Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

19-20.09.2014 Podsekretarz Stanu Monika Smoleń weźmie udział w uroczystym otwarciu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu Kultura i Dziedzictwo Kulturowe POIiŚ.

czytaj więcej

18.09.2014 Warszawa Podsekretarz Stanu Monika Smoleń weźmie udział w oficjalnym otwarciu Chińskiego Ogrodu w Łazienkach Królewskich oraz spotkaniu bilateralnym z wiceministrem Kultury Chińskiej Republiki Ludowej, Panem Xiang Zhaolun.

czytaj więcej

17.09.2014 r. Warszawa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska weźmie udział w konferencji prasowej dotyczącej stanu zachowania serca Fryderyka Chopina znajdującego się w Bazylice św. Krzyża w Warszawie

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Nabór ekspertów – Europejska Stolica Kultury

  Komisja Europejska prowadzi otwarty nabór kandydatów do zespołu niezależnych ekspertów w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”. Warunki złożenia aplikacji oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie Komisji. czytaj więcej.

 • Ogłoszenie konkursu o stypendia z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2015r.

  11 września 2014 r. w Biuletynie Informacji Publicznej MKiDN opublikowane zostało ogłoszenie o konkursie na stypendia twórcze oraz na stypendia z zakresu upowszechniania kultury na  2015 r. Nabór trwa  do 13 października 2014 r. – wszystkich zainteresowanych otrzymaniem stypendium w 2015r. zachęcamy do składania wniosków. czytaj więcej

 • Rozporządzenie Ministra KiDN ws. podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych

  W Dzienniku Ustaw z 6 sierpnia 2014 r. (poz. 1039) zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ws. podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych. czytaj więcej

 • Nowy program MKiDN: Teatr 2015 - Promesa

  2,5 mln złotych wynosi łącznie budżet dwóch priorytetów w ramach nowego programu ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Teatr 2015 - Promesa. Nabór potrwa do 30 września br. czytaj więcej

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • „Ekstaza świętego Franciszka” w Zamku Królewskim w Warszawie 15-09-2014

  Jedno z najcenniejszych dzieł europejskiego malarstwa epoki nowożytnej w kolekcjach muzealnych w Polsce i jedyne dzieło El Greca w naszym kraju można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. W otwarciu wystawy 15 września br. wzięła udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

  czytaj więcej
 • Wspólne oświadczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego po zakończeniu spotkania z udziałem dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu15-09-2014

  15 września 2014 r. w siedzibie ministerstwa odbyło się spotkanie z udziałem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego z udziałem dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztofa Mieszkowskiego oraz Dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN Zenona Butkiewicza.

  czytaj więcej
 • Cricoteka ma nową siedzibę15-09-2014

  Prezentacja twórczości Tadeusza Kantora oraz ukazanie jej wpływu na współczesną sztukę i teatr. To główne nurty działalności, jaką w nowej siedzibie będzie prowadzić Cricoteka w Krakowie. Budynek został otwarty 12 września br. podczas uroczystości z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

  czytaj więcej
 • Otwarcie nowej siedziby NOSPR11-09-2014

  1 października br. zostanie uroczyście oddana do użytku nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wyróżniający się wyjątkową architekturą budynek mieści dwie sale koncertowe- wielką na 1800 osób i kameralną, która przyjmie 300 melomanów. Szczegóły Festiwalu Otwarcia przedstawiono 8 września br. podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Budowa była możliwa dzięki ponad 122 mln zł unijnego dofinansowania w ramach POIiŚ, którego operatorem jest MKiDN.

  czytaj więcej
 • Pierwszy koncert w nowym gmachu Filharmonii Szczecińskiej08-09-2014

  Prawie 13 tys. metrów kwadratowych, cztery naziemne i dwie podziemne kondygnacje, dwie sale koncertowe i ponad 1,1 tys. miejsc na widowni liczy nowa siedziba Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Uroczyste otwarcie budynku z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej nastąpiło 5 września br. Wcześniej szefowa resortu kultury odwiedziła Centrum Dialogu Przełomy.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

13 filmów w Konkursie Głównym 39. Festiwalu w Gdyni

Trzynaście filmów, w tym trzy debiuty i sześć światowych premier, znalazło się w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Za ich selekcję odpowiadał zespół, w którego składzie znaleźli się reżyserzy: Andrzej Jakimowski, Katarzyna Klimkiewicz, Juliusz Machulski i Janusz Zaorski oraz operator Ryszard Lenczewski.

czytaj więcej na culture.pl

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

minister w mediach

 • Omilanowska: Polacy wnoszą nową jakość do światowej architektury (PAP)15-09-2014

  Wnosimy nową jakość do światowej architektury. To, co zbudowaliśmy w ostatnich latach to obiekty z pierwszej ligi – uważa minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska. Jej zdaniem większość najlepszych architektonicznie budynków powstała w Polsce w sferze kultury.

  czytaj więcej

zobacz wideo

video

Otwarcie nowej siedziby NOSPR

wiecej video