Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

02.02.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska weźmie udział w konferencji prasowej poświęconej wystawie Skarby z kraju Chopina. Sztuka polska XV-XX wieku, która od 6.02 będzie prezentowana w Chińskim Muzeum Narodowym w Pekinie.

czytaj więcej

28.01.2015 Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska weźmie udział w uroczystości przekazania archiwum Franciszki i Stefana Themersonów do Biblioteki Narodowej.

czytaj więcej

28.01.2015 Warszawa Szefowa resortu kultury prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem koncertu „Muzyka Dawna” w Filharmonii Narodowej. Arie operowe wykona wybitna niemiecka śpiewaczka operowa Simone Kermes.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Nabór ekspertów – Europejska Stolica Kultury

  Komisja Europejska prowadzi otwarty nabór kandydatów do zespołu niezależnych ekspertów w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”. Warunki złożenia aplikacji oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie Komisji.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • 70. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau27-01-2015

  Byli więźniowie byli najważniejszymi gośćmi obchodów 70. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, które odbyły się 27 stycznia br. Na uroczystości przyjechali przedstawiciele 42 państw, wśród nich prezydenci: Polski Bronisław Komorowski, Francji Francois Hollande, Niemiec Joachim Gauck i Ukrainy Petro Poroszenko. W obchodach uczestniczyła także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Minister Omilanowska spotkała się z Ministrem Zasobów Ludzkich Węgier Zoltánem Balogiem27-01-2015

  Realizacja Programu Współpracy była jednym z tematów rozmowy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej z Ministrem Zasobów Ludzkich Węgier Zoltánem Balogiem. Spotkanie odbyło się 27 stycznia br. w Oświęcimiu.

  czytaj więcej
 • Działania MKiDN na rzecz promocji czytelnictwa22-01-2015

  Zatrzymanie spadkowego trendu w czytelnictwie oraz systematyczny wzrost nakładów MKiDN na czytelnictwo. To najważniejsze efekty dotychczasowej realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014 – 2020. Szczegóły przedstawiono 22 stycznia br. w podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik - Rostkowskiej, dyrektora Biblioteki Narodowej dr Tomasza Makowskiego oraz dyrektora Instytutu Książki Grzegorza Gaudena.

  czytaj więcej
 • Współpraca MKiDN i MEN w zakresie promowania czytelnictwa22-01-2015

  Wolę wspólnego działania przy tworzeniu, prowadzeniu oraz promowaniu programów wspierających rozwój czytelnictwa w Polsce wyrażają Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej. List intencyjny w tej sprawie prof. Małgorzata Omilanowska oraz Joanna Kluzik - Rostkowska podpisały 22 stycznia 2015 r. w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Zabytek Zadbany 201516-01-2015

  Do 5 lutego br. można zgłaszać obiekty w konkursie Zabytek Zadbany 2015.  Konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków jest realizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Polska za granicą w 2015 roku

Oto kilkanaście najważniejszych, współorganizowanych przez Culture.pl, wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które zagoszczą w 2015 roku w galeriach, teatrach i muzeach na całym świecie, reprezentując polską twórczość.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Ludzie kultury: Atrakcyjni, ale biedni.12-01-2015

  Ludzie zatrudnieni w sektorze kultury są w Polsce najgorzej zarabiającą grupą społeczną. I nikogo, poza ludźmi kultury, to nie martwi! Jest zgoda społeczna, żeby kultura była gorzej opłacana – mówi minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Małgorzata Omilanowska w rozmowie z Piotrem Bratkowskim.
   /Newsweek  12 - 18.01.2015/

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

wiecej video