Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

08.10.2014 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz Prezydent RP Bronisław Komorowski weźmą udział w uroczystości otwarcia nowego budynku  ASP w Warszawie połączonej z  inauguracją roku akademickiego 2014/2015. W trakcie wydarzenia planowane jest zwiedzanie inwestycji.

czytaj więcej

02.10.2014 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska weźmie udział w otwarciu wystawy polskiej architektury współczesnej zorganizowanej przez miesięcznik „Architektura-murator" z okazji jego dwudziestolecia.

czytaj więcej

01.10.2014 Katowice Podsekretarz Stanu Monika Smoleń weźmie udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu Kultura i Dziedzictwo Kulturowe POIiŚ.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Nabór ekspertów – Europejska Stolica Kultury

  Komisja Europejska prowadzi otwarty nabór kandydatów do zespołu niezależnych ekspertów w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”. Warunki złożenia aplikacji oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie Komisji. czytaj więcej.

 • Ogłoszenie konkursu o stypendia z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2015r.

  11 września 2014 r. w Biuletynie Informacji Publicznej MKiDN opublikowane zostało ogłoszenie o konkursie na stypendia twórcze oraz na stypendia z zakresu upowszechniania kultury na  2015 r. Nabór trwa  do 13 października 2014 r. – wszystkich zainteresowanych otrzymaniem stypendium w 2015r. zachęcamy do składania wniosków. czytaj więcej

 • Rozporządzenie Ministra KiDN ws. podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych

  W Dzienniku Ustaw z 6 sierpnia 2014 r. (poz. 1039) zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ws. podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych. czytaj więcej

 • Nowy program MKiDN: Teatr 2015 - Promesa

  2,5 mln złotych wynosi łącznie budżet dwóch priorytetów w ramach nowego programu ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Teatr 2015 - Promesa. Nabór potrwa do 30 września br. czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • 75-lecie pracy scenicznej Danuty Szaflarskiej29-09-2014

  Wybitna aktorka teatralna i filmowa Danuta Szaflarska została uhonorowana przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Nagrodą Okolicznościową z okazji 75-lecia pracy scenicznej. Uroczystość odbyła się 29 września br. w siedzibie resortu.

  czytaj więcej
 • Małgorzata Ludwisiak dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 29-09-2014

  Od 1 października br. dyrektorem CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie będzie dr Małgorzata Ludwisiak. Nominację z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej odebrała 29 września br.

  czytaj więcej
 • 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego 27-09-2014

  Uroczyste obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w Warszawie 27 września br. Wzięli w nich udział m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leszek Żukowski.

  czytaj więcej
 • Otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego 30-09-2014

  Jeden z najbardziej niezwykłych obiektów na świecie. Pierwszy od blisko 40 lat teatr dramatyczny w Polsce, wybudowany od podstaw. Jedyny budynek teatralny z otwieranym dachem, który umożliwia granie spektakli przy świetle dziennym, jak w czasach renesansu. Gdański Teatr Szekspirowski został otwarty 19 września br. podczas uroczystości z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej i desygnowanego na Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Inwestycja uzyskała ponad 50 mln zł unijnego dofinansowania w ramach XI Priorytetu POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN.

  czytaj więcej
 • Otwarcie nowej siedziby NOSPR11-09-2014

  1 października br. zostanie uroczyście oddana do użytku nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wyróżniający się wyjątkową architekturą budynek mieści dwie sale koncertowe- wielką na 1800 osób i kameralną, która przyjmie 300 melomanów. Szczegóły Festiwalu Otwarcia przedstawiono 8 września br. podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Budowa była możliwa dzięki ponad 122 mln zł unijnego dofinansowania w ramach POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Ja pomnożone przez więcej niż dwa

"Amerykańska zabawa. Portrety wielokrotne z kolekcji Ewy Franczak i Stefana Okołowicza" to tytuł wystawy zorganizowanej przez Fundację Archeologii Fotografii w ramach Warsaw Gallery Weekend.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Omilanowska: Polacy wnoszą nową jakość do światowej architektury (PAP)15-09-2014

  Wnosimy nową jakość do światowej architektury. To, co zbudowaliśmy w ostatnich latach to obiekty z pierwszej ligi – uważa minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska. Jej zdaniem większość najlepszych architektonicznie budynków powstała w Polsce w sferze kultury.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Zapraszamy do środka! Europejskie Centrum Solidarności

wiecej video