Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

09.07.2015 Lublin Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem Festiwalu „Wschód Kultury”.

czytaj więcej

07.07.2015 Berlin Gościem wystawy „Sobibór- nieśmiertelny dowód”, poświęconej projektowi stworzenia Muzeum Miejsca Pamięci na terenie byłego nazistowskiego obozu śmierci w Sobiborze, będzie Sekretarz Stanu w MKiDN Piotr Żuchowski.

czytaj więcej

06.07.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska wręczy nagrody laureatom 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Uczestnictwo Polaków w kulturze

  Brak czasu, brak pieniędzy lub zbyt wygórowana cena oraz problemy z dotarciem na wydarzenie z powodu odległości. To najczęściej deklarowane czynniki ograniczające dostęp do wydarzeń kulturalnych. Kolejnym jest ograniczony dostęp do informacji o pełnym spektrum wydarzeń kulturalnych w najbliższej okolicy. Takie wyniki przynoszą badania przeprowadzone na potrzeby przygotowania portalu kulturadostepna.pl. Serwis stanowi element realizowanego przez MKiDN programu KULTURA DOSTĘPNA.
  czytaj więcej.

 • Termomodernizacja szkół artystycznych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności, w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Rada do Spraw Muzeów05-07-2015

  Oficjalne przekazanie uchwał I Kongresu Muzealników Polskich na ręce Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej rozpoczęło posiedzenie Rady do Spraw Muzeów. Spotkanie miało miejsce 3-4 lipca br. w Pałacu w Jabłonnie.

  czytaj więcej
 • Porozumienie MKiDN i RPO na rzecz osób z niepełnosprawnością 03-07-2015

  Wzmocnienie wrażliwości młodych czytelników na problemy oraz prawa osób z niepełnosprawnością jest głównym celem konkursu na projekt książki, który zostanie ogłoszony we wrześniu br. To jedno z założeń porozumienia zawartego przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską i Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Irenę Lipowicz. Dotyczy ono wspólnych działań na rzecz zmiany wizerunku i sposobu postrzegania osób z niepełnosprawnością. Dokument został podpisany 3 lipca br. w siedzibie MKiDN.

  czytaj więcej
 • Spotkanie minister Omilanowskiej z Ministrem Kultury Bułgarii Vezhdim Rashidovem 01-07-2015

  Zacieśnianie współpracy, funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce oraz organizacja Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu (2016) i Płodwiw (2019) były głównymi tematami rozmowy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej z przebywającym z wizytą w naszym kraju Ministrem Kultury Bułgarii Vezhdim Rashidovem. Spotkanie odbyło się 1 lipca br. w siedzibie MKiDN.

  czytaj więcej
 • Narodowy Instytut Audiowizualny ma nową siedzibę18-06-2015

  Nowoczesna sala dostosowana do projekcji 4K, a także sprzęt do rekonstrukcji dźwięku i obrazu, który pozwoli na digitalizację domowych archiwów znajdują się w nowym gmachu Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Inwestycja była możliwa dzięki 26 mln zł unijnego dofinasowania. 29 maja br. budynek został otwarty przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. W uroczystości wzięli również udział przewodnicząca Rady Programowej NInA Agnieszka Holland i dyrektor Instytutu Michał Merczyński.

  czytaj więcej
 • Pałac w Rogalinie po renowacji17-06-2015

  Jeden z najpiękniejszych polskich zabytków- Pałac w Rogalinie - od 16 czerwca jest dostępny  dla zwiedzających. Uroczyste zakończenie 2,5 letniej rewaloryzacji - z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej - odbyło się 30 maja br. Inwestycję zrealizowano dzięki 26 mln zł unijnego dofinasowania w ramach XI Prorytetu POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

"Body/Ciało" wygrywa Lubuskie Lato Filmowe

W Konkursie Głównym - na najlepszy film fabularny - o nagrody ubiegało się 16 produkcji z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Złote Grono otrzymał wspomniany obraz Małgorzaty Szumowskiej doceniony za uniwersalność opowieści i doskonały warsztat. Srebrne Grono przyznano czeskiemu filmowi pt. "Droga wyjścia" w reżyserii Petra Vaclava.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Małgorzata Omilanowska w "Salonie Politycznym Trójki"29-05-2015

  Z Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatą Omilanowską rozmawiała Beata Michniewicz.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Prezentacja portalu "Kultura Dostępna"

wiecej video