Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • 8. Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” 01-08-2014

  Filmy nagradzane na różnych festiwalach, koncerty, wystawy i spotkania z artystami złożą się na program 8. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, który rozpocznie się w 2. sierpnia br. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Gościem uroczystości otwarcia będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Architekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa wybrany31-07-2014

  Nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners zaprojektuje kompleks muzealno-teatralny na stołecznym placu Defilad. Wyniki procedury wyboru ogłoszono 31 lipca br. w Audytorium MSN w obecności Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz.

  Czytaj więcej
 • List intencyjny w sprawie przygotowania I Kongresu Muzealników Polskich30-07-2014

  Zaproponowanie kierunków rozwoju polskiego muzealnictwa na kolejne lata, przygotowanie propozycji zmian legislacyjnych oraz przedstawienie fenomenu polskich muzeów i znaczenia pracy muzealników – to elementy misji I Kongresu Muzealników Polskich. List intencyjny w sprawie jego organizacji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska podpisała 30 lipca br.

  Czytaj więcej
 • Leguny. Wystawa w setną rocznicę Czynu Legionowego29-07-2014

  Mijająca setna rocznica wymarszu 1 kompanii kadrowej z krakowskich Oleandrów do walki przeciw rosyjskiemu zaborcy stała się okazją do zaprezentowania wyboru rysunków wykonanych przez Leopolda Gottlieba oraz obrazu Jacka Malczewskiego "Pytia" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawę w warszawskiej Galerii Kordegarda 29 lipca br. otworzyli Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz minister Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Konkurs fotograficzny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego 29-07-2014

  „Ślady Powstania Warszawskiego”- to hasło konkursu fotograficznego, który Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska ogłosiła z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły przedstawiono 29 lipca br. podczas briefingu prasowego w dawnej reducie powstańczej Bank Polski.

  Czytaj więcej
 • 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 01-08-2014

  Do połowy listopada br. zakończą się prace remontowe na Cmentarzu Powstańców Warszawy, finansowane ze środków Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 28 lipca br. nekropolię na Woli odwiedziła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. To jedno z miejsc, w których odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  Czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska z ambasadorami w Muzeum Historii Żydów Polskich25-07-2014

  Ponad 90 ambasadorów reprezentujących Polskę na wszystkich kontynentach oraz przy organizacjach międzynarodowych zwiedziło Muzeum Historii Żydów Polskich. 23 lipca br. dyplomaci - wraz z Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatą Omilanowską - obejrzeli powstającą wystawę główną, której oficjalne otwarcie zaplanowano na październik. W czwartek 24 lipca br. w Muzeum odbył się wernisaż ekspozycji czasowej zatytułowanej „ Żyd, Polak, legionista 1914–1920”.

  Czytaj więcej
 • Zakończenie Programu „Gaude Polonia” 201421-07-2014

  40 laureatów XIII edycji Programu Stypendialnego „Gaude Polonia” - z Ukrainy, Białorusi i Rosji - odebrało dyplomy z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Uroczystość odbyła się 21 lipca br. w sali warszawskiego kina „Rejs”.

  Czytaj więcej
 • Konserwacja i rewitalizacja Pałacu Krasińskich w Warszawie16-07-2014

  13,7 mln zł dotacji z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 uzyskał projekt Konserwacja i rewitalizacja Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) w Warszawie – europejskiego dziedzictwa kulturowego XVII wieku. Konferencja inaugurująca projekt, z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, chargé d’affaires Ambasady Norwegii Anne Grete Riise i dyrektora Biblioteki Narodowej dr. Tomasza Makowskiego, odbyła się 16 lipca br.

  Czytaj więcej
 • Nie żyje Szymon Szurmiej 16-07-2014

  Zmarł Szymon Szurmiej - aktor, reżyser, działacz społeczności żydowskiej, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Miał 91 lat.

  Czytaj więcej
 • Projekt "Nitrofilm" zakończony. 43 przedwojenne filmy fabularne uratowane przed zniszczeniem14-07-2014

  Dzięki nowoczesnym materiałom konserwatorskim, urządzeniom i technologii Filmoteka Narodowa przeprowadziła po raz pierwszy w Polsce kompleksową renowację, digitalizację i rekonstrukcję najstarszych zabytków filmowych. Unikalną kolekcję udało się uratować dzięki 14,7 mln zł dofinansowania w ramach XI Priorytetu POIiŚ, z którego MKiDN przekazuje fundusze jako instytucja pośrednicząca.

  Czytaj więcej
 • Ponad 16 mln zł dofinansowania dla 42 instytucji – rozstrzygnięto czwartą edycję PW Kultura+, priorytet Digitalizacja11-07-2014

  16,9 mln zł to suma dofinansowania, która decyzją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej przeznaczona zostanie na wsparcie projektów wyłonionych w ramach tegorocznej edycji Programu Wieloletniego Kultura+, priorytet Digitalizacja. Narodowy Instytut Audiowizualny, operator priorytetu Digitalizacja, ogłosił listę projektów, które otrzymają dofinansowanie.

  Czytaj więcej
 • Andrzej Wyrobiec Podsekretarzem Stanu w MKiDN 11-07-2014

  Premier Donald Tusk powołał Andrzeja Wyrobca na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akt powołania wręczyła szefowa resortu prof. Małgorzata Omilanowska. Uroczystość odbyła się 11 lipca br. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu wysłuchała informacji minister Małgorzaty Omilanowskiej11-07-2014

  Inwestycje w kulturze, ochrona dziedzictwa i edukacja - te trzy tematy pozostają najważniejszymi sprawami, którymi będzie się zajmował resort - powiedziała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, które odbyło się 10 lipca br. Minister przedstawiła posłom informację o planach resortu do końca kadencji.

  Czytaj więcej
 • Wizyta minister Małgorzaty Omilanowskiej w Lublinie11-07-2014

  Udział w festiwalu „Inne Brzmienia” - jednego z wydarzeń odsłony projektu Wschód Kultury - był celem wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Lublinie.  Szefowa resortu kultury uczestniczyła także w konferencji prasowej z udziałem wiceprezydent Lublina Katarzyny Mieczkowskiej-Czerniak oraz dyrektora Narodowego Centrum Kultury Krzysztofa Dudka.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 163 Następna strona >>

koniec głównej treści