Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

W ministerstwie

 • Trwają konsultacje projektu Programu Wieloletniego „Europejska Stolica Kultury 2016”

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 30 maja br. rozpoczęło konsultacje projektu Programu Wieloletniego „Europejska Stolica Kultury 2016”.  czytaj więcej

 • Nowy program MKiDN: Teatr 2015 - Promesa

  2,5 mln złotych wynosi łącznie budżet dwóch priorytetów w ramach nowego programu ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Teatr 2015 - Promesa. Nabór potrwa do 30 września br. czytaj więcej

 • Koncepcja zasad finansowania mediów publicznych

  Zmniejszenie obciążeń nakładanych na gospodarstwa domowe oraz inne podmioty zobowiązane do uiszczania opłat oraz zagwarantowanie ich skuteczniejszej egzekucji - to główne założenia koncepcji zasad finansowania mediów publicznych. Opłata audiowizualna dla osób fizycznych zostanie ustalona na poziomie 10 zł od gospodarstwa domowego. czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Leguny. Wystawa w setną rocznicę Czynu Legionowego29-07-2014

  Mijająca setna rocznica wymarszu 1 kompanii kadrowej z krakowskich Oleandrów do walki przeciw rosyjskiemu zaborcy stała się okazją do zaprezentowania wyboru rysunków wykonanych przez Leopolda Gottlieba oraz obrazu Jacka Malczewskiego "Pytia" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawę w warszawskiej Galerii Kordegarda 29 lipca br. otworzyli Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz minister Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Konkurs fotograficzny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego 29-07-2014

  „Ślady Powstania Warszawskiego”- to hasło konkursu fotograficznego, który Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska ogłosiła z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły przedstawiono 29 lipca br. podczas briefingu prasowego w dawnej reducie powstańczej Bank Polski.

  czytaj więcej
 • 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 28-07-2014

  Do połowy listopada br. zakończą się prace remontowe na Cmentarzu Powstańców Warszawy, finansowane ze środków Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 28 lipca br. nekropolię na Woli odwiedziła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. To jedno z miejsc, w których odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  czytaj więcej
 • Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Ochrony Zabytków04-07-2014

  Ujednolicenie polityki konserwatorskiej - to jeden z celów Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2014 – 2017. Uchwałę w tej sprawie rząd przyjął 24 czerwca br. Dokument przedłożyła Radzie Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Termomodernizacja szkół artystycznych04-07-2014

  W 156 szkołach artystycznych z całej Polski odbędzie się kompleksowa modernizacja energetyczna, a ich wyposażenie zostanie wymienione na energooszczędne. Koszt projektu, do którego przystępuje prawie 2/3 placówek podległych MKiDN, szacuje się na ok. 371 mln zł. Umowę w sprawie dofinansowania pierwszego etapu projektu (20,7 mln zł) 30 czerwca podpisały Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Małgorzata Skucha.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

13 filmów w Konkursie Głównym 39. Festiwalu w Gdyni

Trzynaście filmów, w tym trzy debiuty i sześć światowych premier, znalazło się w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Za ich selekcję odpowiadał zespół, w którego składzie znaleźli się reżyserzy: Andrzej Jakimowski, Katarzyna Klimkiewicz, Juliusz Machulski i Janusz Zaorski oraz operator Ryszard Lenczewski.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Minister kultury Małgorzata Omilanowska: Wolności słowa broni konstytucja 28-07-2014

  - Potrzebny jest dialog między stronami konfliktu, bo radykalizacja postaw ideologicznych jest ogromnym zagrożeniem dla kultury - mówi "Wyborczej" prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie z Romanem Pawłowskim.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Fundusze Unijne w kulturze. 10 lat Polski w Unii Europejskiej.

wiecej video