Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis

Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy ustawy z 17 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz. U. Nr 131, poz. 1091) przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

  1. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadaje medal z własnej inicjatywy lub na wniosek:
    1. ministrów lub kierowników urzędów centralnych,
    2. rektorów szkół wyższych,
    3. marszałków województw,
    4. wojewodów,
    5. władz statutowych ogólnopolskich organizacji społecznych lub stowarzyszeń prowadzących statutową działalność kulturalną,
    6. kierowników placówek dyplomatycznych lub konsularnych Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Medal posiada trzy stopnie:
    1. I stopień - Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis,
    2. II stopień - Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis,
    3. III stopień - Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
  3. Medal stopnia wyższego można otrzymać po upływie 5 lat od nadania Medalu stopnia bezpośrednio niższego. Jedynie w przypadkach uzasadnionych wybitnymi osiągnięciami kandydata można odstąpić od powyższego wymogu.
  4. Minister podejmuje decyzję w oparciu o opinię Kapituły do spraw opiniowania wniosków o nadanie Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis lub właściwego departamentu merytorycznego.
  5. Kapituła działa w składzie:
    1. przewodniczący Kapituły – Dyrektor Biura Ministra;
    2. sekretarz Kapituły – główny specjalista w Biurze Ministra ds. patronatów i medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis;
    3. członkowie Kapituły – Dyrektorzy albo Zastępcy Dyrektorów:
      1. Departamentu Dziedzictwa Kulturowego,
      2. Departamentu Ochrony Zabytków,
      3. Departamentu Narodowych Instytucji Kultury,
      4. Departamentu Mecenatu Państwa,
      5. Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów,
      6. Departamentu Współpracy z Zagranicą,
      7. Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.
  6. Posiedzenia Kapituły odbywają się zwykle w pierwszy lub ostatni wtorek miesiąca (w zależności od liczby złożonych wniosków).
  7. Od decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przysługuje tryb odwoławczy.
  8. Nadsyłana do Ministerstwa dokumentacja powinna składać się z:
    1. pisma przewodniego zawierającego nazwiska kandydatów do medalu oraz termin planowanej uroczystości wręczenia przyznanych medali,
    2. wniosku o nadanie Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (w jednym egzemplarzu drukowanym dwustronnie).
  9. Wnioski powinny być przesłane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie później niż tydzień przed planowanym posiedzeniem Kapituły.
  10. Przyznane medale wręcza Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sekretarz stanu lub podsekretarze stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  11. Wnioskodawca zobowiązany jest do przesłania stosownego zaproszenia na uroczystość wręczenia medali.
  12. Jeśli wcześniej podjęte zobowiązania służbowe nie pozwalają żadnemu z członków kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na udział w uroczystości wręczenia medali, medal wręcza w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego upoważniona przez niego osoba.

 

DO POBRANIA:

Wniosek o nadanie medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie medalu "Zasłużony kulturze - Gloria Artis"

Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 marca 2012 r. w sprawie Miniatury Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

 

LISTA LAUREATÓW MEDALU ZASŁUŻONY
KULTURZE - GLORIA ARTIS

Szanowni Państwo!

Poniżej udostępniamy bazę nagrodzonych Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w latach 2005-2016. Mechanizm umożliwia zawężenie listy wyników poprzez wprowadzenie zapytań w polu „szukaj”.

Nazwisko i Imię/Nazwa Dziedzina Data przyznania Kolor
Abakanowicz Magdalena sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-05 Złoty
Abaravicius Gintaras ochrona dziedzictwa 2013-09-24 Brązowy
Abbe-Kuźmińska Dorota teatr 2007-08-28 Brązowy
Abdullajew Kamal promocja kultury polskiej 2008-11-24 Brązowy
Abel ochrona dziedzictwa 2007-04-12 Srebrny
Adamczak Jacek film 2008-12-09 Srebrny
Adamczak-Kasprzak Karina taniec 2013-09-12 Brązowy
Adamczyk Piotr film 2014-04-01 Srebrny
Adamczyk Mieczysław twórczość ludowa 2005-10-11 Brązowy
Adamek Witold film 2014-06-11 Złoty
Adamek Maria upowszechnianie kultury 2005-10-26 Brązowy
Adamek Bożena teatr 2008-11-06 Brązowy
Adamiak Elżbieta muzyka 2005-10-19 Srebrny
Adamik Jerzy upowszechnianie kultury 2005-09-01 Srebrny
Adamik Ladislav teatr 2012-08-30 Srebrny
Adamowicz Paweł upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Adamowska Teresa sztuki wizualne / plastyczne 2008-10-09 Brązowy
Adamowski Jan upowszechnianie kultury 2009-09-30 Srebrny
Adamowski Juliusz muzyka 2014-03-12 Srebrny
Adamowski Juliusz muzyka 2006-06-06 Brązowy
Adamska Ewa upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Adrjański Zbigniew upowszechnianie kultury 2014-11-05 Brązowy
Agthe Pierre film 2005-10-11 Srebrny
Aksamitowska-Szadkowska Irmina szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Al Khamis Kanoo Hoda promocja kultury polskiej 2010-05-27 Brązowy
Al Nahyan Nahyan bin Mubarak promocja kultury polskiej 2010-05-27 Brązowy
al-Attar Najah Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Albrecht Irena szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Aleksandrowicz Marian ochrona dziedzictwa 2007-08-28 Brązowy
Aleksiejuk Elena szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Aleksiun Jan Jaromir sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Złoty
Alt?ntaş Yurdaer promocja kultury polskiej 2012-04-26 Brązowy
Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy teatr 2011-09-20 Brązowy
Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta folklor 2012-07-02 Brązowy
Amatorski Zespół Teatralny im. J. Pitoraka w Bukowinie Tatrzańskiej teatr 2013-05-08 Brązowy
Ambroziak Delfina muzyka 2006-08-31 Srebrny
Ambroziak Maria bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Ambroziewicz-Owsińska Roma muzyka 2011-12-07 Brązowy
Anbild Karol muzyka 2005-09-14 Srebrny
Andała Marek sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-07 Brązowy
Anderman Janusz upowszechnianie kultury 2008-12-09 Srebrny
Anders Irena Renata muzyka 2006-12-21 Srebrny
Andrukiewicz Władysław twórczość ludowa 2008-06-04 Srebrny
Andruszkiewicz Anna twórczość ludowa 2014-04-30 Brązowy
Andrycz Nina teatr 2008-04-28 Złoty
Andrzejewska Maria muzyka 2006-08-31 Brązowy
Andrzejewski Waldemar szkolnictwo artystyczne 2009-09-04 Srebrny
Angełow Ludmił Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Antczak Jerzy film 2008-10-10 Złoty
Antczak Włodzimierz Bogumił teatr 2008-06-04 Srebrny
Antepowicz Jerzy muzyka 2006-10-12 Srebrny
Antolski Zdzisław literatura 2005-09-14 Brązowy
Antoniuk Jarosław teatr 2012-08-30 Brązowy
Apiecionek Czesław literatura 2011-10-25 Srebrny
Arabas Iwona ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Brązowy
Archimandryta Gabriel ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Srebrny
Arczyński Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2011-07-14 Złoty
Arczyński Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Srebrny
Armata Jerzy film 2013-04-02 Brązowy
Arsoba Barbara upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Arszyński Marian ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Złoty
Artysz Jerzy muzyka 2011-09-20 Złoty
Aszkiełowicz Alfred sztuki wizualne / plastyczne 2011-11-08 Brązowy
Augustyn Rafał muzyka 2005-09-23 Brązowy
Augustyn Bogusław ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Augustyniak Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-09-08 Brązowy
Augustynowicz Anna teatr 2005-09-20 Srebrny
Augustyński Jerzy Lech muzyka 2010-12-14 Brązowy
Axer Erwin teatr 2005-10-27 Złoty
Azarkevitch Alexandr taniec 2012-12-05 Brązowy
Baatarjav Lkhagvajav Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Babicki Krzysztof teatr 2006-03-09 Srebrny
Bacewicz Wanda literatura 2009-03-12 Złoty
Bach Alicja teatr 2008-04-28 Brązowy
Baculewski Krzysztof muzyka 2007-09-25 Srebrny
Baczyński Jerzy upowszechnianie kultury 2013-05-08 Srebrny
Badach Artur muzealnictwo 2014-09-04 Brązowy
Bajcar Krystyna upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Bajon Filip film 2014-06-11 Złoty
Bajon Leszek szkolnictwo artystyczne 2013-06-05 Brązowy
Bajor Michał muzyka 2005-10-19 Srebrny
Baka Mirosław teatr 2014-03-25 Srebrny
Balcerzak Alojzy sztuki wizualne / plastyczne 2011-04-12 Srebrny
Balcerzan Edward literatura 2007-01-05 Złoty
Balicka-Satanowska Danuta teatr 2006-01-03 Srebrny
Baliszewska Maria muzyka 2005-09-27 Brązowy
Ballarin Eugeniusz promocja kultury polskiej 2009-09-04 Brązowy
Bałdyga Stanisław Lucjan sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Brązowy
Bałka Mirosław szkolnictwo artystyczne 2009-04-29 Srebrny
Banach Jolanta upowszechnianie kultury 2005-10-10 Brązowy
Banach Maria upowszechnianie kultury 2011-02-22 Brązowy
Banachowicz Andrzej szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Banasiewicz Andrzej szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Banasiński Cezary upowszechnianie kultury 2005-10-04 Srebrny
Banasz Maria ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Brązowy
Banaszak Hanna muzyka 2005-10-19 Srebrny
Banaszewski Roman sztuki wizualne / plastyczne 2014-09-04 Brązowy
Banaś Olgierd ochrona dziedzictwa 2013-10-10 Srebrny
Banek Aleksandra sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Bania Zbigniew ochrona dziedzictwa 2011-01-26 Srebrny
Bany-Kozłowska Janina sztuki wizualne / plastyczne 2014-12-03 Srebrny
Bańkowska Anna literatura 2013-07-03 Brązowy
Bara Alojzy muzyka 2013-04-02 Brązowy
Baran Klaudiusz szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Brązowy
Baranowska Bożena teatr 2010-12-16 Brązowy
Baranowska-Liese Alina szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Srebrny
Baranowska-Liese Alina szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Brązowy
Baranowski Tadeusz literatura 2007-05-28 Srebrny
Baranowski Janisław film 2005-10-11 Brązowy
Baranowski Marcin muzyka 2010-05-27 Brązowy
Barańczak Stanisław literatura 2014-03-20 Złoty
Barańska Jadwiga film 2008-10-10 Złoty
Barański Andrzej film 2011-04-12 Srebrny
Barba Eugenio teatr 2008-12-09 Złoty
Barciński Tomasz promocja kultury polskiej 2014-02-14 Złoty
Bardijewska Liliana teatr 2010-03-03 Srebrny
Bardijewski Henryk literatura 2012-02-29 Srebrny
Bargielski Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2010-12-14 Złoty
Bargiełowska-Bargeyllo Wanda muzyka 2007-05-16 Brązowy
Bargiełowski Marek teatr 2008-11-06 Srebrny
Barszczewska Grażyna teatr 2007-03-06 Srebrny
Barta Janusz prawo autorskie 2013-04-05 Srebrny
Bartkowiak Tadeusz upowszechnianie kultury 2005-10-07 Srebrny
Bartkowski Bogdan Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-06 Brązowy
Bartman Edward ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Bartnik Renata ochrona dziedzictwa 2005-09-19 Brązowy
Bartnik Ernest Aleksy ochrona dziedzictwa 2010-03-30 Brązowy
Bartosiak Tomasz szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Bartosz Adam ochrona dziedzictwa 2011-01-26 Srebrny
Bartosz Adam ochrona dziedzictwa 2005-09-22 Brązowy
Bartoszewska Zofia Adela upowszechnianie kultury 2006-08-31 Srebrny
Bartoszewski Władysław ochrona dziedzictwa 2005-09-05 Złoty
Bartoszko Leokadia szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Bartoś Barbara szkolnictwo artystyczne 2008-04-07 Brązowy
Bartyński Andrzej literatura 2010-09-02 Srebrny
Bartz Jerzy muzyka 2008-07-09 Brązowy
Barycki Jerzy promocja kultury 2013-09-24 Srebrny
Basaj Andrzej szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Srebrny
Basalaev Sergey taniec 2013-04-02 Srebrny
Bator Ewa muzyka 2011-12-07 Brązowy
Baturo Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-08 Brązowy
Bauer Jerzy muzyka 2006-04-28 Srebrny
Bauman Zygmunt upowszechnianie kultury 2010-07-08 Złoty
Baumann Adam teatr 2007-08-28 Brązowy
Bayle Laurent Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Beczała Piotr muzyka 2010-05-27 Srebrny
Bednarek Ryszard Wiesław muzyka 2012-12-05 Srebrny
Bednarek Krzysztof muzyka 2007-04-26 Brązowy
Bednarek Andrzej szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Brązowy
Bednarska Helena bibliotekarstwo 2012-01-26 Srebrny
Bednarska Paulina teatr 2006-12-06 Brązowy
Bednarski Krzysztof M. sztuki wizualne / plastyczne 2011-01-26 Złoty
Bejnar-Bejnarowicz Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Belka Anna Elżbieta bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Bełza Światosław promocja kultury polskiej 2010-09-02 Złoty
Bem Ewa muzyka 2008-02-26 Złoty
Bem Ewa muzyka 2005-10-27 Brązowy
Benedyktowicz Zbigniew upowszechnianie kultury 2014-11-05 Brązowy
Bentkowska Krystyna szkolnictwo artystyczne 2005-10-11 Srebrny
Beqiraj Astrit promocja kultury 2013-11-27 Srebrny
Berdyszak Jan sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Złoty
Berendt Elżbieta muzealnictwo 2013-11-08 Srebrny
Bereski Dariusz teatr 2012-11-07 Brązowy
Bereś Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Złoty
Bereźnicki Kiejstut sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Srebrny
Berger Roman muzyka 2006-10-12 Złoty
Bernad Jan upowszechnianie kultury 2011-10-25 Brązowy
Bernatowicz Marzena Zofia muzyka 2006-04-12 Brązowy
Bernolak Wiesław muzyka 2005-10-27 Brązowy
Berwaldt Jacek muzyka 2006-06-06 Srebrny
Beski Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-13 Srebrny
Beyer-Formela Ewa ochrona dziedzictwa 2010-03-30 Srebrny
Bęben Bogusława upowszechnianie kultury 2007-03-22 Brązowy
Białko Andrzej szkolnictwo artystyczne 2006-12-07 Srebrny
Białobrzewski Jerzy twórczość ludowa 2005-10-11 Brązowy
Bibel-Bednarek Jolanta muzyka 2006-01-12 Srebrny
Biblioteka Śląska w Katowicach upowszechnianie kultury 2010-09-02 Srebrny
Bieda Elżbieta Teresa teatr 2008-10-09 Brązowy
Biegała-Howorska Marzenna twórczość ludowa 2007-09-25 Brązowy
Biegun Andrzej muzyka 2011-12-07 Brązowy
Bielawski Ludwik szkolnictwo artystyczne 2010-02-18 Złoty
Bielawski Zygmunt teatr 2006-01-03 Srebrny
Bielawski Krzysztof literatura 2009-01-30 Brązowy
Bielecka Bożena Violetta muzyka 2007-11-22 Srebrny
Bielecka Ewa Marianna muzealnictwo 2014-09-04 Srebrny
Bielecka Małgorzata sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Brązowy
Bielecki Tomasz upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Bielenda Romuald literatura 2014-04-30 Brązowy
Bieleń Zdzisław upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Bielewicz Zofia teatr 2010-09-02 Srebrny
Bielicka Anna teatr 2005-10-11 Złoty
Bielinis-Kopeć Barbara ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Brązowy
Bielińska Elżbieta teatr 2008-10-09 Brązowy
Bieniasz Maciej sztuki wizualne / plastyczne 2007-08-28 Srebrny
Bienicewicz-Kawiorska Alicja teatr 2010-10-01 Brązowy
Bieńkiewicz-Kujałowicz Anna teatr 2006-03-09 Brązowy
Bieńkowska Barbara bibliotekarstwo 2009-04-06 Złoty
Bieńkowska Ewa literatura 2012-10-10 Brązowy
Bieńkowski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2014-01-28 Srebrny
Bierczyński Piotr upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Biernacki Andrzej literatura 2008-07-09 Srebrny
Biernat Jerzy Józef sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-26 Srebrny
Bik Katarzyna upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Biliński Lucjan upowszechnianie kultury 2011-09-20 Srebrny
Bin Abdulaziz Ali Al-Kuwari Hamad promocja kultury polskiej 2010-12-14 Złoty
Biniek Halina bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Biraga Sylwester teatr 2009-03-04 Brązowy
Birgus Vladimir sztuki wizualne / plastyczne 2006-04-12 Srebrny
Birula Jerzy muzyka 2013-09-24 Brązowy
Bistitzky Jan Jacob muzyka 2008-04-02 Złoty
Bittnerówna-Finze Barbara teatr 2007-03-22 Złoty
Bizan Marian upowszechnianie kultury 2006-08-31 Srebrny
Bizoń Jan szkolnictwo artystyczne 2008-09-03 Brązowy
Blacharska Wiktoria ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Blechacz Rafał muzyka 2010-03-30 Srebrny
Blechacz Renata muzyka 2005-10-24 Brązowy
Blechacz Krzysztof muzyka 2005-10-24 Brązowy
Blicharski Czesław Eugeniusz ochrona dziedzictwa 2011-02-09 Srebrny
Bloch Augustyn muzyka 2006-04-10 Złoty
Blondeau Catherine upowszechnianie kultury 2005-10-11 Brązowy
Blumenfeld Andrzej teatr 2013-02-14 Srebrny
Blum-Kwiatkowski Gerhard Jurgen sztuki wizualne / plastyczne 2008-04-07 Srebrny
Błachowski Aleksander twórczość ludowa 2008-04-28 Złoty
Błaszczak-Szost Maria muzyka 2005-09-19 Brązowy
Błaszczyk Mirosław Jacek muzyka 2009-03-04 Srebrny
Błaszczyk Jolanta upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Błaszczyk-Janczarska Ewa teatr 2014-03-17 Srebrny
Błaszkiewicz Krzysztof muzyka 2010-09-02 Brązowy
Błażejczyk Danuta estrada 2011-01-26 Srebrny
Błażewicz Marcin szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Srebrny
Błeszyński Jan upowszechnianie kultury 2010-05-31 Srebrny
Błoch-Wiśniewska Małgorzata   2005-10-27 Srebrny
Błoński Jan literatura 2007-01-05 Złoty
Błyskosz Tomasz Bogusław ochrona dziedzictwa 2014-11-05 Brązowy
Boberska Marta muzyka 2014-12-03 Brązowy
Bobrowska Krystyna upowszechnianie kultury 2010-03-03 Srebrny
Bobrowska Mirosława Teresa upowszechnianie kultury 2013-04-02 Srebrny
Bobrowska Maria upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Bobrowska-Ekiert Anna teatr 2013-03-06 Srebrny
Bobryk Urszula muzyka 2009-04-29 Brązowy
Bochen Celina upowszechnianie kultury 2009-04-29 Brązowy
Bochenek Krystyna upowszechnianie kultury 2010-04-22 Złoty
Bocheński Jacek literatura 2008-07-09 Złoty
Boduch Jerzy upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Bodziak Iwona muzyka 2005-10-11 Brązowy
Bogacka Joanna teatr 2007-03-22 Srebrny
Bogacka Regina bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Bogalska Stanisława bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Bogdanowicz Stanisław ochrona dziedzictwa 2005-11-22 Srebrny
Bogdanowicz Mariusz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Bogdańska Wiesława twórczość ludowa 2012-08-30 Brązowy
Bogucki Antoni muzyka 2006-05-12 Srebrny
Bogusławski Michał upowszechnianie kultury 2014-10-27 Złoty
Bogusławski Tomasz szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Bogusławski Michał Anioł film 2013-11-08 Brązowy
Bogusławski Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2014-09-04 Brązowy
Boguszewski Bohdan muzyka 2014-07-21 Srebrny
Boguszewski Krzysztof muzyka 2005-10-27 Brązowy
Boguszewski Bohdan muzyka 2007-01-09 Brązowy
Boguszewski Leszek film 2014-04-30 Brązowy
Boguwolski Ryszard muzealnictwo 2014-06-11 Srebrny
Bohdanowicz Julian sztuki wizualne / plastyczne 2012-12-05 Srebrny
Böhm Aleksander ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Bojar Jerzy teatr 2005-08-29 Srebrny
Bojar Bożenna Zofia bibliotekarstwo 2012-08-30 Srebrny
Bojarska Joanna ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Srebrny
Bojczuk Bogusław upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Bojkowska Izabela Maria muzyka 2005-10-26 Srebrny
Bokiewicz Jan sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Brązowy
Bokszczanin Maria literatura 2010-03-05 Srebrny
Bokszczanin Maria literatura 2006-11-14 Brązowy
Bonaszewski Mariusz teatr 2013-11-27 Brązowy
Bondy François literatura 2005-10-07 Brązowy
Bonenberg Wojciech szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Boniecki ks. Adam upowszechnianie kultury 2005-10-03 Złoty
Bonisławski Wojciech ochrona dziedzictwa 2011-02-22 Brązowy
Boniuszko Alicja teatr 2009-04-06 Złoty
Bończa-Szabłowski Jan upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Bończuk Leszek muzyka 2005-09-20 Brązowy
Boratyńska Hanna teatr 2009-11-25 Srebrny
Boratyński Antoni sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Brązowy
Bork Mirosław film 2009-09-22 Srebrny
Borkowski Marian muzyka 2008-09-02 Srebrny
Borowicz Łukasz muzyka 2012-10-10 Brązowy
Borowiec Teresa upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Borowiecki Ryszard upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Borowska Teresa promocja kultury 2008-12-09 Srebrny
Borowski Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2014-05-09 Złoty
Borowski Wiesław Antoni upowszechnianie kultury 2007-01-09 Srebrny
Borowski Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2009-09-30 Brązowy
Bortiakow Walery promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Borucka-Nowicka Aurelia ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Borucki Gwidon teatr 2007-09-13 Srebrny
Boruszak-Ptak Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2007-09-13 Srebrny
Borys Stan estrada 2011-09-20 Złoty
Borys Stan muzyka 2006-08-31 Srebrny
Borys Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Borys-Damięcka Barbara teatr 2007-11-22 Srebrny
Borzęcki Stefan szkolnictwo artystyczne 2009-09-04 Złoty
Borzęcki Jan Adam literatura 2006-03-09 Brązowy
Borzyszkowski Józef upowszechnianie kultury 2009-05-29 Srebrny
Boulez Pierre promocja kultury polskiej 2012-11-07 Złoty
Boyle Robin promocja kultury 2013-05-08 Srebrny
Bógdoł Jan teatr 2007-08-28 Brązowy
Brachmański Zygmunt sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-22 Brązowy
Bradecki Tadeusz teatr 2013-04-02 Srebrny
Brakoniecki Kazimierz upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Bralczyk Jerzy telewizja i radio 2013-06-05 Srebrny
Brandt Iwona ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Brązowy
Bratkowski Jan Andrzej szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Braun Kazmierz teatr 2007-01-09 Złoty
Braun Ewa film 2014-06-11 Złoty
Braun Juliusz   2005-10-27 Srebrny
Braun Joanna sztuki wizualne / plastyczne 2012-03-29 Srebrny
Braunek Małgorzata teatr 2014-03-25 Złoty
Brejdygant Stanisław teatr 2013-10-10 Srebrny
Brejdygant Stanisław teatr 2008-11-06 Brązowy
Brelska Hanna ochrona dziedzictwa 2007-11-22 Brązowy
Briclet Micheline Germaine upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Brincken Adam szkolnictwo artystyczne 2014-07-21 Srebrny
Bristiger Michał muzyka 2006-10-12 Złoty
Brix Emil promocja kultury polskiej 2009-01-21 Złoty
Broda Józef twórczość ludowa 2008-07-09 Srebrny
Brodka Jan twórczość ludowa 2009-04-06 Srebrny
Brodowska Krystyna Zofia bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Brodowski Paweł muzyka 2005-10-27 Brązowy
Brodsky Vadim muzyka 2005-09-01 Srebrny
Brodzińska Grażyna muzyka 2007-05-16 Srebrny
Brodzki Marek film 2014-03-25 Brązowy
Brokman-Kowalska Maria szkolnictwo artystyczne 2006-11-13 Brązowy
Bromski Jacek film 2005-09-16 Srebrny
Bron Zachar muzyka 2006-08-31 Srebrny
Bronowski Wojciech upowszechnianie kultury 2012-02-29 Brązowy
Broński Krzysztof upowszechnianie kultury 2006-04-28 Brązowy
Brook Peter teatr 2008-12-09 Złoty
Brożek Eugeniusz twórczość ludowa 2006-03-09 Srebrny
Bruczkowski Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Srebrny
Brudny Stanisław teatr 2010-05-06 Srebrny
Brügen Frans muzyka 2005-09-09 Złoty
Bruna Zbigniew muzyka 2007-08-28 Brązowy
Bruszewska Lidia ochrona dziedzictwa 2014-03-25 Srebrny
Bruzdowicz Joanna muzyka 2013-07-03 Srebrny
Brykczyńska Maria Helena bibliotekarstwo 2009-05-29 Srebrny
Brykowski Ryszard ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Złoty
Brylak-Załuska Maria muzealnictwo 2011-12-07 Srebrny
Bryll Ernest literatura 2010-05-06 Złoty
Bryła Bartosz muzyka 2010-05-27 Brązowy
Bryła-Liebig Maria szkolnictwo artystyczne 2010-10-29 Srebrny
Brzezek Krystyna upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Brzezicki Andrzej literatura 2007-10-29 Brązowy
Brzezińska Iwona teatr 2008-12-09 Brązowy
Brzeziński Wojciech ochrona dziedzictwa 2013-02-28 Srebrny
Brzozowska Ewa Belina muzyka 2009-05-29 Srebrny
Brzozowski Stefan muzyka 2005-10-19 Srebrny
Brzuskiewicz Jerzy Ludwik sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Brzyska Wanda upowszechnianie kultury 2008-04-07 Brązowy
Buchbinder Rudolf muzyka 2011-04-12 Złoty
Buchmann Anna promocja kultury 2010-09-02 Srebrny
Buchwald Krystyna bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Buck Andrzej teatr 2006-08-31 Brązowy
Buczek Irena ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Buczek Olgierd muzyka 2013-10-07 Brązowy
Buczek Andrzej twórczość ludowa 2008-06-04 Brązowy
Buczkowski Andrzej szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Brązowy
Buczkowski Tadeusz muzyka 2007-11-22 Brązowy
Buczkowski Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Buczynski Walter muzyka 2008-11-06 Srebrny
Buda Eugeniusz szkolnictwo artystyczne 2007-01-09 Brązowy
Budrewicz Olgierd literatura 2011-01-26 Złoty
Budziaszek Jan muzyka 2006-06-27 Srebrny
Budzik Kazimierz Albin muzyka 2014-01-28 Srebrny
Budziński Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Brązowy
Budzisz-Krzyżanowska Teresa teatr 2005-10-27 Złoty
Budzyński Marek architektura 2012-08-30 Srebrny
Budzyński Wiesław ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Brązowy
Budzyński Tomasz estrada 2010-12-14 Brązowy
Bugajski Ryszard film 2008-10-10 Złoty
Bugalska Anna upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Bujak Adam sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Srebrny
Bujarski Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Srebrny
Bukojemska Ewa szkolnictwo artystyczne 2010-12-14 Srebrny
Bukowiński Andrzej upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Bukowska Łucja bibliotekarstwo 2007-04-26 Srebrny
Bukowski Stanisław upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Bukowski Zbigniew Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Bukowski Tadeusz ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Bulanda Helena upowszechnianie kultury 2008-10-09 Brązowy
Bumann Kai muzyka 2014-11-05 Brązowy
Buras Jacek St. literatura 2011-05-13 Srebrny
Burbo Jerzy Michał teatr 2008-04-28 Srebrny
Burczyk Stefan teatr 2013-09-24 Srebrny
Burguburu Jean-Marie ochrona dziedzictwa 2009-10-29 Srebrny
Burszta Wojciech Józef antropologia 2014-06-11 Srebrny
Buskie Samorządowe Centrum Kultury upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Buszewicz Maciej sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Brązowy
