Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

04.07.2016 Kielce Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin wezmą udział w obchodach 70. rocznicy tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Kielcach 4 lipca 1946 r.

czytaj więcej

04.07.2016 Warszawa Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Andrzeja Kiliana.

czytaj więcej

03.07.2016 Warszawa Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w obchodach 100. rocznicy bitwy pod Kostiuchnówką.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Wstępne konsultacje MKiDN dotyczące nowelizacji Dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przystępuje do prac nad projektem nowelizacji Dyrektywy 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych. W tym celu MKiDN ogłasza wstępne konsultacje, których celem jest zasięgnięcie opinii zainteresowanych środowisk co do kierunkowych rozwiązań związanych z planowaną nowelizacją Dyrektywy.
  czytaj więcej
   
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy/Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Program Ministra Narodowe zbiory sztuki współczesnej- ogłoszony01-07-2016

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza nowy nabór do programu Kolekcje – priorytet 5 – Narodowe zbiory sztuki współczesnej.

  czytaj więcej
 • Sukces Polaków na Biennale Architektury w Wenecji01-07-2016

  Polskie wystawy na tegorocznym 15. Biennale Architektury w Wenecji zbierają pozytywne oceny i recenzje zagranicznych dziennikarzy i krytyków architektury. Chwalona jest zarówno ekspozycja „Fair Building” w Pawilonie Polskim, jak również projekt Hugona Kowalskiego i Marcina Szczeliny “Let’s talk about garbage” (“Porozmawiajmy o śmieciach”), który reprezentuje Polskę na wystawie głównej w Arsenale.

  czytaj więcej
 • Rozstrzygnięcie Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2016/II30-06-2016

  W dniu 30 czerwca 2016 r. decyzją Ministra KiDN, rozstrzygnięty został Konkurs o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2016/II w naborze do 15 kwietnia 2016 r.

  czytaj więcej
 • Dokończenie budowy drogi wojewódzkiej w Warszawie będzie możliwe, dzięki decyzji Generalnego Konserwatora Zabytków30-06-2016

  Magdalena Gawin - Generalny Konserwator Zabytków podpisała 22 czerwca decyzję o częściowym uchyleniu wpisu do rejestru zabytków dotyczącym fragmentów trzech działek przy zbiegu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie, umożliwiając tym samym dokończenie budowy drogi wojewódzkiej. Decyzja Minister Gawin została podjęta niezwłocznie po zapoznaniu się z pełną dokumentacją inwestycji, która została przesłana przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie (ZMID) dopiero 17 czerwca br.

  czytaj więcej
 • O ochronie dziedzictwa kulturowego w gronie polskich i litewskich ekspertów29-06-2016

  Ochrona dziedzictwa kulturowego, zachowanie pamięci historycznej oraz współpraca muzeów, bibliotek i archiwów – m.in. takie tematy były poruszane podczas IX posiedzenia Polsko-Litewskiej Grupy Ekspertów ds. Zachowania Dziedzictwa Kulturowego. Odbywającym się w Gdańsku w dniach 29-30 czerwca br. obradom współprzewodniczyli wiceministrowie kultury z Polski i Litwy: Jarosław Sellin i dr Romas Jarockis.

  czytaj więcej
 • Poznań: obchody 60. rocznicy Czerwca‘5628-06-2016

  60 lat temu robotnicy Zakładów Cegielskiego, wówczas Zakładów im. Stalina (ZISPO), podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez milicję i wojsko. W starciach, według IPN, zginęło co najmniej 58 osób, a kilkaset zostało rannych. W uroczystościach rocznicowych 28 czerwca br. w Poznaniu uczestniczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Wręczenie aktów powołania członkom Rady Ochrony Zabytków28-06-2016

  Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr hab. Magdalena Gawin wręczyła akty powołania członkom Rady Ochrony Zabytków kadencji 2016-2020 podczas inauguracyjnego posiedzenia, które odbyło się 28 czerwca 2016 r. w Pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich.

  czytaj więcej
 • Znamy laureatów 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej28-06-2016

  TR Warszawa za spektakl Holzwege w reż. Katarzyny Kalwat otrzymał I Nagrodę 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 27 czerwca br. w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego z udziałem zastępcy dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN Ewy Wytrążek.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Wicepremier zgłosił kandydaturę Łodzi do organizacji EXPO 2022

Zgłoszenie kandydatury Łodzi do organizacji wystawy tematycznej EXPO 2022 to był główny cel wizyty wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego w Paryżu.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo culture.pl

dwutygodnik-logo

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół