskiej ilustracji prasowej. Grafiki z kolekcji Krzysztofa Kura”, wydany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski. Uroczysta prezentacja publikacji, której gościem był wiceminister kultury Piotr Żuchowski, odbyła się 21 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja Polskiej Listy Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata17-10-2014

  11 bezcennych zabytków zostało wpisanych na Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Wręczenie certyfikatów odbyło się 17 października br. w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości, w której uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina17-10-2014

  Od 1 do 23 października 2015 r. potrwa w Warszawie XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Przewodniczącą jury będzie prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. Szczegóły dotyczące konkursu przedstawiono 17 października br. podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • Skarby nubijskiej pustyni w MNW - Galeria Faras18-10-2014

  Po gruntownej przebudowie została ponownie otwarta w Muzeum Narodowym w Warszawie jedyna w Europie i wyjątkowa w skali światowej, stała ekspozycja zabytków kultury i sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego. Uroczystość odbyła się z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • Polskie straty wojenne w mobilnej aplikacji DailyArt od 15 października14-10-2014

  Obrazy znajdujące się w polskiej bazie strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawią się w popularnej aplikacji mobilnej DailyArt. Wizerunki poszukiwanych dzieł, opatrzone opisem ich wojennych losów, trafią do ponad 120 tys. użytkowników aplikacji na całym świecie.

  Czytaj więcej
 • W Kijowie rozpoczął się cykl szkoleń dla ukraińskich urzędników i działaczy kultury14-10-2014

  Prezentacja polskich doświadczeń transformacji sektora kultury w gronie ukraińskich urzędników i działaczy to odpowiedź na prośbę strony ukraińskiej. W pięciu warsztatach w Kijowie wezmą udział urzędnicy, specjaliści i przedstawiciele świata kultury, kadra zarządzająca Ministerstwa Kultury Ukrainy oraz przedstawiciele tamtejszych instytucji. Dzisiejsze spotkanie otworzyli minister kultury Ukrainy Jewhen Nyszczuk i Dyrektor Generalny MKiDN Jacek Olbrycht.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 230 Następna strona >>

koniec głównej treści