Buszewska Danuta teatr 2009-03-12 Brązowy
Buszko Henryk sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Buszko Mikołaj upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Butenko Bohdan sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Srebrny
Butryn Zbigniew twórczość ludowa 2014-01-28 Srebrny
Buttiglione Rocco promocja kultury polskiej 2005-09-01 Złoty
Buyko Małgorzata ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Buzinska Irena ochrona dziedzictwa 2005-10-31 Brązowy
Buźniak Tomasz muzealnictwo 2014-09-04 Srebrny
Bykowski Marek muzyka 2005-10-11 Brązowy
Bzówka Krzysztof muzyka 2007-06-05 Brązowy
Cała Alina Magdalena muzealnictwo 2014-10-08 Brązowy
Camre Henning film 2005-10-11 Srebrny
Canacevic Maja Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Capllonch Ferra Rosa Maria promocja kultury 2010-09-02 Srebrny
Cataluccio Francesco M. promocja kultury 2009-11-25 Srebrny
Cebulski Marian teatr 2005-11-19 Złoty
Cebulski Grzegorz upowszechnianie kultury 2006-01-30 Brązowy
Cegiełła Janusz muzyka 2006-06-27 Złoty
Ceglińska Izabela szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Cejrowski Stanisław muzyka 2005-10-27 Brązowy
Celeda Maksymilian upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Celeda-Honkisz Agnieszka telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Celińska Stanisława teatr 2011-03-23 Złoty
Cemka Franciszek upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego bibliotekarstwo 2009-05-29 Złoty
Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Srebrny
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia sztuki wizualne / plastyczne 2008-04-28 Brązowy
Cetner Bolesław sztuki wizualne / plastyczne 2007-02-22 Srebrny
Chaber Bigdan ochrona dziedzictwa 2012-10-10 Brązowy
Chabrowski Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Chabrowski Tadeusz promocja kultury polskiej 2010-09-02 Brązowy
Charazińska Elżbieta ochrona dziedzictwa 2012-03-29 Srebrny
Charkiewicz Iwona muzyka 2014-10-08 Brązowy
Chazinikolau Nikolos upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Chechlińska Zofia muzyka 2011-04-12 Srebrny
Chełmowski Józef twórczość ludowa 2005-09-08 Srebrny
Cheong Byung Kwon promocja kultury 2012-05-30 Srebrny
Chęciński Sylwester film 2005-10-26 Złoty
Chilińska Maria upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Chłopecka Jadwiga bibliotekarstwo 2007-09-25 Brązowy
Chłopecki Andrzej muzyka 2005-09-24 Srebrny
Chłopicka Regina szkolnictwo artystyczne 2014-07-21 Srebrny
Chmielewski Henryk Jerzy literatura 2007-05-28 Złoty
Chmielewski Tadeusz film 2008-10-09 Złoty
Chmielewski Jan upowszechnianie kultury 2006-03-09 Srebrny
Chmielewski Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2009-04-06 Srebrny
Chmielewski Grzegorz upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Chmurzyńska Małgorzata muzyka 2006-06-06 Brązowy
Chmurzyński Marek Wojciech ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Srebrny
Chmurzyński Marek Wojciech ochrona dziedzictwa 2005-11-21 Brązowy
Chodaczyński Marek b. teatr 2006-10-12 Brązowy
Chodakowska Anna teatr 2013-02-14 Srebrny
Chodnikiewicz Janusz film 2008-01-29 Złoty
Choi Sung-Eun promocja kultury polskiej 2013-09-24 Srebrny
Chojecki Mirosław upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Chojnacka Elżbieta muzyka 2009-09-16 Złoty
Chojnacka Hanna muzyka 2005-10-11 Brązowy
Chojnacka-Jakosz Zdzisława muzealnictwo 2013-09-24 Srebrny
Cholewianka Danuta teatr 2006-05-25 Brązowy
Cholmondeley Rose Rok Chopina 2011-07-14 Złoty
Chomczyk Grzegorz muzyka 2006-08-22 Brązowy
Chomyn Ihor ochrona dziedzictwa 2007-02-12 Srebrny
Chorąży-Jeziorska Ewa upowszechnianie kultury 2005-09-29 Brązowy
Choriew Wiktor promocja kultury polskiej 2010-09-02 Złoty
Chorosiński Andrzej muzyka 2006-06-02 Srebrny
Chotomska Wanda literatura 2005-09-29 Złoty
Chór Akademicki im. Prof.. Jana Szyrockiego ZUT muzyka 2014-10-08 Srebrny
Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina muzyka 2014-09-04 Brązowy
Chór Katedralny im. Św. Jana Pawła II we Lwowie muzyka 2014-09-04 Brązowy
Chór Męski "Arion" muzyka 2011-09-20 Brązowy
Chór Męski "Harmonia" muzyka 2011-09-20 Srebrny
Chór Męski "Harmonia" muzyka 2005-11-22 Brązowy
Chór Mieszany "Cecylia" w Chełmży muzyka 2009-03-12 Srebrny
Chór Mieszany "Gwiazda" w Chorzowie muzyka 2010-02-04 Brązowy
Chór Mieszany OGNIWO W Katowicach muzyka 2013-09-24 Brązowy
Chór Mieszany SŁOWICZEK w Katowicach muzyka 2013-09-24 Brązowy
Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie muzyka 2014-09-04 Brązowy
Christa Janusz literatura 2007-05-28 Srebrny
Chrobak Tadeusz bibliotekarstwo 2007-08-28 Brązowy
Chrobak-Ozga Halina teatr 2009-03-04 Brązowy
Chromy Bronisław sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Złoty
Chrostowski Władysław ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Chrościcki Juliusz Antoni ochrona dziedzictwa 2007-08-28 Srebrny
Chruślińska Izabella telewizja i radio 2013-11-27 Brązowy
Chrzanowski Zbigniew teatr 2008-05-12 Srebrny
Chrzanowski Wojciech muzyka 2005-10-27 Brązowy
Chrzanowski Bogdan ochrona dziedzictwa 2012-03-29 Brązowy
Chuchnowski Andrzej Paweł bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Chudowicz-Bloda Maria Krystyna bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Chudzianka-Mamont Bronisława Danuta teatr 2011-02-22 Srebrny
Chwała Artur Aleksander muzyka 2014-09-04 Brązowy
Chwałczyk Jan sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-13 Srebrny
Chwilczyński ks. Cezary upowszechnianie kultury 2007-11-06 Brązowy
Chwin Stefan literatura 2008-10-09 Srebrny
Chylińska Teresa muzyka 2006-10-12 Złoty
Chylińska Agnieszka estrada 2014-06-11 Brązowy
Chyła Tadeusz estrada 2009-10-29 Srebrny
Chynowski Paweł teatr 2013-04-02 Brązowy
Ciałkowski Tadeusz upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Cichocki Adam muzyka 2011-10-25 Brązowy
Cichoń Waldemar sztuki wizualne / plastyczne 2013-09-24 Brązowy
Cichosz Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-08 Srebrny
Cichy Wiesław teatr 2010-12-16 Brązowy
Ciechanowiecki Andrzej Stanisław ochrona dziedzictwa 2005-09-30 Złoty
Ciecierski Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-29 Srebrny
Cielecka Magdalena teatr 2014-03-20 Srebrny
Ciemnołoński Janusz ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Ciepiela Bolesław upowszechnianie kultury 2014-03-25 Brązowy
Ciepłowski Stanisław ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Srebrny
Cierniak Zbigniew muzyka 2013-04-02 Brązowy
Cierocki Henryk ochrona dziedzictwa 2005-10-11 Brązowy
Ciesielski Zygmunt upowszechnianie kultury 2005-09-07 Brązowy
Cieśla Maria promocja kultury polskiej 2007-08-28 Brązowy
Cieślak Bronisław upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Cieślak Stanisław upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Cieślak (Villas Violetta) Czesława Maria estrada 2011-01-26 Srebrny
Cieślakówna Irena teatr 2006-05-25 Brązowy
Cieślawski Jerzy muzyka 2006-08-22 Brązowy
Cieślik Kazimierz szkolnictwo artystyczne 2014-07-21 Brązowy
Cieśliński Roman upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Cieśniewski Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2011-10-03 Brązowy
Ciołek Erazm sztuki wizualne / plastyczne 2011-02-22 Złoty
Cirlic Branislav Branko literatura 2011-05-13 Złoty
Ciunelis Maria teatr 2014-07-21 Brązowy
Ciuruś Zofia upowszechnianie kultury 2005-09-19 Brązowy
Cortes Joanna teatr 2010-05-06 Brązowy
Cupriak Jarosław teatr 2013-12-16 Brązowy
Cutietta Robert promocja kultury polskiej 2009-04-20 Brązowy
Cwojdziński Andrzej muzyka 2006-08-31 Srebrny
Cwynar Krzysztof muzyka 2014-12-03 Srebrny
Cwynar Krzysztof Stanisław szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Brązowy
Cybińska Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2012-01-05 Złoty
Cybińska Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Srebrny
Cybulski Antoni ochrona dziedzictwa 2007-08-21 Srebrny
Cygan Jacek muzyka 2013-04-02 Srebrny
Cygan Jerzy Zenon upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Cygan Antoni szkolnictwo artystyczne 2014-02-25 Brązowy
Cygankiewicz Adriana taniec 2013-06-05 Brązowy
Cywińska Izabella teatr 2005-09-05 Złoty
Cywińska Beata szkolnictwo artystyczne 2006-03-31 Brązowy
Cywoniuk Nina upowszechnianie kultury 2006-02-20 Srebrny
Czaderska-Hayek Jolanta promocja kultury 2008-04-11 Srebrny
Czajka Stanisław Antoni bibliotekarstwo 2007-08-28 Srebrny
Czajka Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Czajkowska Teresa szkolnictwo artystyczne 2012-11-07 Brązowy
Czajkowski Jerzy ochrona dziedzictwa 2011-05-13 Złoty
Czajkowski Tomasz upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Czajkowski Aleksander muzyka 2008-09-02 Brązowy
Czajkowski ks. Jan ochrona dziedzictwa 2012-01-26 Brązowy
Czapiewski Bogdan muzyka 2007-08-28 Brązowy
Czapla Lech upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Czapliński Czesław sztuki wizualne / plastyczne 2007-01-09 Srebrny
Czapliński Przemysław Roman antropologia 2014-06-11 Srebrny
Czarnecka Elżbieta film 2009-01-30 Srebrny
Czarnecki Sławomir szkolnictwo artystyczne 2009-10-21 Srebrny
Czarnecki Maciej muzyka 2005-10-27 Brązowy
Czarniejewska Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Czarnik Marcin teatr 2010-12-16 Brązowy
Czarnkowska-Listoś Renata telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Czarnocki Mirosław szkolnictwo artystyczne 2007-08-28 Brązowy
Czartoryska Wiesława Teresa upowszechnianie kultury 2011-04-12 Brązowy
Czayka Tomasz ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Czechowska-Antoniewska Wiktoria sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Złoty
Czeczot Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2008-12-09 Złoty
Czekała Ryszard film 2008-02-26 Srebrny
Czekała Przemysław muzyka 2008-06-04 Brązowy
Czemplik Wojciech muzyka 2011-01-26 Brązowy
Czenczek Zdzisław muzyka 2010-03-30 Brązowy
Czepiel Wojciech promocja kultury polskiej 2011-10-25 Brązowy
Czerkas Lech teatr 2010-05-06 Brązowy
Czermak Stanisław muzyka 2010-09-02 Brązowy
Czernek Zygmunt upowszechnianie kultury 2014-03-25 Brązowy
Czerniak Lech Karol ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Srebrny
Czernik Andrzej teatr 2014-06-11 Brązowy
Czerwińska Zofia teatr 2008-06-04 Srebrny
Czołpiński Wiesław Bogdan teatr 2013-06-05 Srebrny
Czołpiński Wiesław Bogdan teatr 2008-04-28 Brązowy
Czop Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Brązowy
Czop Ireneusz teatr 2013-09-24 Brązowy
Czopek Sylwester ochrona dziedzictwa 2010-10-01 Srebrny
Czopek Sylwester ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Brązowy
Czosnowska Maria Bogusława teatr 2008-04-28 Brązowy
Czuba Mariusz ochrona dziedzictwa 2013-11-27 Brązowy
Czubaczyński Marian Ryszard ochrona dziedzictwa 2010-10-26 Srebrny
Czubaczyński Ryszard ochrona dziedzictwa 2005-09-08 Brązowy
Czubaszek Maria rozrywka, satyra 2009-04-29 Złoty
Czujka Stanisława Urszula upowszechnianie kultury 2007-04-26 Brązowy
Czuper Stanisława twórczość ludowa 2014-04-30 Brązowy
Czwakiel Tadeusz teatr 2005-11-23 Brązowy
Czwojda Zbigniew muzyka 2005-10-27 Brązowy
Czykwin Jan upowszechnianie kultury 2008-04-28 Złoty
Czyszczoń Władysław sztuki wizualne / plastyczne 2011-09-20 Srebrny
Czyżewski Krzysztof upowszechnianie kultury 2005-09-07 Srebrny
Czyżewski Lech ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Czyżewski Adam muzealnictwo 2013-11-08 Brązowy
Czyżykowska-Karczewska Maria muzyka 2008-12-09 Srebrny
Ćwiklińska-Ferfet Wiesława szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Srebrny
Ćwioro Zdzisław teatr 2007-03-22 Srebrny
Dahlig-Turek Ewa upowszechnianie kultury 2014-11-07 Srebrny
Dajewska Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Srebrny
Dalkowski Henryk upowszechnianie kultury 2010-12-14 Srebrny
Dałkowska Ewa teatr 2007-03-22 Srebrny
Damętka Helena Marianna film 2008-01-29 Srebrny
Damięcki Grzegorz teatr 2014-07-21 Brązowy
Damrosz Jerzy upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Damulewicz Piotr teatr 2007-08-28 Srebrny
Danczowska Kaja muzyka 2006-06-06 Złoty
Danecki Ryszard literatura 2011-09-20 Brązowy
Danek Jolanta Ewa twórczość ludowa 2013-02-28 Brązowy
Danelski Bogdan upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Danielewski Bogusław teatr 2006-03-09 Złoty
Danielska Bożena muzealnictwo 2014-04-30 Brązowy
Danilewicz Jerzy literatura 2005-09-29 Srebrny
Danis Izabella upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Dańczyk Jolanta muzyka 2006-05-12 Brązowy
Daraż Zdzisław upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Dastych-Szwarc Elżbieta szkolnictwo artystyczne 2013-01-30 Brązowy
Daszkiewicz Alicja Leokadia bibliotekarstwo 2014-04-30 Brązowy
Daukszewicz Krzysztof rozrywka 2009-01-15 Srebrny
Davidova Inna Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Davis Norman literatura 2005-10-13 Złoty
Dawidziuk-Iwacik Mikołaj szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Dąbek Dorota Anna teatr 2007-09-25 Brązowy
Dąbkowska-Cichocka Lena ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Srebrny
Dąbrowska Grażyna twórczość ludowa 2011-09-20 Złoty
Dąbrowski Waldemar muzyka 2011-03-01 Złoty
Dąbrowski Andrzej upowszechnianie kultury 2005-10-10 Srebrny
Dąbrowski Janusz teatr 2008-06-04 Srebrny
Dąbrowski Stanisław Wiesław upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Dąbrowski Zdzisław Jerzy szkolnictwo artystyczne 2009-09-30 Srebrny
Dąbrowski Stanisław Jan szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Srebrny
Dąbrowski Wiesław upowszechnianie kultury 2012-10-10 Brązowy
Dąbrowski Andrzej muzyka 2005-10-27 Brązowy
Dąbrowski Tadeusz upowszechnianie kultury 2005-10-28 Brązowy
Dąbrowski Antoni upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
De Fanti Silvano promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
de Ines Zofia teatr 2013-03-06 Srebrny
Degler Janusz literatura 2011-02-22 Złoty
Degler Janusz upowszechnianie kultury 2006-08-31 Srebrny
Dejmek Piotr teatr 2010-04-21 Srebrny
Dejna Bronisława upowszechnianie kultury 2007-11-22 Srebrny
Delekta Rafał Jacek szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Delmar-Czarnecka Irena teatr 2007-09-13 Srebrny
Demakowa Helena promocja kultury polskiej 2005-10-31 Srebrny
Demarco Richard promocja kultury polskiej 2012-09-11 Złoty
Demarco Richard sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-27 Srebrny
Demarczyk Ewa muzyka 2005-10-03 Złoty
Dembiniok Marian ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Brązowy
Demel Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2010-10-29 Złoty
Derfel Jerzy muzyka 2012-12-05 Srebrny
Derwich Bożena muzyka 2014-10-08 Brązowy
Detko Jerzy muzyka 2007-09-25 Srebrny
Dębicka-Czaplicka Anna muzyka 2009-05-29 Srebrny
Dębicki Edward muzyka 2012-03-01 Złoty
Dębicki Edward muzyka 2005-09-20 Srebrny
Dębicz-Basak Maria teatr 2007-06-15 Srebrny
Dębowska-Ostaszewska Krystyna teatr 2007-10-30 Złoty
Dętkoś Aleksander sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-13 Brązowy
Dimitrow Maria muzyka 2013-05-08 Brązowy
Długajczyk Beata ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Długoborski Wacław ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Złoty
Długosz Leszek literatura 2006-12-21 Srebrny
Długosz Łukasz szkolnictwo artystyczne 2012-10-10 Brązowy
Długosz Magdalena szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Długoszewska-Nadratowska Hanna muzealnictwo 2013-11-08 Brązowy
Dobber Andrzej muzyka 2012-12-05 Srebrny
Dobkowski Jan sztuki wizualne / plastyczne 2012-08-30 Srebrny
Dobosz Andrzej literatura 2009-09-30 Złoty
Dobosz Piotr Stanisław ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Dobrołęcki Piotr literatura 2011-10-25 Brązowy
Dobrowolska-Marucha Danuta szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Dobrowolski Jacek literatura 2005-09-29 Brązowy
Dobrucki Adam ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Srebrny
Dobrzański Edward szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Dolecka Danuta teatr 2008-10-09 Brązowy
Dolecki Marek sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Brązowy
Doliński Ryszard Janusz teatr 2008-04-28 Srebrny
Dołowska Krystyna małgorzata sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Brązowy
Dom Kultury Litewskiej w Puńsku upowszechnianie kultury 2006-06-13 Srebrny
Domagalik Krzysztof telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Domagała Konstanty Ryszard szkolnictwo artystyczne 2009-04-06 Srebrny
Domagała Anna upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Domagała Wenaty Maciej szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Domagała Ireneusz szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Domańska-Maćkowiak Krystyna muzyka 2007-06-05 Srebrny
Domin Zofia twórczość ludowa 2014-07-21 Brązowy
Domingo Placido muzyka 2005-10-21 Złoty
Dominik Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2013-04-02 Złoty
Donat-Pajda Zdzisława muzyka 2006-06-06 Złoty
Dondajewski Mieczysław szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Srebrny
Donimirska Elżbieta teatr 2006-03-09 Brązowy
Donnedieu de Vabres Renaud upowszechnianie kultury 2005-10-10 Złoty
Dorawa Alfons muzyka 2009-03-12 Brązowy
Dorociński Marcin film 2014-04-01 Srebrny
Dorsz Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Dousa Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Brązowy
Dowhań Agata muzyka 2009-05-29 Srebrny
Dowlasz Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2006-03-31 Brązowy
Dragan Irena teatr 2011-09-05 Srebrny
Dragan Irena teatr 2005-09-14 Brązowy
Dragun Jacek teatr 2013-04-02 Brązowy
Dramaite Grazina ochrona dziedzictwa 2013-10-10 Srebrny
Drażba Iwona upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Drąg-Korga Iwona promocja kultury 2013-05-29 Srebrny
Drążkiewicz Józef szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Drążkiewicz Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Brązowy
Drążkowska Anna ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Brązowy
Dreszer Włodzimierz szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Złoty
Drewniak Maria muzyka 2008-04-28 Złoty
Drewno Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Srebrny
Drewnowski Tadeusz literatura 2013-04-02 Złoty
Droba Krzysztof muzyka 2005-09-23 Srebrny
Drojecka Wiesława estrada 2012-08-30 Brązowy
Drozd Józef ochrona dziedzictwa 2012-02-29 Srebrny
Drozd Karol promocja kultury 2012-11-07 Srebrny
Drozd Antoni upowszechnianie kultury 2005-09-14 Brązowy
Drozd Wojciech Lucjan ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Drozdowska Jadwiga muzealnictwo 2014-06-11 Brązowy
Drozdowski Jan muzyka 2005-10-28 Brązowy
Drue Maria teatr 2007-09-13 Brązowy
Drwięga ks. Adam Józef ochrona dziedzictwa 2013-06-05 Srebrny
Drywa Danuta ochrona dziedzictwa 2012-03-29 Brązowy
Drzewiecki Conrad Jakub teatr 2006-06-27 Złoty
Drzewiecki ks. Mirosław upowszechnianie kultury 2006-12-11 Srebrny
Drzewiecki Marcin szkolnictwo artystyczne 2007-04-24 Srebrny
Dubaj Władysław upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Dubiel Antoni Dariusz teatr 2006-03-14 Brązowy
Dubiel Dominik ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Brązowy
Dubiel-Białas Renata ochrona dziedzictwa 2012-04-26 Brązowy
Dubiel-Hrydzewicz Krzesisława teatr 2006-01-03 Złoty
Duczmal Agnieszka muzyka 2005-09-27 Srebrny
Duda Daniel ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Srebrny
Dudek Antoni ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Dudek o. Antoni Kazimierz upowszechnianie kultury 2006-12-11 Srebrny
Dudek Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2013-02-28 Brązowy
Dudek Maria twórczość ludowa 2013-06-05 Brązowy
Dudkowiak Włodzimierz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Srebrny
Dudziak Urszula muzyka 2005-10-27 Brązowy
Dudzik Lech muzyka 2005-09-27 Brązowy
Dukaj Jacek literatura 2012-10-10 Brązowy
Dumała Piotr film 2008-02-26 Złoty
Dumała Piotr film 2005-09-29 Srebrny
Dunin-Kurtycz Barbara estrada 2011-12-07 Brązowy
Durakiewicz Krystyna ochrona dziedzictwa 2005-09-19 Srebrny
Durko Janusz ochrona dziedzictwa 2006-03-09 Złoty
Dutka Leszek sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Duź Ryszard szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Srebrny
Dużyński Maciej teatr 2007-09-25 Brązowy
Dworak Jan telewizja i radio 2005-09-15 Srebrny
Dworsatschek Mariusz ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Dworzak Elżbieta ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Brązowy
Dybowska Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Dybowski Wacław teatr 2007-09-13 Brązowy
Dyczewski Leon upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Dykiel Bożena film 2014-06-11 Srebrny
Dylewska Jolanta szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Srebrny
Dymna Anna teatr 2005-10-03 Złoty
Dynia Jerzy upowszechnianie kultury 2008-10-09 Srebrny
Dyrdał Andrzej Marian muzyka 2007-06-05 Brązowy
Dyrka Maria ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Dyrkacz Zygmunt Janusz promocja kultury 2008-09-23 Srebrny
Dyrzyński Jacek szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Srebrny
Dyrzyński Jacek sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Brązowy
Dzida-Hamela Katarzyna szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Brązowy
Dziechciaruk-Maj Bogna upowszechnianie kultury 2012-07-11 Srebrny
Dziechciaruk-Maj Bogna sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Brązowy
Dzieduszycka Izabela upowszechnianie kultury 2010-05-27 Srebrny
Dziedzic ks. Stanisław ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Srebrny
Dziedzic Zuzanna muzyka 2010-01-07 Srebrny
Dziedzic Stanisław upowszechnianie kultury 2011-04-12 Srebrny
Dziedziniewicz Maria upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Dziekański Bogusław muzyka 2010-03-30 Brązowy
Dziełak ks. Andrzej upowszechnianie kultury 2006-12-11 Srebrny
Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza oraz Tydzień Polski w Londynie upowszechnianie kultury 2006-05-17 Złoty
Dziennik Związkowy w Chicago promocja kultury polskiej 2008-02-26 Złoty
Dzierma Krzysztof Antoni teatr 2009-05-29 Srebrny
Dziewulska Małgorzata teatr 2014-03-25 Srebrny
Dziębowska Elżbieta muzyka 2006-10-12 Złoty
Dzięcioł Piotr telewizja i radio 2013-06-05 Srebrny
Dziędziel Marian teatr 2011-12-07 Srebrny
Dzięgiel Zbigniew telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Dzikowska Elzbieta upowszechnianie kultury 2009-10-29 Złoty
Dzikowski Krzysztof muzyka 2012-07-02 Srebrny
Dzikowski Tomasz ochrona dziedzictwa 2011-05-13 Brązowy
Dziuk Andrzej teatr 2005-10-03 Srebrny
Dziurla Henryk ochrona dziedzictwa 2009-09-04 Złoty
Dziurla Piotr muzyka 2008-06-04 Brązowy
Dziurowicz-Kaszuba Małgorzata twórczość ludowa 2005-09-08 Brązowy
Dziworski Bogdan film 2014-06-11 Złoty
Edelman Paweł film 2014-03-20 Złoty
Eder Tadeusz teatr 2005-10-28 Srebrny
Eidrigevicius Stasys sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Eisler Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Eižvertina Anna promocja kultury polskiej 2007-08-28 Brązowy
Ekier Jan muzyka 2005-09-09 Złoty
Ekier Maria literatura 2007-05-29 Srebrny
Ekiert Janusz muzyka 2008-07-09 Srebrny
Ekiert Andrzej ochrona dziedzictwa 2005-10-11 Brązowy
Eklone Velga film 2005-10-31 Brązowy
Elektorowicz Leszek literatura 2009-03-12 Złoty
Engel Lech Jerzy ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Engler Ireneusz film 2011-09-20 Brązowy
Englert Jan teatr 2005-09-05 Złoty
Englert Maciej teatr 2009-12-03 Złoty
Erhardt Ludwik muzyka 2007-09-25 Srebrny
Esztenyi Szabolsc szkolnictwo artystyczne 2009-10-21 Srebrny
Etemadi Hanna film 2014-07-21 Brązowy
Etienne Maria film 2013-06-05 Brązowy
Ezaki Masako muzyka 2009-05-29 Brązowy
Fabbri Marina promocja kultury polskiej 2011-01-26 Brązowy
Fabisiak Andrzej teatr 2007-08-28 Brązowy
Fafińska-Sadzikowska Bolesława teatr 2008-06-04 Brązowy
Fajkowska Jolanta upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Falander Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2007-08-28 Srebrny
Falaszewska-Bzówka Renata muzyka 2005-10-11 Brązowy
Falińska Barbara Jadwiga upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Falk Feliks film 2014-06-11 Złoty
Fangor Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-19 Złoty
Fatułłajew Szamil promocja kultury polskiej 2008-11-24 Złoty
Fatyga Ireneusz szkolnictwo artystyczne 2008-04-07 Brązowy
Federowski Tadeusz muzyka 2007-09-25 Srebrny
Fedorowicz Jacek rozrywka, satyra 2009-04-29 Złoty
Fedorowicz Jerzy teatr 2005-10-03 Srebrny
Feldmane Vija upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Feluś Grzegorz teatr 2010-12-14 Brązowy
Ferster Piotr teatr 2005-10-03 Brązowy
Fiałkowski Stanisław muzyka 2007-09-25 Srebrny
Ficoń Dorota teatr 2010-02-18 Brązowy
Ficowski Jerzy literatura 2006-05-17 Złoty
Fiedler Marta taniec 2013-04-02 Srebrny
Figas Maciej muzyka 2012-11-07 Srebrny
Figas Maciej muzyka 2005-09-30 Brązowy
Fijałkowski Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-08 Złoty
Fijałkowski Wojciech ochrona dziedzictwa 2012-07-02 Złoty
Fijałkowski Wojciech ochrona dziedzictwa 2007-06-27 Srebrny
Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie muzyka 2009-09-30 Srebrny
Filipczak Tomasz upowszechnianie kultury 2008-11-25 Srebrny
Filipczak Tomasz literatura 2007-09-25 Brązowy
Filipiak Jadwiga Maria sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-27 Srebrny
Filipowicz-Kosińska Ewa muzyka 2007-05-16 Brązowy
Firlej Stanisław muzyka 2010-10-01 Srebrny
Fiskowicz Edward upowszechnianie kultury 2006-04-24 Srebrny
Flasza Jan ochrona dziedzictwa 2009-09-04 Srebrny
Flaszen Ludwik teatr 2008-12-09 Złoty
Fleszar Halina upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Flieger Marek muzyka 2014-03-25 Brązowy
Florek Marian upowszechnianie kultury 2006-06-06 Brązowy
Florencio Jose Maria muzyka 2010-10-01 Srebrny
Flores d'Arcais Marcello promocja kultury polskiej 2008-06-04 Złoty
Fogiel Andrzej Antoni muzyka 2008-04-28 Brązowy
Fogler Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Brązowy
Fogtt Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Brązowy
Fokin Walerij teatr 2006-08-31 Złoty
Fokt-Willmann Małgorzata ochrona dziedzictwa 2012-01-26 Brązowy
Fołtyn Maria muzyka 2005-10-27 Złoty
Forax Christophe promocja kultury polskiej 2006-04-03 Brązowy
