Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

25.07.2016 Łódź Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w konferencji i otwarciu wystawy „Skarby żołnierzy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych” w Muzeum Archeologiczno-Etnograficznym w Łodzi.

czytaj więcej

23.07.2016 Gdańsk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin będzie gościem wernisażu wystawy „LUX IN ORIENTE – LUX EX ORIENTE. Polska i Stolica Apostolska – 1050 lat historii” w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

czytaj więcej

23.07.2016 Warszawa Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin weźmie udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej śp. Andrzejowi Przewoźnikowi.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Funduszu Współpracy Bilateralnej - część „a” na wizyty studyjne na kwotę 268 854 EUR (1 174 516 PLN).
  czytaj więcej

   
 • Wstępne konsultacje MKiDN dotyczące nowelizacji Dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przystępuje do prac nad projektem nowelizacji Dyrektywy 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych. W tym celu MKiDN ogłasza wstępne konsultacje, których celem jest zasięgnięcie opinii zainteresowanych środowisk co do kierunkowych rozwiązań związanych z planowaną nowelizacją Dyrektywy.
  czytaj więcej
   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy MKiDN Radosław Różycki
Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Oświadczenie MKiDN22-07-2016

  W zamieszczonej na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” relacji z rozmowy z wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotrem Glińskim, wyemitowanej w TVP Kultura, pojawiła się nieprawdziwa informacja, że wicepremier Gliński „Zarzucił Obywatelom Kultury, że (…) są finansowani ze środków przyznanych przez minister Małgorzatę Omilanowską, tuż przed jej odejściem z urzędu”. Omówienie to nie oddaje sensu słów ministra. Nie twierdził on bowiem, że nieformalny ruch Obywatele Kultury pobiera publiczne środki lub finansuje z nich organizowane przez siebie przedsięwzięcia.

  czytaj więcej
 • Medal „Gloria Artis” dla szefowej FBI w Polsce22-07-2016

  Monika Wasiewicz, szefowa Biura FBI w Polsce otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.  Odznaczenie przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, a wręczył je uroczyście 21 lipca br. dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą i Strat Wojennych Jacek Miler.

  czytaj więcej
 • Rozstrzygnięcie I naboru wniosków w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury POIiŚ na lata 2014-202022-07-2016

  18 projektów otrzyma dofinansowanie – to wynik I konkursu w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (nr naboru: POIS.08.01.00-IP.05-00-001/16). Taką decyzję 21 lipca br. podjął wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Powstanie platforma udostępniająca książki niepełnosprawnym20-07-2016

  Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr hab. Magdalena Gawin oraz wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej dr Elżbieta Bojanowska 15 lipca br. wzięły udział w spotkaniu dotyczącym powstania platformy udostępniającej książki osobom niepełnosprawnym. Wcześniej umowę w sprawie budowy i wdrożenia takiej platformy podpisały Instytut Książki i Wydawnictwo Naukowe PWN. Zainicjowany przez resort kultury projekt ma być gotowy za 7 miesięcy.

  czytaj więcej
 • Stypendyści „Gaude Polonia” z dyplomami20-07-2016

  Laureaci XV edycji Programu Stypendialnego MKiDN „Gaude Polonia” odebrali dyplomy z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Uroczystość odbyła się 20 lipca br. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Oświadczenie MKiDN w sprawie nierzetelnych zarzutów kierownictwa Muzeum II Wojny Światowej18-07-2016

  Oświadczenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z pojawiającymi się w środkach przekazu nieprawdziwymi informacjami oraz publicznym kwestionowaniem rzetelności opinii historyków, stworzonych na zlecenie resortu kultury, na temat Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

  czytaj więcej
 • Ukrywał „Bitwę pod Grunwaldem” Matejki. Pośmiertne odznaczenie dla Franciszka Galery18-07-2016

  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski został pośmiertnie przyznany Franciszkowi Galerze, który odegrał kluczową rolę przy ukrywaniu w czasie II wojny światowej obrazów Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” oraz „Kazanie Skargi”. Odznaczenie nadał Prezydent RP na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  czytaj więcej
 • Austria na skutek negocjacji władz polskich zmieniła treść ustawy dotyczącej byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Mathausen-Gusen15-07-2016

  Austriacki parlament dnia 14 lipca br. przyjął ustawę o ustanowieniu federalnego urzędu Miejsce Pamięci KZ Mauthausen. Dzięki zabiegom dyplomatycznym Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr hab. Magdaleny Gawin oraz ambasadora RP w Austrii Artura Lorkowskiego do ustawy wprowadzono pozytywne zmiany.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego w Republice Korei

Udział w 7. spotkaniu ministrów kultury ASEM, rozmowy z szefem rządu Republiki Korei i tamtejszym ministrem kultury oraz spotkania z wyższymi urzędnikami państwowymi - to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego w Republice Korei.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Czym jest kultura i jaka jest jej rola w państwie – m.in. o tym w wywiadzie udzielonym TVP Kultura mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół