Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

08.10.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie uczestniczyła w konferencji prasowej towarzyszącej przekazaniu odzyskanego przez MKiDN obrazu „Portret mężczyzny” autorstwa Krzysztofa Lubienieckiego, do zbiorów Muzeum narodowego w Warszawie.

czytaj więcej

07.10.2015 Warszawa W uroczystości otwarcia nowego gmachu Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego weźmie udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

04.10.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem gali finałowej Nagrody Literackiej Nike.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego

  Jak znaleźć wydarzenia skierowane do młodych adeptów sztuki pianistycznej? Gdzie pojechać na kursy dla najmłodszych skrzypków? Odnalezienie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wydarzeń z zakresu szkolnictwa artystycznego, umożliwia serwis internetowy Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego prowadzony przez MKiDN i Centrum Edukacji Artystycznej.
  przejdź do serwisu.

 • Uczestnictwo Polaków w kulturze

  Brak czasu, brak pieniędzy lub zbyt wygórowana cena oraz problemy z dotarciem na wydarzenie z powodu odległości. To najczęściej deklarowane czynniki ograniczające dostęp do wydarzeń kulturalnych. Kolejnym jest ograniczony dostęp do informacji o pełnym spektrum wydarzeń kulturalnych w najbliższej okolicy. Takie wyniki przynoszą badania przeprowadzone na potrzeby przygotowania portalu kulturadostepna.pl. Serwis stanowi element realizowanego przez MKiDN programu KULTURA DOSTĘPNA.
  czytaj więcej.

 • Termomodernizacja szkół artystycznych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności, w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Europejskie Forum Nowych Idei 02-10-2015

  „Media publiczne - między jakością a wynikami” - to temat panelu, który odbył się 2 października br. w Sopocie z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Spotkanie stanowiło część Europejskiego Forum Nowych Idei - trwającego od 30 września br. spotkania gromadzącego 1000 uczestników z całego świata.

  czytaj więcej
 • Program Kultura+. „Nowa jakość w dostępie do kultury"01-10-2015

  Pięć lat, 120 mln zł, ponad 80 instytucji-beneficjentów, 187 zrealizowanych projektów oraz niezliczona liczba odbiorców - to najważniejsze dane dotyczące Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet  Digitalizacja. O "zupełnie nowej jakości w dostępie do kultury" mówiła w czwartek podczas podsumowania realizacji programu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina30-09-2015

  23 konkursowe dni, 3 koncerty inauguracyjne, 15 dni przesłuchań i ponad 120 godzin muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych pianistów z 20 krajów. 1 października br. rozpoczyna się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Szczegóły przedstawiono 30 września br. na konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Minister Omilanowska wylosowała literę „B"-  tym samym przesłuchania konkursowe rozpocznie Tymoteusz Bies.

  czytaj więcej
 • Uczelnie artystyczne inaugurują rok akademicki 2015/2016 01-10-2015

  Życzenia pomyślności w pracy artystycznej, dydaktycznej i naukowej składa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w liście wystosowanym z okazji inauguracji roku akademickiego 2015/2016.

  czytaj więcej
 • Inauguracja Narodowego Forum Muzyki09-09-2015

  Uroczystość z udziałem minister Małgorzaty Omilanowskiej odbyła się 4 września br. Inwestycja została zrealizowana  dzięki 143, 7 mln zł dofinasowania UE w ramach XI Priorytetu POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN. Budynek spełnia najnowocześniejsze standardy akustyczne i architektoniczne. Mieści wielką salę koncertową (1, 8 tys. miejsc siedzących), kinową i widowiskową, a ponadto trzy sale kameralne, przestrzeń wystawienniczą, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, studio nagrań oraz bibliotekę.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie

Celem KIEW jest inspirowanie skutecznej i trwałej współpracy transnarodowej, wzmacnianie współpracy rozwojowej, integrowanie środowisk, stymulowanie dialogu pomiędzy władzami lokalnymi i regionalnymi. Na te kilka dni Lublin stanie się miejscem dialogu środowisk kultury i edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Demokratyczna polityka historyczna to nie propaganda (Mówią Wieki, Nr 8)25-08-2015

  Z prof. Małgorzatą Omilanowską, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, rozmawiają Tomasz Bohun i Bogusław Kubisz.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Prezentacja portalu "Kultura Dostępna"

wiecej video