Konferencja „Kultura w sieci dla dzieci”

03-03-2010

Z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, 3 marca, odbyła się konferencja prasowa zatytułowana „Kultura w sieci dla dzieci”.

W wydarzeniu, które odbyło się w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie wzięli także udział twórcy portalu www.kula.gov.pl, oraz Wandy Chotomska i Michał Rusinek.

Głównym tematem spotkania była szeroko rozumiana edukacja kulturalna dzieci i młodzieży. W plany te wpisuje się stworzona przez MKiDN strona internetowa dla dzieci www.kula.gov.pl., która poszerzona o nowe aktywności, daje najmłodszym coraz większe możliwości zapoznania się z historią, kulturą i polskimi tradycjami. Portal Kula został stworzony z myślą o tym, aby pierwszy kontakt dziecka z Internetem mógł być inteligentną i inspirującą rozrywką, która także uczy i rozwija. Projekt ten ma na celu uwrażliwienie rodziców na konieczność uwzględnienia kultury i sztuki w procesie wychowawczym.

Minister Zdrojewski podkreślał bardzo ważną rolę strategii edukacji kulturalnej, która pomoże wykształcić świadomego odbiorcę i uczestnika wydarzeń kulturalnych. W szkolnictwie artystycznym czynione są inwestycje z funduszy europejskich a oferta programowa szkół jest systematycznie poszerzana.powrót