Festiwal MALTA 2012- konferencja prasowa

16-04-2012

Dwudziesta druga edycja Malta Festival Poznań odbędzie się  w dniach 3-7 lipca 2012 r. W konferencji prasowej zapowiadającej to wydarzenie, uczestniczył Minister Kultury Bogdan Zdrojewski.

Festiwal MALTA 2012- konferencja prasowa

W tym roku organizatorzy postanowili poświęcić cały cykl MALTA: IDIOMY zagadnieniom związanym ze stykiem kultury krajów Azji i Europy. W Idiomie zebrane są projekty pokazujące fascynującą różnorodność i odrębność Azji, wyrażane przez projekty tamtejszych artystów mieszkających i tworzących w Europie. Kuratorem projektu jest współzałożyciel berlińskiego kolektywu teatralnego Rimini Protokoll - Stefan Kaegi.

Drugi dzień Festiwalu skoncentrowany będzie wokół koncertu kalifornijskiej grupy Faith No More, który 4 lipca zagra nad jeziorem Malta jedyny tegoroczny koncert w Polsce.

Na trzeci dzień Festiwalu zaplanowana jest światowa premiera opery Slow Man, która powstała we współpracy flamandzkiego kompozytora Nicholasa Lensa oraz południowoafrykańskiego i australijskiego pisarza Johna Maxwella Coetzee, który napisał libretto. Reżyserem przedstawienia jest Maja Kleczewska, a dyrektorem muzycznym Marek Moś. Wagi temu wydarzeniu dodaje fakt, że pisarz przyjął zaproszenie organizatorów i 5 lipca będzie obecny na premierze.

Miniesterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspiera organizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MALTA w trybie trzyletnim. W latach 2010- 2012 przekazano łącznie 3 mln zł. na tę imprezę.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.malta-festiwal.plpowrót