Międzynarodowe Targi Książki. Wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego w Abu Dhabi

24-04-2018

fot. Instytut Kasiążki

fot. Instytut Kasiążki

fot. mat. archiwalne Abu Dhabi International Book Fair

 

W środę 25 kwietnia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński rozpocznie dwudniową wizytę w Państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie weźmie udział w Międzynarodowych Targach Książki. Polska jest po raz pierwszy gościem honorowym tego wydarzenia. Podczas wizyty minister kultury przekaże również list od premiera Mateusza Morawieckiego potwierdzający udział Polski w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju.

Międzynarodowe Targi Książki - wydarzenia

W środę 25 kwietnia wicepremier, minister kultury Piotr Gliński będzie uczestniczył w oficjalnym otwarciu Międzynarodowych Targów Książki 2018. Zaraz po tym zaplanowane jest przemówienie ministra kultury, które odbędzie się podczas otwarcia polskiego stoiska, na którym zostanie zaprezentowany m.in. polski dorobek literacki.

Na 26 kwietnia zaplanowane jest spotkanie z Minister Kultury i Rozwoju Wiedzy ZEA p. Noura Bint Mohammad Al-Kaabi.

Przekazanie listu potwierdzającego udział Polski w EXPO 2020

Wicepremier Piotr Gliński przekaże list od premiera Mateusza Morawieckiego do wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, władcy Dubaju, szejka Mohammeda Bin Rashid Al - Maktouma potwierdzający udział Polski w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju. List zostanie złożony na ręce Minister Stanu ds. Zagranicznych, Managing Director of Dubai EXPO2020 p. Reem Al-Hashimi. Będzie to kolejna okazja do pokazania emirackiej i międzynarodowej publiczności naszego dorobku kulturowego, gospodarczego i społecznego. „Connecting Minds, Creating the Future - Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” to temat przewodni EXPO 2020, który podkreśla zbliżenie narodów i ludzi poprzez współpracę.

Polska Gościem Honorowym Międzynarodowych Targów Książki Abu Dhabi 2018

Polska jest po raz pierwszy gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki. Tegoroczne targi, które odbywają się pod patronatem Jego Wysokości Szejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, Księcia Korony Abu Zabi i Zastępcy Głównego Dowódcy Sił Zbrojnych ZEA, są dla nas ogromnym wyróżnieniem i okazją do prezentacji polskiej książki – dorobku polskich wydawnictw przed wielonarodową i wielokulturową publicznością.

Międzynarodowe Targi Książki Abu Dhabi 2018 to najbardziej profesjonalne, ambitne i najszybciej rozwijające się wydarzenie w tej kategorii na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej.

Dotychczas gośćmi honorowymi targów były między innymi Szwecja, Islandia i Wielka Brytania, a w ubiegłym roku Chiny. Polska jest obecna na targach od 2015 r.powrót