Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

27.08.2014 Warszawa Minister Małgorzata Omilanowska weźmie udział w uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie z Funduszy Norweskich i Funduszy EOG projektu pn. Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Historycznego m.st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie

czytaj więcej

25.08.2014 Warszawa Podsekretarz Stanu Andrzej Wyrobiec będzie gościem konferencji prasowej Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność „Freedom Express”, zorganizowanej w związku z inauguracją międzynarodowego projektu  „Freedom Express”.

czytaj więcej

25.08.2014 Warszawa Minister Małgorzata Omilanowska weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Jana Ekiera.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Rozporządzenie Ministra KiDN ws. podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych

  W Dzienniku Ustaw z 6 sierpnia 2014 r. (poz. 1039) zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ws. podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych. czytaj więcej

 • Nowy program MKiDN: Teatr 2015 - Promesa

  2,5 mln złotych wynosi łącznie budżet dwóch priorytetów w ramach nowego programu ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Teatr 2015 - Promesa. Nabór potrwa do 30 września br. czytaj więcej

 • Koncepcja zasad finansowania mediów publicznych

  Zmniejszenie obciążeń nakładanych na gospodarstwa domowe oraz inne podmioty zobowiązane do uiszczania opłat oraz zagwarantowanie ich skuteczniejszej egzekucji - to główne założenia koncepcji zasad finansowania mediów publicznych. Opłata audiowizualna dla osób fizycznych zostanie ustalona na poziomie 10 zł od gospodarstwa domowego. czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Pamiętać o dziełach utraconych. Konkurs na koncepcję gadżetów22-08-2014

  Instytut Adama Mickiewicza na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji gadżetów zainspirowanych dziełami sztuki utraconymi przez Polskę w czasie II wojny światowej. Projekty można składać do 29 września 2014 roku.

  czytaj więcej
 • Modernizacja siedziby NInA trwa. Minister kultury z wizytą w Instytucie20-08-2014

  Ocena postępów prac trwającej właśnie modernizacji siedziby NInA oraz spotkanie z dyrekcją i pracownikami Instytutu były głównymi tematami wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Narodowym Instytucie Audiowizualnym 20 sierpnia.

  czytaj więcej
 • Minister Małgorzata Omilanowska z wizytą w Gdańsku i Gdyni18-08-2014

  Konferencje prasowe dotyczące Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum Emigracji były głównym punktem wizyty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Gdańsku i Gdyni. Odbyła się ona 18 sierpnia br.

  czytaj więcej
 • "Via Cassia koło Rzymu" Oswalda Achenbacha wraca do Wrocławia19-08-2014

  Skradziony podczas II wojny światowej obraz Oswalda Achenbacha Via Cassia koło Rzymu z 1878 r. wrócił do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Uroczystość przekazania odnalezionego dzieła, w której wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, odbyła się 7 sierpnia br. (czwartek) siedzibie Muzeum.

  czytaj więcej
 • List intencyjny w sprawie przygotowania I Kongresu Muzealników Polskich01-08-2014

  Zaproponowanie kierunków rozwoju polskiego muzealnictwa na kolejne lata, przygotowanie propozycji zmian legislacyjnych oraz przedstawienie fenomenu polskich muzeów i znaczenia pracy muzealników – to elementy misji I Kongresu Muzealników Polskich. List intencyjny w sprawie jego organizacji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska podpisała 30 lipca br.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

13 filmów w Konkursie Głównym 39. Festiwalu w Gdyni

Trzynaście filmów, w tym trzy debiuty i sześć światowych premier, znalazło się w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Za ich selekcję odpowiadał zespół, w którego składzie znaleźli się reżyserzy: Andrzej Jakimowski, Katarzyna Klimkiewicz, Juliusz Machulski i Janusz Zaorski oraz operator Ryszard Lenczewski.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Minister kultury: martwią mnie drogie bilety wstępu na wydarzenia kulturalne05-08-2014

  - Nie widzę głębokich potrzeb dotyczących tworzenia nowych instytucji w Polsce. To, co wydaje mi się największym problemem, to bardzo ograniczony dostęp do wielu zjawisk kultury dla ludzi, których na to nie stać - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności

wiecej video