Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • Łukasz Michalski dyrektorem PIW20-03-2017

  Dr Łukasz Michalski, historyk, został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Nominację odebrał 20 marca 2017 r. z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca br. Michalski zastąpi na tym stanowisku Wioletę Mikołajewską.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Sellin na uroczystościach w Lublinie i Bełżcu17-03-2017

  Obchody 75. rocznicy likwidacji getta w Lublinie i pierwszych masowych deportacji Żydów do niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu (woj. lubelskie) – to główne punkty wizyty wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina na Lubelszczyźnie w dniach 16-17 marca 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Utracona w czasie wojny miniatura Aimée Zoe Lizinki de Mirbel „Portet damy” odzyskana dzięki współpracy MKiDN i FBI17-03-2017

  Miniatura Aimée Zoe Lizinki de Mirbel „Portet damy” z 1833 r., utracona w czasie II wojny światowej, została odzyskana dzięki współpracy MKiDN i FBI. 17 marca 2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się uroczyste przekazanie dzieła Muzeum Narodowemu we Wrocławiu. W uroczystości udział wzieli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, ambasador USA w Polsce Paul W. Jones oraz dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu dr hab. Piotr Oszczanowski.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Gawin na targach książki w Londynie16-03-2017

  Otwarcie polskiego stoiska na targach książki w Londynie oraz spotkanie z brytyjską wiceminister sportu, turystyki i dziedzictwa Tracey Crouch - to główne punkty wizyty wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin w stolicy Wielkiej Brytanii w dniach 14-16 marca 2017 r. Polska była w tym roku gościem honorowym najważniejszych wiosennych targów książki na świecie London Book Fair (LBF).

  Czytaj więcej
 • Zmarł Wojciech Młynarski. „Był wielką osobowością polskiej kultury”16-03-2017

  „To bardzo smutna wiadomość. Wojciech Młynarski był wielką osobowością polskiej kultury. Jego teksty bawiły, a zarazem skłaniały do głębszego namysłu nad życiem” – tak zmarłego artystę wspominał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny zmarł 15 marca 2017 r. 26 marca skończyłby 76 lat.

  Czytaj więcej
 • 10 nowych obiektów na liście Pomników Historii15-03-2017

  Prezydent Andrzej Duda wpisał 10 nowych obiektów na listę Pomników Historii. Rozporządzenia w tej sprawie prezydent ogłosił 15 marca 2017 r. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński i sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin.

  Czytaj więcej
 • Obraz Franciszka Mrażka wraca z Niemiec do Polski14-03-2017

  Dzieło polskiego malarza Franciszka Mrażka „Na przypiecku” zostało przekazane Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego 14 marca 2017 r. w Konsulacie Generalnym RP w Monachium. Obraz, wywieziony w czasie II wojny światowej przez niemieckiego oficera z Pałacu Prezydenckiego w Spale, na początku tego roku zwrócił jego wnuk. Dzieło trafi do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Gawin na konferencji „Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”13-03-2017

  Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, a także rola kościelnych służb konserwatorskich na rzecz zachowania dziedzictwa kultury – te tematy m.in. poruszyła wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin w swoim wystąpieniu 10 marca 2017 r. podczas odbywającej się w Łomży konferencji „Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”. Wydarzenie zorganizowały Rada ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP oraz Muzeum Diecezjalne w Łomży.

  Czytaj więcej
 • 7. rocznica Katastrofy Smoleńskiej09-03-2017

  Uroczystości upamiętniające 7 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2017 r. będą miały charakter państwowy i wezmą w nich udział przedstawiciele najwyższych władz RP. Organizacja uroczystości została powierzona Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej
 • ArtSherlock najbardziej innowacyjną aplikacją mobilną 2016 r. w Polsce09-03-2017

  Prestiżową nagrodę Mobile Trends Awards w kategorii Innowacja za aplikację mobilną ArtSherlock 8 marca 2017 r. otrzymała Fundacja Communi Hereditate. Doceniona za społeczną wartość i unikalność aplikacja powstała we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodę wręczono 8 marca 2017 r. podczas Gali Mobile Trends Awards – największego tego typu wydarzenia poświęconego technologiom mobilnym.

  Czytaj więcej

koniec głównej treści