Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

W ministerstwie

 • Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego

  Jak znaleźć wydarzenia skierowane do młodych adeptów sztuki pianistycznej? Gdzie pojechać na kursy dla najmłodszych skrzypków? Odnalezienie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wydarzeń z zakresu szkolnictwa artystycznego, umożliwia serwis internetowy Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego prowadzony przez MKiDN i Centrum Edukacji Artystycznej.
  przejdź do serwisu.

 • Uczestnictwo Polaków w kulturze

  Brak czasu, brak pieniędzy lub zbyt wygórowana cena oraz problemy z dotarciem na wydarzenie z powodu odległości. To najczęściej deklarowane czynniki ograniczające dostęp do wydarzeń kulturalnych. Kolejnym jest ograniczony dostęp do informacji o pełnym spektrum wydarzeń kulturalnych w najbliższej okolicy. Takie wyniki przynoszą badania przeprowadzone na potrzeby przygotowania portalu kulturadostepna.pl. Serwis stanowi element realizowanego przez MKiDN programu KULTURA DOSTĘPNA.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • 1050. Rocznica Chrztu Polski27-11-2015

  Organizacja obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski była tematem konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego, która odbyła się 27 bm. w Warszawie. Nastąpiła również premiera oficjalnej strony internetowej Jubileuszu.

  czytaj więcej
 • „Utracone/ Odzyskane”26-11-2015

  Wybrane obiekty odzyskane w wyniku działań MKiDN prezentowane będą w warszawskiej Galerii Kordegarda. Jako pierwszy pokazany został obraz F. Guardiego Schody Gigantów na dziedzińcu Pałacu Dożów. 26 listopada br. wystawę otworzył Wiceprezes Rady Ministrów,  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W wernisażu uczestniczyli również dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie dr Agnieszka Morawińska oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury Krzysztof Dudek.

  czytaj więcej
 • XXIV Targi Książki Historycznej 26-11-2015

  Ponad 200 wydawców, 125 stoisk i prawie 5 tys. tytułów gromadzą XXIV Targi Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości otwarcia, która odbyła się 26 listopada br., wzięła udział Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Magdalena Gawin.

  czytaj więcej
 • Dr Magdalena Gawin Generalnym Konserwatorem Zabytków26-11-2015

  Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Magdalena Gawin została Generalnym Konserwatorem Zabytków. Pełnienie tej funkcji powierzył jej Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Prof. Piotr Gliński Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego 16-11-2015

  Prezydent Andrzej Duda powołał prof. Piotra Glińskiego na stanowisko wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystość zaprzysiężenia rządu odbyła się 16 listopada br. w Pałacu Prezydenckim.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Być Wielkim! Wirtualny spacer po największej scenie Europy

Kilogramy książek, gigabajty skanów, terabajty animacji i niekończące się godziny w archiwach i przy komputerze. Tak powstawała znakomita seria animowanych filmów, które prowadzą widzów przez korytarze, wnętrza i burzliwe dzieje Teatru Wielkiego w Warszawie.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Prezentacja portalu "Kultura Dostępna"

wiecej video