Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2016

 • Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce23-12-2016

  W dniu 22 grudnia 2016 r. została podpisana Umowa o dofinansowanie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (reprezentowanym przez Prezesa Zarządu, Pana Kazimierza Kujdę)  oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (reprezentowanym przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Prof. dra hab. Piotra Glińskiego) na realizację projektu w ramach poddziałania 1.3.1 „Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej” Programu Operacyjnego Infrastruktura
  i Środowisko 2014-2020 pn.: „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”.

  Czytaj więcej
 • Nominacje na dyrektorów instytucji kultury30-12-2016

  Dr hab. Przemysław Mrozowski został powołany na stanowisko dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie, a dr hab. Robert Kotowski obejmie stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach. 30 grudnia 2016 r. obie nominacje wręczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  Czytaj więcej
 • Rozstrzygnięcie Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2017 r.30-12-2016

  30 grudnia 2016 r. decyzją Ministra KiDN rozstrzygnięty został Konkurs o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2017 r. w naborze do 30 września 2016 r.

  Czytaj więcej
 • Budynek dawnego hotelu „Cracovia” dla Muzeum Narodowego w Krakowie29-12-2016

  Modernistyczny budynek dawnego hotelu „Cracovia” będzie własnością Muzeum Narodowego w Krakowie. Uroczyste podpisanie umowy kupna budynku mieszczącego się w Krakowie przy ul. Focha, wraz z działką, na której jest on usytuowany odbyło się 29 grudnia w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowę podpisali: dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej oraz przedstawiciele spółki Echo Investment - dyrektor zarządzający Mikołaj Martynuska i radca prawny mec. Bartosz Chróścielewski, w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  Czytaj więcej
 • Muzeum - Dom Rodziny Pileckich będzie współprowadzone przez MKiDN27-12-2016

  Umowę o prowadzeniu jako wspólnej instytucji kultury pn. „Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej” (w organizacji) podpisali 27 bm. minister kultury Piotr Gliński oraz burmistrz Ostrowi Jerzy Bauer.

  Czytaj więcej
 • Komunikat MKiDN ws. ochrony zieleni zabytkowej23-12-2016

  W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi uchwalonej przez Sejm RP z inicjatywy grupy posłów ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody, oraz ustawy o lasach i wobec braku możliwości przedstawienia stanowiska do projektu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że przepisy przedmiotowej ustawy, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. nie zwolnią z obowiązku uzyskania pozwolenia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków na dokonanie jakiejkolwiek zmiany w obrębie historycznej zieleni zabytkowej, w szczególności parków, ogrodów, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, jordanowskich i cmentarzy, pozostającej pod ochroną konserwatorską.

  Czytaj więcej
 • Dodatkowe Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłoszone22-12-2016

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił kolejne programy na 2017 r.: „Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci”, „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”, „Kultura cyfrowa”. Ogłoszony został również program "Promocja kultury polskiej za granicą 2018 - Promesa". Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Nowa Galeria Sztuki Dawnej w Muzeum Narodowym w Warszawie22-12-2016

  Z Galerii Sztuki Zdobniczej oraz Galerii Dawnego Malarstwa Europejskiego i Staropolskiego Muzeum Narodowego powstała nowa Galeria Sztuki Dawnej. Galeria łączy kolekcje europejskiego i staropolskiego rzemiosła artystycznego, malarstwa i rzeźby od XV do XVIII wieku. Galerię Sztuki Dawnej otwarto w środę 21 grudnia w stołecznym Muzeum Narodowym. Na uroczystości obecny był wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  Czytaj więcej
 • Ogłoszenie w sprawie konkursu o stypendia konferencyjne dla bibliotekarzy bibliotek publicznych – IFLA, Wrocław 2017 22-12-2016

  Dnia 2 stycznia 2017 r. zostanie otwarty nabór do konkursu o stypendia konferencyjne dla bibliotekarzy bibliotek publicznych – IFLA, Wrocław 2017. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia 2017 r. W związku z organizowanym w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. we Wrocławiu Światowym Kongresem Bibliotek i Informacji IFLA, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował przyznać 100 stypendiów konferencyjnych bibliotekarzom bibliotek publicznych.

  Czytaj więcej
 • Termomodernizacja placówek szkolnictwa artystycznego22-12-2016

  Ponad 300 mln zł ze środków europejskich pozyska Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”. Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu z Funduszu Spójności z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 22 grudnia br. w siedzibie NFOŚiGW.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 346 Następna strona >>

koniec głównej treści