Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

01.09.2015 Waplewo Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska odwiedzi Muzeum Tradycji Szlacheckiej w zrewaloryzowanym Pałacu Sierakowskich.

czytaj więcej

01.09.2015 Gdańsk Wizytę w Muzeum II Wojny Światowej podczas dnia otwartego złoży Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

01.09.2015 Westerplatte Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska weźmie udział w centralnych uroczystościach państwowych w 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Bałtyckie Forum Kultury. Zaproszenie na konferencję

  Jak kultura może wpływać na gospodarkę regionalną i rozwój społeczny? Jak wzmocnić współpracę sektora kultury w obszarze Morza Bałtyckiego? Odpowiedzi na m.in. te pytania będą szukać uczestnicy - organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bałtyckiego Forum Kultury, które odbędzie się w dniach 15-18.09.2015 w Gdańsku.
  czytaj więcej.

 • Sprawozdanie z realizacji SRKS 2020 za rok 2013

  Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego 2020 jest jedną z dziewięciu zintegrowanych strategii rozwoju, przyczyniających się do realizacji celów określonych w długookresowej i średniookresowej strategii rozwoju kraju. Sprawozdawczość SRKS jest realizowana co roku, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, i przedstawia m.in. podjęte w danym roku działania przyczyniające się do wdrażania Strategii, aktualne wartości jej wskaźników oraz rekomendacje, co do podejmowania aktualizacji dokumentu.
  czytaj więcej.

 • Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego

  Jak znaleźć wydarzenia skierowane do młodych adeptów sztuki pianistycznej? Gdzie pojechać na kursy dla najmłodszych skrzypków? Odnalezienie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wydarzeń z zakresu szkolnictwa artystycznego, umożliwia serwis internetowy Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego prowadzony przez MKiDN i Centrum Edukacji Artystycznej.
  przejdź do serwisu.

 • Uczestnictwo Polaków w kulturze

  Brak czasu, brak pieniędzy lub zbyt wygórowana cena oraz problemy z dotarciem na wydarzenie z powodu odległości. To najczęściej deklarowane czynniki ograniczające dostęp do wydarzeń kulturalnych. Kolejnym jest ograniczony dostęp do informacji o pełnym spektrum wydarzeń kulturalnych w najbliższej okolicy. Takie wyniki przynoszą badania przeprowadzone na potrzeby przygotowania portalu kulturadostepna.pl. Serwis stanowi element realizowanego przez MKiDN programu KULTURA DOSTĘPNA.
  czytaj więcej.

 • Termomodernizacja szkół artystycznych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności, w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Stocznia Gdańska ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego31-08-2015

  - Dziękuję tym, którzy 35 lat temu tworzyli tu "Solidarność" - powiedziała minister kultury Małgorzata Omilanowska podczas sobotniego odsłonięcia tablicy Znaku Dziedzictwa Europejskiego na historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej. Wydarzenia związane z obchodami 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność” i 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej – to kluczowe momenty wizyty szefowej resortu kultury w Gdańsku w dniach 29.08-01.09 br.

  czytaj więcej
 • List minister Omilanowskiej do społeczności szkół artystycznych31-08-2015

  Aby poznawanie i uprawianie sztuki było dla Was radością i spełnieniem marzeń, a każdy dzień był źródłem inspiracji i impulsem do nowych wyzwań - życzy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół artystycznych w liście wystosowanym z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

  czytaj więcej
 • Z wizytą w Macedonii i Bułgarii28-08-2015

  Spotkania z ministrami kultury, ustalenie kierunków współpracy między resortami oraz odznaczenie za zasługi dla kultury polskiej – to główne punkty wizyty minister Małgorzaty Omilanowskiej w Macedonii i Bułgarii w dniach 26-28 sierpnia br.

  czytaj więcej
 • Zakopane w hołdzie Witkiewiczom28-08-2015

  Zakopane obchodzi Rok Witkiewiczów – wystawy poświęcone tym artystom w poniedziałek obejrzała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Wcześniej przebywała też z wizytą w Bukowinie Tatrzańskiej.

  czytaj więcej
 • Kraków zaprosi UNESCO28-08-2015

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podpisali list intencyjny w sprawie organizacji 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2017 roku w Krakowie.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Co nam przyniesie teatralna jesień 2015

Klasyka i polityka, romantyzm i herezja, sporo współczesnej prozy i nowych dramatów. Culture.pl przegląda repertuary jesieni 2015 i poleca premiery, których nie można przegapić!

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Demokratyczna polityka historyczna to nie propaganda (Mówią Wieki, Nr 8)25-08-2015

  Z prof. Małgorzatą Omilanowską, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, rozmawiają Tomasz Bohun i Bogusław Kubisz.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Prezentacja portalu "Kultura Dostępna"

wiecej video