Posiedzenie Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej

27-02-2019

fot. MKiDN

na zdjęciu minister wręcza medalfot. MKiDN

na zdjęciu minister wręcza medalfot. MKiDN

na zdjęciu minister wręcza medalfot. MKiDN

na zdjęciach wyróżnione pracownice muzeum z wiceministrem Sellinemfot. MKiDN

 

W Muzeum Lubelskim w Lublinie odbyło się dwudniowe posiedzenie Rady do Spraw Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej, która jest organem opiniodawczo-doradczym ministra w sprawach zarządzania, finansowania oraz polityki kulturalnej w zakresie muzealnictwa oraz spraw związanych z miejscami pamięci narodowej, w tym pomnikami zagłady. W obradach uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

Podczas obrad wiceminister kultury Jarosław Sellin przedstawił informacje o najważniejszych działaniach MKiDN w obszarze muzealnictwa oraz miejsc pamięci narodowej. Omówiono także m.in. kwestie związane z restytucją mienia, ochroną zabytków archeologicznych odkrytych w związku z realizacją inwestycji budowlanych, a także przedstawiono zmiany w przepisach dotyczących muzealnictwa w 2018 r. oraz plany na rok 2019.

Ponadto zasłużeni pracownicy Muzeum Lubelskiego w Lublinie, które pełniło funkcję gospodarza spotkania, odebrali z rąk wiceministra Jarosława Sellina medale i odznaczenia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymały:

Wiceminister kultury Jarosław Sellin wręczył również Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, którymi wyróżnione zostały:

 powrót