Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • Stypendyści Ministra na 2015r. – ogłoszenie wyników18-12-2014

  170 stypendiów na 2015 r. przyznała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Ogłoszony we wrześniu br. konkurs o stypendia twórcze oraz o stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2015 r. został rozstrzygnięty 18 grudnia  br.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w dostępie do publikacji naukowych18-12-2014

  Innowacyjny, bezpłatny system umożliwiający dostęp do setek tysięcy publikacji naukowych w Polsce - ACADEMICA - został oficjalnie zainaugurowany 18 grudnia br. W uroczystości, która odbyła się w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Zamek Królewski udostępnia swe zbiory w internecie17-12-2014

  1000 zabytków - rzeźby, obrazy, zegary, tkaniny i szkło - znalazło się w projekcie "Digitalizacja i udostępnienie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie -  Muzeum". Serwis, który został zaprezentowany 17 grudnia br., jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej
 • "Ida" z nagrodą Parlamentu Europejskiego17-12-2014

  "Ida" w reż. Pawła Pawlikowskiego zdobyła tegoroczną nagrodę LUX Prize, przyznawaną przez Parlament Europejski. Wyróżnienie zostało wręczone 17 grudnia br. w Strasburgu.

  Czytaj więcej
 • Nagroda Wolności Słowa dla Aleksieja Simonowa16-12-2014

  Aleksiej Simonow, szef Fundacji Obrony Głasnosti, odebrał Nagrodę Wolności Słowa. Laureata, wyłonionego przez press cluby z 27 krajów, wyróżniono za wieloletnią walkę o wolne dziennikarstwo, ochronę dziennikarzy i wspieranie wolności słowa w Rosji. W uroczystości wręczenia nagrody, która odbyła się 16 grudnia br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie, wzięli udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

  Czytaj więcej
 • Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do ministerstwa kultury 17-12-2014

  Betlejemskie Światło Pokoju przekazali harcerze Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzacie Omilanowskej. Wręczenie szklanego lampionu odbyło się 17 grudnia br.

  Czytaj więcej
 • Rekordowe zainteresowanie XVII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina16-12-2014

  450 pianistów z 45 krajów zgłosiło się do udziału w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Rekordowe zainteresowanie znacznie przewyższa to sprzed 5 lat, gdy nadesłano 353 aplikacje. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 1 grudnia br.

  Czytaj więcej
 • Europejska Nagroda Filmowa dla ”Idy”! 13-12-2014

  „Ida" zdobyła Europejską Nagrodę Filmową, Paweł Pawlikowski został uznany za najlepszego reżysera, a wraz z Rebeccą Lenkiewicz odebrał statuetkę za scenariusz. „Ida” wygrała również People's Choise Award. Gościem ceremonii, która odbyła się 13 grudnia w Rydze, była Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Przemysły kreatywne gospodarczą specjalizacją Polski11-12-2014

  "Inteligentne technologie kreacyjne" - to nowa specjalizacja, obejmująca branże przemysłów kultury i kreatywnych (PKK), która zostanie wpisana na Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, w wyniku działań MKiDN. Otworzy to nowe możliwości finansowania projektów realizowanych przez przedsiębiorców (również wspólnie z uczelniami) działających w obszarze PKK, m.in. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój na lata 2014-2020, dofinansowanego z funduszy strukturalnych.

  Czytaj więcej
 • Artyści uhonorowani medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”12-12-2014

  16 osób zostało uhonorowanych przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość odbyła się 12 grudnia br. w siedzibie resortu.

  Czytaj więcej
 • Nagrody za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży 10-12-2014

  Joanna Papuzińska, Andrzej Hundziak, Andrzej Maleszka, Maciej Wojtyszko i Józef Wilkoń zostali laureatami Nagrody Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży. Statuetki zostały wręczone 10 grudnia br. w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości, której gościem była Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Ostatnie akcenty Roku Kolberga 201411-12-2014

  Uroczystości oficjalnie zamykające obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce odbyły się 11 grudnia br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska wręczyła nagrody i medale.

  Czytaj więcej
 • „Wawel. Zacznij przygodę z historią”09-12-2014

  Na bezpłatne, tematyczne wizyty zaprasza w 2015 r. uczniów klas IV–VI Zamek Królewski na Wawelu. Specjalny program skierowany do grup szkolnych rozpoczynających naukę historii został przygotowany z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • Pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino05-12-2014

  Uroczystości związane z odsłonięciem pomnika upamiętniającego żołnierzy gen. Władysława Andersa poległych w bitwie o Monte Cassino odbyły się 6 -7 grudnia br. w San Vittore del Lazio we Włoszech. W ceremonii, której organizatorem jest Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, wzięła udział m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Nagrody dla najlepszych studentów05-12-2014

  86 studentów uczelni artystycznych zostało uhonorowanych Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości. Młodzi artyści odebrali dyplomy z rąk Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Moniki Smoleń podczas uroczystości, która odbyła 5 grudnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 273 Następna strona >>

koniec głównej treści