Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • Konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie27-03-2017

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 marca 2017 r. o ogłoszeniu konkursu, ogłoszenie konkursu, regulamin pracy komisji konkursowej, oraz informacje o warunkach organizacyjno-finansowych Teatru dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej
 • Pierwszy polski wniosek o wpis na Listę niematerialnego dziedzictwa złożony w UNESCO24-03-2017

  Pierwszy polski wniosek o wpis na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości, podpisany przez wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, 24 marca 2017 roku złożyła w siedzibie UNESCO w Paryżu delegacja z MKiDN. Decyzja o wpisie zostanie podjęta na posiedzeniu Komitetu Międzyrządowego w grudniu 2018 r.

  Czytaj więcej
 • Dni Otwarte w ramach VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury"24-03-2017

  Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, które odbędą się w dniach 10 i 11 kwietnia 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Komunikat23-03-2017

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanowczo potępia akt wandalizmu na Cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej przy al. Żwirki i Wigury w Warszawie. Miejsca spoczynku żołnierzy znajdujące się na terytorium Polski powinny być nienaruszalne i otoczone opieką zgodnie z polskim prawem, obowiązującymi umowami międzypaństwowymi i zasadami współpracy międzynarodowej.

  Czytaj więcej
 • Wymiana materiałów archiwalnych z Księstwem Liechtensteinu22-03-2017

  Porozumienie o wymianie materiałów archiwalnych, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Gdańsku oraz w Archiwum Dworskim Książąt von Liechtenstein w Wiedniu, zostało podpisane 22 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN. W uroczystości połączonej z prezentacją archiwaliów wzięli udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz para książęca Liechtensteinu, książę Alojzy i księżna Zofia.

  Czytaj więcej
 • Odnaleziono utracony w czasie wojny obraz Maksymiliana Gierymskiego22-03-2017

  Dzięki działaniom MKiDN odnaleziono utracony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski w 1830 r.”. Po złożeniu przez resort zawiadomienia, dzieło zostało zabezpieczone przez policję i złożone w depozyt. Zabezpieczenie odnalezionego dzieła nie jest równoznaczne z jego odzyskaniem, lecz stanowi pierwszy etap tego procesu.

  Czytaj więcej
 • Zakończyły się konsultacje publiczne Programu NIEPODLEGŁA22-03-2017

  Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 prowadzone były od 1 lutego do 8 marca 2017 r. W ich ramach odbyły się m.in. otwarte spotkania konsultacyjne we Wrocławiu i w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Odznaczenie „Honor i Prawda” dla wiceminister Magdaleny Gawin21-03-2017

  Szacunek dla tradycji, ochrona pamięci o polskich ofiarach totalitaryzmów sowieckiego i nazistowskiego oraz etyka i ludzkie serce w nauce - m.in. za to wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin otrzymała dyplom i odznaczenie „Honor i Prawda”, przyznawane przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie.

  Czytaj więcej
 • Komunikat21-03-2017

  Na spotkaniu w MKiDN 2 marca br. w sprawie przygotowanego przez Polską Izbę Książki projektu ustawy o jednolitej cenie książki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński poprosił zainteresowane środowiska o przekazywanie do MKiDN stanowisk w sprawie projektu ustawy. W związku z licznymi głosami w tej sprawie MKiDN informuje o przedłużeniu terminu przyjmowania stanowisk oraz uwag szczegółowych do 31 marca br.

  Czytaj więcej
 • Wiceministrowie Polski i Szkocji o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie kultury21-03-2017

  Relacje polsko-szkockie w związku z obecnością w Szkocji wielotysięcznej polskiej społeczności oraz wzmocnienie współpracy w dziedzinie kultury – to główne tematy poruszane podczas rozmowy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina z wiceministrem ds. pomocy rozwojowej i Europy w Ministerstwie Kultury, Turystyki i Relacji Zewnętrznych Rządu Szkockiego Alasdairem Allanem. Spotkanie odbyło się 20 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 94 Nastepna strona >>

koniec głównej treści