Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

04.03.2015 Warszawa Minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska zwiedzi wystawę obrazów wybitnego polskiego artysty Andrzeja Wróblewskiego. Wystawa „Andrzej Wróblewski: Recto / Verso. 1948–1949, 19561957” trwa od 12 lutego do 17 maja 2015 roku. Ekspozycja w warszawskim MSN rozpocznie cykl światowych pokazów twórczości tego artysty.

czytaj więcej

02.03.2015 Warszawa W ceremonii wręczenia "Orłów 2015" - nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową dla najlepszych polskich produkcji filmowych ubiegłego roku weźmie udział minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

01.03.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem koncertu zorganizowanego z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Trwa Nabór do formalnej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Technologii Kreacyjnych

  W związku z decyzją Komitetu Sterującego w sprawie utworzenia 19. krajowej inteligentnej specjalizacji, Ministerstwo Gospodarki powoła formalną Grupę Roboczą ds. ITK. Zainteresowani udziałem w pracach Grupy, mają czas do 27 lutego na zgłoszenie swojej kandydatury. Informacje dotyczące procedury naboru, znajdują się na stronie Ministerstwa Gospodarki.
  czytaj więcej.

 • Nabór ekspertów – Europejska Stolica Kultury

  Komisja Europejska prowadzi otwarty nabór kandydatów do zespołu niezależnych ekspertów w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”. Warunki złożenia aplikacji oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie Komisji.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Premier Ewa Kopacz rozmawiała o budowie Muzeum Historii Polski 27-02-2015

  Kwestia budowy siedziby Muzeum Historii Polski była tematem rozmowy premier Ewy Kopacz z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół tej instytucji. Spotkanie odbyło się 25 lutego br. W kolejnym mają uczestniczyć także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska i Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  czytaj więcej
 • Wizyta minister Omilanowskiej w Portugalii 27-02-2015

  Wernisaż wystawy dwojga polskich artystów: Oskara Hansena i Moniki Sosnowskiej w Muzeum Sztuki Współczesnej Fundacji Serralves oraz spotkanie z Sekretarzem Stanu ds. Kultury Jorgem Barreto Xavierem. To najważniejsze punkty odbywającej się 27 lutego br. wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Porto.

  czytaj więcej
 • Franciszek Pieczka laureatem Orła za Osiągnięcia Życia25-02-2015

  Aktor Franciszek Pieczka, odtwórca ról w filmach "Żywot Mateusza", "Austeria", niezapomniany Gustlik z serialu "Czterej pancerni i pies", otrzyma Orła za Osiągnięcia Życia. Nazwisko laureata ogłoszono 25 lutego br. podczas konferencji, w której udział wzięła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.  Statuetki zostaną wręczone 2 marca br.

  czytaj więcej
 • 250 LAT TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE20-02-2015

  Bilet za 250 groszy, Elektroniczna Encyklopedia Teatru Polskiego, Teatroteka Szkolna, akcje w przestrzeni miejskiej, internetowe kolekcje specjalne, film o Tadeuszu Kantorze oraz spektakl „Umarła Klasa” na DVD. To najważniejsze działania w ramach obchodów 250 LAT TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Poprzedzająca uroczystą inaugurację obchodów konferencja prasowa z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzaty Omilanowskiej odbyła się 12 lutego br. w Krakowie.

  czytaj więcej
 • Podsumowanie Roku Kolberga20-02-2015

  3 tysiące wydarzeń w niemal 300 miejscowościach, 4 tys. wykonawców i prawie 3 mln odbiorców zgromadził Rok Kolberga. Organizowane w 2014 r. obchody upamiętniające wybitnego etnografa i folklorystę miały przypomnieć jego zasługi dla polskiej kultury i nauki oraz podkreślić atrakcyjność i żywotność współczesnej kultury ludowej. Konferencja prasowa z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, na której podsumowano obchody, odbyła się 16 lutego br. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Polska za granicą w 2015 roku

Oto kilkanaście najważniejszych, współorganizowanych przez Culture.pl, wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które zagoszczą w 2015 roku w galeriach, teatrach i muzeach na całym świecie, reprezentując polską twórczość.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!



tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Małgorzata Omilanowska w "Salonie Politycznym Trójki": wielki sukces polskiej kinematografii23-02-2015

  "Ida" ma wiele niezwykłych cech i to one zdecydowały, że ten film wyróżnił się pośród ogromnej produkcji światowego kina - mówiła o nagrodzonym Oscarem filmie Małgorzata Omilanowska, minister kultury.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Prof. Małgorzata Omilanowska w Kontrwywiadzie RMF FM

wiecej video