Fortuna-Marek Anna ochrona dziedzictwa 2014-11-05 Brązowy
Forusińska Magdalena upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Fox Charles Rok Chopina 2011-07-14 Złoty
Fox Frank promocja kultury 2014-09-11 Srebrny
Frajndt Andrzej estrada 2012-11-07 Brązowy
Francuz Zdzisław upowszechnianie kultury 2010-03-03 Brązowy
Franków-Żelazny Agnieszka szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Frąckowiak Halina muzyka 2005-10-27 Brązowy
Frąckowiak Marek teatr 2014-06-11 Brązowy
Frąk Marian upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Frelichowska Zenobia upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Freudenreich Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Frey Krzysztof teatr 2007-06-05 Brązowy
Frieman Zbigniew muzyka 2007-06-05 Złoty
Friszke Andrzej ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Fronczek-Lewandowska Anna taniec 2012-03-29 Brązowy
Fronczewski Piotr teatr 2013-11-27 Złoty
Fronczewski Piotr teatr 2007-03-22 Srebrny
Frycz Jan teatr 2005-10-03 Srebrny
Frymark-Błaszczyk Kazimiera sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Srebrny
Fudala Jan ochrona dziedzictwa 2007-08-28 Brązowy
Fuksiewicz Jacek upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Funke Edward Grzegorz sztuki wizualne / plastyczne 2014-03-25 Brązowy
Furgała Jarosław twórczość ludowa 2014-12-03 Srebrny
Futyma Cezary muzyka 2013-09-24 Brązowy
Gabara Paweł teatr 2011-05-13 Srebrny
Gadomski Jerzy ochrona dziedzictwa 2013-06-05 Złoty
Gadomski Henryk muzyka 2006-08-31 Brązowy
Gadzina Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Srebrny
Gadzinowski Piotr upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Gadzińska Bożena Barbara teatr 2008-04-07 Srebrny
Gaertner Katarzyna muzyka 2005-09-14 Srebrny
Gaja Mieczysław twórczość ludowa 2014-04-30 Brązowy
Gajewski Jerzy upowszechnianie kultury 2005-09-19 Brązowy
Gajewski Jarosław szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Brązowy
Gajos Janusz Jerzy teatr 2007-03-22 Złoty
Gaj-Piotrowski Wilhelm ks. ochrona dziedzictwa 2009-06-30 Srebrny
Galas Teresa muzyka 2008-07-09 Brązowy
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu upowszechnianie kultury 2013-10-10 Srebrny
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu upowszechnianie kultury 2008-10-09 Brązowy
Galica Górkiewicz Stanisława twórczość ludowa 2011-06-08 Brązowy
Galikowska Janina teatr 2008-04-07 Srebrny
Gała Henryk literatura 2010-07-08 Srebrny
Gałaszek Jan Piotr ochrona dziedzictwa 2011-09-20 Brązowy
Gałązka Marek upowszechnianie kultury 2007-08-28 Brązowy
Gałczyńska Kira literatura 2011-10-10 Srebrny
Gałęska-Tritt Jadwiga szkolnictwo artystyczne 2013-06-05 Brązowy
Gałęza Jarosław ochrona dziedzictwa 2007-01-09 Brązowy
Gałka Czesław muzyka 2014-12-03 Brązowy
Gałkiewicz Michał sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Brązowy
Gałoński Stanisław muzyka 2005-10-03 Srebrny
Gałuszka Franciszek teatr 2005-10-11 Srebrny
Gałuszka Grzegorz muzyka 2007-09-25 Brązowy
Gałysz Leszek Marek film 2008-11-06 Srebrny
Gancarski Jan ochrona dziedzictwa 2011-06-08 Brązowy
Gancarz Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2008-01-29 Brązowy
Ganda Czesław upowszechnianie kultury 2010-12-14 Brązowy
Ganińska Halina Maria bibliotekarstwo 2011-09-20 Brązowy
Gardias Stanisław upowszechnianie kultury 2007-12-04 Brązowy
Gartner Halina Katarzyna estrada 2013-10-09 Złoty
Gaszyński Marek muzyka 2013-04-02 Srebrny
Gaszyński Marek muzyka 2005-09-27 Brązowy
Gaudasińska Elżbieta sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Gauden Grzegorz książka i czytelnictwo 2005-09-27 Srebrny
Gawin Dariusz ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Brązowy
Gawron Anna upowszechnianie kultury 2006-04-28 Srebrny
Gawron Jan sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Brązowy
Gawroński Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Gawroński Ludwik muzyka 2013-05-08 Brązowy
Gawryluk Luba upowszechnianie kultury 2006-02-20 Srebrny
Gądecki ks. ab. Stanisław ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Srebrny
Gąsiewski Włodzimierz upowszechnianie kultury 2008-10-09 Brązowy
Gąsiorek Jan twórczość ludowa 2009-04-06 Brązowy
Gąsiorowski Krzysztof literatura 2009-06-30 Srebrny
Gąsiorowski Andrzej ochrona dziedzictwa 2012-03-29 Brązowy
Gąssowski Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Gąssowski Wojciech muzyka 2005-10-27 Brązowy
Gedliczka Adam sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Gellner Dorota literatura 2007-05-29 Srebrny
Gembalski Julian muzyka 2005-10-11 Srebrny
Geppert-Loretz Edyta Urszula muzyka 2007-03-22 Srebrny
Geras Wiesław upowszechnianie kultury 2009-05-07 Brązowy
Gergiev Valery muzyka 2008-11-06 Złoty
Geringer de Oedenberg Lidia muzyka 2005-10-10 Srebrny
Gerycz Włodzimierz ochrona dziedzictwa 2013-11-27 Brązowy
Gębska Anna Zofia upowszechnianie kultury 2005-10-10 Brązowy
Gębski Andrzej szkolnictwo artystyczne 2010-10-29 Brązowy
Gęga-Osowska Ewa muzyka 2005-10-28 Brązowy
Gieburowska-Gabryś Bożena szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Gieraga Andrzej szkolnictwo artystyczne 2012-01-26 Srebrny
Gierałtowski Krzysztof Bogdan sztuki wizualne / plastyczne 2007-04-26 Srebrny
Gierat Krzysztof upowszechnianie kultury 2005-10-31 Srebrny
Giergun Danuta sztuki wizualne / plastyczne 2009-05-29 Brązowy
Gierlach Marek ochrona dziedzictwa 2005-10-11 Brązowy
Giero Henryk teatr 2006-05-25 Srebrny
Gierowski Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-05 Złoty
Giersz Witold film 2008-02-26 Złoty
Gieryk Barbara bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Gierżod Kazimierz muzyka 2005-10-27 Srebrny
Gilewska Ewa ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Gilmour David promocja kultury polskiej 2008-10-21 Złoty
Ginalski Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Ginalski Jerzy ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Brązowy
Ginko Łucja upowszechnianie kultury 2005-09-12 Brązowy
Gintrowski Przemysław muzyka 2012-10-24 Złoty
Giza Hanna Maria upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Glanowska Janina upowszechnianie kultury 2009-07-22 Srebrny
Glegolski Andrzej teatr 2007-02-22 Złoty
Gleń Maria twórczość ludowa 2008-04-28 Srebrny
Glinkowski Marian teatr 2005-09-08 Srebrny
Glińska Janina szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Glińska Agnieszka szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Brązowy
Gliński Robert szkolnictwo artystyczne 2012-02-29 Srebrny
Gliński Jerzy teatr 2008-06-04 Brązowy
Gliński Norbert twórczość ludowa 2014-10-08 Brązowy
Globisz Krzysztof teatr 2005-10-03 Srebrny
Glondys Danuta upowszechnianie kultury 2014-10-08 Brązowy
Głogowska Bogusława bibliotekarstwo 2009-01-30 Brązowy
Głomb Jacek teatr 2014-04-01 Srebrny
Głombik Paweł szkolnictwo artystyczne 2009-03-02 Srebrny
Głoskowski Andrzej teatr 2008-06-04 Brązowy
Głowacka Ewa teatr 2005-10-27 Srebrny
Głowacki Janusz literatura 2005-09-05 Złoty
Głowacki Stanisław muzyka 2006-08-22 Srebrny
Głowacki Romuald muzyka 2012-02-29 Srebrny
Głowacki Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Brązowy
Głowiński Michał literatura 2007-01-05 Złoty
Głódź Leszek Sławoj upowszechnianie kultury 2005-10-27 Złoty
Głuszczak Bohdan szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Srebrny
Głuszek Adam twórczość ludowa 2006-08-31 Brązowy
Głybin Jerzy teatr 2013-10-10 Srebrny
Gmitruk Janusz upowszechnianie kultury 2005-10-11 Srebrny
Gniadek Urszula twórczość ludowa 2006-04-12 Brązowy
Gniady Mieczysław ks. muzyka 2008-12-09 Brązowy
Goc Ewa szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Brązowy
Gocłowski Tadeusz ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Złoty
Goczoł Jan literatura 2005-09-09 Srebrny
Godek Andrzej szkolnictwo artystyczne 2008-01-29 Srebrny
Godlewska Donata Teresa upowszechnianie kultury 2008-10-09 Srebrny
Godlewska-Młynarska Adrianna teatr 2008-06-04 Brązowy
Godzisz Anna upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Godziszewski Jerzy muzyka 2006-06-06 Złoty
Gogolewski Ignacy teatr 2005-10-27 Złoty
Gogosz Tadeusz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Gokita Akira promocja kultury polskiej 2010-07-08 Brązowy
Gola Bogdan muzyka 2005-10-27 Srebrny
Goldstein Emil film 2005-09-16 Brązowy
Golejewski Andrzej teatr 2010-03-03 Brązowy
Golicka-Jabłońska Małgorzata Barbara literatura 2006-08-31 Brązowy
Gołaj Mariusz teatr 2005-09-19 Brązowy
Gołas Wiesław rozrywka, satyra 2009-04-29 Złoty
Gołąbek Wergiliusz Mieczysław upowszechnianie kultury 2011-06-08 Brązowy
Gołembowski Adam Marian rzemiosło artystyczne 2008-07-09 Brązowy
Gołębiowski Bronisław upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Gołębiowski Stefan teatr 2007-09-13 Brązowy
Gołkowska Donata muzyka 2006-06-06 Srebrny
Gołkowska Wanda sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Srebrny
Gołos Adam upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Gołubiew Zofia ochrona dziedzictwa 2005-10-03 Złoty
Gombrowicz Rita literatura 2014-10-16 Srebrny
Gomulicki Juliusz Wiktor literatura 2006-07-17 Złoty
Gorczyca Stanisława twórczość ludowa 2007-06-05 Srebrny
Gorczyca Agnieszka szkolnictwo artystyczne 2009-03-12 Brązowy
Gordon Krzysztof teatr 2009-06-30 Srebrny
Gordziej Helena literatura 2008-09-02 Srebrny
Gorzkowska-Głowacka Izabela teatr 2006-05-25 Brązowy
Goshu Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2012-05-30 Srebrny
Gostomski Henryk muzyka 2007-08-28 Brązowy
Gosztyła Krzysztof teatr 2014-07-21 Srebrny
Gosztyła Marek ochrona dziedzictwa 2014-06-11 Brązowy
Gozdecka-Lesz Marta szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Góral Maria teatr 2006-03-09 Brązowy
Góralczyk Jan sztuki wizualne / plastyczne 2008-04-07 Brązowy
Górczak Kazimierz twórczość ludowa 2013-06-05 Brązowy
Górecka Hanna upowszechnianie kultury 2007-03-20 Brązowy
Górecka-Kondziora Grażyna bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Górecki Henryk Mikołaj muzyka 2005-09-08 Złoty
Górecki Bogusław ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Górecki Krzysztof upowszechnianie kultury 2011-06-22 Brązowy
Górec-Rosiński Jan literatura 2012-07-02 Srebrny
Górka Stanisław teatr 2012-12-05 Brązowy
Górkiewicz Grzegorz muzyka 2006-06-27 Brązowy
Górnicki Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2012-07-02 Brązowy
Górny Tadeusz upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Górny Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Brązowy
Górowski Mieczysław sztuki wizualne / plastyczne 2011-01-26 Złoty
Górska Elżbieta Anna upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Górska Teresa upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Górski Waldemar szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Grabarczyk Wincenty teatr 2009-11-25 Srebrny
Grabarczyk Michał szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Brązowy
Grabia Jan muzyka 2006-10-12 Srebrny
Grabowicz Halina upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Grabowski Czesław muzyka 2005-09-20 Srebrny
Grabowski Mikołaj teatr 2005-10-03 Srebrny
Grabowski Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Grabowski Andrzej teatr 2009-05-29 Srebrny
Grabowski Lech sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Srebrny
Grabowski Piotr sztuki wizualne / plastyczne 2013-09-24 Brązowy
Grad-Cupriak Elżbieta teatr 2013-12-16 Brązowy
Gradowski Michał ochrona dziedzictwa 2010-10-01 Srebrny
Gradowski Bohdan Krzysztof film 2013-04-02 Brązowy
Grajek Anna Marta ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Brązowy
Grajek Józef ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Brązowy
Grajewski Grzegorz ochrona dziedzictwa 2014-11-05 Srebrny
Grajewski Grzegorz Bogusław ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Grass Günter literatura 2005-09-09 Złoty
Grąziewicz-Chludzińska Barbara upowszechnianie kultury 2014-09-04 Brązowy
Grechuta Marek muzyka 2005-10-03 Złoty
Greliak Teresa teatr 2007-09-13 Brązowy
Grembowcz /Brutter Robert Andrzej telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Grembowicz Alicja telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Grigoriew Władimir Wiktorowicz promocja kultury 2010-09-02 Srebrny
Grinevics Juris muzyka 2005-10-31 Brązowy
Grivel Roger upowszechnianie kultury 2005-10-10 Srebrny
Grobelny Lilianna Maria szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Brązowy
Grochal Zbigniew teatr 2010-05-27 Srebrny
Grochoczyński Tomasz Cezary teatr 2010-03-30 Brązowy
Grochowalski Antoni muzyka 2010-05-27 Złoty
Grochowalski Wojciech upowszechnianie kultury 2011-12-01 Srebrny
Grochowska Krystyna muzyka 2009-05-29 Srebrny
Grochowska Alina upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Grochowska Maria upowszechnianie kultury 2009-01-30 Brązowy
Grochowska Agnieszka film 2014-04-01 Brązowy
Grodek Jan szkolnictwo artystyczne 2009-06-30 Srebrny
Grodzieńska Stefania teatr 2007-11-22 Złoty
Gromek ks. Józef upowszechnianie kultury 2007-07-16 Srebrny
Gromnicki Jan ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Gromnicki Bolesław estrada 2013-08-20 Brązowy
Gronau-Osińska Alicja szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Brązowy
Gronicki Mirosław upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Gross Yoram Jerzy film 2011-10-18 Srebrny
Groth Andrzej Jan upowszechnianie kultury 2006-05-29 Brązowy
Grubowski Józef teatr 2006-06-27 Srebrny
Gruca Witold muzyka 2006-09-11 Złoty
Grucza Roman muzyka 2006-08-31 Brązowy
Grudzień Stanisław twórczość ludowa 2007-01-09 Brązowy
Grudzień Andrzej szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Grudziński Michał Wojciech teatr 2006-03-09 Srebrny
Grudziński Albert muzyka 2005-10-27 Brązowy
Grupa Bernard muzyka 2007-08-28 Brązowy
Grupiński Jerzy Cyryl literatura 2007-11-22 Brązowy
Gruszecka Krystyna teatr 2005-10-28 Brązowy
Gruszka Alina szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Srebrny
Gruszka Krystyna bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Gruszka-Kopeć Anna teatr 2009-05-29 Brązowy
Gruszka-Zych Barbara literatura 2012-01-26 Brązowy
Gruza Jerzy teatr 2008-02-26 Złoty
Gruziel Łukasz Grzegorz szkolnictwo artystyczne 2009-02-04 Srebrny
Grychtołówna Lidia muzyka 2013-10-07 Złoty
Grygiel Ryszard ochrona dziedzictwa 2005-09-08 Srebrny
Grygiel Anna film 2013-04-02 Brązowy
Gryglaszewska Halina teatr 2006-10-16 Złoty
Gryka Jan sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-19 Brązowy
Grys Iwona upowszechnianie kultury 2008-07-09 Brązowy
Grzegorczyk Sławomir szkolnictwo artystyczne 2007-09-25 Brązowy
Grzegorzek Mariusz szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Brązowy
Grzegorzewski Jerzy teatr 2005-09-14 Złoty
Grzelachowski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Grzelak Małgorzata upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Grzesiek Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Brązowy
Grzeszczak Maria bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Grześczak Marian literatura 2009-03-12 Złoty
Grześkiewicz Lech sztuki wizualne / plastyczne 2010-01-18 Złoty
Grzyb Andrzej literatura 2007-08-28 Brązowy
Grzybek Bogusław szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Brązowy
Grzybowski Maciej teatr 2010-05-06 Srebrny
Grzywacz Janusz muzyka 2005-10-19 Srebrny
Gucewicz-Przybora Krystyna teatr 2008-06-04 Brązowy
Gul Anna muzealnictwo 2014-03-25 Brązowy
Gulbinowicz Henryk ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Złoty
Guldan-Klamecka Bożena muzealnictwo 2013-11-08 Brązowy
Gurzyński Stefan upowszechnianie kultury 2006-06-06 Brązowy
Gustowska Izabela szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Srebrny
Guśniowska Marta teatr 2010-03-03 Brązowy
Gutek Roman film 2005-10-31 Srebrny
Gutek-Woźniak Dobrosława teatr 2007-03-22 Srebrny
Gutkowski Jerzy ochrona dziedzictwa 2009-09-04 Srebrny
Gutkowski Bogdan Ignacy upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Gutowska Maria upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Gybej-Dworsatschek Irena ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Srebrny
Gzella Jolanta teatr 2010-05-06 Brązowy
Gzik Zofia ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Haczewska Bogumiła muzealnictwo 2013-09-24 Srebrny
Haendel Ida muzyka 2006-08-31 Złoty
Hajduczenia Adam teatr 2013-12-16 Brązowy
Haliński Andrzej film 2012-03-29 Srebrny
Hall Douglas promocja kultury 2008-09-02 Srebrny
Hall Denis promocja kultury 2010-10-29 Srebrny
Halska Barbara muzyka 2008-12-09 Srebrny
Halter Marek literatura 2007-09-25 Złoty
Hałas Józef sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Złoty
Hałat Aleksander sztuki wizualne / plastyczne 2007-06-05 Srebrny
Hałat Romana sztuki wizualne / plastyczne 2007-06-05 Srebrny
Hamano Toshihiro sztuki wizualne / plastyczne 2007-04-26 Złoty
Handler Agnieszka upowszechnianie kultury 2010-12-10 Brązowy
Haneman Eugeniusz sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Srebrny
Hanke Rajmund upowszechnianie kultury 2005-09-08 Brązowy
Hankowski Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2012-11-07 Srebrny
Hann Anna teatr 2007-06-15 Złoty
Hanuszkiewicz Adam teatr 2005-09-05 Złoty
Harasiewicz Adam muzyka 2007-09-25 Złoty
Harasimowicz Jan sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Harders Frank promocja kultury polskiej 2011-06-08 Brązowy
Harendarska Eleonora muzyka 2005-09-30 Złoty
Hartwig Julia literatura 2005-09-05 Złoty
Haszczak Alicja muzyka 2012-10-10 Brązowy
Haverbeke Koen promocja kultury polskiej 2014-04-30 Brązowy
Hawass Zahi promocja kultury 2010-10-01 Srebrny
Hawel Jan Wincenty muzyka 2006-03-09 Srebrny
Hawrylak-Brzezowska Katarzyna ochrona dziedzictwa 2013-07-02 Srebrny
Hawrylak-Brzezowska Katarzyna ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Hazuka Jerzy szkolnictwo artystyczne 2010-07-08 Srebrny
Hazuka Wiesława twórczość ludowa 2013-11-08 Brązowy
Heaney Seamus promocja kultury polskiej 2010-10-01 Złoty
Hebdzyńska Beata upowszechnianie kultury 2005-10-04 Srebrny
Heering Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2011-10-25 Srebrny
Heidenreich Barbara ochrona dziedzictwa 2007-01-09 Srebrny
Heidrich Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Złoty
Hejno Wiesław szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Srebrny
Heliot Daria upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Hellerowa Celina szkolnictwo artystyczne 2007-01-09 Srebrny
Hellwig-Górzyński Lech promocja kultury polskiej 2009-04-06 Brązowy
Helou Nada promocja kultury polskiej 2008-12-09 Brązowy
Hełbicka Ewa szkolnictwo artystyczne 2009-03-12 Brązowy
Hen Józef literatura 2006-10-12 Złoty
Hendrykowska Mariola teatr 2009-05-29 Srebrny
Henke Maria upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Henke Józef szkolnictwo artystyczne 2008-02-26 Brązowy
Henry Yves promocja kultury 2010-10-01 Srebrny
Hensel-Moszczyńska Barbara ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Srebrny
Hentati Mounir promocja kultury 2011-10-25 Srebrny
Herling Marta promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Hermansdorfer Mariusz ochrona dziedzictwa 2005-09-06 Złoty
Herrmann Konrad upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Heymann Klaus muzyka 2006-11-21 Złoty
Hilchen Michał upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Hirashima Kenji promocja kultury 2010-07-08 Srebrny
Hobgarska Janina sztuki wizualne / plastyczne 2014-01-28 Srebrny
Hobrzyk Robert muzyka 2009-05-29 Brązowy
Hoffman Jerzy film 2005-09-05 Złoty
Hoffman Artur muzyka 2008-06-04 Brązowy
Hoffmann Roman muzyka 2009-03-12 Brązowy
Hoga Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2007-08-28 Brązowy
Holc Roman teatr 2008-04-28 Srebrny
Holland Agnieszka film 2008-10-10 Złoty
Hollender Barbara upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Holoubek Gustaw teatr 2005-09-05 Złoty
Hołdys Zbigniew muzyka 2013-04-02 Srebrny
Hołoga-Marduła Alicja muzyka 2011-06-08 Brązowy
Hołownia Michał szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Hołówko Dymitr teatr 2008-11-06 Brązowy
Hondre Emmanuel promocja kultury polskiej 2012-11-07 Brązowy
Horawianka Barbara teatr 2007-10-30 Srebrny
Horbowy Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2009-03-04 Złoty
Horbowy Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Srebrny
Horodniczy Janusz teatr 2010-12-14 Srebrny
Horowitz Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Złoty
Horowska Elżbieta Maria bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Howorka Bolesław bibliotekarstwo 2007-08-28 Srebrny
Hrabia Stanisław bibliotekarstwo 2011-09-20 Brązowy
Hristov Spas film 2009-05-29 Srebrny
Hrk Joanna Honorata teatr 2014-12-03 Brązowy
Hrycek Jan Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2009-09-04 Srebrny
Hryniewicz Wacław ochrona dziedzictwa 2009-04-06 Brązowy
Hu Yishen promocja kultury polskiej 2008-07-24 Brązowy
Huczkowski Jerzy literatura 2005-10-03 Srebrny
Hudyma Maria bibliotekarstwo 2007-04-26 Złoty
Huelle Paweł literatura 2014-03-20 Srebrny
Huk Tadeusz teatr 2011-01-26 Srebrny
Hulanicka Barbara twórczość ludowa 2010-09-02 Srebrny
Hulewicz Edward estrada 2014-09-04 Srebrny
Hulewicz Edward muzyka 2005-10-27 Brązowy
Huml-Bacz Irena Zofia ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Humski Andrzej muzyka 2005-10-28 Brązowy
Hundziak Andrzej szkolnictwo artystyczne 2007-11-27 Srebrny
Hunger Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Złoty
Hussak Tadeusz upowszechnianie kultury 2006-06-27 Złoty
Hussakowski Bogdan teatr 2008-11-06 Srebrny
Hussar-Moczulska Krystyna szkolnictwo artystyczne 2011-10-25 Brązowy
Hutek Jerzy teatr 2007-09-25 Brązowy
Hutny Wanda ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Brązowy
Hylla Robert muzyka 2008-06-04 Brązowy
Idziak Sławomir film 2014-06-11 Złoty
Idziak Bolesław teatr 2012-12-05 Brązowy
Ignaczewski Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2011-04-12 Brązowy
Ignatowicz Andrzej ks. ochrona dziedzictwa 2013-10-10 Srebrny
Ikeda Daisaku promocja kultury polskiej 2010-07-08 Złoty
Ilczyna Cezary Józef teatr 2013-09-24 Brązowy
Ilkosz Jerzy ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Illg Jerzy tadeusz literatura 2009-09-30 Srebrny
Imiela Konrad teatr 2014-03-17 Brązowy
Imielska Joanna szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Instytut Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego ochrona dziedzictwa 2007-11-05 Złoty
Ircha Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Iskrzycka Irena ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Srebrny
Iwanaszko Marek teatr 2008-04-28 Brązowy
Iwańczuk Natalia Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Iwański Janusz YANINA muzyka 2011-12-07 Brązowy
Iwasiów Inga literatura 2005-09-20 Brązowy
Izban Włodzimierz muzyka 2010-05-06 Brązowy
Izdebski Eugeniusz twórczość ludowa 2007-08-28 Brązowy
Izdebski Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Brązowy
Jabłecki Tomasz Wacław szkolnictwo artystyczne 2007-05-15 Brązowy
Jabłonka Rafał ochrona dziedzictwa 2010-05-06 Srebrny
Jabłońska Teresa ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Srebrny
Jabłońska Barbara ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Jabłoński Zbigniew ochrona dziedzictwa 2011-09-20 Srebrny
Jabłoński Ryszard teatr 2007-03-22 Brązowy
Jach Grzegorz upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Jachyn Eugeniusz teatr 2013-02-28 Brązowy
Jackowska Olga Aleksandra KORA muzyka 2012-04-26 Srebrny
Jackowski Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2007-02-22 Srebrny
Jackowski Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Srebrny
Jackowski Marek muzyka 2005-10-28 Brązowy
Jafernik Maria twórczość ludowa 2008-04-07 Brązowy
Jagielska Janina bibliotekarstwo 2007-08-28 Srebrny
Jagielski Jacek szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Srebrny
Jagielski Jan Robert muzealnictwo 2014-10-08 Srebrny
Jagiełło Michał literatura 2005-10-26 Złoty
Jagiełło Wiesława twórczość ludowa 2006-06-06 Brązowy
Jagodziński Andrzej Sławomir promocja kultury 2013-02-07 Srebrny
Jagodziński Andrzej muzyka 2005-10-27 Brązowy
Jagusztyn Andrzej bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Jakimińska Grażyna ochrona dziedzictwa 2005-09-19 Brązowy
Jakóbiec Piotr upowszechnianie kultury 2009-04-29 Brązowy
Jakubczyk Krystyna upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Jakubecka Grażyna teatr 2012-03-29 Brązowy
Jakubek Ewa Maria upowszechnianie kultury 2007-06-05 Brązowy
Jakubiak Elżbieta ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Srebrny
Jakubicka Elżbieta Barbara promocja kultury polskiej 2011-04-12 Brązowy
Jakubowski Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2014-04-30 Srebrny
Jałowiecki Czesław upowszechnianie kultury 2012-03-29 Brązowy
Jama Waldemar sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Janaczek Stanisław upowszechnianie kultury 2005-09-14 Brązowy
Janasz Joanna Maria promocja kultury polskiej 2011-04-12 Brązowy
Janaszkiewicz Waldemar upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Janczewska - Sołomko Katarzyna muzyka 2006-06-06 Srebrny
Janda Krystyna Jolanta teatr 2005-09-05 Złoty
Janda Bożena upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Janerka Lech muzyka 2005-10-27 Brązowy
Janicki Jerzy film 2007-04-19 Złoty
Janicki Stanisław film 2008-10-10 Złoty
Janik Stefan film 2008-11-06 Złoty
Janik Krzysztof upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Janik Mieczysław film 2008-06-04 Srebrny
Janion Maria literatura 2007-01-05 Złoty
Janiszewski Wacław muzyka 2010-10-01 Srebrny
Janiszewski Janusz upowszechnianie kultury 2010-09-02 Brązowy
Janjanin Mladen promocja kultury polskiej 2010-09-02 Brązowy
Jankowiak Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Brązowy
Jankowska Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Jankowska Bożena muzyka 2014-06-11 Brązowy
Jankowska-Cieślak Jadwiga teatr 2009-05-29 Złoty
Jankowski Bohdan szkolnictwo artystyczne 2006-05-25 Srebrny
Jankowski Wojciech ochrona dziedzictwa 2014-03-25 Srebrny
Janosz-Olszowy Anna upowszechnianie kultury 2012-01-26 Brązowy
Janowicz Sokrat literatura 2005-09-07 Srebrny
Janowicz-Dobrowolska Sylwia teatr 2013-06-05 Brązowy
Janowska Alina teatr 2005-10-26 Złoty
Janowska Katarzyna telewizja i radio 2014-03-20 Brązowy
Janowska-Woźniak Irena czytelnictwo 2013-04-02 Brązowy
