Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • Kamień węgielny na budowie Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie24-11-2014

  Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie jest najnowszą inwestycją Narodowego Muzeum Morskiego. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, która odbyła się 24 listopada br., uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Projekt uzyskał 22 mln zł dotacji w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Mechanizmu Finansowego EOG, którego operatorem jest MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Minister Omilanowska z wizytą w Łodzi24-11-2014

  „Teresa Żarnowerówna (1897-1949). Artystka końca utopii” oraz "Maurycy Gottlieb. W poszukiwaniu tożsamości". To wystawy, które Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska obejrzała 21 listopada br. podczas wizyty w Muzeum Sztuki w  Łodzi.

  Czytaj więcej
 • 25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej21-11-2014

  Zrealizowana ze środków MKiDN wystawa „Odwaga i pojednanie” w Krzyżowej oraz nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Pokoju w Świdnicy złożyły się na uroczystości upamiętniające 25-lecie Mszy Pojednania z udziałem premiera Tadeusza Mazowieckiego oraz kanclerza Helmuta Kohla. W czwartek, 20 listopada br., ekspozycję otworzyły premier Ewa Kopacz oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel. W uroczystościach uczestniczyła również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Rusza budowa Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr21-11-2014

  Przebudowa zabytkowej hali warsztatowej o powierzchni ok. 2, 8 tys. m2 jest najważniejszym elementem projektu Budowa Międzynarodowego Centrum Kultury oficjalnie zainaugurowanego 19 listopada br. w obecności Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz- Waltz. Inwestycja, która umożliwi pełne wykorzystanie potencjału artystycznego Nowego Teatru, uzyskała 19, 1 mln zł wsparcia w ramach Funduszu Norweskiego i Funduszy EOG na lata 2009-2014. Umowę w tej sprawie podpisano w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w maju br.

  Czytaj więcej
 • Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolitej18-11-2014

  Za szczególne zasługi dla ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego w kraju i za granicą przyznane zostały tytuły Strażnika Dziedzictwa Rzeczypospolitej. Uroczysta gala z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej oraz Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza odbyła się 18 listopada br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Do Polski wróci wkrótce zabytkowy dzwon „Maria”17-11-2014

  Dobiega końca proces odzyskiwania zagrabionego w czasie II wojny światowej XVII- wiecznego dzwonu z parafii w Czerwionce-Leszczynach. Obecnie zabytek znajduje w niemieckiej miejscowości Elze.

  Czytaj więcej
 • Wrak samolotu Douglas trafił do Muzeum Lotnictwa Polskiego 14-11-2014

  Podniesiony w październiku br. z dna Bałtyku wrak unikatowego zabytkowego samolotu Douglas A20 stanął na placu obok warsztatu konserwatorskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.  Operacja, której koszt całkowity wyniósł ok. 186 tys. zł, została sfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska z wizytą w Tallinie17-11-2014

  Gala otwarcia festiwalu filmowego „Czarne Noce”, w której udział wzięła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, odbyła się 14 listopada br. w Tallinie. Wizyta była związana z międzynarodową konferencją Obszaru Priorytetowego Kultura Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego, za którego koordynację odpowiada Polska.

  Czytaj więcej
 • „Zrabowane – odzyskane. Dobra kultury – przypadek Polski”14-11-2014

  Wojenne losy dóbr kultury, dokumentowanie strat, prowadzone w tym zakresie badania oraz doświadczenia restytucyjne były tematami międzynarodowej konferencji pt. „Zrabowane – odzyskane. Dobra kultury – przypadek Polski”, która zakończyła się w Krakowie 14 listopada br. Spotkanie współorganizował Wydział Strat Wojennych MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Obchody Święta Niepodległości11-11-2014

  Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego 11 listopada br. przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W uroczystej odprawie wart uczestniczyła również premier Ewa Kopacz oraz członkowie rządu, wśród nich Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, a także marszałkowie Sejmu i Senatu, najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych oraz żołnierze i kombatanci.

  Czytaj więcej
 • Minister Omilanowska w Centrum Kultury Zamek 07-11-2014

  160 fotografii znakomitego niemieckiego artysty Ernsta Stewnera można oglądać w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Wystawę NIEMIECKI FOTOGRAF POLSKI / EIN DEUTSCHER FOTOGRAF IN POLEN 7 listopada br. uroczyście otworzyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Stypendia dla uczniów szkół artystycznych 06-11-2014

  60 uczniów szkół artystycznych II stopnia odebrało stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyplomy wręczyła Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Monika Smoleń. Uroczystość odbyła się 6 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Nowe budynki szkół muzycznych w Warszawie i Białymstoku 06-11-2014

  Uroczyste zakończenie pierwszego etapu budowy Koncertowego Centrum Edukacji Muzycznej odbyło się 6 listopada br. w Warszawie. Nowa placówka będzie rozszerzeniem ZPSM im. Fryderyka Chopina. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokona Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. 5 listopada br. do użytku oddano nowe budynki ZSM I i II stopnia w Białymstoku. Obie inwestycje uzyskały unijne dofinansowanie w ramach XI Priorytetu POIiŚ, którego operatorem jest resort kultury.

  Czytaj więcej
 • „Zrabowane – odzyskane. Dobra kultury – przypadek polski”05-11-2014

  Zaprezentowanie polskich doświadczeń restytucyjnych na tle polityki i prawodawstwa innych państw, popularyzacja wiedzy o utraconym dziedzictwie kulturowym i podniesienie świadomości na temat skali polskich strat wojennych. To główne cele międzynarodowej konferencji pt. „Zrabowane – odzyskane. Dobra kultury – przypadek polski”, która potrwa od 12 do 14 listopada br. w Krakowie. O szczegółach Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska mówiła podczas konferencji prasowej 5 listopada br.

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowa konferencja „Pamięć i odpowiedzialność”05-11-2014

  Historycznej roli Jana Karskiego, zmieniającej się  funkcji pamięci w życiu narodów oraz pojmowaniu kwestii ludobójstwa przez społeczność międzynarodową poświęcona jest międzynarodowa konferencja „Pamięć i odpowiedzialność”. W inauguracji, która odbyła się 5 listopada br. w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu  Warszawskiego, uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Konferencja organizowana przy wsparciu MKiDN jest objęta honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 246 Następna strona >>

koniec głównej treści