Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2011

Minister Bogdan Zdrojewski z wizytą w Lublinie 29-12-2011

Renowacja Teatru Starego, przearanżowanie klasztoru powizytkowskiego na Centrum Działań Artystycznych, Muzeum Lubelskie oraz budowa Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. To cztery inwestycje kulturalne realizowane obecnie w województwie lubelskim, które 29 grudnia br. odwiedził szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski.

Czytaj więcej
Program Kulturalny Polskiej Prezydencji - podsumowanie29-12-2011

Konferencja prasowa podsumowująca Krajowy i Zagraniczny Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011 odbędzie się 2 stycznia 2012 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w warszawskim Kinie Kultura. Jej uczestnikami będą: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz dyrektorzy Instytutu Adama Mickiewicza - Paweł Potoroczyn i Narodowego Instytutu Audiowizualnego - Michał Merczyński.

Czytaj więcej
Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego28-12-2011

Departament Mecenatu Państwa uprzejmie informuje, iż termin składania wniosków na Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowaną przez DMP oraz Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Instytucji, realizowaną przez Narodowe Centrum Kultury, został przedłużony za zgodą Ministra do 15 marca 2012 roku. Właściwe wnioski można pobrać na stronie internetowej MKiDN.

Czytaj więcej
Minister Bogdan Zdrojewski na pogrzebie Vaclava Havla 27-12-2011

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski reprezentował polski rząd podczas uroczystości pogrzebowych b. prezydenta Czech Vaclava Havla . Odbyły się one w Pradze 23 grudnia br. (piątek). Reprezentantem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego był b. prezydent Lech Wałęsa.
 

 
Czytaj więcej
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu pozytywnie zaopiniowała plan przyszłorocznego budżetu przeznaczonego na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego.22-12-2011

W projekcie ustawy budżetowej na 2012 r. przewidziano na ten cel ponad 2 mld 875 mln zł.  W stosunku do ustawy na rok 2011 jest to realny wzrost wydatków o ponad 13 proc.

Czytaj więcej
Nowy eksponat dla Muzeum Zamkowego w Malborku22-12-2011

Dnia 22 grudnia w siedzibie MSZ odbyła się ceremonia przekazania zabytkowej XVII – wiecznej tacy odnalezionej w jednym z niemieckich domów aukcyjnych. Na ręce dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku, pana Mariusza Mierzwińskiego, eksponat przekazali Bogusław Winid, podsekretarz stanu w MSZ oraz Jacek Miler, dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w MKiDN.

Czytaj więcej
Szef resortu kultury z wizytą w Zachęcie21-12-2011

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odwiedził wystawę Goshki Macugi prezentowaną w Narodowej Galerii Zachęta.

Czytaj więcej
Zakończyła się rozbudowa PWST we Wrocławiu 16-12-2011

Oficjalne oddanie do użytku rozbudowanego budynku wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie odbyło się 19 grudnia br. (poniedziałek). W uroczystości wziął udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Czytaj więcej
Betlejemskie Światło Pokoju w MKiDN16-12-2011

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanowi Zdrojewskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. W uroczystości uczestniczyła także Podsekretarz Stanu w MKiDN Monika Smoleń.

Czytaj więcej
Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu15-12-2011

"1 stycznia 2012 r. żadna instytucja kulturalna nie będzie mieć starych długów i kredytów” – zapewnił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, które odbyło się 14 grudnia br.

Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 429 Nastepna strona >>

koniec głównej treści