Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

09-10.06.2016 Pilzno Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński będzie uczestniczył w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Pilźnie (Czechy)

czytaj więcej

05.06.2016 Warszawa Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

czytaj więcej

30.05.2016 Warszawa W konferencji prasowej poświęconej 4. edycji projektu Wschód Kultury weźmie udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Uczestnikami wydarzenia będą również: dyrektor Narodowego Centrum Kultury Marek Mutor, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Dodatkowy nabór do programu Promocja literatury i czytelnictwa

  Minister KiDN ogłasza dodatkowy nabór do programu Promocja literatury i czytelnictwa priorytet Literatura. Nabór zostanie przeprowadzony w terminie do 16 maja 2016 r. Przewidywany budżet na realizację dodatkowego naboru wynosi 1 000 000 zł. W ramach dodatkowego naboru do priorytetu preferowane będą zadania z zakresu powieści popularnej (w ramach jej różnych odmian gatunkowych), prezentującej historię Polski, a także eseju, reportażu, biografii i literatury faktu.

 

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej.

 • Likwidacja Funduszu Promocji Twórczości

  Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych (Dz. U. nr 0 poz. 1639), z dniem 31 grudnia 2015 r. likwiduje się Fundusz Promocji Twórczości.

  Zgodnie z art. 4 ust. 4 ww. ustawy od dnia 1 stycznia 2016 r. wpłat, o których mowa w art. 40 zmienianej ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.), należnych za okres do dnia 31 grudnia 2015 r. dokonuje się na rzecz Funduszu Promocji Kultury.

  Wpłaty na rzecz Funduszu Promocji Kultury należy kierować na rachunek bankowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o numerze: 18 1130 1017 0000 0389 4420 0001

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy/Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Otwarcie Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury w Wenecji25-05-2016

  Plac budowy jako główny „front” architektury i podkreślenie roli robotnika budowlanego – to główne motywy ekspozycji w Pawilonie Polskim na 15. Międzynarodowej Wystawie Architektury – La Biennale di Venezia Fair Building. Uroczyste otwarcie wystawy w Pawilonie Polskim z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego odbędzie się 26 maja br. o godz. 16.30.

  czytaj więcej
 • Nowo powstałe Muzeum Piaśnickie poszukuje pamiątek25-05-2016

  Muzeum Piaśnickie w Wejherowie zwraca się z apelem o pomoc w odnalezieniu wszelkich pamiątek związanych ze zbrodnią popełnioną przez nazistów niemieckich w 1939 r. w lasach piaśnickich (woj. pomorskie). Zbrodnia pochłonęła tysiące ofiar zamordowanych podczas egzekucji i pochowanych w masowych grobach. Był to jeden z pierwszych mordów popełnionych na ludności cywilnej podczas II wojny światowej na tak wielką skalę.

  czytaj więcej
 • V Sympozjum „Pamięć Europy”25-05-2016

  Ponad 300 przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się historią XX wieku z niemal 30 krajów zgromadzi w tym roku V Sympozjum Instytucji Zajmujących się Historią XX wieku „Pamięć Europy”, które odbywa się w dniach 24-26 maja br. Budapeszcie. W otwarciu tego wydarzenia (24 maja br.) wzięła udział wiceminister kultury dr Magdalena Gawin.

  czytaj więcej
 • Finał plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 201524-05-2016

  Ekspozycja stała Muzeum Katyńskiego, rekonstrukcja "Obława Augustowska. Lipiec 1945" i akcja społeczna "Chwalimy się Powstaniem" zwyciężyły w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2015 organizowanym przez Muzeum Historii Polski i portal historia.org.pl. Plebiscyt honorowym patronatem objął wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Sybille 2015 rozdane23-05-2016

  Muzeum Śląskie w Katowicach za budowę swojej nowej siedziby otrzymało Grand Prix XXXVI edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015. Nagrody i wyróżnienia wręczała laureatom Podsekretarz Stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka podczas gali, która odbyła się 23 maja br. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

  czytaj więcej
 • Oświadczenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie audytu23-05-2016

  MKiDN informuje, że koszt audytu przeprowadzonego przez 10-osobowy zespół  złożony z wysokiej klasy specjalistów wynosił 136,5 tys. złotych brutto. Obszar objęty audytem w MKiDN dotyczył kwestii organizacyjno-procesowych oraz realizacji wniosków z kontroli organów zewnętrznych i audytu wewnętrznego, ponadto przeprowadzono audyt w 6 podległych MKiDN instytucjach w zakresie analizy struktury organizacyjnej oraz legalności i efektywności wydatkowania środków publicznych.

  czytaj więcej
 • Odkrycie w Mołtowie: zabytki z przedwojennych zbiorów szczecińskich 20-05-2016

  Monety, ozdoby, przybory i narzędzia z różnych surowców i czasów od epoki brązu do średniowiecza – odkrył przypadkowo w Mołtowie (woj. zachodniopomorskie) mieszkaniec tej okolicy. Zabytki te zidentyfikowano jako pochodzące z przedwojennych zbiorów szczecińskich.

  czytaj więcej
 • Rok Kultury Węgierskiej w Polsce20-05-2016

  Prezentacja tradycyjnej węgierskiej kultury oraz najnowszych jej osiągnięć, a także podkreślenie wagi historycznej przyjaźni węgiersko-polskiej – to główne cele rozpoczynającego się właśnie Roku Kultury Wegierskiej w Polsce. Jego oficjalna inauguracja odbyła się 19 maja br. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz węgierskiego ministra zasobów ludzkich Zoltana Baloga.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Lista przebojów polskiej archeologii

Polscy archeologowie to światowa ekstraklasa! Przeczytajcie o ich sukcesach na pięciu kontynentach, wyścigach z rabusiami grobów, neolitycznym hummusie i układaniu gigantycznych puzzli ze starożytnych świątyń.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Wystąpienie wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego podczas 18. posiedzenia Sejmu RP w dniu 11 maja 2016 r. nt zaniedbań w obszarze kultury w latach 2008-2015

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół