Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2015

 • MKiDN ogłasza nabór wniosków do POIiŚ 2014-202031-12-2015

  Zgodnie z decyzją wiceministra kultury Jarosława Sellina 31 grudnia br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza pierwszy nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Nabór rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 31 marca 2016 r.

  Czytaj więcej
 • Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2016 r. 31-12-2015

  30 grudnia br. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego rozstrzygnięty został konkurs o stypendia twórcze oraz o stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2016 r. w naborze do 14 września 2015 r.

  Czytaj więcej
 • Odsłonięto pomnik dowódcy powstania wielkopolskiego29-12-2015

  W Lusowie (Wielkopolskie) stanął pomnik gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego, naczelnego dowódcy powstania wielkopolskiego. Podczas uroczystości odsłonięcia monumentu, która odbyła się 29 grudnia br., odczytano list wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego.

  Czytaj więcej
 • Powstało Muzeum Piaśnica 21-12-2015

  Na Pomorzu powstała nowa instytucja kultury - Muzeum Piaśnica w Wejherowie. Placówka ma upamiętniać „pierwszy masowy mord ludobójczy” popełniony przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Znaczenie nowego muzeum dla polskiej polityki historycznej podkreślił w sobotę wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  Czytaj więcej
 • Diana wróciła do Pałacu na Wyspie18-12-2015

  Marmurowe popiersie antycznej bogini Diany, zaginione podczas II wojny światowej, znów można podziwiać w Pałacu na Wyspie. 18 grudnia br. wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński uroczyście przekazał odzyskaną rzeźbę autorstwa Jeana-Antoine’a Houdona na ręce dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusza Zielniewicza.

  Czytaj więcej
 • Lwy powróciły na Cmentarz Orląt Lwowskich17-12-2015

  Dwie zabytkowe rzeźby przedstawiające lwy z Cmentarza Orląt Lwowskich we Lwowie powróciły 17 grudnia br. na swoje dawne miejsce. Zostały stamtąd usunięte w latach 70. ubiegłego wieku przez władze sowieckie.

  Czytaj więcej
 • „W grudniu 1970 r. budowała się tożsamość Gdańska”16-12-2015

  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jacek Kurski uczestniczył w obchodach 45. rocznicy wydarzeń Grudnia’70 w Gdańsku. Jak podkreślił, w grudniu 1970 r. budowała się tożsamość Gdańska.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister na spotkaniu w Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych16-12-2015

  Prezentacja zasad konkursu na dofinansowanie działalności w zakresie m.in. ochrony i udostępniania zbiorów archiwalnych, a także normy opisu materiałów archiwalnych – to wiodące tematy środowego spotkania w Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Wzięła w nim udział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdalena Gawin.

  Czytaj więcej
 • Żółkiew: medale za zasługi dla kultury polskiej16-12-2015

  Maria Bryń oraz siostra dominikanka Mateusza Trynda otrzymały medale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenia przyznano za „ogromny wkład w tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury polskiej na Ziemi Żółkiewskiej”.

  Czytaj więcej
 • Stypendia Ministra dla 99 najzdolniejszych15-12-2015

  90 studentów i 9 doktorantów uczelni artystycznych otrzymało z rąk wiceminister kultury Wandy Zwinogrodzkiej stypendia za wybitne osiągnięcia. Uroczysta gala odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 271 Nastepna strona >>

koniec głównej treści