Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

30.03.2015 Kraków Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem Festiwalu Misteria Paschalia.

czytaj więcej

28.03.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem spektaklu „Dziady” wystawionego przez Teatr Polski we Wrocławiu w ramach 35. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

czytaj więcej

28.03.2015 Warszawa Podczas nieoficjalnej wizyty w Warszawie, Minister Kultury Republiki Armenii Hasmik Poghosyan spotka się z Minister Małgorzatą Omilanowską. Oprócz rozmów bilateralnych, Panie Minister będą również gośćmi specjalnego koncertu Hover State Chamber Choir organizowanego w ramach 19. Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena na Zamku Królewskim.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Nabór wniosków do działania Mobilność Studentów i Pracowników Uczelni w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego

  Wnioski w trybie konkursowym można składać do 2 kwietnia 2015r. W ramach konkursu zagwarantowano pulę środków w wysokości 1 600 000 euro pochodzącą z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz środków krajowych. Operatorem Funduszu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
  czytaj więcej.

 • Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego Europejska Stolica Kultury 2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 712, z późn. zm.), rozpoczyna ponownie konsultacje projektu Programu Wieloletniego pn. „Europejska Stolica Kultury 2016”.
  czytaj więcej.

 • Raport z badań nad procesem wprowadzania podstawy programowej z plastyki i muzyki w polskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych

  Po zmianach jakie zaszły w podstawie programowej w 2009 roku, także w zakresie nauczania muzyki i plastyki w szkolnictwie powszechnym, MKiDN zleciło przeprowadzenie badania, które miało na celu zobrazować sytuację nauczycieli oraz przedmiotów artystycznych w procesie dydaktycznym.
  czytaj więcej.

 • Nabór ekspertów – Europejska Stolica Kultury

  Komisja Europejska prowadzi otwarty nabór kandydatów do zespołu niezależnych ekspertów w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”. Warunki złożenia aplikacji oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie Komisji.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • 54. Międzynarodowy Dzień Teatru27-03-2015

  "Mistrzów dla teatru najłatwiej znaleźć z dala od teatru. To zwykle ci, których nie zajmuje teatr jako machina do reprodukowania klisz i konwencji" - czytamy w orędziu przygotowanym przez polskiego reżysera Krzysztofa Warlikowskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. 27 marca br. wybitni przedstawiciele polskiego życia teatralnego zostali uhonorowani przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską.

  czytaj więcej
 • Muzeum Historii Polski powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej26-03-2015

  Jesienią 2018 r. zostanie otwarte Muzeum Historii Polski. Budowa placówki była tematem rozmowy premier Ewy Kopacz z przedstawicielami Rady i Dyrekcji Muzeum. Uczestnikiem spotkania, które odbyło się 25 marca br., była również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Młoda Polska 201526-03-2015

  103 osoby uzyskały stypendia w ramach XII edycji Programu Młoda Polska. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska wręczyła im dyplomy podczas uroczystości, która odbyła się 26. marca br. w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Polska, Francja, Niemcy i Włochy apelują o niższy VAT na e-booki26-03-2015

  O niezwłoczne zmiany w prawodawstwie umożliwiające stosowanie obniżonych stawek VAT na książki, w tym na e-booki, zwróciły się do Komisji Europejskiej cztery kraje: Polska, Francja, Niemcy i Włochy. Pod listem otwartym w tej sprawie podpisała się Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Sztuka współczesna w programie KULTURA DOSTĘPNA! 13-03-2015

  Zachętę – Narodową Galerię Sztuki oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski uczniowie i studenci do 26 roku życia mogą zwiedzać za złotówkę. Wstęp do Muzeum Sztuki Nowoczesnej dla wszystkich jest bezpłatny.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Polska za granicą w 2015 roku

Oto kilkanaście najważniejszych, współorganizowanych przez Culture.pl, wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które zagoszczą w 2015 roku w galeriach, teatrach i muzeach na całym świecie, reprezentując polską twórczość.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Muzeum Historii Polski powstanie do 11 listopada 2018 roku27-03-2015

  Premier Ewa Kopacz jest zdeterminowana , by to muzeum powstało na okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości - mówiła w "Sygnałach dnia" Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Muzyczna kolekcja poświęcona twórczości Wojciecha Kilara została udostępniona przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

wiecej video