Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2014

 • Zakończenie Programu „Gaude Polonia” 201421-07-2014

  40 laureatów XIII edycji Programu Stypendialnego „Gaude Polonia” - z Ukrainy, Białorusi i Rosji - odebrało dyplomy z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Uroczystość odbyła się 21 lipca br. w sali warszawskiego kina „Rejs”.

  Czytaj więcej
 • Konserwacja i rewitalizacja Pałacu Krasińskich w Warszawie16-07-2014

  13,7 mln zł dotacji z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 uzyskał projekt Konserwacja i rewitalizacja Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) w Warszawie – europejskiego dziedzictwa kulturowego XVII wieku. Konferencja inaugurująca projekt, z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, chargé d’affaires Ambasady Norwegii Anne Grete Riise i dyrektora Biblioteki Narodowej dr. Tomasza Makowskiego, odbyła się 16 lipca br.

  Czytaj więcej
 • Nie żyje Szymon Szurmiej 16-07-2014

  Zmarł Szymon Szurmiej - aktor, reżyser, działacz społeczności żydowskiej, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Miał 91 lat.

  Czytaj więcej
 • Projekt "Nitrofilm" zakończony. 43 przedwojenne filmy fabularne uratowane przed zniszczeniem14-07-2014

  Dzięki nowoczesnym materiałom konserwatorskim, urządzeniom i technologii Filmoteka Narodowa przeprowadziła po raz pierwszy w Polsce kompleksową renowację, digitalizację i rekonstrukcję najstarszych zabytków filmowych. Unikalną kolekcję udało się uratować dzięki 14,7 mln zł dofinansowania w ramach XI Priorytetu POIiŚ, z którego MKiDN przekazuje fundusze jako instytucja pośrednicząca.

  Czytaj więcej
 • Ponad 16 mln zł dofinansowania dla 42 instytucji – rozstrzygnięto czwartą edycję PW Kultura+, priorytet Digitalizacja11-07-2014

  16,9 mln zł to suma dofinansowania, która decyzją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej przeznaczona zostanie na wsparcie projektów wyłonionych w ramach tegorocznej edycji Programu Wieloletniego Kultura+, priorytet Digitalizacja. Narodowy Instytut Audiowizualny, operator priorytetu Digitalizacja, ogłosił listę projektów, które otrzymają dofinansowanie.

  Czytaj więcej
 • Andrzej Wyrobiec Podsekretarzem Stanu w MKiDN 11-07-2014

  Premier Donald Tusk powołał Andrzeja Wyrobca na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akt powołania wręczyła szefowa resortu prof. Małgorzata Omilanowska. Uroczystość odbyła się 11 lipca br. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu wysłuchała informacji minister Małgorzaty Omilanowskiej11-07-2014

  Inwestycje w kulturze, ochrona dziedzictwa i edukacja - te trzy tematy pozostają najważniejszymi sprawami, którymi będzie się zajmował resort - powiedziała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, które odbyło się 10 lipca br. Minister przedstawiła posłom informację o planach resortu do końca kadencji.

  Czytaj więcej
 • Wizyta minister Małgorzaty Omilanowskiej w Lublinie11-07-2014

  Udział w festiwalu „Inne Brzmienia” - jednego z wydarzeń odsłony projektu Wschód Kultury - był celem wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Lublinie.  Szefowa resortu kultury uczestniczyła także w konferencji prasowej z udziałem wiceprezydent Lublina Katarzyny Mieczkowskiej-Czerniak oraz dyrektora Narodowego Centrum Kultury Krzysztofa Dudka.

  Czytaj więcej
 • Konkurs na projekt wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki 201509-07-2014

  Do 31 sierpnia br. można przesyłać propozycje w konkursie na projekt wystawy w Pawilonie Polskim w ramach 56. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji. Prace oceni jury, które zostanie powołane przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. Organizatorem konkursu jest Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki.

  Czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska spotkała się z Obywatelami Kultury07-07-2014

  Dotychczasowa realizacja zapisów Paktu dla Kultury oraz planowanie kolejnych działań były tematem pierwszego spotkania Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej z przedstawicielami społecznego ruchu Obywatele Kultury. Odbyło się ono 7 lipca br., w siedzibie resortu.

  Czytaj więcej
 • Władysław Kowalski odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis07-07-2014

  Aktor filmowy i teatralny Władysław Kowalski odebrał z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej Złoty Medal Gloria Artis. Uroczystość odbyła się 4 lipca br. w Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka w Warszawie, po premierze sztuki "Edyp" Sofoklesa w reż. Jakuba Krofty i w przekładzie Antoniego Libery. W tym roku przypada 55. rocznica twórczości artystycznej Władysława Kowalskiego.

  Czytaj więcej
 • Traktat z Marrakeszu. Dozwolony użytek na rzecz osób niepełnosprawnych03-07-2014

  Korzyści, jakie traktat przyniesie dla niewidomych i innych niepełnosprawnych, mechanizmy bezpieczeństwa dystrybucji treści z punktu widzenia wydawców oraz współpraca wydawców ze środowiskiem osób niewidomych w Polsce. To tematy konferencji prasowej Sekretarza Stanu w MKiDN Piotra Żuchowskiego poświęconej podpisanemu przez Polskę Traktatowi z Marrakeszu, która odbyła się 3 lipca br. w siedzibie resortu.

  Czytaj więcej
 • Powołanie Krajowej Rady Bibliotecznej na lata 2014-2019 03-07-2014

  Członkowie Krajowej Rady Bibliotecznej na lata 2014-2019 odebrali powołania z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Uroczystość odbyła się 2 lipca br. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o archiwach 03-07-2014

  Usprawnienie przechodzenia do elektronicznego zarządzania dokumentacją w postaci cyfrowej, w tym elektronicznego załatwiania spraw oraz zapewnienie sprawnego postępowania z dokumentacją  tradycyjną. Taki jest główny cel projektu nowelizacji ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Rada Ministrów przyjęła dokument na posiedzeniu 1 lipca br.

  Czytaj więcej
 • 20. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 01-07-2014

  Przedstawienie "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" Marii Wojtyszko, reż. Jakub Krofta, zrealizowane we Wrocławskim Teatrze Lalek – to najlepszy spektakl 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej odbyło się 1 lipca br. w Instytucie Teatralnym.

  Czytaj więcej
Strony: 1-15 z 156 Następna strona >>

koniec głównej treści