Janus Jadwiga sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-06 Srebrny
Januszewska Anna teatr 2006-12-21 Srebrny
Januszewska - Skreiberg Janina upowszechnianie kultury 2006-03-09 Srebrny
Januszewski Tadeusz muzealnictwo 2012-11-07 Brązowy
Japońskie Towarzystwo Fryderyka Chopina promocja kultury 2010-07-08 Srebrny
Jarczyk Halina teatr 2009-07-22 Srebrny
Jarecka Dorota upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Jaremko Zbigniew Jan muzyka 2008-07-09 Brązowy
Jarmołowicz Włodzimierz folklor 2012-08-30 Brązowy
Jarniewicz Jerzy literatura 2006-04-24 Brązowy
Jarnuszkiewicz Marcin teatr 2011-01-26 Srebrny
Jarocki Jerzy teatr 2005-10-03 Złoty
Jarocki Robert literatura 2008-07-09 Brązowy
Jarodzki Konrad sztuki wizualne / plastyczne 2014-04-25 Złoty
Jarończyk Juliusz upowszechnianie kultury 2008-07-09 Brązowy
Jaroszewicz Mieczysław ochrona dziedzictwa 2008-07-09 Srebrny
Jaroszewski Józef muzyka 2013-09-24 Brązowy
Jarysz Aldona teatr 2013-04-02 Brązowy
Jarzębski Tadeusz Bogumił muzyka 2005-09-30 Brązowy
Jarzyna Grzegorz teatr 2011-03-21 Srebrny
Jasieńko Jerzy ochrona dziedzictwa 2011-11-15 Srebrny
Jasieńko Jerzy Wojciech ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Jasieński Jerzy muzyka 2007-09-25 Złoty
Jasiewicz Zbigniew upowszechnianie kultury 2007-01-09 Srebrny
Jasińki Marek muzyka 2005-09-20 Srebrny
Jasińska Zofia teatr 2007-06-05 Brązowy
Jasińska-Buszewicz Izabella szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Jasińska-Sadura Jadwiga muzealnictwo 2013-11-08 Brązowy
Jasiński Krzysztof teatr 2005-10-04 Złoty
Jasiński Andrzej muzyka 2005-10-18 Złoty
Jasiuk Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Jaskanis Jan Kazimierz ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Złoty
Jaskanis Danuta ochrona dziedzictwa 2014-03-25 Srebrny
Jaskanis Paweł muzealnictwo 2014-04-01 Srebrny
Jaskóła Ewa upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Jaskulska Krystyna Kazimiera ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Srebrny
Jaskulski Janusz muzealnictwo 2014-01-28 Srebrny
Jaskuła Zdzisław Grzegorz literatura 2007-09-25 Srebrny
Jastrzębiec-Bobrowski Michał upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Jaszczak Marek muzyka 2007-09-25 Srebrny
Jaszewska Alina ochrona dziedzictwa 2013-10-10 Brązowy
Jaśkiewicz Tomasz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Jaśkiewicz Maciej Józef promocja kultury polskiej 2011-04-12 Brązowy
Jaworska Krystyna promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Jaworska Tamara sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Srebrny
Jaworski Tadeusz film 2008-11-06 Srebrny
Jaworski Tomasz szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Srebrny
Jaworski Janusz ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Brązowy
Jazgar Lidia upowszechnianie kultury 2005-10-19 Brązowy
Jazownik Jan szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Jazowski Andrzej upowszechnianie kultury 2010-10-29 Brązowy
Jąder Florian upowszechnianie kultury 2005-10-07 Brązowy
Jedynak Tadeusz twórczość ludowa 2014-01-28 Srebrny
Jelinek Jadwiga upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Jensen Eva Maria promocja kultury polskiej 2010-12-03 Brązowy
Jeremus-Lewandowska Anna Irena muzyka 2014-07-21 Brązowy
Jerzyna Zbigniew upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Jesse Anna upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Jethon Magdalena telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Jezierska Irena muzyka 2006-04-05 Srebrny
Jezierska Janina sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-07 Brązowy
Jezierzański Jacek teatr 2007-09-13 Brązowy
Jeżak Zdzisław muzyka 2006-03-09 Brązowy
Jeżewska Maria ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Jeżewski Krzysztof Andrzej promocja kultury 2011-09-20 Srebrny
Jeżewski Władysław teatr 2013-05-08 Srebrny
Jęczmyk Lech literatura 2007-10-29 Srebrny
Jędrowiak Danuta bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Jędrusik Jacenty teatr 2013-02-28 Srebrny
Jędryka Stanisław film 2013-05-08 Srebrny
Jędrysek Krzysztof teatr 2008-11-06 Srebrny
Jędrysiak Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2013-10-10 Brązowy
Jędrzejczyk Maria sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Brązowy
Jędrzejczyk Rafał teatr 2014-09-04 Brązowy
Jędrzejewska-Wróbel Roksana literatura 2007-05-29 Brązowy
Jędrzejewski Michał sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Złoty
Joachimiak Zbigniew literatura 2013-05-08 Brązowy
Jocz Andrzej szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Jodłowski Antoni ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Srebrny
Joniak Juliusz sztuki wizualne / plastyczne 2007-10-29 Złoty
Jońska Martyna upowszechnianie kultury 2005-09-29 Brązowy
Jopek Stanisław muzyka 2006-08-03 Złoty
Josicz Marian muzyka 2005-09-19 Srebrny
Jórzak Urszula Hanna szkolnictwo artystyczne 2013-04-02 Srebrny
Józefczyk ks. Mieczysław ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Złoty
Józefowicz Zbigniew teatr 2008-04-28 Srebrny
Józefowicz Janusz teatr 2014-03-25 Srebrny
Józefowicz Marek muzyka 2006-06-06 Brązowy
Jóźwiak Bogumił bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Jucha Zbigniew ochrona dziedzictwa 2013-11-27 Brązowy
Juchniewicz Jadwiga upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Juchnowski Zbigniew teatr 2007-05-16 Brązowy
Judek Cecylia upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Jujka Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-08 Srebrny
Juk-Kowarski Jerzy teatr 2009-11-24 Srebrny
Jun Irena teatr 2008-10-09 Złoty
Jura Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2007-08-28 Srebrny
Juraszek Maria szkolnictwo artystyczne 2008-02-26 Brązowy
Jurecka Krystyna szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Brązowy
Jurek Józef szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Jurkiewicz Ryszard ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Brązowy
Jurkowski Henryk Zdzisław teatr 2010-03-03 Złoty
Jurkowski Wiesław Eugeniusz teatr 2009-06-30 Srebrny
Juszczak Wiesław sztuki wizualne / plastyczne 2012-06-20 Złoty
Juszczak Jerzy muzyka 2006-08-22 Brązowy
Jutrzenka-Trzebiatowski Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2010-07-08 Brązowy
Juzwenko Adolf ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Złoty
Kabara Robert muzyka 2005-10-03 Srebrny
Kabatc Eugeniusz literatura 2008-07-09 Złoty
Kacalak Tadeusz twórczość ludowa 2007-09-25 Brązowy
Kacorzyk Andrzej ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Brązowy
Kaczanowski Witold Leszek sztuki wizualne / plastyczne 2012-05-31 Srebrny
Kaczkowska Anna Jadwiga telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Kaczmarek Jan A.P. muzyka 2006-01-13 Złoty
Kaczmarek Jan muzyka 2006-08-31 Srebrny
Kaczmarek Rajmund upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Kaczmarek Jolanta telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Kaczmarowski Jerzy teatr 2006-03-09 Brązowy
Kaczmarski Stanisław twórczość ludowa 2010-09-02 Brązowy
Kaczmarzyk-Janczak Elżbieta muzyka 2010-09-02 Brązowy
Kaczor Kazimierz teatr 2010-01-07 Srebrny
Kaczor Ryszard muzealnictwo 2014-06-11 Brązowy
Kaczor-Jędrzycka Zofia twórczość ludowa 2005-10-11 Brązowy
Kaczorowska Teresa upowszechnianie kultury 2014-03-25 Brązowy
Kaczyńska Czesława twórczość ludowa 2014-02-25 Srebrny
Kaczyńska Irena Danuta upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Kaczyńska Czesława twórczość ludowa 2006-08-31 Brązowy
Kaczyński Lech upowszechnianie kultury 2005-09-30 Złoty
Kaczyński Bogusław muzyka 2011-07-14 Złoty
Kadlec Krzysztof upowszechnianie kultury 2011-05-17 Brązowy
Kadłuczka Andrzej ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Kafel Benedykt upowszechnianie kultury 2011-01-26 Brązowy
Kajdasz Edmund muzyka 2007-01-09 Złoty
Kajzer Lech Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Kalarus Roman szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Kalczyńska Scheiwiller Alina promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Kalenik Mieczysław teatr 2006-06-27 Srebrny
Kaleta Wojciech szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Brązowy
Kaleta Piotr upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Kalicińska Janina upowszechnianie kultury 2008-07-09 Srebrny
Kalina Jerzy film 2008-06-04 Srebrny
Kalinin Andrzej literatura 2009-01-30 Brązowy
Kalinowska Jolanta upowszechnianie kultury 2006-07-14 Brązowy
Kalinowska Halina teatr 2007-08-28 Brązowy
Kalinowska-Obst Jolanta twórczość ludowa 2010-09-02 Brązowy
Kaliński Witold szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Brązowy
Kalisz Ryszard upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Kaliszewska Jadwiga muzyka 2007-06-05 Złoty
Kalota-Szymańska Maria literatura 2009-04-06 Srebrny
Kamas Jerzy teatr 2011-03-21 Złoty
Kamasa Stefan muzyka 2007-09-25 Złoty
Kameralny Chór Męski Cantilena muzyka 2007-10-08 Srebrny
Kamieniarz Helena upowszechnianie kultury 2007-01-15 Złoty
Kamieńczuk Elżbieta upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Kamilewski Ludwik ks. ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Kaminska Ruta promocja kultury 2012-10-10 Srebrny
Kamiński Antoni sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-08 Srebrny
Kamiński Emilian teatr 2007-03-21 Srebrny
Kamiński Paweł muzyka 2010-09-23 Srebrny
Kamiński Klemens szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Kamler Piotr film 2008-06-04 Srebrny
Kamowicz Janina Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2007-12-12 Brązowy
Kampa Elżbieta bibliotekarstwo 2012-07-02 Brązowy
Kamyszew Krzysztof film 2008-07-02 Srebrny
Kamza Paweł teatr 2010-10-01 Brązowy
Kandziora Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-06 Srebrny
Kania Leszek ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Brązowy
Kania Janina upowszechnianie kultury 2008-10-09 Brązowy
Kaniewska-Krasucka Alina teatr 2008-04-28 Srebrny
Kanitzer Theodor muzyka 2005-10-11 Złoty
Kanwiszer Małgorzata ochrona dziedzictwa 2005-09-08 Brązowy
Kański Józef muzyka 2007-09-25 Srebrny
Kapałczyński Wojciech ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Kapuścińska Maria Magdalena promocja kultury 2009-10-29 Srebrny
Kapuścińska-Borkiewicz Magdalena sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-06 Brązowy
Kapuściński Ryszard literatura 2005-09-05 Złoty
Karabasz Kazimierz film 2008-04-28 Złoty
Karasek Krzysztof upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Karasiński Tomasz teatr 2005-09-20 Brązowy
Karaś Zbigniew upowszechnianie kultury 2007-01-31 Brązowy
Karaś-Krasztel Elżbieta szkolnictwo artystyczne 2011-10-13 Srebrny
Karbowniczek Janusz szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Karczmarczyk Stanisław ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Karczykowski Ryszard szkolnictwo artystyczne 2010-12-14 Złoty
Karkowska Julita promocja kultury 2008-11-06 Srebrny
Karłowicz ks. Wacław ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Złoty
Karnecki Zbigniew teatr 2008-04-28 Srebrny
Karnyski Jan szkolnictwo artystyczne 2007-06-12 Srebrny
Karolak Wojciech Krzysztof muzyka 2007-06-05 Srebrny
Karolak Hanna teatr 2008-06-04 Brązowy
Karolak Tomasz teatr 2014-07-10 Brązowy
Karpińska Maria szkolnictwo artystyczne 2010-10-29 Brązowy
Karpiński Maciej film 2005-09-08 Srebrny
Karpiński Kazimierz sztuki wizualne / plastyczne 2013-04-02 Srebrny
Karpiński Krzysztof muzyka 2005-10-27 Brązowy
Karpiński Henryk upowszechnianie kultury 2010-12-14 Brązowy
Karpowicz Mirosław upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Karski Karol upowszechnianie kultury 2005-10-11 Srebrny
Karwański Edmund teatr 2010-10-29 Srebrny
Karwat Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2008-01-29 Brązowy
Karwowski Lech ochrona dziedzictwa 2010-12-14 Srebrny
Kasińska Jolanta szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Srebrny
Kasprzak-Kujawska Urszula muzyka 2014-09-04 Brązowy
Kaspszyk Jacek muzyka 2005-10-27 Złoty
Kass Wojciech Stanisław ochrona dziedzictwa 2007-08-28 Brązowy
Kaszczyc Romana upowszechnianie kultury 2009-05-29 Srebrny
Kaszubkiewicz Andrzej ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Kaszycki Jerzy upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Kaszycki Lucjan muzyka 2013-04-02 Srebrny
Katelbach Janina promocja kultury polskiej 2008-04-28 Złoty
Katlewicz Jerzy muzyka 2006-06-06 Złoty
Kawala Andrzej film 2006-04-28 Srebrny
Kawalec Julian literatura 2009-06-30 Złoty
Kawalerowicz Jerzy film 2005-09-05 Złoty
Kawiak Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-09 Srebrny
Kawiorski Henryk literatura 2005-09-14 Brązowy
Kawulok Zuzanna twórczość ludowa 2008-09-02 Brązowy
Kaźmierczak Janusz twórczość ludowa 2010-05-06 Złoty
Kądzioła Krystyna upowszechnianie kultury 2013-09-24 Brązowy
Kądziołka Irena teatr 2008-12-09 Srebrny
Kąsinowski Antoni ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Kątnik Stanisław taniec 2013-09-24 Brązowy
Kempa Władysław Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-08 Brązowy
Kempka Dorota upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Kenar Jerzy Szymin promocja kultury 2008-09-23 Srebrny
Kennedy Nigel muzyka 2014-11-05 Srebrny
Kerosky Christopher promocja kultury 2009-11-25 Srebrny
Ketting Knud promocja kultury polskiej 2010-12-03 Brązowy
Kezik Urszula upowszechnianie kultury 2009-03-26 Brązowy
Kędzielawski Stanisław Witold upowszechnianie kultury 2011-04-12 Brązowy
Kędzierska Teresa upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Kędzierska Barbara teatr 2012-08-30 Brązowy
Kędzierski Sławomir muzealnictwo 2012-11-07 Brązowy
Kędzierzawska Dorota film 2014-03-20 Srebrny
Kędziora Jerzy szkolnictwo artystyczne 2007-08-28 Brązowy
Kępczyński Krzysztof Wojciech teatr 2009-10-29 Srebrny
Kępińska Elżbieta teatr 2009-06-05 Srebrny
Kępiński Marian sztuki wizualne / plastyczne 2013-04-02 Srebrny
Kętrzyńska Mieczysława taniec 2013-09-24 Brązowy
Kidawa-Błoński Jan film 2014-03-20 Srebrny
Kiebicz Fabian teatr 2007-08-28 Brązowy
Kiedrowski Witold ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Złoty
Kiełbaszczak Marian Kazimierz film 2008-11-06 Złoty
Kierc Bogusław teatr 2010-03-03 Srebrny
Kiewisz (Keviša) Gertruda promocja kultury 2008-09-11 Srebrny
Kijak Maria teatr 2006-05-25 Srebrny
Kijek Tadeusz muzyka 2006-05-12 Brązowy
Kijonka Tadeusz literatura 2005-10-06 Srebrny
Kijowski Janusz teatr 2005-09-09 Srebrny
Kilar Wojciech muzyka 2005-09-08 Złoty
Kilian Adam teatr 2008-04-28 Złoty
Kilian Jarosław szkolnictwo artystyczne 2012-05-30 Brązowy
Kiljan Mariusz teatr 2014-03-17 Brązowy
Kinder-Kiss Hanna teatr 2008-10-09 Brązowy
Kirejczyk Ryszard film 2014-06-11 Srebrny
Kisiel Marian literatura 2005-10-06 Brązowy
Kisieliński Dariusz muzyka 2007-06-05 Brązowy
Kiszkis Jerzy teatr 2007-03-21 Srebrny
Kiwerski Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2009-09-04 Srebrny
Klapper Oskar Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Klauzińska Kamila ochrona dziedzictwa 2010-03-30 Brązowy
Kledzik Alicja szkolnictwo artystyczne 2010-05-27 Srebrny
Klimas-Sawyer Barbara promocja kultury polskiej 2014-06-11 Brązowy
Klimczak Maciej upowszechnianie kultury 2005-09-16 Srebrny
Klimczak Teresa upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Klimczak Bożena muzyka 2008-10-09 Brązowy
Klimczak-Dobrzaniecki Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2014-04-25 Złoty
Klincewicz Krystyna muzyka 2008-02-26 Brązowy
Kliś Michał Marian sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-08 Srebrny
Klocek Adam muzyka 2014-07-21 Srebrny
Kluczkowski Hilary teatr 2006-03-09 Brązowy
Kluczwajd Katarzyna ochrona dziedzictwa 2014-04-30 Brązowy
Kluczykowski Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2008-01-29 Srebrny
Kluczyński Wiesław Henryk rzemiosło artystyczne 2008-07-09 Brązowy
Kluk-Drozdowska Irena muzyka 2012-12-05 Brązowy
Klukowski Bogdan upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Kluss Maciej ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Kluszczyński Ryszard Waldemar sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Kłobukowski Michał literatura 2013-07-03 Brązowy
Kłoczowski Piotr upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Kłodnicki Zygmunt upowszechnianie kultury 2007-01-09 Brązowy
Kłopocki Zbigniew teatr 2012-10-10 Srebrny
Kłosińska Izabela muzyka 2005-10-27 Srebrny
Kłosiński Edward film 2008-01-07 Złoty
Kłosowski Roman teatr 2013-02-13 Srebrny
Kłos-Tamowicz Jadwiga teatr 2010-05-06 Brązowy
Knaflewski Leszek szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Brązowy
Knapek Krystyna teatr 2014-10-08 Brązowy
Knapik Eugeniusz muzyka 2005-09-08 Srebrny
Knapik Franciszek teatr 2009-04-06 Srebrny
Knapik Mirosława Władysława muzyka 2013-10-10 Brązowy
Knapik-Sztramko Maria Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Knittel Krzysztof muzyka 2005-09-23 Srebrny
Knychalski Witold upowszechnianie kultury 2005-09-02 Srebrny
Kobayashi Hitoshi muzyka 2009-09-30 Złoty
Kobecka Raisa ochrona dziedzictwa 2013-09-24 Brązowy
Kobierska-Maciuszko Ewa bibliotekarstwo 2013-06-05 Srebrny
Kobierski Czesław upowszechnianie kultury 2007-12-04 Srebrny
Kobrzyński Wojciech szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Srebrny
Kobuszewski Jan teatr 2006-06-06 Złoty
Kobyłka Krystian teatr 2014-04-01 Srebrny
Kobyłka Krystian teatr 2008-04-07 Brązowy
Kocewiak Sławomir ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Kochanowicz Roman Feliks muzealnictwo 2014-10-08 Brązowy
Kocik Eustachy Gerard ochrona dziedzictwa 2006-03-09 Srebrny
Kociniak Jan teatr 2007-04-25 Złoty
Kociniak Marian teatr 2009-11-25 Złoty
Kociołkowska Bożena szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Srebrny
Kocurek Bogdan upowszechnianie kultury 2009-04-29 Brązowy
Kocyłowski Anatol twórczość ludowa 2010-01-07 Srebrny
Koczorowski Mieczysław muzyka 2008-04-28 Złoty
Kofta Krystyna literatura 2009-04-28 Srebrny
Koim Kazimiera upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Koim Marian upowszechnianie kultury 2012-02-29 Brązowy
Kokociński Lech ochrona dziedzictwa 2008-06-12 Srebrny
Kokotek Bogdan teatr 2011-09-30 Brązowy
Kolak-Michalska Dorota teatr 2008-01-29 Srebrny
Kolankiewicz Leszek upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Kolberger Krzysztof teatr 2008-11-06 Złoty
Kolinek Józef muzyka 2007-06-05 Brązowy
Kolińska Krystyna literatura 2009-09-30 Srebrny
Kołakowski Roman   2005-10-19 Srebrny
Koło Gospodyń Wiejskich w Duraczowie twórczość ludowa 2005-10-10 Brązowy
Kołodziej Marian teatr 2005-09-08 Złoty
Kołodziejczyk-Nowak Stefania teatr 2007-03-22 Srebrny
Kołodziejczyk-Szyszko Krystyna teatr 2013-12-16 Brązowy
Kołodziejski Witold upowszechnianie kultury 2011-07-14 Srebrny
Kołodziejski Jacek Mariusz upowszechnianie kultury 2005-10-28 Brązowy
Komar Michał film 2013-04-02 Brązowy
Komarnicka-Drużbicz Barbara taniec 2014-03-25 Brązowy
Komasa Wiesław teatr 2011-09-30 Srebrny
Komasa Jan film 2014-07-14 Brązowy
Kominek Mieczysław muzyka 2005-09-23 Brązowy
Komorowska Henryka teatr 2006-05-25 Brązowy
Komorowska-Dobrucka Małgorzata sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Brązowy
Komorowska-Tyszkiewicz Maria Janina Maja teatr 2007-12-20 Złoty
Komorowski Leszek film 2008-11-06 Złoty
Komorowski Tomasz upowszechnianie kultury 2014-12-03 Brązowy
Kon Eitold film 2014-04-30 Srebrny
Konach Mikołaj muzyka 2006-08-22 Brązowy
Konarzewski Krzysztof upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Konaszkiewicz Zofia szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Kondziela Henryk ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Koniarek Łukasz ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Konic Paweł teatr 2005-11-17 Srebrny
Konieczny Zygmunt muzyka 2005-10-03 Złoty
Konieczny Marian sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Złoty
Konieczny Marek sztuki wizualne / plastyczne 2010-02-04 Brązowy
Konior Tomasz architektura 2014-06-16 Srebrny
Koniusz Janusz literatura 2011-09-20 Brązowy
Konopiński Lech literatura 2009-06-30 Srebrny
Konopka Marek ochrona dziedzictwa 2014-03-25 Srebrny
Konopka Łucja ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Brązowy
Konopka Stefania twórczość ludowa 2014-03-25 Brązowy
Konowalski Benedykt muzyka 2008-07-09 Srebrny
Konwicki Tadeusz literatura 2005-09-05 Złoty
Konwiński Henryk teatr 2011-04-12 Srebrny
Kopacki Tadeusz muzyka 2006-08-31 Srebrny
Kopacz-Uzelac Zofia szkolnictwo artystyczne 2013-11-08 Srebrny
Kopaliński Władysław literatura 2007-10-08 Złoty
Kopciuszewski Adam teatr 2007-01-09 Srebrny
Kopczyńska-Jaworska Bronisława upowszechnianie kultury 2007-01-09 Srebrny
Kopeć Leszek film 2009-10-22 Srebrny
Kopeć Leszek film 2005-09-16 Brązowy
Kopeć Jerzy upowszechnianie kultury 2005-10-04 Brązowy
Koperkiewicz Adam ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Brązowy
Koperkiewicz Waldemar upowszechnianie kultury 2012-07-02 Brązowy
Koprowicz Jacek szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Brązowy
Kord Kazimierz muzyka 2005-09-05 Złoty
Korda-Zielińska Krystyna teatr 2008-04-07 Srebrny
Kordykiewicz Andrzej muzyka 2009-03-12 Brązowy
Korejwo Aleksandra film 2008-11-06 Brązowy
Kornacki Krzysztof muzealnictwo 2014-04-30 Złoty
Kornacki Krzysztof ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Srebrny
Kornacki Juliusz teatr 2007-08-28 Brązowy
Kornatek Anna Teresa ochrona dziedzictwa 2006-01-06 Brązowy
Kornatowska Maria szkolnictwo artystyczne 2011-08-26 Srebrny
Kornowicz Jerzy muzyka 2005-09-23 Brązowy
Korocińska Eugenia bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Korpolewski Zbigniew muzyka 2013-04-02 Brązowy
Korsakow Grażyna teatr 2009-09-30 Srebrny
Korsakówna Lidia teatr 2010-12-14 Srebrny
Kortas Janusz upowszechnianie kultury 2010-10-01 Brązowy
Kortyka Stanisław Ryszard szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Srebrny
Korusiewicz Maria literatura 2010-12-14 Brązowy
Korwin Maciej teatr 2007-08-28 Srebrny
Korzeń Janusz ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Korzycka Henryka teatr 2008-11-06 Brązowy
Kos Jerzy Bogdan upowszechnianie kultury 2007-03-22 Brązowy
Kosatka Leszek upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Kosecka Jolanta bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Kosendek Anna upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Kosierb Krystyna upowszechnianie kultury 2005-09-08 Brązowy
Kosińska-Hartowicz Hanna promocja kultury 2009-06-30 Srebrny
Kosiński Maciej film 2005-09-16 Srebrny
Kosiński Mirosław muzyka 2007-05-16 Brązowy
Kosiński Jan sztuki wizualne / plastyczne 2013-07-03 Brązowy
Kosmala Krzysztof teatr 2005-10-27 Srebrny
Koss Andrzej ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Koss Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Brązowy
Kossakowska Henryka Łucja teatr 2012-02-29 Srebrny
Kossela Jerzy muzyka 2010-03-03 Brązowy
Kosslick Dieter film 2005-09-09 Złoty
Kossowski Łukasz muzealnictwo 2012-11-07 Brązowy
Kostkiewicz-Górska Grażyna bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Kostkiewiczowa Teresa literatura 2007-01-05 Złoty
Kostrożyńska Krystyna muzyka 2014-11-05 Brązowy
Kostrzemska-Suska Krystyna teatr 2009-05-29 Brązowy
Koszarek Bartłomiej upowszechnianie kultury 2013-10-10 Brązowy
Koszarek "Benkowy" Józef twórczość ludowa 2012-01-26 Srebrny
Koszel Stanisław muzyka 2007-06-05 Brązowy
Koszewski Andrzej szkolnictwo artystyczne 2013-02-28 Złoty
Koszewski Andrzej muzyka 2007-04-26 Srebrny
Kosznik ks. Edmund ochrona dziedzictwa 2007-08-28 Srebrny
Kościelecki Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-12 Srebrny
Kościelniak Wojciech szkolnictwo artystyczne 2009-09-30 Brązowy
Kościółek-Rusin Alina muzyka 2009-09-04 Brązowy
Kościukiewicz Kazimierz muzyka 2006-06-06 Brązowy
Kośko Aleksander ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Srebrny
Koślacz Kazimierz muzyka 2011-09-20 Srebrny
Kot Tomasz film 2014-11-07 Srebrny
Kotańska Anna ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Brązowy
Kotecki Zbigniew film 2008-12-09 Srebrny
Koterbska Maria muzyka 2008-09-02 Złoty
Koterski Marek film 2014-06-11 Złoty
Kotlarczyk Mieczysław teatr 2007-10-30 Złoty
Kotlarska Aleksandra teatr 2007-08-28 Srebrny
Kotoński Włodzimierz muzyka 2006-10-12 Złoty
Kotowski Robert muzealnictwo 2014-01-28 Brązowy
Kotyczka Jerzy muzyka 2006-06-06 Brązowy
Kowal Paweł ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Srebrny
Kowalczuk Wojciech muzealnictwo 2014-04-30 Brązowy
Kowalczyk Jerzy ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Złoty
Kowalczyk-Pawlik Ewa szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Kowalewska Agnieszka ochrona dziedzictwa 2008-01-29 Srebrny
Kowalewska Dobrosława sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Srebrny
Kowalewska Małgorzata Maria upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Kowalewska Gomez Melania promocja kultury polskiej 2008-02-26 Brązowy
Kowalewski Krzysztof teatr 2009-05-29 Złoty
Kowalewski Ireneusz muzyka 2007-06-05 Srebrny
Kowalewski Bogusław sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Srebrny
Kowalewski Bogdan muzyka 2005-10-27 Brązowy
Kowalewski Wiesław estrada 2011-04-12 Brązowy
Kowalik Krzysztof muzyka 2006-03-09 Brązowy
Kowalska Bożena sztuki wizualne / plastyczne 2013-02-28 Złoty
Kowalska Liliana szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Kowalska Anna bibliotekarstwo 2012-05-30 Brązowy
Kowalska Elżbieta film 2013-06-05 Brązowy
Kowalska-Lewicka Anna upowszechnianie kultury 2007-01-09 Srebrny
Kowalska-Pińczak Alina muzyka 2007-08-28 Brązowy
Kowalski Stanisław ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Złoty
Kowalski Grzegorz sztuki wizualne / plastyczne 2012-01-26 Złoty
Kowalski Władysław teatr 2014-06-11 Złoty
Kowalski Jan twórczość ludowa 2008-10-09 Srebrny
Kowalski Kazimierz muzyka 2006-08-31 Brązowy
Kowalski Stefan twórczość ludowa 2008-09-02 Brązowy
Kowalski Piotr Czesław szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Brązowy
Kowalski Franciszek twórczość ludowa 2013-04-02 Brązowy
Kowalski Zenon muzyka 2013-09-24 Brązowy
Kowalski Marian upowszechnianie kultury 2014-12-03 Brązowy
Kowalski-Banasewicz Bartosz szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Brązowy
Kozak Aleksandra upowszechnianie kultury 2007-11-07 Brązowy
Kozak Witold Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2010-12-14 Brązowy
