Festiwal Malta 2012- konferencja prasowa

13-04-2012

Konferencja prasowa zapowiadająca dwudziestą drugą edycję Festiwalu Malta, odbędzie się w najbliższy poniedziałek 16. kwietnia w Instytucie Teatralnym w Warszawie. Weźmie w niej udział Minister Kultury Bogdan Zdrojewski. Tegoroczna edycja poznańskiego Festiwalu, odbędzie się w dniach 3-7 lipca.

malta

W tym roku organizatorzy postanowili poświęcić cały cykl MALTA: IDIOMY zagadnieniom związanym ze stykiem kultury krajów Azji i Europy. W Idiomie zebrane są projekty pokazujące fascynującą różnorodność i odrębność Azji, wyrażane przez projekty tamtejszych artystów mieszkających i tworzących w Europie. Kuratorem projektu jest współzałożyciel berlińskiego kolektywu teatralnego Rimini Protokoll - Stefan Kaegi.

Drugi dzień Festiwalu skoncentrowany będzie wokół koncertu kalifornijskiej grupy Faith No More, który 4 lipca zagra nad jeziorem Malta jedyny tegoroczny koncert w Polsce.

Na trzeci dzień Festiwalu zaplanowana jest światowa premiera opery Slow Man, która powstała we współpracy flamandzkiego kompozytora Nicholasa Lensa oraz południowoafrykańskiego i australijskiego pisarza Johna Maxwella Coetzee, który napisał libretto. Reżyserem przedstawienia jest Maja Kleczewska, a dyrektorem muzycznym Marek Moś. Wagi temu wydarzeniu dodaje fakt, że pisarz przyjął zaproszenie organizatorów i 5 lipca będzie obecny na premierze. Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.malta-festiwal.pl

Początek konferencji o godzinie 13.00, Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1. Zapraszamy!powrót