IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl

16-06-2009

W dniach 19-21 czerwca 2009 roku odbędzie się w Płocku IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl, którego Patronem honorowym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Bogdan Zdrojewski, organizatorami zaś Studio N-art z Warszawy i Urząd Miasta Płock przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W czasie Festiwalu odbędą się m.in. pokazy specjalne filmów, które były współfinansowane przez PISF, tj ."Fenomen" w reż.Tadeusza Paradowicza i "Powrót do Casablanki" w reż. Małgorzaty Gago i Bronisława Sulika. Film "Fenomen" będzie wyemitowany, po raz pierwszy w Polsce, w najwyższej na świecie technologii obrazu - 4K.

Wydarzeniami Cinemagic.pl będą także Benefis Jana Nowickiego ( wśród gości m.in. Jerzy Trela, Andrzej Grabowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Łukasz Nowicki, Halina Mlynkova, Anita Sokołowska, Małgorzata Potocka i jej Sabat ), Gala 100-lecia polskiego kina i koncert piosenki filmowej ( m.in Artur Chamski, Lech Dyblik, Maciej Jachowski, Anna Oberc, Laura Samojlowicz, Tomasz Stockinger, Aleksandra Szwed, Joanna Trzepiecińska, Agnieszka Włodarczy).

W czasie Festiwalu na Rynku Starego Miasta w Płocku będzie stworzony plan filmowy na żywo, z wykorzystaniem kamer RED ONE, które są rewolucją nowej jakości w filmie, planem będą zarządzali reżyser Krzysztof Lang i operator Grzegorz Kędzierski.

Na Cinemagic.pl przyleci z USA i wygłosi wykład twórca " rewolucji w filmie" Ted Schilowitz. Gośćmi specjalnymi z USA będą także Maks Naporowski, który wygłosi projekcję o najnowszej amerykańskiej produkcji "Dawn of Darkness" (pierwsza taka prezentacja w Europie), oraz aktorka urodzona w Warszawie Magdalena Alexander (grała m.in. z R. Crowe w "Cinderella Man"). Z Paryża przyleci producent m.in. głośnego obrazu "Europejczycy" Dominique Zlatoff, który będzie w Polsce koproducentem nowego projektu filmowego "Born in Hell".powrót