Michał Chaciński dyrektorem artystycznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Będzie pełnił tę funkcję w latach 2011-2013.

23-02-2011

Michał Chaciński to dziennikarz kulturalny, krytyk filmowy i tłumacz. Został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego na trzyletnią kadencję. Powołanie zostało wręczone 23 lutego w siedzibie resortu.

Koncepcja Michała Chacińskiego została uznana przez członków Komitetu Organizacyjnego za nowoczesną, krytyczną, otwartą na świat i młode pokolenia twórców, jednocześnie adekwatną do możliwości finansowych Festiwalu. Najlepiej odpowiadała oczekiwaniom co do nowego kształtu programowego. Świadczyła także o obszernej wiedzy autora o współczesnym kinie polskim i europejskim.

Michał Chaciński urodził się w 1971r. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim. Autor tekstów krytyczno-filmowych i dziennikarskich m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Filmie", „Polityce", „Variety". Od 2005 r. współpracownik Telewizji Polskiej- krytyk filmowy TVP Kultura. Od 2007 ekspert przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Laureat nagrody dla młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka oraz nagrody PISF w kategorii Krytyka Filmowa.

Tegoroczny, 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 6-11 czerwca.powrót