Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

13.08.2015 Biecz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem pierwszej edycji festiwalu muzyki dawnej Kromer Festival.

czytaj więcej

08-09.08.2015 Kazimierz Dln. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska będzie gościem 9. Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

czytaj więcej

07.08.2015 Katowice Gościem OFF Festival Katowice 2015, będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Bałtyckie Forum Kultury. Zaproszenie na konferencję

  Jak kultura może wpływać na gospodarkę regionalną i rozwój społeczny? Jak wzmocnić współpracę sektora kultury w obszarze Morza Bałtyckiego? Odpowiedzi na m.in. te pytania będą szukać uczestnicy - organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bałtyckiego Forum Kultury, które odbędzie się w dniach 15-18.09.2015 w Gdańsku.
  czytaj więcej.

 • Sprawozdanie z realizacji SRKS 2020 za rok 2013

  Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego 2020 jest jedną z dziewięciu zintegrowanych strategii rozwoju, przyczyniających się do realizacji celów określonych w długookresowej i średniookresowej strategii rozwoju kraju. Sprawozdawczość SRKS jest realizowana co roku, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, i przedstawia m.in. podjęte w danym roku działania przyczyniające się do wdrażania Strategii, aktualne wartości jej wskaźników oraz rekomendacje, co do podejmowania aktualizacji dokumentu.
  czytaj więcej.

 • Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego

  Jak znaleźć wydarzenia skierowane do młodych adeptów sztuki pianistycznej? Gdzie pojechać na kursy dla najmłodszych skrzypków? Odnalezienie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wydarzeń z zakresu szkolnictwa artystycznego, umożliwia serwis internetowy Kalendarium Wydarzeń Szkolnictwa Artystycznego prowadzony przez MKiDN i Centrum Edukacji Artystycznej.
  przejdź do serwisu.

 • Uczestnictwo Polaków w kulturze

  Brak czasu, brak pieniędzy lub zbyt wygórowana cena oraz problemy z dotarciem na wydarzenie z powodu odległości. To najczęściej deklarowane czynniki ograniczające dostęp do wydarzeń kulturalnych. Kolejnym jest ograniczony dostęp do informacji o pełnym spektrum wydarzeń kulturalnych w najbliższej okolicy. Takie wyniki przynoszą badania przeprowadzone na potrzeby przygotowania portalu kulturadostepna.pl. Serwis stanowi element realizowanego przez MKiDN programu KULTURA DOSTĘPNA.
  czytaj więcej.

 • Termomodernizacja szkół artystycznych

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności, w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.
  czytaj więcej.

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Minister Omilanowska na EXPO 2015. Konferencja i Pawilon Polski03-08-2015

  „Kultura jako narzędzie zbliżania społeczeństw” – to temat Konferencji Ministrów Kultury Krajów Uczestniczących w Wystawie Światowej EXPO 2015. W obradach w Mediolanie wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, która zaapelowała m. in. o rozwój współpracy międzynarodowej w obszarze ochrony dziedzictwa kulturowego.

  czytaj więcej
 • Program dotacyjny Kultura Dostępna - ogłoszenie wyników 03-08-2015

  Muzea, biblioteki, teatry, ośrodki kultury – takie m.in. instytucje z całej Polski znalazły się wśród 169 placówek, które zyskają dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego Kultura Dostępna. Jego celem jest dofinansowanie zadań ułatwiających dostęp do kultury, a jego budżet na 2015 r. wyniósł 5,75 mln zł.

  czytaj więcej
 • „O wolność walczy się po to, by ją dobrze wykorzystać”30-07-2015

  W trudnej polskiej historii wolność mierzyło się krzyżami, dziś osiągnięciami i rozwojem kraju - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas obchodów 71. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. W uroczystości uczestniczyła również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Muzeum Historii Polski w 100. rocznicę odzyskania niepodległości04-08-2015

  Budowa siedziby Muzeum Historii Polski, która powstanie na terenie kompleksu Cytadeli Warszawskiej, będzie sfinansowana w ramach programu, który we wtorek przyjął rząd - poinformowała premier Ewa Kopacz. List intencyjny w tej sprawie podpisali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Wiceprezes Rady Ministrów – Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak oraz dyrektorzy: Muzeum Wojska Polskiego – prof. Zbigniew Wawer i Muzeum Historii Polski - Robert Kostro. Otwarcie nowej placówki planowane jest na jesień 2018 r.

  czytaj więcej
 • W Łodzi powstanie Narodowe Centrum Kultury Filmowej21-07-2015

  Wystawy, warsztaty, sala kinowa do projekcji 3D i integracja łódzkich zasobów związanych z filmem – to tylko niektóre funkcje Narodowego Centrum Kultury Filmowej, nowej narodowej instytucji kultury, której utworzenie w Łodzi zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Wcześniej odbyło się robocze spotkanie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej oraz Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, zakończone podpisaniem listu intencyjnego  w tej sprawie.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

Konkurs na Biennale Architektury 2016

Architekt Alejandro Aravena został kuratorem 15. Międzynarodowej Wystawy Architektury na Biennale w Wenecji. Ministerstwo Kultury i Zachęta ogłaszają konkurs na Pawilon Polski.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Poranek Radia TOK.FM20-07-2015

  Minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska rozmawiała z Janiną Paradowską o PIW, KRRiT i zbliżających  się wyborach parlamentarnych.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Prezentacja portalu "Kultura Dostępna"

wiecej video