Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

06.05.2015 Wenecja Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska otworzy Pawilon Polski podczas 56. Międzynarodowego Biennale Sztuki w Wenecji.

czytaj więcej

03.05.2015 Warszawa W centralnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, z udziałem Prezydenta RP, będzie uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

27.04.2015 Warszawa W ramach polsko- niemieckich konsultacji międzyrządowych, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska spotka się z Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. kultury i mediów  Moniką Grütters.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • 400 mln zł na digitalizację zasobów kultury

  Biblioteki, galerie i muzea może odwiedzać każdy. Dostęp do nich jest łatwiejszy dzięki europejskiemu dofinasowaniu digitalizacji zasobów i ich udostępnianiu w internecie. Unia Europejska przeznaczy na ten cel środki również w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-20. W konkursie, który Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosi w drugim lub trzecim kwartale br., do rozdysponowania między beneficjentami jest 400 mln zł.
  czytaj więcej.

 • Zakres Krajowej Inteligentnej Specjalizacji pt. Inteligentne technologie kreacyjne zaakceptowany przez Komitet Sterujący

  Komitet Sterujący ds. krajowych inteligentnych specjalizacji zaakceptował 31 marca opisy 19 Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, wypracowane przez poszczególne Grupy Robocze działające w ramach KIS. Wśród nich również Inteligentne technologie kreacyjne.
  czytaj więcej.

 • Konkurs HERITAGE PLUS – rozstrzygnięty!

  Trzy z piętnastu projektów, które uzyskają wsparcie w ramach programu HERITAGE PLUS są prowadzone z udziałem instytucji polskich i będą realizowane przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  czytaj więcej.

 • Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego Europejska Stolica Kultury 2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 712, z późn. zm.), rozpoczyna ponownie konsultacje projektu Programu Wieloletniego pn. „Europejska Stolica Kultury 2016”.
  czytaj więcej.

 • Termomodernizacja szkół artystycznych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności, w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Zmarł prof. Władysław Bartoszewski24-04-2015

  24 kwietnia zmarł prof. Władysław Bartoszewski - polityk, działacz społeczny, historyk, dziennikarz, pisarz, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego, dwukrotnie minister spraw zagranicznych, kawaler Orderu Orła Białego, sekretarz stanu i pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

   

  czytaj więcej
 • Sybille 2014 rozdane24-04-2015

  Muzeum Narodowe w Warszawie za Galerię Faras otrzymało Grand Prix Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2014. Gala wręczenia nagród odbyła się 24 kwietnia br. w Teatrze Wielkim w Łodzi.

  czytaj więcej
 • I Kongres Muzealników Polskich24-04-2015

  „W polskich muzeach doszło w ostatnich latach do wielkiego przełomu; muzea dodały sobie wiele nowych zadań, stając się ważnymi miejscami kultury” – powiedziała Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska 23. kwietnia br. otwierając w Łodzi I Kongres Muzealników Polskich. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie.

  czytaj więcej
 • Polska, Francja, Niemcy i Włochy apelują o niższy VAT na e-booki26-03-2015

  O niezwłoczne zmiany w prawodawstwie umożliwiające stosowanie obniżonych stawek VAT na książki, w tym na e-booki, zwróciły się do Komisji Europejskiej cztery kraje: Polska, Francja, Niemcy i Włochy. Pod listem otwartym w tej sprawie podpisała się Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Sztuka współczesna w programie KULTURA DOSTĘPNA! 13-03-2015

  Zachętę – Narodową Galerię Sztuki oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski uczniowie i studenci do 26 roku życia mogą zwiedzać za złotówkę. Wstęp do Muzeum Sztuki Nowoczesnej dla wszystkich jest bezpłatny.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Fangor laureatem Nagrody im. Cybisa

Najstarszą polską nagrodę w dziedzinie sztuk wizualnych za 2014 rok przyznano autorowi słynnych obrazów optycznych oraz grafik na stacjach drugiej linii metra w Warszawie.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Opowiedzieć historię Polski07-04-2015

  Każdy cywilizowany kraj stara się wykorzystać muzea w procesie kształtowania swojego wizerunku na zewnątrz oraz jako narzędzie edukacji historycznej własnego społeczeństwa. Polska również chce to robić – zapewnia minister kultury Małgorzata Omilanowska w rozmowie z Mariuszem Cieślikiem ("Rzeczpospolita").

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Kultura Dostępna w kinach

wiecej video