Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • „Ekstaza świętego Franciszka” w Zamku Królewskim w Warszawie 15-09-2014

  Jedno z najcenniejszych dzieł europejskiego malarstwa epoki nowożytnej w kolekcjach muzealnych w Polsce i jedyne dzieło El Greca w naszym kraju można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. W otwarciu wystawy 15 września br. wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Wspólne oświadczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego po zakończeniu spotkania z udziałem dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu15-09-2014

  15 września 2014 r. w siedzibie ministerstwa odbyło się spotkanie z udziałem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego z udziałem dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztofa Mieszkowskiego oraz Dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN Zenona Butkiewicza.

  Czytaj więcej
 • 22. Europejskie Dni Dziedzictwa 15-09-2014

  „Dziedzictwo – źródło tożsamości”- to hasło 22. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Ich uroczysta inauguracja nastąpiła 13 września br. w Parku Mużakowskim w Łęknicy. Szczegóły przedstawiono na konferencji prasowej z udziałem Głównego Konserwatora Zabytków, Sekretarza Stanu w MKiDN Piotra Żuchowskiego, która odbyła się 11 września w. Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Cricoteka ma nową siedzibę15-09-2014

  Prezentacja twórczości Tadeusza Kantora oraz ukazanie jej wpływu na współczesną sztukę i teatr. To główne nurty działalności, jaką w nowej siedzibie będzie prowadzić Cricoteka w Krakowie. Budynek został otwarty 12 września br. podczas uroczystości z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  Czytaj więcej
 • „Masoneria. Pro publico bono” w Muzeum Narodowym w Warszawie 11-09-2014

  Wystawę poświęconą masonerii - jednemu z ważniejszych składników kultury polskiej i powszechnej- począwszy od XVIII wieku do dnia dzisiejszego można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie. Gościem wernisażu, który odbył się 10 września br., była Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Zamek Królewski w Warszawie - 30 lat po odbudowie09-09-2014

  15 milionów gości, 82 tysiące lekcji muzealnych, 15 tysięcy koncertów, blisko 200 wystaw czasowych, ponad 39 tysięcy obiektów w kolekcji. To bilans 30 lat, które upłynęły od 31 sierpnia 1984 r.-momentu, w którym Zamek Królewski po odbudowie został udostępniony dla publiczności. W tym dniu uroczyście wprowadzono do Kaplicy Królewskiej urnę z sercem Tadeusza Kościuszki, a Ministrowi kultury i sztuki przekazano akt zakończenia odbudowy.

  Czytaj więcej
 • Dofinansowanie dla Muzeum Śląskiego w Katowicach08-09-2014

  Remont i rozbudowa siedziby Muzeum Śląskiego, które poprawią warunki funkcjonowania instytucji to podstawowy cel projektu, który otrzyma dofinansowanie w wysokości przeszło 10 mln zł w ramach Mechanizmów Finansowych EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Umowę w tej sprawie podpisała 8 września Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  Czytaj więcej
 • Narodowe Czytanie "Trylogii"08-09-2014

  Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką zainaugurowali w Warszawie Narodowe Czytanie "Trylogii". Gościem wydarzenia w Ogrodzie Saskim była Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. 6 września br. dzieło Henryka Sienkiewicza było czytane przez cały dzień w ponad 1500 miejscach w całym kraju.

  Czytaj więcej
 • Otwarcie nowej siedziby NOSPR08-09-2014

  1 października br. zostanie uroczyście oddana do użytku nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wyróżniający się wyjątkową architekturą budynek mieści dwie sale koncertowe- wielką na 1800 osób i kameralną, która przyjmie 300 melomanów. Szczegóły Festiwalu Otwarcia przedstawiono 8 września br. podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Budowa była możliwa dzięki ponad 122 mln zł unijnego dofinansowania w ramach XI Priorytetu POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Pierwszy koncert w nowym gmachu Filharmonii Szczecińskiej05-09-2014

  Prawie 13 tys. metrów kwadratowych, cztery naziemne i dwie podziemne kondygnacje, dwie sale koncertowe i ponad 1,1 tys. miejsc na widowni liczy nowa siedziba Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Uroczyste otwarcie budynku z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej nastąpiło 5 września br. Wcześniej szefowa resortu kultury odwiedziła Centrum Dialogu Przełomy.

  Czytaj więcej
 • Zapowiedź Festiwalu Filmowego w Gdyni04-09-2014

  Program 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni zaprezentowano 4 września podczas konferencji prasowej z udziałem minister kultury prof. Małgorzaty Omilanowskiej, dyrektor PISF Agnieszki Odorowicz oraz dyrektorów Festiwalu: Leszka Kopcia i Michała Oleszczyka.

  Czytaj więcej
 • Rozbudowa szkoły plastycznej w Radomiu- zakończona03-09-2014

  Zwieńczeniem dwóch lat prac przy budowie nowego skrzydła Szkoły Plastycznej w Radomiu, była uroczysta inauguracja roku szkolnego, w której 1 września uczestniczyła Podsekretarz Stanu w MKiDN Monika Smoleń i Marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

  Czytaj więcej
 • Rusza rejestracja uczestników konferencji „Zrabowane – odzyskane. Dobra kultury – przypadek polski”03-09-2014

  Rewindykacji dzieł sztuki w Polsce w kontekście europejskim poświęcona będzie międzynarodowa konferencja pt. „Zrabowane – odzyskane. Dobra kultury – przypadek polski”, która potrwa od 12 do 14 listopada br. w Krakowie. Rejestracja uczestników została uruchomiona 3 września br. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Strat Wojennych MKiDN.

  Czytaj więcej
 • 75. rocznica wybuchu II wojny światowej01-09-2014

  Poranne uroczystości na Westerplatte rozpoczęły obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach, obok premiera Donalda Tuska, uczestniczyła m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Szefowa resortu kultury wzięła też udział w pokazie spektaklu „Wybuch”, który odbył się w pobliżu przyszłej siedziby Muzeum II Wojny Światowej.

  Czytaj więcej
 • List Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do społeczności szkół artystycznych01-09-2014

  Minister Kultury i  Dziedzictwa Narodowego wystosowała list do społeczności szkół artystycznych z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 193 Następna strona >>

koniec głównej treści