Weekend seniora (29-30.09.2012)

24-09-2012

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" – pod tym hasłem przebiegać będzie druga edycja akcji „60+kultura”.  29 – 30 września br. seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych. Do udziału w kampanii  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski  zachęcał podczas briefingu prasowego, który odbył się 25 września br. w siedzibie MKiDN.

Weekend seniora z kulturą po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku. Uczestniczyło w nim wówczas ponad 100 placówek z całej Polski.

O powodzeniu, jakim cieszyła się akcja świadczy fakt, że w tym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.  Oferty skierowane przez nich do seniorów są różne – od bezpłatnego wejścia, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty po wycieczki z przewodnikami.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Wykaz  uczestniczących w akcji instytucji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty znajdują się w zakładce Weekend seniora na stronie ministerstwa. Informacje można również znaleźć na stronach internetowych konkretnych placówek.powrót