Kozak Zbigniew twórczość ludowa 2014-12-03 Brązowy
Kozakiewicz Dariusz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Kozakowska Elżbieta teatr 2007-03-22 Srebrny
Kozakowska Stefania ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Kozarski Piotr ochrona dziedzictwa 2013-07-03 Brązowy
Kozera Andrzej upowszechnianie kultury 2007-06-05 Brązowy
Kozerski Paweł ochrona dziedzictwa 2005-09-09 Srebrny
Koziarska-Kowalik Janina ochrona dziedzictwa 2005-09-19 Brązowy
Kozicz Ryszard muzyka 2005-10-27 Brązowy
Kozień Lucyna teatr 2007-09-13 Srebrny
Koziński Jan twórczość ludowa 2013-04-02 Brązowy
Kozioł Władysław sztuki wizualne / plastyczne 2009-03-12 Srebrny
Kozłowska Stenia estrada 2009-10-29 Srebrny
Kozłowski Leopold muzyka 2008-06-04 Złoty
Kozłowski Jerzy szkolnictwo artystyczne 2009-09-30 Złoty
Kozłowski Jan upowszechnianie kultury 2005-10-21 Srebrny
Kozłowski Kazimierz ochrona dziedzictwa 2007-04-25 Srebrny
Kozłowski Jarosław sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-27 Srebrny
Kozłowski Jerzy teatr 2013-10-10 Srebrny
Kozłowski Tadeusz muzyka 2006-08-31 Brązowy
Kozubek Leokadia szkolnictwo artystyczne 2010-02-18 Złoty
Koźmińska Irena literatura 2005-09-30 Srebrny
Kóčka-Krenz Hanna ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Krafftówna Barbara teatr 2006-10-12 Złoty
Krajewska Sylwia muzyka 2009-05-29 Srebrny
Krajewska-Ambroziak Grazyna szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Srebrny
Krajewski Seweryn estrada 2010-10-01 Złoty
Krakowska Emilia teatr 2008-04-14 Złoty
Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego muzyka 2008-12-09 Złoty
Krakowskie Towarzystwo Śpiewackie "Echo" muzyka 2009-03-12 Srebrny
Krall Hanna literatura 2014-03-20 Złoty
Krasicka Eliza teatr 2013-06-05 Brązowy
Krasiński Janusz literatura 2006-12-13 Złoty
Krasiński Edward teatr 2013-02-14 Srebrny
Krasnodębska Ewa teatr 2008-04-28 Srebrny
Krasowski Edward upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Krasowski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Brązowy
Kraszewski Roman szkolnictwo artystyczne 2007-01-09 Brązowy
Kraśniewski Bogdan sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Brązowy
Kraupe-Świderska Janina sztuki wizualne / plastyczne 2007-10-29 Złoty
Krauze Zygmunt muzyka 2010-07-08 Złoty
Krawczuk Aleksander literatura 2009-01-30 Złoty
Krawczyk Bernard teatr 2007-08-28 Srebrny
Krawczyk Krzysztof estrada 2011-04-12 Srebrny
Krawczyk Stanisław literatura 2010-12-14 Brązowy
Krawczyński Stanisław muzyka 2005-10-03 Srebrny
Krawiec Stanisław teatr 2007-02-22 Srebrny
Krbechek Blanche twórczość ludowa 2008-04-07 Brązowy
Krenz Jan muzyka 2005-10-03 Złoty
Kreutz Majewski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-10 Złoty
Kroczyński Hieronim muzealnictwo 2013-04-02 Srebrny
Król Anna muzealnictwo 2014-06-11 Srebrny
Król Grzegorz twórczość ludowa 2006-03-09 Brązowy
Król Wojciech film 2010-12-14 Brązowy
Król Waldemar film 2011-12-02 Brązowy
Królikiewicz Grzegorz szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Złoty
Królikiewicz Krystyna upowszechnianie kultury 2005-10-28 Brązowy
Królikiewicz-Kwiatkowska Halina teatr 2007-10-30 Złoty
Kruczek Jan Józef ochrona dziedzictwa 2011-09-20 Brązowy
Kruczkowska Barbara teatr 2006-10-12 Brązowy
Kruczkowski Roman teatr 2006-04-05 Srebrny
Kruczyński Andrzej teatr 2005-10-27 Brązowy
Kruk Erwin literatura 2007-08-28 Złoty
Kruk Janusz ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Srebrny
Kruk Mariusz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Krukowska Wanda upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Krukowski Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2010-03-30 Złoty
Krukowski Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-27 Srebrny
Kruk-Schejbal Grażyna teatr 2010-12-16 Srebrny
Krupa Arkadiusz szkolnictwo artystyczne 2010-12-14 Brązowy
Krupczyńska Aniela Magdalena twórczość ludowa 2014-11-05 Brązowy
Krupiński Wacław upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Krupiński Mariusz Janusz muzyka 2014-09-04 Brązowy
Kruszczyński Piotr teatr 2012-12-05 Brązowy
Krychowski Lech upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Kryczka Zygmunt muzyka 2006-05-12 Srebrny
Kryger Urszula muzyka 2012-07-02 Brązowy
Krynicki Ryszard literatura 2005-10-03 Srebrny
Krysiak Janina czytelnictwo 2012-04-26 Brązowy
Krysztoforska Dominika teatr 2011-04-12 Srebrny
Krzemińska Elzbieta muzyka 2013-05-08 Brązowy
Krzemiński Adolf teatr 2007-08-28 Brązowy
Krzymuska-Fafius Zofia ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Złoty
Krzyszczak Jan teatr 2006-10-12 Brązowy
Krzyszkowska Maria muzyka 2006-05-17 Złoty
Krzywicki Stanisław Witold upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Krzywicki Zdzisław muzyka 2006-08-31 Srebrny
Krzywotulski Roman upowszechnianie kultury 2008-12-09 Srebrny
Krzyżanowska Hanna ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Krzyżewski Jerzy Leopold upowszechnianie kultury 2009-04-06 Brązowy
Krzyżowski Radosław teatr 2013-07-03 Brązowy
Księska-Falger Teresa muzyka 2005-09-19 Brązowy
Kubacka Gabriela balet 2014-09-04 Brązowy
Kubata Zygfryd upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Kubiak Ryszard upowszechnianie kultury 2011-04-12 Srebrny
Kubiak Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Kubiak Tadeusz twórczość ludowa 2006-08-31 Brązowy
Kubiak Marek upowszechnianie kultury 2009-01-30 Brązowy
Kubica Helena ochrona dziedzictwa 2012-07-02 Brązowy
Kubik Andrzej Stanisław ochrona dziedzictwa 2012-10-10 Srebrny
Kubik Andrzej ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Kubikowski Tomasz szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Brązowy
Kubski Wacław Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2007-09-25 Brązowy
Kucaba Jacek sztuki wizualne / plastyczne 2013-10-10 Brązowy
Kucharska-Nowak Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Brązowy
Kucharski Janusz szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Srebrny
Kucharski Zbigniew literatura 2005-09-27 Brązowy
Kucharuk Leszek muzyka 2006-03-09 Brązowy
Kucia Jerzy film 2008-02-26 Złoty
Kucówna Zofia teatr 2008-04-28 Złoty
Kucybała Andrzej szkolnictwo artystyczne 2010-08-25 Srebrny
Kucz Jan sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-11 Złoty
Kucza-Kuczyński Konrad ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Kuczera Jerzy teatr 2013-10-10 Srebrny
Kuczera Jerzy teatr 2008-11-06 Brązowy
Kuczkowski Krzysztof literatura 2008-04-28 Srebrny
Kuczyński Stefan K. ochrona dziedzictwa 2006-11-17 Brązowy
Kućma Wincenty sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Złoty
Kudliczka Borys teatr 2005-10-27 Brązowy
Kudzia Wiesław muzyka 2008-12-09 Brązowy
Kujawa-Knapik Teresa teatr 2008-04-07 Złoty
Kuk Stanisław szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Brązowy
Kuk Tomasz muzyka 2014-09-04 Brązowy
Kukiełka Jan muzyka 2011-10-25 Brązowy
Kukiz Tadeusz ochrona dziedzictwa 2012-12-05 Brązowy
Kuklińska Ewa Elżbieta taniec 2013-12-16 Brązowy
Kukowicz-Wirowska Barbara ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Brązowy
Kukuła Janusz telewizja i radio 2013-06-11 Srebrny
Kulas Tadeusz ochrona dziedzictwa 2010-03-30 Brązowy
Kulaszewicz Jan muzyka 2010-09-02 Srebrny
Kulczycka-Chudzikówna Irena teatr 2006-03-09 Brązowy
Kulczyński Jan szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Złoty
Kuleczka Michał promocja kultury polskiej 2011-04-12 Brązowy
Kulesza Agata film 2014-04-01 Srebrny
Kulesza Jerzy muzyka 2014-04-30 Srebrny
Kuleszanka-Ermow Zofia teatr 2007-08-28 Srebrny
Kulicki Jerzy teatr 2006-03-09 Brązowy
Kulig Grażyna sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Brązowy
Kuligowska-Korzeniewska Anna upowszechnianie kultury 2006-04-24 Srebrny
Kuligowski Janusz Aleksander upowszechnianie kultury 2007-10-22 Brązowy
Kulik Zbigniew muzealnictwo 2014-09-04 Brązowy
Kulikowska de Nałęcz Marta muzyka 2010-09-02 Brązowy
Kulikowski Edward muzyka 2006-04-12 Brązowy
Kuliński Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2009-09-30 Srebrny
Kuliś Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Brązowy
Kulka Konstanty Andrzej muzyka 2010-02-04 Złoty
Kulma Jan muzyka 2011-09-20 Srebrny
Kulmowa Joanna literatura 2008-02-26 Złoty
Kulpowicz Sławomir muzyka 2008-01-14 Brązowy
Kulwas Jerzy muzyka 2007-09-25 Brązowy
Kułakowski Leszek muzyka 2010-03-30 Srebrny
Kułakowski Alfons sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Srebrny
Kułakowski Bogdan szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Kumiega Jerzy bibliotekarstwo 2008-06-04 Brązowy
Kumor Krzysztof teatr 2010-03-30 Srebrny
Kunc Warcisław muzyka 2008-10-09 Brązowy
Kunert Andrzej ochrona dziedzictwa 2006-07-24 Srebrny
Kunicka Halina muzyka 2005-10-27 Brązowy
Kunicki Kornel szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Brązowy
Kuraś Albina twórczość ludowa 2010-05-06 Srebrny
Kurek Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-04 Brązowy
Kurek Aleksandra bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Kuriata Czesław literatura 2005-09-20 Srebrny
Kurowska Barbara ochrona dziedzictwa 2011-09-20 Brązowy
Kurpik Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2014-09-04 Złoty
Kurtycz Zbigniew muzyka 2007-11-22 Złoty
Kuruc Jan twórczość ludowa 2008-04-28 Srebrny
Kurylak Ewa ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Kurylczyk Ryszard literatura 2005-10-26 Srebrny
Kurylewicz Andrzej muzyka 2007-04-18 Złoty
Kuryluk Ewa literatura 2012-10-10 Srebrny
Kurz Andrzej upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Kurzawa Eugeniusz upowszechnianie kultury 2011-09-20 Brązowy
Kurzeja Franciszek twórczość ludowa 2012-10-10 Brązowy
Kurzeja Zdzisław ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Kurzyński Grzegorz szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Kus Eugeniusz muzyka 2005-09-20 Srebrny
Kusiewicz Jan muzyka 2012-10-10 Złoty
Kusiewicz Piotr muzyka 2010-05-27 Brązowy
Kuszczyński Paweł literatura 2010-12-14 Brązowy
Kuśmierczyk Jacek upowszechnianie kultury 2014-04-30 Brązowy
Kuśnierz Kazimierz ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Kutermak-Madej Ewa sztuki wizualne / plastyczne 2008-01-29 Brązowy
Kutyła Janusz upowszechnianie kultury 2010-05-06 Brązowy
Kutz Kazimierz film 2005-09-08 Złoty
Kuźmicki Mieczysław film 2005-09-08 Brązowy
Kuźmińska-Jarża Krystyna bibliotekarstwo 2007-08-28 Brązowy
Kuźmiński Marcin teatr 2013-07-03 Brązowy
Kuźniak Piotr estrada 2011-04-12 Brązowy
Kuźnicka Danuta teatr 2014-11-07 Srebrny
Kwartet Śląski w Katowicach muzyka 2008-04-07 Srebrny
Kwaśniewicz Krystyna upowszechnianie kultury 2009-07-22 Srebrny
Kwaśniewicz Włodzimierz ochrona dziedzictwa 2005-09-20 Brązowy
Kwaśniewska Sława teatr 2012-10-10 Złoty
Kwaśniewski Aleksander upowszechnianie kultury 2005-10-28 Złoty
Kwaśnik Adam szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Brązowy
Kwaśniok Wincenty teatr 2010-10-29 Brązowy
Kwaśny Wiesław szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Kwaśny Adam teatr 2005-10-03 Brązowy
Kwaśny Wiesław muzyka 2008-07-09 Brązowy
Kwiatek Janusz upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Kwiatkowska Irena teatr 2005-09-27 Złoty
Kwiatkowska-Kazimierczak Elżbieta teatr 2007-02-22 Srebrny
Kwiatkowski Marek ochrona dziedzictwa 2005-09-05 Złoty
Kwiatkowski Wojciech A. telewizja i radio 2005-10-27 Brązowy
Kwidziński Franciszek twórczość ludowa 2006-04-12 Brązowy
Kwiecień Mariusz muzyka 2009-04-29 Srebrny
Kwieciński Grzegorz teatr 2008-04-28 Srebrny
Kwieciński Michał telewizja i radio 2013-06-05 Srebrny
Kwinta Tadeusz teatr 2008-07-09 Srebrny
Labuda Gerard upowszechnianie kultury 2006-12-08 Złoty
Lach Barbara teatr 2008-04-07 Brązowy
Lach-Lachowicz Natalia sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Srebrny
Lachowicz Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Lajborek Andrzej teatr 2012-12-05 Brązowy
Lam Andrzej literatura 2010-01-07 Złoty
Lam Nathan promocja kultury 2009-11-25 Srebrny
Lament Lech literatura 2006-04-24 Brązowy
Lameński Lechosław upowszechnianie kultury 2014-07-17 Srebrny
Lampka Tadeusz telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Landecka Halina ochrona dziedzictwa 2007-03-22 Srebrny
Lang Jack promocja kultury polskiej 2008-11-06 Złoty
Lange Roderyk szkolnictwo artystyczne 2013-05-15 Złoty
Lange Włodzimierz ks. ochrona dziedzictwa 2013-10-10 Brązowy
Lange Grażyna sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Brązowy
Lasecki Hugon sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-29 Srebrny
Laskowik Zenon rozrywka, satyra 2009-04-29 Srebrny
Lasocki Roman muzyka 2007-03-22 Srebrny
Lasocki Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2006-03-31 Brązowy
Lasowa Teresa ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Srebrny
Laszczkowski Jacek muzyka 2011-09-20 Srebrny
Latkovskis Ainars upowszechnianie kultury 2006-04-24 Srebrny
Laudyn Stefan film 2005-10-07 Srebrny
Lauer Wiesław upowszechnianie kultury 2006-08-31 Srebrny
Laurentowicz-Granas Małgorzata Teresa ochrona dziedzictwa 2010-10-26 Srebrny
Lecewicz-Bartoszewska Joanna szkolnictwo artystyczne 2009-06-30 Srebrny
Lech Jacek muzyka 2005-10-27 Brązowy
Lech Piotr sztuki wizualne / plastyczne 2011-09-20 Brązowy
Lee Seung-Sun muzyka 2008-01-29 Srebrny
Lee Jiwone promocja kultury polskiej 2013-09-24 Brązowy
Legras Roger promocja kultury polskiej 2009-07-22 Złoty
Legut Lucyna teatr 2011-03-07 Srebrny
Lem Stanisław literatura 2005-10-03 Złoty
Lemann-Zajicek Jolanta szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Brązowy
Lemiszka Aleksandra muzyka 2012-02-29 Brązowy
Lempkowska Wiesława bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Lenar Marzena szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Lenart-Juszczewska Krystyna ochrona dziedzictwa 2005-09-12 Brązowy
Lenartowicz Stanisław film 2008-10-10 Złoty
Lenartowicz Stanisław film 2008-11-06 Złoty
Lenartowicz Maria bibliotekarstwo 2007-08-28 Srebrny
Lenczewski Ryszard szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Srebrny
Lenda Danuta bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Leonenko Olena muzyka 2005-10-04 Brązowy
Leończuk Jan upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Leoszewski Ryszard teatr 2012-10-10 Brązowy
Lesage Dominik upowszechnianie kultury 2005-10-31 Srebrny
Leskiewiczowa Janina ochrona dziedzictwa 2006-11-17 Brązowy
Leszczyńska Janina upowszechnianie kultury 2008-04-07 Brązowy
Leszczyńska-Kluza Danuta sztuki wizualne / plastyczne 2007-10-29 Złoty
Leszczyński Kazimierz Stanisław upowszechnianie kultury 2013-04-22 Złoty
Leszczyński Lech Walenty upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Leszczyński Stanisław muzyka 2005-10-27 Srebrny
Leszczyński Kazimierz Stanisław muzyka 2008-04-07 Srebrny
Leszczyński Grzegorz ochrona dziedzictwa 2005-10-11 Brązowy
Leśniak Ewa teatr 2013-10-10 Srebrny
Leśniak Teresa upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Leśniak Teresa upowszechnianie kultury 2006-04-28 Brązowy
Leśniak Wojciech teatr 2007-01-09 Brązowy
Leśniakowska Marta upowszechnianie kultury 2014-11-05 Srebrny
Lew Irena ochrona dziedzictwa 2005-09-20 Brązowy
Lewandowska Barbara literatura 2007-05-29 Srebrny
Lewandowska Czesława twórczość ludowa 2005-09-20 Brązowy
Lewandowska Grażyna upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Lewandowska Irena teatr 2007-08-28 Brązowy
Lewandowska Grażyna ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Brązowy
Lewandowska Krystyna muzyka 2013-12-16 Brązowy
Lewandowski Stanisław muzyka 2007-06-05 Złoty
Lewandowski Marek teatr 2008-12-09 Srebrny
Lewandowski Mieczysław szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Lewandowski Zbigniew muzyka 2007-09-25 Brązowy
Lewandowski Piotr muzyka 2008-06-04 Brązowy
Lewandowski Andrzej upowszechnianie kultury 2013-11-27 Brązowy
Lewczuk Jadwiga szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Lewczyński Jerzy Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Srebrny
Lewkowicz Konstanty film 2011-12-02 Srebrny
Leżański Franciszek muzyka 2012-01-26 Brązowy
Li Yundi muzyka 2010-05-06 Srebrny
Liang Quanbing promocja kultury 2010-05-17 Srebrny
Liashenko Oleksandra taniec 2014-02-25 Srebrny
Libera Antoni literatura 2010-03-15 Srebrny
Liberska-Marinow Bożenna Magdalena ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Libucha Iwona muzealnictwo 2014-09-04 Brązowy
Libura Krystyna Magdalena promocja kultury polskiej 2009-04-06 Brązowy
Lichtman Marian estrada 2011-04-12 Brązowy
Lielpeters Uldis upowszechnianie kultury 2006-04-24 Srebrny
Ligęza Wojciech literatura 2011-12-07 Srebrny
Limon Jerzy teatr 2005-09-08 Srebrny
Lin Hongliang promocja kultury 2010-05-17 Srebrny
Linda Bogusław film 2009-05-29 Srebrny
Linde-Lubaszenko Edward teatr 2009-09-04 Srebrny
Linette Bogusław upowszechnianie kultury 2014-04-30 Złoty
Link-Lenczowska Stanisława ochrona dziedzictwa 2010-10-01 Srebrny
Lipczyński Stefan muzyka 2005-10-28 Brązowy
Lipińska Olga teatr 2005-10-26 Złoty
Lipińska Marta teatr 2009-12-03 Złoty
Lipka-Sztarbałło Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Srebrny
Lipman Irena upowszechnianie kultury 2007-06-05 Brązowy
Lipnicki Jerzy teatr 2013-09-24 Brązowy
Lipowska Teresa teatr 2007-11-22 Srebrny
Lipowski Mikołaj muzyka 2005-10-27 Brązowy
Lipska Ewa literatura 2005-10-03 Srebrny
Lipska-Zworska Irena szkolnictwo artystyczne 2013-02-28 Złoty
Lipski Andrzej teatr 2013-02-28 Srebrny
Lis Andrzej teatr 2014-03-25 Srebrny
Lis Remigiusz upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Lis Ewa bibliotekarstwo 2012-05-30 Brązowy
Lisiecka Sława literatura 2013-07-03 Brązowy
Liskowacki Artur Daniel literatura 2005-09-20 Brązowy
Lisocki Felipe promocja kultury polskiej 2008-07-09 Brązowy
Lisowska Hanna muzyka 2006-06-06 Złoty
Lisowska Anna Ewa szkolnictwo artystyczne 2011-10-13 Srebrny
Lisowska-Gałła Teresa teatr 2005-09-20 Brązowy
Lisowski Zbigniew teatr 2010-03-03 Brązowy
Litwin Andrzej Maria upowszechnianie kultury 2006-03-09 Srebrny
Litwin Jerzy ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Srebrny
Litwin Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Brązowy
Litwińczuk Zbigniew teatr 2013-06-05 Brązowy
Litwińska Walas Janina Danuta sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Lizakowski Adam promocja kultury polskiej 2010-10-29 Brązowy
Lobert Chantal upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Logisz Sabina Felicja promocja kultury polskiej 2007-08-28 Złoty
Loryś Jan promocja kultury polskiej 2007-08-28 Brązowy
Lothe Jolanta teatr 2012-03-29 Brązowy
Lu Pin sztuki wizualne / plastyczne 2007-02-23 Brązowy
Lubańska Gabriela upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Lubańska Renata upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Lubiniecki Witold sztuki wizualne / plastyczne 2007-10-29 Srebrny
Luchter Krupińska Lidia ochrona dziedzictwa 2005-09-22 Brązowy
Ludwik Stanisław muzyka 2011-10-25 Brązowy
Lupa Krystian teatr 2005-10-03 Złoty
Lutkiewicz Gustaw teatr 2011-09-20 Srebrny
Lutomski Jacek upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Luty Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Lydersen Harald Johan promocja kultury polskiej 2013-09-24 Brązowy
Lynch David film 2007-08-28 Złoty
Łabęcki Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Srebrny
Łabiniec Aleksander Andrzej teatr 2007-06-05 Srebrny
Łaciuk Adam muzealnictwo 2014-03-25 Brązowy
Ładysz Bernard muzyka 2005-10-27 Złoty
Łagiewski Maciej ochrona dziedzictwa 2009-04-06 Srebrny
Łagocki Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Srebrny
Łagodziński Janusz Błażej teatr 2011-04-12 Brązowy
Łakomik Krzysztof teatr 2010-02-18 Brązowy
Łaniewska-Błaszczyk Katarzyna teatr 2006-04-05 Złoty
Łapa Andrzej muzyka 2010-05-27 Srebrny
Łapicki Andrzej teatr 2005-09-05 Złoty
Łapiński Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Złoty
Łapiński Jerzy teatr 2008-07-09 Srebrny
Łapiński Zdzisław szkolnictwo artystyczne 2009-06-30 Srebrny
Łapiński Henryk teatr 2010-05-06 Srebrny
Łaskiewicz Walentyna upowszechnianie kultury 2006-02-20 Srebrny
Łaszczych Paweł Sławomir upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Ławrynowicz Roman upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Łazarska Helena muzyka 2008-07-09 Złoty
Łazuka Bohdan teatr 2012-03-29 Złoty
Łepkowska Ilona film 2013-04-02 Brązowy
Łobaszewska-Kwaśniewska Grażyna estrada 2012-08-30 Srebrny
Łochwicki Marek upowszechnianie kultury 2006-08-31 Srebrny
Łomnicka-Dulak Wanda twórczość ludowa 2014-12-03 Brązowy
Łopatówna Danuta teatr 2011-07-14 Brązowy
Łopuszańska Stanisława teatr 2007-08-28 Srebrny
Łosakiewicz Paweł szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Srebrny
Łosakiewicz Jan taniec 2012-11-07 Brązowy
Łosowski Sławomir muzyka 2014-04-30 Brązowy
Łozińska Sławomira teatr 2013-11-27 Srebrny
Łubieńska Krystyna teatr 2009-04-28 Srebrny
Łubieńska Krystyna ochrona dziedzictwa 2010-12-14 Srebrny
Łubowski Andrzej Maciej sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Brązowy
Łuczaj Wiesław sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Srebrny
Łuczak Alojzy Andrzej muzyka 2007-11-22 Złoty
Łuczak Marek ochrona dziedzictwa 2014-01-28 Brązowy
Łuczkowski Jan upowszechnianie kultury 2010-01-07 Brązowy
Ługiewicz Jerzy szkolnictwo artystyczne 2010-10-29 Srebrny
Ługowski Wojciech teatr 2008-10-09 Brązowy
Ługowski Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2010-07-08 Brązowy
Łukaszczyk ks. Norbert upowszechnianie kultury 2007-06-25 Brązowy
Łukaszewicz Olgierd teatr 2014-02-27 Złoty
Łukaszewicz Olgierd teatr 2005-09-16 Srebrny
Łukaszewicz Bohdan szkolnictwo artystyczne 2009-11-25 Srebrny
Łukaszewicz Piotr muzealnictwo 2013-11-08 Srebrny
Łukaszewicz Piotr ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Łukaszewski Jan muzyka 2008-08-19 Srebrny
Łukaszewski Paweł szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Brązowy
Łukaszuk Sergiusz muzyka 2005-09-07 Brązowy
Łukawski Tadeusz film 2008-01-29 Srebrny
Łumiński Jacek teatr 2011-04-12 Srebrny
Łuniewicz-Koper Danuta ochrona dziedzictwa 2010-03-30 Srebrny
Łunio Krystyna upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Łyczywek Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Złoty
Łysakowska Hanna Maria ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Brązowy
Łysejko Apoloniusz muzealnictwo 2013-11-27 Brązowy
Macak Leszek mecenat 2012-10-10 Brązowy
Machalica Piotr teatr 2005-10-19 Srebrny
Machnik Leszek ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Machowina Kazimierz sztuki wizualne / plastyczne 2008-01-29 Brązowy
Machowska Małgorzata teatr 2009-10-29 Brązowy
Machulski Jan teatr 2008-04-28 Złoty
Machulski Juliusz film 2005-10-31 Srebrny
Maciak Ewa Teresa upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Macias Zbigniew muzyka 2006-05-24 Brązowy
Maciąg Krystyna muzyka 2009-04-29 Brązowy
Maciejewska Barbara ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Maciejewska-Jagiełło Maria szkolnictwo artystyczne 2007-10-16 Brązowy
Maciejewska-Potockas Monika balet 2014-09-04 Brązowy
Maciejewski Janusz literatura 2007-01-05 Złoty
Maciejewski Aleksander teatr 2005-09-20 Brązowy
Maciejewski Marek ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Brązowy
Maciejowska Anna sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Brązowy
Macierz Ziemi Cieszyńskiej - Towarzystwo Miłośników Regionu upowszechnianie kultury 2010-03-30 Srebrny
Mackiewicz Jadwiga muzyka 2006-03-09 Srebrny
Maćkowiak Jarosław upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Maćkowiak Jan muzealnictwo 2014-07-21 Brązowy
Madge Geoffrey Douglas muzyka 2005-09-01 Srebrny
Madziar Jadwiga Krystyna bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Magnuska Alina upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Magoń Zdzisław upowszechnianie kultury 2009-09-30 Brązowy
Majcherek Janusz szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Brązowy
Majchrowski Jacek upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Majchrzak Krzysztof teatr 2014-04-01 Srebrny
Majda Tadeusz ochrona dziedzictwa 2014-06-11 Złoty
Majewska Włada teatr 2007-09-13 Srebrny
Majewska Alicja muzyki 2005-10-27 Brązowy
Majewski Janusz film 2009-01-30 Złoty
Majewski Lech sztuki wizualne / plastyczne 2014-09-04 Złoty
Majewski Lech sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Srebrny
Major Ryszard teatr 2010-03-30 Srebrny
Major Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-06 Brązowy
Makarewicz Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-11 Brązowy
Makomaska-Mozer Ewa ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Srebrny
Makowicz (Matyszkowicz) Adam muzyka 2009-05-29 Złoty
Makowska Hanna muzealnictwo 2012-11-07 Brązowy
Makowska Beata Maria ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Makowska-Ławrynowicz Krystyna muzyka 2005-10-11 Srebrny
Makowski Mieczysław muzyka 2013-11-08 Srebrny
Makowski Maciej literatura 2007-10-29 Brązowy
Maksymiuk Jerzy muzyka 2005-09-05 Złoty
Maksymowicz Anitta Katarzyna muzealnictwo 2014-11-05 Brązowy
Makuch Janusz upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Malajkat Wojciech Karol teatr 2011-04-12 Brązowy
Malak Tadeusz teatr 2007-10-30 Złoty
Malasińska Janina upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Malatyńska Maria film 2014-09-04 Srebrny
Malatyńska-Stankiewicz Agnieszka upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Malczak Antoni upowszechnianie kultury 2008-07-09 Brązowy
Malczewska Izabela ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Brązowy
Malczewski Władysław muzyka 2006-08-31 Złoty
Malecka Teresa szkolnictwo artystyczne 2008-09-22 Srebrny
Maleńczuk Mirosław Maciej estrada 2010-12-16 Brązowy
Malesza Mikołaj teatr 2010-03-03 Srebrny
Maleszewski Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2009-10-29 Złoty
Malicki Jan upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Malinowska Sabina Elżbieta bibliotekarstwo 2009-05-29 Brązowy
Malinowska-Grupińska Dorota literatura 2007-10-29 Brązowy
Malinowski Ludwik upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Malinowski Witold muzyka 2005-10-11 Brązowy
Malinowski Bernard Edward upowszechnianie kultury 2009-01-30 Brązowy
Maliszewska Izabella ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Srebrny
Maliszewska Alina film 2008-11-06 Srebrny
