Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

Kolekcja Książąt Czartoryskich stała się własnością narodu polskiego

Polskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.

Kolekcja Książąt Czartoryskich stała się własnością narodu polskiego

Polskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.

Kolekcja Książąt Czartoryskich stała się własnością narodu polskiego

Polskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.

Kolekcja Książąt Czartoryskich stała się własnością narodu polskiego

Polskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
w tyl w przod

27.01.2017 Oświęcim Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin weźmie udział w obchodach upamiętniających 72. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

czytaj więcej

19-20.01.2017 Warszawa Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr hab. Magdalena Gawin weźmie udział w konferencji naukowo-edukacyjnej „Sprzeczne narracje. Historia powojennej Polski”, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie.

czytaj więcej

19.01.2017 Warszawa Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin będzie gościem wernisażu wystawy „Abraham Ostrzega” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej zakończony

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 zakończyło nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Funduszu Współpracy Bilateralnej - część „a” na wizyty studyjne.

   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy MKiDN Radosław Różycki
Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Niemcy: wiceminister Gawin o wspólnym upamiętnieniu ofiar b. niemieckich nazistowskich obozów16-01-2017

  Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr hab. Magdalena Gawin podczas wizyty w Berlinie w dniach 12-13 stycznia 2017 potwierdziła wolę współpracy ze stroną niemiecką w upamiętnieniu ofiar byłych niemieckich nazistowskich obozów, m. in. w Sobiborze. Podsekretarz Stanu odwiedziła także byłe obozy Ravensbrueck oraz Sachsenhausen.

  czytaj więcej
 • Rafał Wiśniewski dyrektorem Narodowego Centrum Kultury 16-01-2017

  Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał 16 stycznia 2017 r. dr hab. Rafała Wiśniewskiego na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury.

  czytaj więcej
 • Szczegóły zakupu kolekcji XX Czartoryskich14-01-2017

  W związku z napływającymi do ministerstwa licznymi pytaniami dotyczącymi szczegółów zakupu kolekcji Książąt Czartoryskich informujemy, że 29 grudnia 2016 r. podpisano dwa akty notarialne. Pierwszy z nich to umowa darowizny i sprzedaży ruchomości należących do Adama Karola Czartoryskiego i Fundacji XX Czartoryskich (Adam Karol Czartoryski jest donatorem ruchomości osobistych a Fundacja sprzedawcą należących do niej zbiorów). Drugi – to umowa (przedwstępna) darowizny nieruchomości krakowskich Fundacji Książąt Czartoryskich.

  czytaj więcej
 • Rozstrzygnięcie III naboru wniosków w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury POIiŚ 2014-202013-01-2017

  10 projektów łącznie otrzymało dofinansowanie w wyniku rozstrzygnięcia III konkursu w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Decyzję o dofinansowaniu pięciu projektów z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego, trzech - z zakresu rozwoju infrastruktury kultury i dwóch - dotyczących zakupu wyposażenia - podjął 2 stycznia 2017 r. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Drugie posiedzenie Rady ds. Instytucji Artystycznych12-01-2017

  Kwestia procedury konkursów na dyrektorów instytucji kultury oraz sytuacja w Teatrze Polskim we Wrocławiu – to główne tematy, jakie poruszono podczas drugiego posiedzenia Rady ds. Instytucji Artystycznych drugiej kadencji. W spotkaniu, które odbyło się 11 stycznia 2017 r. w MKiDN uczestniczyła Podsekretarz Stanu Wanda Zwinogrodzka.

  czytaj więcej
 • Paweł Lewandowski wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego09-01-2017

  Nowym Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego 9 stycznia 2017 r. został Paweł Lewandowski. Nominację na to stanowisko odebrał 5 stycznia br. z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  czytaj więcej
 • Wicepremier Gliński z wizytą w Indiach09-01-2017

  Udział w Międzynarodowym VIII Szczycie Gospodarczym 2017 w Gudżaracie oraz spotkanie z premierem Indii Narendrą Modim – to główne punkty programu wizyty wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego w Indiach w dniach 9-10 stycznia 2017 r. Wicepremier przewodniczył polskiej delegacji rządowo-biznesowej z udziałem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego oraz wiceminister spraw zagranicznych Joanny Wroneckiej.

  czytaj więcej
 • Konkurs „Zabytek Zadbany”09-01-2017

  Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków  „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Nagrobki bohaterów powstania listopadowego odrestaurowane z funduszy MKiDN

Pomniki nagrobne trzech bohaterów powstania listopadowego, zachowane na cmentarzach na terenie Ukrainy, zostały odrestaurowane z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół