Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • Zmarła Danuta Szaflarska - „perła polskiej kinematografii i teatru”20-02-2017

  „Danuta Szaflarska była perłą polskiej kinematografii i teatru. Uczestniczka Powstania Warszawskiego, wielki autorytet dla wielu pokoleń aktorów i reżyserów” – tak zmarłą 19 lutego 2017 r. aktorkę wspomina wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Po blisko 80 latach na scenie Szaflarska odeszła w wieku 102 lat.

  Czytaj więcej
 • Przedstawiciele ukraińskiego parlamentu z wizytą w MKiDN17-02-2017

  Funkcjonowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji podległych było tematem rozmowy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina z delegacją grupy parlamentarnej w Radzie Najwyższej Ukrainy ds. kontaktów międzyparlamentarnych. Spotkanie odbyło się 17 lutego 2017 r. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Komunikat nt. publikacji wyników I naboru do Programów Ministra16-02-2017

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że trwa publikacja wyników I naboru do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyniki są dostępne na podstronach każdego z programów.

  Czytaj więcej
 • Szkolenie z przygotowania wniosków o dofinansowanie w ramach POIiŚ16-02-2017

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnym, jednodniowym szkoleniu dotyczącym m.in. zasad przygotowania wniosków o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się 6 marca 2017 r. w godzinach 10.00 - 16.00 w Warszawie. Na zgłoszenia czekamy do 24 lutego 2017 r. do godz. 16.15.

  Czytaj więcej
 • Laureaci Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków nagrodzeni15-02-2017

  Nagrody i wyróżnienia otrzymali laureaci Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa. Uroczystość odbyła się 15 lutego 2017 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Oświadczenie w związku ze spotkaniem dotyczącym Teatru Polskiego we Wrocławiu13-02-2017

  13 lutego br. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz podsekretarz stanu Wanda Zwinogrodzka spotkali się z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim, który wystąpił do MKiDN o wyrażenie opinii w sprawie odwołania Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. W trakcie spotkania minister oraz marszałek zrekapitulowali swoje dotychczasowe stanowiska, mając na uwadze całokształt wydarzeń związanych z przebiegiem kadencji dyrektora.

  Czytaj więcej
 • Komunikat w sprawie uchylenia decyzji o wpisie pawilonu Emilia do rejestru zabytków13-02-2017

  W związku z pojawiającymi się w mediach błędnymi doniesieniami dotyczącymi decyzji o wpisie pawilonu Emilia do rejestru zabytków, informujemy, że Generalny Konserwator Zabytków nie unieważnił decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o uznaniu Emilii za zabytek, a jedynie ją uchylił i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Powodem tego działania były istotne uchybienia postępowania prowadzonego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

  Czytaj więcej
 • Krzysztof Penderecki uhonorowany nagrodą Grammy13-02-2017

  Kompozytor Krzysztof Penderecki otrzymał nagrodę fonograficzną Grammy w kategorii "Muzyka chóralna" za album "Penderecki Conducts Penderecki". Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w nocy z 12 na 13 lutego 2017 r. w Los Angeles.

  Czytaj więcej
 • Krystyna Sienkiewicz nie żyje13-02-2017

  Zmarła Krystyna Sienkiewicz - aktorka estradowa, teatralna, filmowa i telewizyjna. Artystka odeszła 12 lutego 2017 r. w wieku 81 lat. „Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Krystyny Sienkiewicz - znakomitej aktorki i człowieka wielkiego serca” – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  Czytaj więcej
 • Szlakiem zabytków architektury drewnianej. Wizyta wiceminister Gawin w woj. łódzkim13-02-2017

  Zbadanie stanu ochrony zabytków architektury drewnianej było celem wizyty Podsekretarz Stanu w MKiDN, Generalnego Konserwatora Zabytków dr hab. Magdaleny Gawin w województwie łódzkim w dniach 9-10 lutego br. Wiceminister spotkała się także z wojewodą łódzkim Zbigniewem Rau.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 51 Nastepna strona >>

koniec głównej treści