Maliszewski Wiesław upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Maliszewski Tomasz muzyka 2006-08-31 Brązowy
Malska Magdalena taniec 2011-12-07 Brązowy
Małachowicz-Malinowska Hanna muzealnictwo 2014-09-04 Brązowy
Małachowska Janina upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Małecki Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-07 Srebrny
Małecki Maciej muzyka 2008-07-09 Brązowy
Małek Maciej teatr 2008-06-04 Srebrny
Małkowska-Specjał Barbara szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Brązowy
Mamontowicz-Łojek Bożena teatr 2008-07-09 Srebrny
Manasterska Teresa szkolnictwo artystyczne 2007-10-16 Srebrny
Mancewicz Włodzimierz teatr 2008-10-09 Srebrny
Maniurka Piotr Paweł ks. ochrona dziedzictwa 2012-10-10 Srebrny
Maniurka Piotr Paweł ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Mann Wojciech rozrywka 2009-01-15 Srebrny
Marcewicz Witold Władysław sztuki wizualne / plastyczne 2008-04-28 Brązowy
Marchesani Pietro promocja kultury 2009-03-20 Srebrny
Marchwicka Ewa szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Srebrny
Marcinek Roman ochrona dziedzictwa 2013-11-27 Brązowy
Marciniak Leszek muzyka 2008-06-04 Brązowy
Marciniak Janusz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Marcinkiewicz Andrzej upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Marczyk Ewa muzyka 2011-09-20 Brązowy
Marduła Stanisław muzyka 2011-06-08 Srebrny
Marek Dariusz muzyka 2007-11-22 Srebrny
Maresz Barbara bibliotekarstwo 2010-09-02 Brązowy
Mari Arturo sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-12 Złoty
Marinelli Luigi promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Markiewicz Henryk literatura 2007-01-05 Złoty
Markiewicz Ryszard prawo autorskie 2013-04-05 Srebrny
Markiewicz Jerzy muzyka 2005-09-20 Brązowy
Markiewicz Katarzyna Kolberg 2014-12-03 Brązowy
Markiewicz-Sawicka Irena teatr 2006-12-06 Brązowy
Markiton Barbara upowszechnianie kultury 2005-09-29 Brązowy
Markow Ryszard teatr 2008-10-09 Brązowy
Markowska Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Markowski Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Brązowy
Markuszewski Jerzy teatr 2007-03-21 Srebrny
Marschner Wolfgang muzyka 2006-07-10 Złoty
Marszałek Barbara teatr 2007-09-25 Srebrny
Marszałek Grzegorz szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Marszałek Adam upowszechnianie kultury 2010-07-08 Brązowy
Marszałek Rafał film 2013-04-02 Brązowy
Mart Krystyna ochrona dziedzictwa 2010-10-29 Brązowy
Martin Rene Rok Chopina 2011-07-14 Złoty
Martin Adam muzyka 2009-04-06 Srebrny
Martowicz Bożena szkolnictwo artystyczne 2009-04-29 Brązowy
Martyniuk Bogdan ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Srebrny
Martyniuk Henryk muzyka 2006-08-31 Brązowy
Martyś Jerzy upowszechnianie kultury 2005-09-16 Brązowy
Maruszak Adam muzyka 2008-04-07 Brązowy
Marynowska-Sianożęcka Krystyna taniec 2012-05-30 Srebrny
Maszewska Sylwia muzyka 2006-05-12 Brązowy
Matacka Małgorzata upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Materna Krzysztof rozrywka 2009-01-15 Srebrny
Matławski Bogdan upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Matracka-Kościelny Alicja muzyka 2005-09-23 Brązowy
Matul Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Matula Andrzej muzyka 2011-05-13 Brązowy
Matusz Sławomir literatura 2012-01-26 Brązowy
Matuszczak Bernadetta muzyka 2008-09-02 Srebrny
Matuszewska Regina twórczość ludowa 2013-09-24 Brązowy
Matuszewski Ryszard literatura 2009-03-12 Złoty
Matuszewski Tomasz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Matuszkiewicz Jerzy muzyka 2013-04-02 Złoty
Matuszkiewicz Jerzy muzyka 2005-10-27 Srebrny
Matwijów Maciej ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Matyjaszkiewicz Jan teatr 2009-09-30 Złoty
Matysek Kazimierz upowszechnianie kultury 2007-01-09 Brązowy
Matysik Ferdynand teatr 2006-01-03 Srebrny
Maurer Aleksandra muzyka 2008-12-09 Brązowy
May-Czyżowska Teresa muzyka 2005-09-08 Srebrny
Mayry Marjukka Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Mazepa Leszek muzyka 2013-12-16 Srebrny
Mazepa Leszek muzyka 2008-04-28 Brązowy
Mazowiecki Tadeusz upowszechnianie kultury 2009-08-18 Złoty
Mazur Mieczysław sztuki wizualne / plastyczne 2007-10-29 Srebrny
Mazur Jan muzyka 2008-02-26 Srebrny
Mazur Jan kultura języka 2014-06-11 Srebrny
Mazur Aleksander muzyka 2008-07-09 Brązowy
Mazur Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Mazurek Grzegorz Dobiesław sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Srebrny
Mazurek Urszula Janina szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Srebrny
Mazurek Franciszek Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Brązowy
Mazurkiewicz Bolesław ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Srebrny
Mazuś Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2014-09-04 Srebrny
Mączka Henryk szkolnictwo artystyczne 2008-03-11 Srebrny
Mączka Henryk muzyka 2005-09-12 Brązowy
Mączka Jolanta ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Mączyńska Ewa szkolnictwo artystyczne 2013-06-05 Brązowy
Mądzik Leszek teatr 2005-09-14 Srebrny
McCabe Cathal promocja kultury 2010-10-01 Srebrny
McCreesh Paul muzyka 2012-09-04 Srebrny
Mec Bogusław estrada 2012-02-29 Srebrny
Medeksza Stanisław ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Meeson Andrzej Antoni Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Meissner Krystyna teatr 2009-10-09 Srebrny
Melak Andrzej ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Srebrny
Melak Arkadiusz ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Srebrny
Melak Sławomir ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Srebrny
Melak Stefan ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Srebrny
Melechówna Zofia teatr 2005-09-30 Srebrny
Melski Stanisław Jan teatr 2010-02-04 Brązowy
Memches Teresa sztuki wizualne / plastyczne 2009-02-04 Srebrny
Mencwel Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Mentel Jacek muzyka 2006-06-06 Brązowy
Merczyński Michał upowszechnianie kultury 2005-09-02 Brązowy
Merta Tomasz ochrona dziedzictwa 2010-04-20 Złoty
Metwaly Mohamed Hanaa Abdel Fattah promocja kultury 2012-03-29 Srebrny
Metz Tadeusz upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Metz Piotr telewizja i radio 2013-11-27 Brązowy
Metzler Roman teatr 2008-04-28 Brązowy
Meyer Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Złoty
Meyer Maria teatr 2013-02-28 Srebrny
Męclewska Marta ochrona dziedzictwa 2009-09-04 Srebrny
Micek Bogdan teatr 2008-07-09 Brązowy
Michalec Beata upowszechnianie kultury 2013-02-28 Brązowy
Michalik Kazimierz muzyka 2007-02-28 Złoty
Michalska (Lulka) Dorota teatr 2013-10-10 Brązowy
Michalski Grzegorz upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Michalski Stanisław teatr 2007-03-22 Srebrny
Michalski Dariusz muzyka 2007-09-25 Srebrny
Michalski Igor teatr 2010-05-06 Srebrny
Michalski Andrzej twórczość ludowa 2007-08-28 Brązowy
Michalski Waldemar literatura 2009-06-30 Brązowy
Michałkow Nikita Sergiejewicz film 2005-09-01 Złoty
Michałowska Danuta teatr 2007-10-30 Złoty
Michałowska Marta ochrona dziedzictwa 2014-03-25 Srebrny
Michel Georg szkolnictwo artystyczne 2009-06-30 Brązowy
Micherdziński Zbigniew twórczość ludowa 2006-06-27 Brązowy
Michnal Władysław upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Michniewicz Danuta teatr 2007-09-13 Brązowy
Michniewicz Bernard szkolnictwo artystyczne 2013-12-16 Brązowy
Michniewski Wojciech muzyka 2005-09-23 Srebrny
Michnik Adam upowszechnianie kultury 2005-09-05 Złoty
Michnik Ewa muzyka 2005-09-06 Złoty
Michnikowski Wiesław teatr 2008-04-28 Złoty
Midura Franciszek ochrona dziedzictwa 2011-05-13 Brązowy
Mieczkowski Alfred bibliotekarstwo 2007-06-05 Brązowy
Miejski Dom Kultury w Radomsku upowszechnianie kultury 2013-05-08 Brązowy
Mielcarek Eugeniusz upowszechnianie kultury 2012-05-30 Srebrny
Mielcarek Kazimierz upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Mielczarek Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Brązowy
Mielczarek Grzegorz teatr 2013-07-03 Brązowy
Mieleszko Sławomir Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2013-04-02 Brązowy
Mielimąka Leon szkolnictwo artystyczne 2013-10-08 Złoty
Mierzbiczak Wanda upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Mierzejewski Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Złoty
Miesięcznik "Spotkania z Zabytkami" ochrona dziedzictwa 2012-02-29 Brązowy
Miesięcznik Fantastyka i Nowa Fantastyka literatura 2007-10-29 Srebrny
Mieszkowski Krzysztof teatr 2014-03-17 Srebrny
Międzik Tomasz teatr 2009-07-22 Brązowy
Migacz Stanisław upowszechnianie kultury 2011-01-26 Brązowy
Migoń Krzysztof bibliotekarstwo 2010-12-14 Srebrny
Mikita Bronisław Leszek muzyka 2005-09-19 Brązowy
Miklaszewski Krzysztof literatura 2009-09-30 Złoty
Mikliński Ryszard upowszechnianie kultury 2005-10-26 Srebrny
Mikołajczak Stefan upowszechnianie kultury 2005-10-11 Srebrny
Mikołajczak Jan upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Mikołajek Mariusz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Mikołajewski Jarosław promocja kultury 2013-02-13 Srebrny
Mikołejko Zbigniew antropologia 2014-06-11 Srebrny
Mikosza Andrzej teatr 2008-04-07 Brązowy
Mikulski Dariusz muzyka 2008-09-02 Brązowy
Mikuła-Drabek Marzena teatr 2009-11-25 Brązowy
Milewska Lidia upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Milewska Izabela taniec 2012-03-29 Brązowy
Milian Jerzy muzyka 2010-05-06 Złoty
Milian Artur muzyka 2010-09-02 Brązowy
Milić Slobodan promocja kultury polskiej 2013-04-02 Brązowy
Milke Wacław upowszechnianie kultury 2006-03-09 Złoty
Mills Jonathan muzyka 2013-07-03 Srebrny
Milwiw-Baron Piotr muzyka 2007-09-25 Brązowy
Miłkowski Dariusz teatr 2009-01-30 Srebrny
Minciel Eugeniusz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Minkowski Marc promocja kultury 2012-11-07 Srebrny
Miodek Jan kultura języka 2014-03-20 Srebrny
Miodońska-Brookes Ewa szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Srebrny
Mirocka Marta szkolnictwo artystyczne 2009-03-12 Srebrny
Mironiuk-Nikolska Alicja Kolberg 2014-12-03 Brązowy
Mirońska-Gargas Iwona upowszechnianie kultury 2014-02-25 Brązowy
Miroszowa Halina Stefania upowszechnianie kultury 2010-07-08 Srebrny
Mirowska Ewa teatr 2006-08-31 Srebrny
Misiak Leszek szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Miszczak Edward telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Miszczuk Stanisław Jan sztuki wizualne / plastyczne 2006-10-12 Brązowy
Miszkiel Stanisław ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Brązowy
Miśkiewicz Krystyna szkolnictwo artystyczne 2007-08-28 Brązowy
Mitan Andrzej upowszechnianie kultury 2013-10-10 Brązowy
Mitoraj Igor sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Złoty
Mizera Lucyna ochrona dziedzictwa 2009-06-30 Brązowy
Mizieliński Leszek upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Mizura ks. Andrzej upowszechnianie kultury 2007-11-07 Brązowy
Mleczko Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Srebrny
Mleczko Marek szkolnictwo artystyczne 2010-12-14 Brązowy
Młynarska-Klonowska Agata szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Młynarski Wojciech muzyka 2006-09-26 Złoty
Moczulski Leszek A. literatura 2012-12-05 Srebrny
Moisiejenko Nina Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Mokrzycki Robert ks. upowszechnianie kultury 2013-09-24 Srebrny
Molewski Grzegorz telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Molik Zygmunt teatr 2008-12-09 Srebrny
Monasterska Agnieszka szkolnictwo artystyczne 2012-07-02 Brązowy
Morawińska Agnieszka ochrona dziedzictwa 2005-10-27 Złoty
Morawski Stanisław promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Morawski Cezary szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Brązowy
Mordarski Ludwik twórczość ludowa 2008-07-09 Brązowy
Mordarski Leszek twórczość ludowa 2009-07-22 Brązowy
Morgenstern Janusz film 2005-09-05 Złoty
Mortier Gérard promocja kultury polskiej 2009-01-30 Złoty
Moryciński Grzegorz sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Moryto Stanisław muzyka 2007-04-24 Srebrny
Moryto Barbara upowszechnianie kultury 2010-05-06 Brązowy
Moskal Jerzy teatr 2008-06-04 Srebrny
Mossakowski Stanisław ochrona dziedzictwa 2012-08-30 Złoty
Moszkowicz Jerzy upowszechnianie kultury 2009-05-29 Srebrny
Moszumańska-Nazar Krystyna muzyka 2006-10-12 Złoty
Moszyńska Krystyna szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Moszyński Kazimierz szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Moś Marek muzyka 2005-09-23 Srebrny
Mouawad Ray Jabre promocja kultury 2014-07-21 Srebrny
Mórawski Karol ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Srebrny
Mroczek Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-19 Brązowy
Mrozek Andrzej teatr 2010-12-16 Srebrny
Mroziewicz Jan Krzysztof telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Mrozik Jerzy szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Złoty
Mrozik Jerzy muzyka 2005-10-11 Srebrny
Mrożek Sławomir literatura 2005-10-03 Złoty
Mrówczyński Bogumił upowszechnianie kultury 2010-03-03 Srebrny
Mróz Janusz ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Mucha Eugeniusz sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Srebrny
Mularczyk Andrzej literatura 2010-05-06 Srebrny
Mularz Adam upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Mulawa-Pabisiak Teresa muzyka 2008-04-28 Brązowy
Muldner-Nieckowski Jacek sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Brązowy
Müller Wojciech szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Munch Stefan upowszechnianie kultury 2010-09-02 Brązowy
Muranty Jerzy muzyka 2007-06-05 Brązowy
Murawska Maria szkolnictwo artystyczne 2012-01-26 Srebrny
Murcia Soriano Abel literatura 2013-07-03 Srebrny
Murzyńska-Głybin Maria teatr 2007-08-28 Srebrny
Musiał Jerzy muzyka 2007-09-25 Srebrny
Musiał Krzysztof Bolesław upowszechnianie kultury 2009-10-29 Brązowy
Musiał Elżbieta literatura 2014-04-30 Brązowy
Musiałowicz Henryk Telesfor sztuki wizualne / plastyczne 2009-03-12 Złoty
Muskała Gabriela teatr 2013-09-24 Srebrny
Mussakhajayeva Aiman promocja kultury polskiej 2011-01-26 Brązowy
Muszak Halina Teresa upowszechnianie kultury 2011-02-22 Brązowy
Muszyńska-Piecka Barbara Alicja teatr 2008-04-28 Srebrny
Muszyńska-Zamorska Danuta sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Srebrny
Muszyński Jan ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Złoty
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu muzealnictwo 2014-07-21 Brązowy
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze muzealnictwo 2014-03-25 Złoty
Muzeum Lubelskie ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Złoty
Muzeum Mazowieckie w Płocku ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Złoty
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego ochrona dziedzictwa 2008-07-09 Srebrny
Muzeum Okręgowe w Toruniu ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Złoty
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Srebrny
Muzeum Polskie w Rapperswilu ochrona dziedzictwa 2010-10-20 Złoty
Muzeum Stutthof w Sztutowie ochrona dziedzictwa 2009-08-18 Złoty
Muzeum Zamkowe w Malborku ochrona dziedzictwa 2011-05-18 Srebrny
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie ochrona dziedzictwa 2010-10-29 Srebrny
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku ochrona dziedzictwa 2009-01-30 Złoty
Muzeum-Zamek w Oporowie ochrona dziedzictwa 2009-04-29 Srebrny
Myczka Magdalena szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Myczkowski Zbigniew Jan ochrona dziedzictwa 2014-07-21 Srebrny
Myczkowski Zbigniew ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Myjak Adam sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-05 Złoty
Mykietyn Paweł muzyka 2005-09-29 Brązowy
Myrta Lucjan rzemiosło artystyczne 2013-10-10 Srebrny
Myrta Lucjan sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Brązowy
Myszak Aleksandra film 2006-04-28 Brązowy
Myszkowski Krzysztof literatura 2013-01-30 Brązowy
Myśliwski Wiesław literatura 2005-09-05 Złoty
Nabiałek Janusz rzemiosło artystyczne 2008-07-09 Brązowy
Nadolski Helmut muzyka 2012-12-05 Srebrny
Nadratowska-Górska Krystyna szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Nagórna Danuta teatr 2008-06-04 Brązowy
Nahorny Włodzimierz muzyka 2010-05-27 Srebrny
Nahorny Włodzimierz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Naimska Małgorzata upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Naito Yoshihiro promocja kultury 2010-07-08 Srebrny
Najbor Krzysztof teatr 2010-02-18 Brązowy
Nakamura Hiroko muzyka 2009-09-30 Złoty
Nakayama Eiichi promocja kultury polskiej 2008-11-25 Brązowy
Nakonieczna Krystyna twórczość ludowa 2007-11-07 Brązowy
Nakoniecznik Arkadiusz literatura 2007-10-29 Brązowy
Nalaskowski Mirosław upowszechnianie kultury 2014-01-28 Srebrny
Nalepa Tadeusz muzyka 2005-10-27 Złoty
Namysłowski Zbigniew muzyka 2007-06-05 Złoty
Napierała Piotr ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Narkiewicz-Jodko Jan muzyka 2007-06-05 Srebrny
Narkiewicz-Jodko Wanda muzyka 2009-05-29 Srebrny
Narloch Bogdan muzyka 2013-10-10 Brązowy
Nasalski Zygmunt muzealnictwo 2013-12-16 Złoty
Nasalski Zygmunt ochrona dziedzictwa 2005-09-19 Srebrny
Natanek Adam muzyka 2013-07-03 Złoty
Naumiuk Włodzimierz twórczość ludowa 2005-09-07 Brązowy
Nawojska Alicja upowszechnianie kultury 2005-10-26 Brązowy
Nawojska Urszula szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Brązowy
Nawojski Jerzy teatr 2006-12-06 Srebrny
Nawrocka Ewa teatr 2008-06-04 Brązowy
Nawrocki Dariusz muzyka 2011-06-08 Brązowy
Nawrot Andrzej szkolnictwo artystyczne 2008-04-07 Srebrny
Nazarewicz Maria szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Nazarewicz Maria muzyka 2005-10-11 Brązowy
Nehrebecka Anna teatr 2007-03-06 Srebrny
Nekanda-Trepka Ewa ochrona dziedzictwa 2011-12-07 Brązowy
Nentwig Wojciech muzyka 2012-10-10 Brązowy
Netz Feliks literatura 2005-10-06 Brązowy
Neumann Bernd promocja kultury polskiej 2011-12-01 Złoty
Neumann Hieronim sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Srebrny
Neumann Wanda teatr 2009-06-30 Srebrny
Neumeier John muzyka 2013-02-28 Złoty
Nicieja Stanisław Sławomir upowszechnianie kultury 2005-09-12 Srebrny
Niczyporuk Jadwiga upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Niderhaus Włodzimierz film 2010-01-07 Złoty
Niderhaus Włodzimierz film 2005-10-31 Srebrny
Niecikowski Zbigniew teatr 2009-04-29 Srebrny
Niedbała Halina upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Niedenthal Chris sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Niedziałkowski Stefan taniec 2014-04-30 Srebrny
Niedziela Jacek muzyka 2005-10-27 Brązowy
Niedzielenko Andrzej ochrona dziedzictwa 2006-03-09 Brązowy
Niedzielko Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Brązowy
Niedzielski Leszek rozrywka 2009-03-18 Srebrny
Niedźwiecki Mieczysław teatr 2007-08-28 Srebrny
Niedźwiedź Tadeusz muzyka 2006-03-09 Srebrny
Nieman-Rachoń Barbara muzyka 2006-06-27 Srebrny
Niemczuk Jerzy telewizja i radio 2013-11-27 Brązowy
Niemczyk Stanisław architektura 2012-08-30 Brązowy
Niemierowicz Andrzej muzyka 2007-01-09 Brązowy
Niemirska Małgorzata teatr 2014-06-06 Srebrny
Niesiołowski Marcin Edmund muzyka 2006-04-12 Srebrny
Niesiołowski Krzysztof Jan teatr 2008-10-09 Srebrny
Niesobska Janina teatr 2010-03-03 Srebrny
Niesobska Janina teatr 2005-09-08 Brązowy
Niewiadomska Anna upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Niewiadowski Andrzej literatura 2007-10-29 Brązowy
Niewodniczańska Marie-Luise ochrona dziedzictwa 2009-02-03 Złoty
Niewodniczański Tomasz ochrona dziedzictwa 2009-02-03 Złoty
Niewrzoł Barbara muzyka 2007-01-31 Srebrny
Niewrzoł Wojciech Bogusław muzyka 2007-01-31 Srebrny
Nikitorowicz Jerzy upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Nikodemowicz Andrzej muzyka 2012-07-02 Srebrny
Nikolska Irina muzyka 2005-09-23 Brązowy
Nitsch Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Srebrny
Nizio Mirosław muzealnictwo 2014-10-08 Brązowy
Niziurski Edmund literatura 2008-10-09 Złoty
Niżyński Wojciech telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Noguchi Mitsunari promocja kultury 2010-07-08 Srebrny
Nordiguian Levon promocja kultury 2008-12-09 Srebrny
Nossol Alfons abp ochrona dziedzictwa 2009-05-29 Złoty
Nowacka Ewa literatura 2009-01-30 Złoty
Nowacka Jadwiga upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Nowacki Aleksander estrada 2010-12-14 Srebrny
Nowacki Piotr teatr 2010-05-06 Brązowy
Nowak Jerzy teatr 2008-07-09 Złoty
Nowak Gerard upowszechnianie kultury 2005-09-20 Srebrny
Nowak Bogusław upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Nowak Zbigniew Wacław upowszechnianie kultury 2006-05-19 Srebrny
Nowak Hanna literatura 2007-05-29 Srebrny
Nowak Apolonia twórczość ludowa 2012-08-30 Srebrny
Nowak Joanna muzealnictwo 2014-09-04 Srebrny
Nowak Małgorzata Zuzanna upowszechnianie kultury 2005-09-08 Brązowy
Nowak Maciej teatr 2005-10-27 Brązowy
Nowak Andrzej teatr 2006-03-09 Brązowy
Nowak Edmund ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Nowak Romuald ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Nowak Wiesław muzyka 2011-12-07 Brązowy
Nowak Anna szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Brązowy
Nowak Paweł sztuki wizualne / plastyczne 2014-09-04 Brązowy
Nowak-Obelinda Barbara ochrona dziedzictwa 2006-04-12 Brązowy
Nowakowska Renata upowszechnianie kultury 2013-12-16 Brązowy
Nowakowski Marek literatura 2006-12-13 Złoty
Nowakowski Radosław muzyka 2005-09-14 Srebrny
Nowakowski Tomasz upowszechnianie kultury 2005-09-16 Srebrny
Nowakowski Andrzej literatura 2005-10-03 Srebrny
Nowakowski Jerzy szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Srebrny
Nowakowski Mieczysław muzyka 2010-09-02 Srebrny
Nowicka Justyna upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Nowicka Katarzyna upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Nowicka Jadwiga upowszechnianie kultury 2013-12-16 Brązowy
Nowicki Jan teatr 2005-10-03 Złoty
Nowicki Bogdan film 2008-12-09 Złoty
Nowicki Wojciech teatr 2009-09-04 Srebrny
Nowicki Bogumił szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Srebrny
Nowosielski Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Złoty
Nowotarska Maria teatr 2006-10-12 Srebrny
Nowotka Włodzimierz teatr 2007-08-28 Srebrny
Nurkowski Włodzimierz teatr 2014-09-04 Brązowy
Nusseibeh Zaki Anwar promocja kultury polskiej 2010-05-27 Brązowy
Nyczaj Stanisław literatura 2014-02-25 Brązowy
Nyczek Tadeusz teatr 2005-10-03 Srebrny
Nykiel Józef szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Oberc Anna muzyka 2005-10-03 Srebrny
Obidniak Alina teatr 2011-05-13 Złoty
Obidowicz Włodzimierz szkolnictwo artystyczne 2009-09-30 Srebrny
Oborny Alojzy ochrona dziedzictwa 2005-10-19 Srebrny
Obroślak Józef upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Obst Grzegorz muzyka 2007-09-25 Brązowy
Obst Krzysztof muzyka 2013-06-05 Brązowy
Ochman Wiesław muzyka 2005-09-05 Złoty
Ochmański Stanisław teatr 2008-12-09 Srebrny
Ochwanowski Adam Zygmunt upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Odorowicz Agnieszka upowszechnianie kultury 2005-10-26 Srebrny
Odrowąż Wysocki Jerzy muzyka 2014-04-30 Brązowy
Odrowąż-Pieniążek Janusz literatura 2009-09-04 Złoty
Odrowąż-Pieniążek Janusz ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Srebrny
Ognisko Kwiaty Polskie w Malmo promocja kultury polskiej 2008-02-26 Brązowy
Ogrodziński Władysław ochrona dziedzictwa 2006-06-06 Srebrny
Ogrodzki Piotr ochrona dziedzictwa 2005-10-11 Brązowy
Ojda Jacek sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Ojrzyński Jacek Antoni ochrona dziedzictwa 2007-01-09 Brązowy
Okińczyc Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2010-07-08 Brązowy
Oko Marcin Stanisław ochrona dziedzictwa 2010-12-14 Brązowy
Okoń Longin Jan literatura 2012-04-26 Brązowy
Okoń-Makowska Barbara Maria szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Brązowy
Okoński Paweł teatr 2014-04-01 Brązowy
Okupska Elzbieta teatr 2013-02-28 Brązowy
Olbiński Rafał sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-14 Złoty
Olbromski Mariusz ochrona dziedzictwa 2010-07-08 Srebrny
Olbrychski Daniel film 2006-02-13 Złoty
Olczak Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Olech Stefan Jan ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Brązowy
Olejniczak Janusz muzyka 2005-09-09 Złoty
Olejniczak Wiesław muzyka 2013-01-30 Brązowy
Oleksiak Paweł muzyka 2010-09-02 Brązowy
Oleksiak Piotr taniec 2014-02-25 Brązowy
Oleksy Krystyna ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Srebrny
Oleradzka-Świątek Jadwiga teatr 2005-09-30 Srebrny
Olesiński Zbigniew upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Olewicz Bogusław muzyka 2013-04-02 Brązowy
Oliva Achille Bonito promocja kultury 2011-01-26 Srebrny
Olszewska Elżbieta upowszechnianie kultury 2012-02-29 Brązowy
Olszewski Andrzej Kazimierz ochrona dziedzictwa 2011-09-20 Złoty
Olszewski Zbigniew teatr 2009-06-30 Brązowy
Ołdak Zofia film 2008-06-04 Srebrny
Ołdakowski Jan ochrona dziedzictwa 2005-09-30 Srebrny
Ołubek Zbigniew upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Omasta Stefan Andrzej ochrona dziedzictwa 2010-03-30 Brązowy
Omelaniuk Anatol Jan upowszechnianie kultury 2009-03-12 Srebrny
Omieczyński Witold ochrona dziedzictwa 2010-05-06 Brązowy
Opacki Ryszard muzyka 2013-12-16 Brązowy
Opalski Józef teatr 2005-10-03 Srebrny
Opałka Roman sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-22 Złoty
Opania Marian rozrywka, satyra 2009-04-29 Złoty
Opatowicz Adam teatr 2014-12-03 Brązowy
Opryński Janusz teatr 2005-09-19 Srebrny
Oramus Marek literatura 2007-10-29 Brązowy
Orawska Małgorzata muzyka 2008-10-09 Brązowy
Ordan Jerzy Lesław literatura 2009-04-06 Srebrny
Ordon Lech teatr 2008-04-28 Złoty
Ordyński Jan telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Organiściuk Danuta muzyka 2008-09-02 Brązowy
Orjuela Castillo Maria Consuelo promocja kultury polskiej 2008-02-26 Brązowy
Orkiestra Dęta HEJNAŁ w Byszycach muzyka 2014-09-04 Brązowy
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus muzyka 2008-09-02 Srebrny
Orkisz Andrzej szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Srebrny
Orlewicz Małgorzata ochrona dziedzictwa 2008-11-06 Brązowy
