Patriotyzm Jutra - dotacje przyznane

20-03-2014

logo Patriotyzm Jutra

107 projektów otrzymało łącznie 2 mln złotych w tegorocznej edycji „Patriotyzmu Jutra”. Muzeum Historii Polski po raz kolejny rozstrzygnęło konkurs w ramach programu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu było rekordowe. Zespół sterujący rozpatrzył blisko 1020 wniosków. Wybranym projektom przyznano dotacje od 5 tys. do ponad 30 tys. złotych. Wnioskodawcami były fundacje, lokalne stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury oraz  regionalne muzea z całej Polski - zarówno z dużych miast, jak i małych ośrodków.

Wśród projektów znalazły się warsztaty i gry miejskie oraz zadania realizowane w ramach tzw. archiwistyki społecznej i  historii mówionej. Nagrodzono także projekty wystawiennicze i wydawnicze – tradycyjne i realizowane w internecie (wirtualne wystawy, multimedialne pakiety edukacyjne). Większość zadań związana jest z historią lokalną i tzw. "małą historią". Pozostałe dotyczą historii społecznej, gospodarczej oraz historii wydarzeń, których rocznice obchodzimy w 2014 r. (100. rocznica wybuchu I i 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, 25. rocznica wyborów czerwcowych, Rok Jana Karskiego).

Lista wszystkich projektów znajduje się na stronie:

http://www.muzhp.pl/konkursy/patriotyzm-jutra/edycja-2014/1290/patriotyzm-jutra-dotacje-przyznane.html

Program Patriotyzm Jutra jest realizowany od 2006 roku ze środków MKiDN. Jego celem jest wspieranie ważnych i oryginalnych inicjatyw związanych z historią Polski, upamiętnieniem wydarzeń i postaci istotnych w dziejach kraju.powrót

Warto przeczytać