Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

12.06.2015 Elbląg Gościem 12. edycji Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

04-07.06.2015 Seul W uroczystym otwarciu wystawy "Sztuka Polska: Niezłomny duch" w Muzeum Narodowym Korei w Seulu będzie uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

30.05.2015 Warszawa Podczas Centralnej Inauguracji Nocy Bibliotek i XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska weźmie udział we wspólnym czytaniu „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Zakres Krajowej Inteligentnej Specjalizacji pt. Inteligentne technologie kreacyjne zaakceptowany przez Komitet Sterujący

  Komitet Sterujący ds. krajowych inteligentnych specjalizacji zaakceptował 31 marca opisy 19 Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, wypracowane przez poszczególne Grupy Robocze działające w ramach KIS. Wśród nich również Inteligentne technologie kreacyjne.
  czytaj więcej.

 • Termomodernizacja szkół artystycznych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności, w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Narodowy Instytut Audiowizualny ma nową siedzibę 29-05-2015

  Nowoczesna sala dostosowana do projekcji 4K, a także sprzęt do rekonstrukcji dźwięku i obrazu, który pozwoli na digitalizację domowych archiwów znajdują się w nowym gmachu Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Inwestycja była możliwa dzięki 26 mln zł unijnego dofinasowania. 29 maja br. budynek został otwarty przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. W uroczystości wzięli również udział przewodnicząca Rady Programowej NInA Agnieszka Holland i dyrektor Instytutu Michał Merczyński.

  czytaj więcej
 • 75 rocznica bitwy o Narwik28-05-2015

  Uroczystości z okazji 75 rocznicy bitwy o Narwik odbyły się 28 maja br. w Norwegii. Na czele polskiej delegacji stała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Pałac w Rogalinie po renowacji 28-05-2015

  Jeden z najpiękniejszych polskich zabytków- Pałac w Rogalinie - od 16 czerwca będzie dostępny  dla zwiedzających. Uroczyste zakończenie 2,5 letniej rewaloryzacji - z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej - odbędzie się 30 maja br. Inwestycję zrealizowano dzięki 26 mln zł unijnego dofinasowania w ramach XI Prorytetu POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN.

  czytaj więcej
 • Polska zabiega w Brukseli o zmianę warunków wydatkowania środków na inwestycje kulturalne 25-05-2015

  Przyszłość polityki audiowizualnej w kontekście rozwoju Jednolitego Rynku Cyfrowego była głównym tematem obrad Rady Ministrów Unii Europejskiej ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu. W posiedzeniu, które odbyło się 19 maja br. w Brukseli, udział wzięła dr Monika Smoleń, Podsekretarz Stanu w MKiDN.

  czytaj więcej
 • Pawilon Polski na 56. Biennale w Wenecji 08-05-2015

  W Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji została w tym roku zaprezentowana monumentalna panoramiczna projekcja filmowa z dokumentacją przedstawienia opery Halka Stanisława Moniuszki, które odbyło się 7 lutego w miejscowości Cazale położonej w haitańskich górach na północ od stolicy kraju.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2015

Miesiąc Fotografii w Krakowie to coroczne święto dla profesjonalistów oraz amatorów fotografii z całego świata. W każdej z organizowanych od 2002r. edycji  uczestniczyło ponad 100 artystów z różnych krajów.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Małgorzata Omilanowska w "Salonie Politycznym Trójki"29-05-2015

  Z Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatą Omilanowską rozmawiała Beata Michniewicz.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

"Kultura Dostępna" w Informacjach Kulturalnych ekstra

wiecej video