Orlewska Jadwiga twórczość ludowa 2009-09-04 Brązowy
Orłowski Tomasz upowszechnianie kultury 2005-10-06 Brązowy
Orłowski Jacek szkolnictwo artystyczne 2010-07-08 Brązowy
Orłowski Bogdan upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Orzechowska Maria szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Orzechowski Krzysztof teatr 2005-10-03 Srebrny
Orzechowski ks. Stanisław upowszechnianie kultury 2006-12-11 Srebrny
Orzeł Małgorzata ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Osborn Michael Magnus promocja kultury polskiej 2010-10-29 Złoty
Oslejs Maris muzyka 2005-10-31 Brązowy
Oslislo Marian szkolnictwo artystyczne 2012-01-26 Srebrny
Osmoliński Ryszard Jan szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Osowski Jan sztuki wizualne / plastyczne 2008-04-07 Brązowy
Ossoliński Wojciech Janusz upowszechnianie kultury 2008-12-09 Srebrny
Ossowski Roman upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Ossowski Jacek muzyka 2006-09-21 Srebrny
Ossowski Zdzisław ks. upowszechnianie kultury 2012-11-07 Brązowy
Ostapowicz Helena szkolnictwo artystyczne 2009-10-21 Brązowy
Ostaszewska Teresa Bożena teatr 2008-10-09 Srebrny
Ostaszewski Jacek muzyka 2005-09-29 Srebrny
Ostojski Wiesław teatr 2005-10-26 Brązowy
Ostrowska-Wójcik Hugona muzealnictwo 2013-09-24 Srebrny
Ostrowski Jan K. ochrona dziedzictwa 2005-10-03 Złoty
Ostrowski Sławoj sztuki wizualne / plastyczne 2013-11-08 Srebrny
Ostrowski Stanisław upowszechnianie kultury 2005-10-04 Brązowy
Ostrowski Janusz upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Ostrowski Wojciech film 2006-08-31 Brązowy
Ostrzołek Wiktor sztuki wizualne / plastyczne 2007-02-07 Srebrny
Oszczanowski Piotr ochrona dziedzictwa 2009-04-06 Brązowy
Oszczęda Waldemar Ireneusz promocja kultury polskiej 2008-06-04 Brązowy
Oświeciński Stanisław upowszechnianie kultury 2007-12-04 Brązowy
Otręba Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Otrębski Tomasz bartłomiej ochrona dziedzictwa 2013-07-03 Brązowy
Otulak Tadeusz książka i czytelnictwo 2012-11-07 Srebrny
Otulak Tadeusz upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Owczarzak Władysław teatr 2006-04-05 Brązowy
Owerkowicz Cezary promocja kultury polskiej 2011-02-18 Brązowy
Ozog Wallace promocja kultury polskiej 2007-08-28 Brązowy
Pabjańczyk Teresa szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Pacan Zofia twórczość ludowa 2014-10-08 Srebrny
Pacana Joanna film 2006-08-31 Brązowy
Pacewicz Izabela szkolnictwo artystyczne 2008-10-09 Brązowy
Pacholska Barbara upowszechnianie kultury 2007-06-05 Brązowy
Pachulska Maria bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Pachuta Barbara muzyka 2005-10-28 Brązowy
Pacuła Marek teatr 2008-09-02 Srebrny
Pacuła Maciej upowszechnianie kultury 2005-10-26 Brązowy
Paczkowski Andrzej ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Paczkowski Rafał muzyka 2005-10-27 Brązowy
Paderewski Maciej sztuki wizualne / plastyczne 2007-08-29 Srebrny
Pajka Stanisław upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Paleczny Piotr muzyka 2005-09-09 Złoty
Paleta Barbara promocja kultury polskiej 2009-04-06 Brązowy
Palikot Janusz upowszechnianie kultury 2005-09-19 Srebrny
Paluch Barbara upowszechnianie kultury 2009-07-22 Brązowy
Paluch Krystian upowszechnianie kultury 2010-05-06 Brązowy
Pałka Witold sztuki wizualne / plastyczne 2007-09-13 Srebrny
Pałosz Bogdan Fryderyk upowszechnianie kultury 2009-02-25 Srebrny
Pałys Bronisław upowszechnianie kultury 2013-08-20 Brązowy
Pampiglione Giovanni film 2014-09-10 Złoty
Pamuła Jan sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Srebrny
Panek Wacław muzyka 2008-07-09 Brązowy
Panek Adam sztuki wizualne / plastyczne 2014-12-03 Brązowy
Pankowski Marian literatura 2009-11-06 Srebrny
Panufnik Camilla promocja kultury polskiej 2014-03-25 Złoty
Pańczyk-Pozdziej Maria upowszechnianie kultury 2007-03-06 Brązowy
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ochrona dziedzictwa 2009-08-18 Złoty
Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie ochrona dziedzictwa 2009-08-18 Złoty
Paplaczyk Danuta muzyka 2007-11-22 Srebrny
Paprocki Bogdan muzyka 2005-10-27 Złoty
Papuzińska Joanna literatura 2005-09-27 Złoty
Para Józef film 2007-08-28 Złoty
Parado Teresa twórczość ludowa 2008-06-04 Srebrny
Parczewski Michał ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Parowski Maciej literatura 2007-10-29 Srebrny
Partyka Jan upowszechnianie kultury 2007-01-09 Brązowy
Pasieka Zbigniew muzyka 2007-09-25 Brązowy
Pastor Krzysztof teatr 2011-06-22 Złoty
Pastuch Adam upowszechnianie kultury 2008-06-04 Brązowy
Pastwa Antoni Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-11 Srebrny
Paszek Krzysztof muzyka 2007-03-22 Srebrny
Paszkiewicz Urszula upowszechnianie kultury 2007-02-22 Srebrny
Paszkiewicz Antoine Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Paszkiewicz Ariel promocja kultury polskiej 2010-09-02 Brązowy
Paszkiewicz-Chudy Irena upowszechnianie kultury 2007-03-22 Brązowy
Patejuk Kazimierz ochrona dziedzictwa 2014-02-25 Brązowy
Pater ks. Józef upowszechnianie kultury 2007-06-25 Brązowy
Patkowski Józef muzyka 2005-10-28 Złoty
Patorska Joanna ochrona dziedzictwa 2005-09-20 Srebrny
Patroń Feliksa twórczość ludowa 2006-06-06 Srebrny
Patterson Paul promocja kultury 2010-09-02 Srebrny
Pawczyński Kazimierz muzyka 2008-04-07 Brązowy
Pawelec-Małek Bogusława teatr 2009-09-04 Brązowy
Pawel-Kroll Eugenia Szarlota sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-27 Brązowy
Pawełek Eugeniusz muzyka 2010-03-30 Brązowy
Pawlaczek Urszula bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Pawlak Antoni upowszechnianie kultury 2008-12-09 Srebrny
Pawlak Julianna twórczość ludowa 2008-04-07 Brązowy
Pawlak Edward muzyka 2008-04-28 Brązowy
Pawlak Edmund upowszechnianie kultury 2010-02-04 Brązowy
Pawlicka Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-09-08 Brązowy
Pawlicki Szymon teatr 2007-03-21 Srebrny
Pawlicki Zbigniew muzyka 2007-09-25 Srebrny
Pawlicki Bonawentura Maciej ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Pawlik Lucjan muzyka 2006-03-09 Brązowy
Pawlina ks. Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2007-11-02 Srebrny
Pawluśkiewicz Jan Kanty muzyka 2005-10-19 Srebrny
Pawłowska Tatiana teatr 2009-09-30 Srebrny
Pawłowski Grzegorz teatr 2009-10-29 Brązowy
Paziuk-Zipser Danuta muzyka 2008-04-28 Srebrny
Pągowski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-31 Srebrny
Pelc Jerzy literatura 2008-07-09 Srebrny
Peluritis Pranciskus szkolnictwo artystyczne 2009-01-04 Brązowy
Pełczyński Wojciech twórczość ludowa 2007-08-28 Brązowy
Pełka Ewa sztuki wizualne / plastyczne 2010-07-08 Brązowy
Penderecka Elżbieta upowszechnianie kultury 2011-04-12 Srebrny
Penderecki Krzysztof muzyka 2005-09-05 Złoty
Pepłoński Andrzej szkolnictwo artystyczne 2009-04-29 Brązowy
Perlagreco Silvia promocja kultury polskiej 2007-05-15 Brązowy
Persson Bo Lennart promocja kultury polskiej 2013-05-08 Brązowy
Perucki Roman muzyka 2007-11-22 Srebrny
Peryt Ryszard szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Złoty
Peszek Jan teatr 2014-01-28 Złoty
Peszek Jan teatr 2005-10-03 Srebrny
Peszkowski ks. Zdzisław J. upowszechnianie kultury 2006-06-22 Złoty
Petersone Karina upowszechnianie kultury 2007-04-18 Srebrny
Petrozolin-Skowrońska Barbara upowszechnianie kultury 2009-01-30 Srebrny
Petrus Jerzy ochrona dziedzictwa 2006-06-27 Srebrny
Petrycki Jacek film 2009-05-29 Srebrny
Petryk Waldemar sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Petrykat Edwin teatr 2009-05-19 Srebrny
Pęczak Mirosław upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Pędziałek Mariusz muzyka 2010-02-04 Srebrny
Pędziwiatr-Karbowska Halina muzyka 2011-07-14 Brązowy
Pękała Elżbieta upowszechnianie kultury 2007-11-22 Brązowy
Pęksowa Ewelina twórczość ludowa 2008-01-29 Złoty
Piasecki Jerzy muzyka 2006-08-22 Brązowy
Piaseczna Krystyna upowszechnianie kultury 2010-09-02 Srebrny
Piątek Wojciech upowszechnianie kultury 2010-09-02 Brązowy
Piątkowska Danuta promocja kultury polskiej 2009-10-29 Brązowy
Pichura Joachim szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Srebrny
Pieczątkowski Jan Tomasz teatr 2014-12-03 Srebrny
Pieczka Franciszek film 2008-10-10 Złoty
Pieczykolan Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Piekacz Zygmunt sztuki wizualne / plastyczne 2013-07-03 Brązowy
Piekarska Małgorzata Bogumiła upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Piekutowska-Cyganowska Patrycja muzyka 2014-07-21 Brązowy
Piekutowski Andrzej film 2006-06-27 Srebrny
Pieniak Andrzej upowszechnianie kultury 2010-05-27 Srebrny
Pieńkowska Halina promocja kultury 2010-02-04 Srebrny
Pieńkowski Mirosław promocja kultury 2010-02-04 Srebrny
Pieńkowski Zbigniew Zygmunt muzyka 2008-04-07 Brązowy
Pierściński Paweł sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-14 Srebrny
Pieszczachowicz Jan literatura 2010-02-04 Srebrny
Pietkiewicz Mirosław muzyka 2006-06-06 Srebrny
Pietkiewicz-Kraśko Barbara upowszechnianie kultury 2012-03-29 Srebrny
Pietrachowicz Juliusz szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Srebrny
Pietras Sławomir teatr 2005-10-27 Srebrny
Pietras Stanisław twórczość ludowa 2014-10-08 Brązowy
Pietras - Wysocka Elżbieta sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Pietrasiewicz Tomasz teatr 2013-01-30 Brązowy
Pietrasik Zdzisław upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Pietraszak Leonard teatr 2010-01-20 Złoty
Pietraszkiewicz-Michońska Jadwiga muzyka 2006-03-09 Złoty
Pietruszak Wiesław upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Pietryk Edmund teatr 2011-09-20 Brązowy
Pietrzak Jan rozrywka, satyra 2007-03-22 Złoty
Pietrzak Bartosz upowszechnianie kultury 2008-12-09 Srebrny
Pietrzak Tomasz Paweł upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Pietrzyk Maciej rozrywka, satyra 2009-04-29 Srebrny
Pietrzykowski Sławomir teatr 2010-03-30 Srebrny
Pijarowski Marek Michał szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Złoty
Pijarowski Marek muzyka 2007-09-25 Srebrny
Pikul Andrzej szkolnictwo artystyczne 2008-01-29 Brązowy
Pikulik ks. Jerzy ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Srebrny
Pilawska Ewa teatr 2014-02-25 Brązowy
Pilch Jan szkolnictwo artystyczne 2008-01-29 Brązowy
Piliczowa Hanna szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Srebrny
Pilitowska Agata teatr 2006-10-12 Brązowy
Pilkowski Wacław Kazimierz telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Piłat Ludwik twórczość ludowa 2014-04-30 Brązowy
Piłatowska-Mądry Irena upowszechnianie kultury 2009-10-29 Brązowy
Piotrowska Halina upowszechnianie kultury 2005-10-26 Brązowy
Piotrowska Ewa szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Piotrowska Ewa teatr 2010-03-03 Brązowy
Piotrowski Krzysztof teatr 2011-05-13 Brązowy
Piórecki Narcyz Maciej upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Pisarenko Olgierd muzyka 2007-09-25 Srebrny
Piskorz Leszek teatr 2011-02-22 Srebrny
Piszczatowski Andrzej teatr 2007-03-21 Srebrny
Pitoń Józef twórczość ludowa 2010-12-14 Srebrny
Piwek Aleksander ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Piwocka Elżbieta ochrona dziedzictwa 2006-12-06 Srebrny
Piwocki Ksawery szkolnictwo artystyczne 2012-02-29 Srebrny
Piwowar Sławomir muzyka 2005-10-27 Brązowy
Piwowarska Krystyna bibliotekarstwo 2007-09-25 Brązowy
Piwowski Marek film 2005-10-26 Złoty
Placek Stefan upowszechnianie kultury 2009-12-02 Srebrny
Platt Dobrosława ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Srebrny
Plewako Jan Eugeniusz teatr 2008-10-09 Srebrny
Plisetskaya Maya muzyka 2008-11-06 Złoty
Ploch Leszek upowszechnianie kultury 2010-02-04 Brązowy
Plucińska Aldona Jadwiga ochrona dziedzictwa 2010-07-08 Brązowy
Pluciński Tadeusz teatr 2007-11-22 Srebrny
Pluta Władysław sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Płaczek Iwona upowszechnianie kultury 2006-09-15 Brązowy
Płaneta Bogumiła szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Płażewski Jerzy film 2008-10-10 Złoty
Płażyński Maciej upowszechnianie kultury 2010-04-14 Złoty
Płocharski Waldemar film 2006-08-31 Brązowy
Płońska Małgorzata teatr 2013-06-05 Brązowy
Płońska-Bartsch Mirosława teatr 2008-04-28 Brązowy
Płoska Beata muzyka 2006-04-21 Brązowy
Płóciennik Henryk sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Brązowy
Płuska Ireneusz ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Płużek Zbigniew szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Brązowy
Podbielska Jadwiga szkolnictwo artystyczne 2007-01-09 Brązowy
Podgórecka Krystyna literatura 2010-03-05 Brązowy
Podhajski Marek muzyka 2013-04-02 Srebrny
Podl Tom upowszechnianie kultury 2006-06-06 Złoty
Podleś Ewa Maria muzyka 2006-06-27 Złoty
Podlewski Ryszard Władysław Tadeusz literatura 2014-09-04 Brązowy
Podolak Józef upowszechnianie kultury 2011-06-22 Srebrny
Podraza-Kwiatkowska Maria literatura 2007-01-05 Złoty
Podsiadły Leon szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Pograniczny Witold muzyka 2005-09-27 Brązowy
Poklewski Tadeusz Szczepan ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Pokora Wojciech teatr 2013-11-27 Złoty
Pokorska Urszula muzyka 2007-11-22 Srebrny
Pokromski Waldemar film 2014-06-11 Złoty
Pokrywka Janusz teatr 2008-02-26 Brązowy
Pokrzycki Marian muzyka 2008-04-28 Brązowy
Pokrzywiński Mirosław muzyka 2011-09-20 Brązowy
Pokuszyńska Lidia upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Pol Barbara   2005-09-20 Brązowy
Polaczek Jacek teatr 2005-09-20 Srebrny
Polańska Wanda muzyka 2007-02-22 Złoty
Polański Roman film 2005-09-05 Złoty
Polasińska Barbara upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Polch Bogusław sztuki wizualne / plastyczne 2009-09-30 Brązowy
Polnar Bolesław sztuki wizualne / plastyczne 2013-04-02 Brązowy
Polok Bernard muzyka 2006-04-12 Brązowy
Polony Anna teatr 2005-10-03 Złoty
Polony Leszek szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Polski Teatr Ludowy we Lwowie promocja kultury 2008-04-28 Srebrny
Polski Zespół Folklorystyczny Piastowie promocja kultury 2008-10-15 Srebrny
Polski Zespół Pieśni i Tańca "Krakusy" w Los Angeles promocja kultury polskiej 2012-03-29 Brązowy
Polskie Radio S.A. upowszechnianie kultury 2005-09-27 Złoty
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek upowszechnianie kultury 2008-09-11 Złoty
Polsko-Amerykański Klub Fotografika w Nowym Jorku sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-05 Brązowy
Połomski Jerzy muzyka 2008-12-09 Srebrny
Połomski Ryszard muzyka 2005-10-28 Brązowy
Połoński Dominik szkolnictwo artystyczne 2011-04-12 Brązowy
Pomianowska Maria muzyka 2011-05-13 Brązowy
Pomianowski Jerzy literatura 2006-01-13 Złoty
Poniatowska Irena muzyka 2013-07-03 Złoty
Poniatowska Irena muzyka 2006-08-31 Srebrny
Poniecka-Piekutowska Adrianna upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Poniedzielski Andrzej rozrywka, satyra 2009-04-29 Srebrny
Poniźnik Olgierd upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Popiel Jacek teatr 2007-11-27 Złoty
Popis Jan muzyka 2012-03-29 Srebrny
Popis Jan muzyka 2005-09-27 Brązowy
Popławska Maria Franciszka szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Brązowy
Popłońska Joanna bibliotekarstwo 2007-06-05 Srebrny
Popowa-Zydroń Katarzyna muzyka 2005-10-24 Srebrny
Poprawa Jan upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Poprzęcka Maria Joanna ochrona dziedzictwa 2012-11-06 Złoty
Poradowska-Werszler Ewa Maria sztuki wizualne / plastyczne 2013-09-12 Srebrny
Porczyk Bartłomiej teatr 2010-12-16 Brązowy
Porębski Mieczysław sztuki wizualne / plastyczne 2011-03-23 Złoty
Porter John muzyka 2005-10-27 Brązowy
Posmykiewicz Grażyna teatr 2005-10-23 Brązowy
Posmysz-Piasecka Zofia literatura 2013-09-12 Złoty
Potel Jean-Yves upowszechnianie kultury 2005-10-11 Srebrny
Potocka Anna upowszechnianie kultury 2008-10-09 Brązowy
Potockas Gintautas balet 2014-09-04 Brązowy
Potocki Christophne promocja kultury 2011-10-25 Srebrny
Powiłańska-Mazur Danuta ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Poznakowski Ryszard estrada 2011-04-12 Srebrny
Poznakowski Ryszard Janusz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Poźniak Maria muzyka 2006-06-06 Srebrny
Półtorak Michał muzyka 2010-05-06 Brązowy
Prabucka-Firlej Anna szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Prawelska-Skrzypek Grażyna upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Prażmowski Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Prądzyński Bronisław szkolnictwo artystyczne 2008-06-04 Srebrny
Prądzyński Bronisław muzyka 2005-09-12 Brązowy
Preis Kinga teatr 2011-03-21 Srebrny
Preis Kinga teatr 2006-01-03 Brązowy
Preisner Zbigniew muzyka 2005-10-03 Złoty
Preiss Józef szkolnictwo artystyczne 2009-03-12 Złoty
Presia Waldemar teatr 2008-06-04 Brązowy
Prinzing Gunter ochrona dziedzictwa 2007-08-28 Brązowy
Proć-Paderewska Róża muzyka 2005-10-11 Brązowy
Prokop Jan literatura 2007-01-05 Złoty
Proksa Aleksander upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Promiński Włodzimierz muzyka 2009-03-12 Brązowy
Prońko Krystyna muzyka 2008-06-04 Srebrny
Prószyński Roman twórczość ludowa 2008-04-28 Srebrny
Prus Maciej teatr 2011-12-07 Srebrny
Prusinowski Janusz muzyka 2014-01-28 Brązowy
Pruszak Jan muzyka 2008-04-28 Srebrny
Pruszkowskie Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego muzyka 2006-04-12 Brązowy
Pruszyński Jan Piotr ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Srebrny
Pryzmont Teresa twórczość ludowa 2009-09-30 Srebrny
Przecherko Tadeusz upowszechnianie kultury 2012-01-26 Brązowy
Przegrodzki Igor Robert teatr 2006-01-03 Złoty
Przemielewski Franciszek muzyka 2006-08-22 Srebrny
Przeniosło-Werowski Bolesław teatr 2007-08-28 Brązowy
Przeradzka Teresa upowszechnianie kultury 2014-07-21 Brązowy
Przewoźnik Andrzej ochrona dziedzictwa 2010-04-27 Złoty
Przyborek Grzegorz szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Brązowy
Przybylska Sława muzyka 2011-06-08 Złoty
Przybylski Ryszard literatura 2007-01-05 Złoty
Przybylski Janusz muzyka 2007-09-25 Srebrny
Przybyłowicz Lidia upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Przybyłowicz Jacek taniec 2012-03-29 Brązowy
Przybyszewska-Jarmińska Barbara muzyka 2014-11-05 Srebrny
Przygoda Joanna szkolnictwo artystyczne 2007-08-28 Brązowy
Przyłęcki Mirosław upowszechnianie kultury 2009-05-29 Srebrny
Przytuła Józef Mieczysław muzyka 2006-10-12 Srebrny
Pstrokońska-Nawratil Grażyna szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Pszoniak Wojciech Zygmunt teatr 2007-03-22 Złoty
Ptak Bogdan sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Brązowy
Ptasiński Jan Maciej film 2008-11-06 Srebrny
Ptaszyńska Marta muzyka 2013-10-07 Srebrny
Ptaszyński Feliks ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Puacz Mira promocja kultury polskiej 2009-07-22 Brązowy
Pucek Zdzisław muzyka 2006-06-06 Brązowy
Puchalik Stanisław szkolnictwo artystyczne 2009-09-04 Srebrny
Puchnowski Włodzimierz Lech szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Złoty
Puciata Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Pukaczewska Aleksandra sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Srebrny
Pukos Honorata szkolnictwo artystyczne 2008-11-06 Brązowy
Pulnar Janusz ochrona dziedzictwa 2006-11-14 Srebrny
Puls Ewa upowszechnianie kultury 2010-03-30 Brązowy
Purchała Zdzisław twórczość ludowa 2006-03-09 Srebrny
Purchla Jacek upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Purzycka Iwona muzealnictwo 2014-10-08 Brązowy
Purzycki Jan telewizja i radio 2013-06-05 Brązowy
Pustelak Kazimierz muzyka 2007-05-16 Złoty
Pustówka Helena upowszechnianie kultury 2013-07-16 Brązowy
Putzlacher-Buchtova Renata literatura 2010-12-14 Brązowy
Puzynina Jadwiga literatura 2007-01-05 Złoty
Pyrkosz Witold film 2009-05-29 Złoty
Pytlak Kazimierz twórczość ludowa 2008-04-28 Brązowy
Pytlik Regina upowszechnianie kultury 2006-04-28 Brązowy
Raatz Józef muzyka 2010-05-27 Brązowy
Raba Kazimierz szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Rabeszko Ryszard twórczość ludowa 2005-10-31 Brązowy
Raczak Lech teatr 2011-09-20 Srebrny
Raczak Marek upowszechnianie kultury 2012-01-26 Brązowy
Raczkowska-Reiter Urszula teatr 2008-12-09 Srebrny
Radomska Gabriela upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Radwan Stanisław teatr 2005-10-03 Złoty
Radwan Józef szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Radwan Krzysztof ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Srebrny
Radwański Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2012-01-26 Srebrny
Radziejewska Anna szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Brązowy
Radziejowska Magdalena muzyka 2005-10-11 Brązowy
Radzik Andrzej twórczość ludowa 2013-11-08 Brązowy
Radziński Paweł szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Brązowy
Radziwiłowicz Jerzy teatr 2013-02-14 Srebrny
Radziwonowicz Anna szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Srebrny
Radziwonowicz Karol promocja kultury polskiej 2014-11-05 Brązowy
Raffo Anton Maria literatura 2007-10-08 Złoty
Raj Zbigniew muzyka 2009-09-04 Srebrny
Rajfer Henryk teatr 2009-09-30 Srebrny
Rajski Wojciech muzyka 2005-09-27 Srebrny
Rakowski Andrzej szkolnictwo artystyczne 2010-02-18 Złoty
Ramachander Akumal promocja kultury 2009-07-22 Srebrny
Ramlau Andrzej film 2013-11-27 Srebrny
Rapczewski Marian szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Rapkiewicz Janusz upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Rappe Jadwiga muzyka 2006-06-27 Srebrny
Raptis Paulos muzyka 2011-06-08 Srebrny
Rasiak-Lulek Halina teatr 2010-12-16 Srebrny
Rasiak-Lulek Halina teatr 2006-01-03 Brązowy
Rasiej Mieczysław promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Raszka Helena literatura 2009-07-22 Brązowy
Ratajczak Elżbieta muzealnictwo 2014-03-25 Brązowy
Rattle Simon muzyka 2007-04-26 Złoty
Ratyński Konrad muzyka 2006-06-27 Srebrny
Ratyński Włodzimierz upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Rau Krzysztof teatr 2010-03-03 Złoty
Rau Krzysztof teatr 2005-09-07 Srebrny
Raue Peter ochrona dziedzictwa 2014-04-03 Srebrny
Rawik Joanna estrada 2009-10-29 Złoty
Rayzacher Maciej teatr 2007-01-21 Srebrny
Rączka Irena sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Brązowy
Rebelski Włodzimierz ochrona dziedzictwa 2005-09-20 Brązowy
Redeł Piotr muzyka 2005-09-08 Brązowy
Reding Viviane promocja kultury polskiej 2005-09-09 Złoty
Regimowicz Henryk szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Reichardt Claus szkolnictwo artystyczne 2009-06-30 Brązowy
Reichert Piotr muzyka 2009-03-12 Brązowy
Reisch Piotr literatura 2007-05-29 Brązowy
Rejduch-Samkowa Izabella ochrona dziedzictwa 2014-04-30 Srebrny
Rek Hanna muzyka 2005-10-27 Brązowy
Remski Mieczysław sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Brązowy
Renz Danuta muzyka 2006-05-12 Srebrny
Repczyński Eugeniusz sztuki wizualne / plastyczne 2010-03-03 Brązowy
Repetowska Nina teatr 2008-11-06 Srebrny
Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca WROCŁAW muzyka 2006-06-06 Srebrny
Resnis Imants upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Rewiński Janusz rozrywka, satyra 2009-04-29 Srebrny
Rezler-Niesiołowska Magdalena promocja kultury polskiej 2011-10-25 Brązowy
Rębowski Andrzej upowszechnianie kultury 2013-09-24 Brązowy
Riedlbauch Václav muzyka 2009-01-30 Srebrny
Robakowski Józef film 2007-09-25 Złoty
Rocławski Marek muzyka 2010-05-27 Brązowy
Rodek Jacek literatura 2007-10-29 Brązowy
Rodowicz Maryla muzyka 2005-09-05 Złoty
Rodowicz Tomasz teatr 2014-07-29 Srebrny
Rodowicz Jadwiga teatr 2005-09-29 Brązowy
Rodzeń Jan upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Rodziewicz-Rayzacher Jolanta film 2006-06-27 Brązowy
Rodziński Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Srebrny
Rodzoch Jadwiga upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Rogacka Joanna teatr 2010-12-14 Brązowy
Rogacki Henryk Izydor teatr 2012-08-30 Srebrny
Rogacki Henryk upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Rogala Stanisław literatura 2008-07-09 Brązowy
Rogala Jacek muzyka 2011-12-07 Brązowy
Rogala-Szczerek Grażyna szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Rogalski Jerzy teatr 2011-02-22 Srebrny
Rogalski Jerzy teatr 2006-10-12 Brązowy
Rogalski Zbigniew upowszechnianie kultury 2007-12-04 Brązowy
Rogozia-Olejnik Teresa muzyka 2007-11-22 Brązowy
Rohatyńska Zofia upowszechnianie kultury 2005-10-26 Brązowy
Rokosa Magdalena szkolnictwo artystyczne 2007-08-28 Brązowy
Rolanowska Irena szkolnictwo artystyczne 2006-10-12 Srebrny
Rolke Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Złoty
Rolska Rena muzyka 2005-10-27 Brązowy
Rolska Aleksandra twórczość ludowa 2008-04-28 Brązowy
Roman Adam szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Złoty
Romaniuk Adam szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Romanowska Marta ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Romańczyk Henryk upowszechnianie kultury 2010-02-04 Brązowy
Romańska - Gabryś Jadwiga muzyka 2006-06-27 Srebrny
Romańska-Gabryś Jadwiga muzyka 2013-04-02 Złoty
Romańska-Stańda Janina muzyka 2007-08-28 Srebrny
Romer Andrzej Tadeusz ochrona dziedzictwa 2011-07-07 Złoty
Romer-Wysocka Adelajda Anna promocja kultury polskiej 2012-02-29 Złoty
Ronczewski Ryszard teatr 2007-03-22 Srebrny
Rorbach Krystyna szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Brązowy
Rosenstiel Blanka A. promocja kultury polskiej 2007-09-25 Złoty
Rosiek Stanisław literatura 2010-05-06 Brązowy
Rosiewicz Andrzej estrada 2014-06-11 Srebrny
Rosiński Grzegorz literatura 2007-10-04 Srebrny
Rosłaniec Urszula upowszechnianie kultury 2010-03-30 Brązowy
Rosocha Wiesław sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-29 Brązowy
Ross Sharon Felicity muzealnictwo 2014-10-08 Brązowy
Rosset Francois literatura 2012-10-11 Srebrny
Roszkowska Teresa bibliotekarstwo 2010-09-02 Brązowy
Roszkowski Wojciech ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Roszkowski Marcin ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Brązowy
Rościszewska Krystyna muzyka 2005-10-11 Brązowy
Rościszewski Krzysztof teatr 2008-09-02 Srebrny
Rotmański Andrzej twórczość ludowa 2008-04-28 Brązowy
Rottenberg Anda sztuki wizualne / plastyczne 2014-02-25 Złoty
Rottermund Andrzej ochrona dziedzictwa 2005-09-05 Złoty
