Przygotowania do obchodów 600. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

16-03-2010

List intencyjny w sprawie wspólnej organizacji obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, podpisali 15 marca- goszczący z dwudniową wizytą w Polsce Wiceminister Obrony Kraju Republiki Litewskiej Vytautas Umbrasas oraz Piotr Żuchowski- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obaj Ministrowie są pełnomocnikami rządów Polski i Litwy do organizacji obchodów , a podpisane porozumienie zakłada współpracę w zakresie wspólnych działań informacyjnych oraz wspólnej kampanii promocyjnej najważniejszych projektów kulturalnych związanych z tą inicjatywą. Istotnym elementem porozumienia jest wspólne logo obchodów w dwóch wersjach językowych, które będzie wykorzystywane przy wspólnych przedsięwzięciach.

Podczas konferencji prasowej w Muzeum Narodowym w Warszawie, przed obrazem Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”, zaprezentowana została również strona internetowa przygotowana po polsku, litewsku, białorusku, ukraińsku, angielsku i niemiecku www.grunwald600.pl, która będzie zawierała informacje o uroczystościach rocznicowych w Polsce i na Litwie.powrót