Rouba Bogumiła jadwiga ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Srebrny
Rozbicka Małgorzata ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Rozbicki Andrzej promocja kultury 2010-10-29 Srebrny
Rozbicki Kazimierz muzyka 2013-10-10 Srebrny
Rozen Henryk teatr 2012-05-08 Srebrny
Rozhin Andrzej teatr 2008-06-04 Srebrny
Rożek Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-10 Brązowy
Rożnowska Cecylia promocja kultury 2011-05-13 Srebrny
Rózga Leszek szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Złoty
Różak Wojciech muzyka 2013-02-28 Brązowy
Różewicz Stanisław film 2008-10-10 Złoty
Różewicz Tadeusz literatura 2005-10-27 Złoty
Różewicz Kazimierz muzyka 2014-09-04 Srebrny
Różewicz-Książkiewicz Halina sztuki wizualne / plastyczne 2013-09-24 Brązowy
Różycka Katarzyna ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Różycki Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Różycki Jerzy promocja kultury 2010-03-30 Srebrny
Różyński Józef twórczość ludowa 2013-01-30 Brązowy
Rubene Terezija film 2005-10-31 Brązowy
Rubinstein Eva sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Srebrny
Rubnikowicz Marek ochrona dziedzictwa 2011-09-30 Srebrny
Rudawska Lucyna twórczość ludowa 2010-03-30 Brązowy
Rudkowski Tadeusz ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Złoty
Rudnicki Tadeusz teatr 2006-03-09 Srebrny
Rudnik Eugeniusz muzyka 2014-04-30 Srebrny
Rudy Stanisław upowszechnianie kultury 2014-10-08 Srebrny
Rudzki Jerzy Tadeusz teatr 2012-02-29 Srebrny
Rulewicz Jacek ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Rulewicz Jacek ochrona dziedzictwa 2005-10-11 Brązowy
Rurynkiewicz Ewa upowszechnianie kultury 2005-09-12 Srebrny
Rusiecki Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Rustamchanli Sabir promocja kultury 2011-12-07 Srebrny
Ruszczyc Ferdynand ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Srebrny
Ruszel Krzysztof ochrona dziedzictwa 2010-10-01 Brązowy
Rut Antoni sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-27 Brązowy
Rutkowska Barbara muzyka 2007-01-09 Brązowy
Rutkowska Emilia ochrona dziedzictwa 2012-07-02 Brązowy
Rutkowska Teresa film 2014-11-05 Brązowy
Rutkowski Henryk teatr 2008-04-07 Srebrny
Rutkowski Dominik muzyka 2007-01-09 Brązowy
Rybałtowska Barbara estrada 2009-10-29 Brązowy
Rybarska Jolanta teatr 2010-03-03 Brązowy
Rybczyński Zbigniew film 2007-08-28 Złoty
Rybicka-Dul Irena teatr 2007-08-28 Brązowy
Rybicki Arkadiusz upowszechnianie kultury 2010-04-14 Złoty
Rybka Zbigniew upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Rybotycka Beata teatr 2005-10-03 Brązowy
Rychłowska-Żarnecka Jolanta teatr 2012-03-29 Brązowy
Ryczel Ryszard szkolnictwo artystyczne 2006-03-31 Brązowy
Rydlowa Maria literatura 2014-03-25 Srebrny
Rydzewski Jacek ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Brązowy
Ryfa Jakub upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Rykała Jacek szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Ryl-Górska Elżbieta muzyka 2008-04-28 Brązowy
Ryl-Krystianowski Janusz teatr 2008-11-06 Srebrny
Rylski Eustachy literatura 2011-05-13 Złoty
Ryłko Andrzej muzyka 2008-09-02 Brązowy
Rymar Edward upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Rymarczyk Katarzyna szkolnictwo artystyczne 2010-03-30 Srebrny
Rymarz Zbigniew muzyka 2007-11-22 Złoty
Rymarz Edwin szkolnictwo artystyczne 2007-06-12 Srebrny
Rymaszewski Bohdan ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Złoty
Rymkiewicz Jarosław Marek literatura 2010-05-06 Złoty
Rynkiewicz Zdzisław sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Brązowy
Ryński Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-06 Srebrny
Ryszka Henryk szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Srebrny
Rytel Mirosław muzyka 2008-10-09 Brązowy
Rytka Zygmunt sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Srebrny
Rzeczuch-Grinholc Helena muzyka 2012-02-29 Srebrny
Rzepecka Maria szkolnictwo artystyczne 2010-10-29 Srebrny
Rzepiela Urszula ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Rzeszut Anna twórczość ludowa 2007-06-05 Srebrny
Rzewuski Kazimierz upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Rzeźniczak Stanisław upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Rzymkowska Grażyna ochrona dziedzictwa 2006-07-05 Srebrny
Rzymkowski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2011-09-20 Brązowy
Sabah Al-Ahmed Al-Jaber Al-Sabah Nasser promocja kultury polskiej 2010-12-10 Złoty
Sachs Joel promocja kultury 2011-09-20 Srebrny
Sadkowski Tadeusz ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Sadlej Paweł ochrona dziedzictwa 2014-02-25 Brązowy
Sadoch Janusz szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Sadowska Ewa muzealnictwo 2014-04-30 Brązowy
Sadowski Andrzej teatr 2008-04-28 Złoty
Sadowski Krzysztof muzyka 2005-10-27 Brązowy
Sadowy Witold teatr 2008-04-28 Brązowy
Sagyngali Alma promocja kultury polskiej 2012-10-10 Brązowy
Saj Andrzej szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Srebrny
Salawa Andrzej upowszechnianie kultury 2013-11-27 Brązowy
Salonen Esa-Pekka muzyka 2014-02-25 Złoty
Salwarowski Jerzy muzyka 2008-09-02 Srebrny
Samborski Tadeusz upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Samp Jerzy literatura 2009-03-12 Brązowy
Sandoz Teresa promocja kultury 2010-09-02 Srebrny
Saniternik Mariusz teatr 2013-09-24 Srebrny
Sankowska-Raftopulos Jadwiga teatr 2006-12-06 Brązowy
Santer Jacques promocja kultury polskiej 2008-09-22 Złoty
Santi-Leszczyńska Joanna upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Santor Irena muzyka 2007-08-28 Złoty
Sapiecha-Sroczyńska Dorota muzyka 2012-12-05 Brązowy
Sapkowski Andrzej literatura 2012-10-10 Srebrny
Saranek Helena upowszechnianie kultury 2009-09-30 Brązowy
Sarnik-Konieczna Maria ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Srebrny
Sarzyński Piotr upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Satanowski Jerzy muzyka 2005-10-19 Srebrny
Sawecki Stanisław upowszechnianie kultury 2008-04-07 Brązowy
Sawicka Olga teatr 2009-04-06 Złoty
Sawicka Teresa teatr 2006-01-03 Srebrny
Sawicka Bożenna muzyka 2007-02-22 Srebrny
Sawicka Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Sawicki Stefan literatura 2007-01-05 Złoty
Sawicki Jan Kazimierz ochrona dziedzictwa 2012-10-10 Srebrny
Sawicki Waldemar teatr 2006-12-06 Brązowy
Sąsiadek Eugeniusz szkolnictwo artystyczne 2009-04-06 Srebrny
Schaeffer Bogusław muzyka 2006-10-12 Złoty
Schejbal Jerzy teatr 2006-01-03 Srebrny
Schild Romuald ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Srebrny
Schlondorff Volker film 2005-10-31 Złoty
Schmidt Karol szkolnictwo artystyczne 2007-05-15 Brązowy
Schreyer Alfred upowszechnianie kultury 2012-04-26 Złoty
Schuster-Gawłowska Małgorzata sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Schweizer-Makowska Bożena ochrona dziedzictwa 2008-02-26 Srebrny
Scruton Roger promocja kultury polskiej 2007-05-21 Złoty
Segda Dorota teatr 2005-10-03 Brązowy
Sekudewicz-Rączaszek Anna upowszechnianie kultury 2009-10-29 Brązowy
Sekuła Zygfryd muzyka 2005-10-28 Brązowy
Semaniszyn Wilhelm szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Semeniuk-Podraza Mirosława szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Semkow Jerzy muzyka 2005-09-09 Złoty
Sempoliński Jacek sztuki wizualne / plastyczne 2011-12-07 Złoty
Senator Jerzy teatr 2007-08-28 Brązowy
Sendecka Magdalena film 2005-09-16 Brązowy
Sendke Krzysztof teatr 2010-07-08 Brązowy
Seniuk Anna teatr 2011-03-21 Złoty
Sent/Salamon Janusz estrada 2009-10-29 Srebrny
Serwatko Krystyna bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Serwin Alina muzyka 2006-08-31 Brązowy
Setkiewicz Piotr ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Brązowy
Sewen Marek muzyka 2007-03-22 Złoty
Seweryn Andrzej Teodor teatr 2006-03-09 Złoty
Sędrowski Szymon teatr 2010-03-03 Brązowy
Sęk Ewa upowszechnianie kultury 2010-05-06 Brązowy
Sękiewicz-Kisiel Julitta szkolnictwo artystyczne 2013-11-08 Brązowy
Sętowski Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2013-11-08 Brązowy
Shalev Avner ochrona dziedzictwa 2008-01-18 Złoty
Shchedrin Rodion muzyka 2008-11-06 Złoty
Shebanova Tatiana szkolnictwo artystyczne 2008-07-09 Srebrny
Shennan Jennifer taniec 2012-11-07 Brązowy
Shulist David promocja kultury polskiej 2009-04-06 Brązowy
Siara Tadeusz Michał sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-22 Brązowy
Siarek Maria upowszechnianie kultury 2005-10-10 Brązowy
Siatecki Alfred upowszechnianie kultury 2011-09-20 Brązowy
Siciński Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-05 Złoty
Sidło Zygmunt teatr 2008-04-07 Srebrny
Sidor Agnieszka upowszechnianie kultury 2005-10-28 Brązowy
Sieczka Jerzy szkolnictwo artystyczne 2007-04-24 Brązowy
Siedler Mirosław teatr 2007-11-22 Brązowy
Siedlik Włodzimierz muzyka 2005-09-27 Brązowy
Siejkowski Jarosław teatr 2008-10-09 Brązowy
Siemiński Henryk Stanisław ochrona dziedzictwa 2008-10-09 Brązowy
Siemion Wojciech teatr 2008-07-09 Złoty
Sienkiewicz Krystyna Waleria teatr 2007-03-22 Złoty
Sienkiewicz Andrzej muzyka 2011-09-20 Brązowy
Sienkiewicz Jakub muzyka 2013-04-02 Brązowy
Sienkiewicz Jan Wiktor historia sztuki 2014-03-25 Brązowy
Sieński Hieronim bibliotekarstwo 2007-09-25 Brązowy
Sieradzińska Elżbieta upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Sieradzka-Malec Ojcumiła ochrona dziedzictwa 2010-10-01 Brązowy
Sierakowska-Tomaszewska Izabella Maria mecenat 2013-10-10 Brązowy
Sierny Tadeusz literatura 2010-12-14 Brązowy
Sieruta Stanisław twórczość ludowa 2012-02-29 Brązowy
Siesicka Krystyna literatura 2008-01-29 Złoty
Siewierski Ryszard ochrona dziedzictwa 2005-09-27 Złoty
Siezieniewski Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Sikora Jadwiga upowszechnianie kultury 2012-05-30 Brązowy
Sikora Elżbieta promocja kultury polskiej 2012-11-07 Brązowy
Sikorowski Andrzej muzyka 2005-10-03 Srebrny
Sikorska Maria teatr 2008-04-28 Brązowy
Sikorski Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2010-07-08 Brązowy
Silina Brigita teatr 2005-10-31 Brązowy
Silinš Janis promocja kultury polskiej 2007-08-28 Brązowy
Simińska Aleksandra sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Brązowy
Simonides Dorota upowszechnianie kultury 2007-01-09 Srebrny
Sinai Esfahani Khosrow film 2010-05-06 Srebrny
Sinkiewicz Halina upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Sioma Kazimierz film 2006-06-27 Srebrny
Sitkowska Maria szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Srebrny
Sitkowski Krzysztof twórczość ludowa 2012-03-29 Srebrny
Sitkowski Władysław twórczość ludowa 2008-04-28 Brązowy
Siudaczyńska-Babicz Józefa muzyka 2008-02-26 Brązowy
Siurawska Ewa ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Siwek Wojciech upowszechnianie kultury 2008-07-09 Brązowy
Siwek Rafał muzyka 2011-09-20 Brązowy
Siwek Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Brązowy
Siwek Andrzej ochrona dziedzictwa 2014-11-05 Brązowy
Skałuba Paweł muzyka 2010-09-02 Brązowy
Skarbek Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2012-02-29 Brązowy
Skarus Katarzyna teatr 2005-10-10 Brązowy
Skąpski Rafał Grzegorz upowszechnianie kultury 2009-01-30 Srebrny
Skiba Stanisław twórczość ludowa 2007-01-09 Brązowy
Skibińska Ewa teatr 2010-12-16 Srebrny
Skoczylas Jerzy rozrywka 2009-03-18 Srebrny
Skoczylas Wiesław teatr 2007-09-13 Brązowy
Skoczyńska - Rakowska Halina teatr 2006-03-09 Srebrny
Skoczyńska-Rakowska Halina teatr 2006-01-03 Brązowy
Skoczyński Stanisław szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Srebrny
Skolimowski Jerzy film 2005-10-26 Złoty
Skolimowski Janusz promocja kultury 2011-11-18 Srebrny
Skorek-Munch Jolanta muzyka 2007-04-26 Brązowy
Skorowski ks. Henryk upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Skorupka Piotr upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Skorupska-Szarlej Janina ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Skotnicki Jan teatr 2013-02-14 Srebrny
Skowrońska Karola upowszechnianie kultury 2013-01-30 Srebrny
Skowrońska Karola upowszechnianie kultury 2005-09-12 Brązowy
Skowroński Andrzej upowszechnianie kultury 2005-10-06 Srebrny
Skowroński Aleksander teatr 2006-12-06 Srebrny
Skowroński Maciej ochrona dziedzictwa 2009-06-30 Srebrny
Skóra Magdalena upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Skramlik Janusz muzyka 2006-06-06 Brązowy
Skrla Leszek muzyka 2013-01-30 Brązowy
Skrowaczewski Stanisław muzyka 2006-10-12 Złoty
Skrybant-Dziewiątkowska Izabella estrada 2010-10-29 Brązowy
Skrzypczak Andrzej książka i czytelnictwo 2012-11-07 Srebrny
Skrzypczyk Jerzy estrada 2010-10-01 Brązowy
Skrzypek Izabela szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Brązowy
Skrzypek-Gaweł Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2008-01-29 Brązowy
Skrzypek-Ronowska Wiesława szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Brązowy
Skrzypkowski Mirosław sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Brązowy
Skrzywanek Paweł ochrona dziedzictwa 2005-10-05 Brązowy
Skubikowski Jacek muzyka 2005-10-27 Brązowy
Skubiszewski Piotr ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Złoty
Skulicz Witold sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Srebrny
Skulski Florian Antoni szkolnictwo artystyczne 2014-11-05 Złoty
Skulski Florian muzyka 2007-08-28 Brązowy
Skultety-Ramlau Joanna teatr 2006-05-25 Brązowy
Skupnik - Kurowska Jadwiga teatr 2006-01-03 Srebrny
Skura Franciszek muzyka 2011-10-25 Brązowy
Skuza Zbigniew ochrona dziedzictwa 2011-05-13 Brązowy
Skwara Zdzisław muzyka 2007-03-22 Srebrny
Skwirowska Stefania Maria bibliotekarstwo 2013-01-30 Srebrny
Sławik Wiesław teatr 2013-10-10 Brązowy
Sławińska Irena literatura 2014-02-20 Srebrny
Sławiński Adam muzyka 2005-09-23 Srebrny
Sławiński Janusz muzyka 2010-02-04 Srebrny
Sławiński Ryszard Józef upowszechnianie kultury 2013-11-08 Brązowy
Słociński Antoni teatr 2005-09-12 Srebrny
Słodowy Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Słojewska Halina teatr 2007-06-05 Srebrny
Słoka Danuta upowszechnianie kultury 2005-10-10 Brązowy
Słonimski Siergiej Rok Chopina 2011-07-14 Złoty
Słoniowska Małgorzata muzyka 2010-09-02 Brązowy
Słonka Jan Roman rzemiosło artystyczne 2008-07-09 Brązowy
Słowik Jolanta bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Słowikowska Alicja sztuki wizualne / plastyczne 2008-02-26 Srebrny
Słowińska Joanna muzyka 2013-07-25 Brązowy
Słowiński Władysław muzyka 2006-04-28 Srebrny
Smaga Czesław twórczość ludowa 2009-07-22 Brązowy
Smarsz Iwona upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Smarzowski Wojciech film 2014-03-20 Srebrny
Smaza Janusz ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Srebrny
Smelcerz Mieczysław muzyka 2006-08-31 Brązowy
Smendzianka Regina muzyka 2005-10-26 Złoty
Smoleń Kazimierz ochrona dziedzictwa 2012-02-02 Złoty
Smoleń Bohdan rozrywka, satyra 2009-04-29 Srebrny
Smoleń Monika upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Smolik Andrzej szkolnictwo artystyczne 2007-04-24 Brązowy
Smolińska Teresa upowszechnianie kultury 2010-02-04 Srebrny
Smoliński Eugeniusz sztuki wizualne / plastyczne 2012-03-14 Srebrny
Smukała-Szulc Renata teatr 2010-03-03 Srebrny
Smużna Krystyna upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Sobczyk-Sawicka Kazimiera muzyka 2010-08-03 Srebrny
Sobiechart Henryk teatr 2006-08-31 Srebrny
Sobieraj Andrzej upowszechnianie kultury 2007-12-04 Brązowy
Sobieraj Leonard muzealnictwo 2013-10-10 Brązowy
Sobkowiak Czesław literatura 2010-07-08 Brązowy
Sobkowicz Dariusz upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Sobocińska Krystyna upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Sobociński Witold film 2008-10-10 Złoty
Sobolewski Tadeusz upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Sobol-Wejman Anna sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-26 Brązowy
Sobota Adam sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Brązowy
Soja Henryk ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Srebrny
Sojka Stanisław muzyka 2005-10-19 Srebrny
Sokalski Jacek edukacja kulturalna 2010-03-30 Brązowy
Sokołowska Anna promocja kultury polskiej 2007-08-28 Brązowy
Sokołowska Antonina upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Sokołowska Katarzyna szkolnictwo artystyczne 2009-10-21 Brązowy
Sokołowski Leszek muzyka 2014-06-11 Brązowy
Sokół Lech teatr 2014-11-05 Złoty
Sokół-Malesza Ewa teatr 2013-02-28 Srebrny
Sola Lilia twórczość ludowa 2009-09-04 Brązowy
Solarska Aleksandra upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Soldani Albert ochrona dziedzictwa 2005-11-08 Srebrny
Solecki Sebastian taniec 2014-02-25 Srebrny
Solińska Jadwiga twórczość ludowa 2006-08-31 Srebrny
Sołtan Andrzej ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Srebrny
Sołtysiak Marian ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Sołtysik Marek literatura 2012-04-26 Brązowy
Sołtysiuk Andrzej szkolnictwo artystyczne 2007-06-15 Brązowy
Sondka ks. Waldemar teatr 2007-10-03 Srebrny
Soroka Paweł upowszechnianie kultury 2008-11-06 Brązowy
Sosin Maria upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Sosińska-Kalata Barbara bibliotekarstwo 2012-08-30 Srebrny
Sosnowska Joanna upowszechnianie kultury 2014-11-05 Srebrny
Soyka Piotr ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Soyta Jan upowszechnianie kultury 2008-05-16 Srebrny
Spaleniak Wojciech upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Spasówka Zuzanna twórczość ludowa 2009-09-04 Srebrny
Spengler Eusebio Leal promocja kultury polskiej 2009-01-30 Złoty
Sperski Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2009-07-22 Brązowy
Spikert Krystyna teatr 2005-11-24 Brązowy
Spódzielnia Wydawnicza CZYTELNIK książka i czytelnictwo 2014-11-05 Srebrny
Spóz Andrzej bibliotekarstwo 2014-06-11 Brązowy
Spychała Jacek upowszechnianie kultury 2010-06-18 Brązowy
Sroczyński Błażej muzyka 2007-09-25 Srebrny
Stach Andrzej twórczość ludowa 2009-01-30 Brązowy
Stachowiak Jan teatr 2006-08-31 Brązowy
Stachowska Anna upowszechnianie kultury 2009-07-22 Brązowy
Stachowski Marek muzyka 2005-09-02 Złoty
Stachurski Grzegorz teatr 2007-09-13 Brązowy
Stafecki-Stafford Arkadiusz Eric promocja kultury 2010-01-07 Srebrny
Stalińska Dorota teatr 2013-02-18 Srebrny
Stanecka Ewa ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Srebrny
Stanecki Jerzy szkolnictwo artystyczne 2014-07-21 Srebrny
Staneviciute Ruta promocja kultury polskiej 2010-09-02 Brązowy
Stangret-Kantor Maria sztuki wizualne / plastyczne 2009-07-22 Złoty
Stanienda Jan szkolnictwo artystyczne 2013-05-08 Srebrny
Staniewski Włodzimierz teatr 2013-04-02 Złoty
Staniewski Włodzimierz teatr 2005-09-19 Srebrny
Stanisławska-Majdrowicz Stanisława teatr 2007-03-22 Złoty
Stanisławski Jan Tadeusz teatr 2007-03-22 Złoty
Staniszewska Maria teatr 2007-06-05 Brązowy
Stankiewicz Jerzy muzyka 2008-06-04 Srebrny
Stankiewicz Teresa upowszechnianie kultury 2006-04-12 Brązowy
Stankiewicz Żanna upowszechnianie kultury 2007-04-18 Brązowy
Stankiewicz Danuta muzyka 2009-01-30 Brązowy
Stanny Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2006-06-27 Złoty
Stańczyk Franciszek muzyka 2006-06-27 Srebrny
Stańczyk Antoni ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Brązowy
Stańczykowska Zofia muzyka 2006-06-27 Srebrny
Stańko Tomasz muzyka 2006-11-10 Złoty
Stańko Krystyna szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Starmach Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-03 Srebrny
Starostecka Elżbieta teatr 2013-11-27 Srebrny
Starościk-Labuda Krystyna teatr 2010-05-06 Brązowy
Starowieyska Ewa teatr 2008-06-04 Srebrny
Starowieyski Franciszek sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-05 Złoty
Starski Allan film 2014-03-20 Złoty
Starzyński Aleksander ochrona dziedzictwa 2011-04-12 Srebrny
Starzyński Jerzy upowszechnianie kultury 2009-05-29 Brązowy
Stasiewicz Andrzej Marek teatr 2006-11-22 Srebrny
Stasińska Beata upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Stasiński Edward muzyka 2006-03-09 Brązowy
Stasiuk Andrzej literatura 2005-10-03 Srebrny
Staszel Józef upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Staśkiewicz Marianna twórczość ludowa 2013-01-30 Brązowy
Stawczyk Adam ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Stawiński Jerzy Stefan film 2006-09-06 Złoty
Stączek Zbigniew teatr 2007-09-13 Brązowy
Stec Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-10-10 Brązowy
Steciński Józef ochrona dziedzictwa 2007-03-06 Srebrny
Steczek Patryk teatr 2014-12-03 Brązowy
Stefankiewicz Marek szkolnictwo artystyczne 2012-05-30 Brązowy
Stefanowska Zofia literatura 2007-01-05 Złoty
Stefańczyk Elżbieta Maria bibliotekarstwo 2012-10-03 Srebrny
Stefańczyk Elżbieta Maria bibliotekarstwo 2007-08-28 Brązowy
Stefańska Elżbieta muzyka 2008-07-09 Srebrny
Stefański Andrzej szkolnictwo artystyczne 2012-10-10 Srebrny
Stefański Zbigniew Maria muzyka 2009-07-22 Brązowy
Stella-Sawicki Marek A. Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Stelmach Bolesław architektura 2012-08-30 Brązowy
Stelmachowska Ewa upowszechnianie kultury 2005-09-30 Brązowy
Stenka Danuta teatr 2011-03-21 Srebrny
Steranko Artur teatr 2008-09-02 Srebrny
Stern Rosvita sztuki wizualne / plastyczne 2014-02-25 Brązowy
Sterna-Wachowiak Sergiusz literatura 2007-06-05 Brązowy
Stesłowicz Barbara teatr 2008-06-04 Brązowy
Stewart Ellen teatr 2008-12-09 Złoty
Stępień Jerzy muzyka 2005-10-27 Brązowy
Stępień Jadwiga Teresa muzyka 2011-09-20 Brązowy
Stępień Ryszard Józef upowszechnianie kultury 2014-03-25 Brązowy
Stępniewska Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Stępniewski Stefan szkolnictwo artystyczne 2007-06-15 Brązowy
Stęporek Pospiech Ewa muzyka 2005-10-11 Brązowy
Stiller Robert ochrona dziedzictwa 2007-08-29 Srebrny
Stocka-Kalinowska Ewa literatura 2005-09-27 Brązowy
Stojowski Paweł teatr 2009-09-04 Srebrny
Stokłosa Janusz muzyka 2012-02-29 Srebrny
Stokłosa Zbigniew upowszechnianie kultury 2007-03-22 Brązowy
Stokowska-Misiurkiewicz Maria teatr 2010-03-30 Srebrny
Stolarczyk Zdzisław szkolnictwo artystyczne 2010-07-08 Srebrny
Stolarczyk Jan literatura 2009-09-30 Brązowy
Stolarski Bogusław szkolnictwo artystyczne 2007-04-24 Brązowy
Stoliński Krzysztof promocja kultury 2010-09-02 Srebrny
Stopka Czesław teatr 2007-08-28 Srebrny
Storck Helga szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Srebrny
Stowarzyszenie Księgarzy Polskich upowszechnianie kultury 2008-09-02 Złoty
Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków muzyka 2006-06-06 Złoty
Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca w Lublinie upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Stowarzyszenie Śpiewacze "Harmonia" muzyka 2011-05-13 Srebrny
Strahl Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2010-02-04 Srebrny
Straszak Józef upowszechnianie kultury 2005-09-14 Brązowy
Straszyński Andrzej muzyka 2012-01-26 Złoty
Straszyński Andrzej Stanisław muzyka 2005-10-27 Srebrny
Straus Witold ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Srebrny
Strączek Stanisław muzyka 2013-01-30 Brązowy
Strent Rafał szkolnictwo artystyczne 2013-01-30 Srebrny
Stricharz Michael muzyka 2010-02-05 Złoty
Stricharz Michael muzyka 2006-06-27 Srebrny
Strobel Janusz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Stróżewski Władysław upowszechnianie kultury 2013-07-03 Srebrny
Stróżyk Władysława muzyka 2007-11-22 Brązowy
Strugała Tadeusz muzyka 2006-06-27 Złoty
Strumiłło Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-07 Złoty
Strutyński Ryszard upowszechnianie kultury 2009-07-22 Brązowy
Stryczyński Michał Paweł teatr 2007-08-28 Srebrny
Stryjecki Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-11 Brązowy
Stryjniak Jerzy muzyka 2008-02-26 Brązowy
Stryszowski Marek muzyka 2005-10-27 Brązowy
Strzałko Marta teatr 2008-10-09 Brązowy
Strządała Jan literatura 2011-12-07 Brązowy
Strzembosz Maciej film 2005-09-16 Srebrny
Stuhr Jerzy teatr 2005-10-03 Złoty
Stuhr Barbara muzyka 2006-04-20 Srebrny
Stuhr Maciej film 2014-04-01 Srebrny
Stuligrosz Stefan muzyka 2005-08-25 Złoty
Stużyńska Teresa muzealnictwo 2012-11-07 Brązowy
Styka Adam szkolnictwo artystyczne 2012-01-26 Srebrny
Suchan Jarosław muzealnictwo 2012-08-30 Srebrny
Suchocka-Roguska Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-09-29 Srebrny
Suchocki Tadeusz muzyka 2006-06-06 Srebrny
Suchocki Wojciech ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Brązowy
Sudolski Zbigniew Janusz literatura 2013-09-24 Srebrny
Suleja Włodzimierz Stefan ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Sulikowski Jerzy szkolnictwo artystyczne 2010-03-30 Srebrny
Sulima Roch antropologia 2014-06-11 Srebrny
Sulimierski Lech teatr 2006-03-09 Brązowy
Suliński Jan upowszechnianie kultury 2008-09-02 Brązowy
Sułkowska-Bierezin Ewa Ernestyna literatura 2007-09-25 Srebrny
Sułkowski Piotr muzyka 2014-09-04 Brązowy
Sumera Józef sztuki wizualne / plastyczne 2005-08-31 Brązowy
Surzyn Marek muzyka 2014-07-21 Brązowy
Suszka Karol teatr 2011-09-30 Srebrny
Sutkowski Stefan muzyka 2006-09-11 Złoty
Suty Zygmunt sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-06 Srebrny
Swarowska-Walawska Monika szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Brązowy
Swoboda Jerzy muzyka 2009-07-22 Brązowy
Sych Honorata ochrona dziedzictwa 2005-09-08 Brązowy
Sykulski Jacek muzyka 2013-11-27 Brązowy
Synn Ilhi szkolnictwo artystyczne 2008-10-15 Złoty
Syta-Prokopiuk Lucyna muzyka 2005-09-07 Brązowy
Szabłowska Maria muzyka 2005-09-27 Brązowy
Szachnowski Konrad teatr 2010-01-07 Srebrny
Szadkowski Andrzej szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Srebrny
Szaflarska Danuta teatr 2007-05-30 Złoty
Szaflik Józef Ryszard twórczość ludowa 2005-10-11 Brązowy
Szafrańska Małgorzata muzealnictwo 2014-09-04 Brązowy
Szafrańska-Słupecka Izabela upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Szajna Józef sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-05 Złoty
Szajnert Feliks teatr 2011-12-07 Brązowy
Szajowska Beata teatr 2007-09-13 Brązowy
Szal Stefania ochrona dziedzictwa 2009-01-30 Brązowy
Szalińska Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Szałkowski Aleksander upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Szałygin Jerzy ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Szapołowska Grażyna film 2005-10-27 Złoty
Szarafiński Jerzy muzyka 2013-05-08 Brązowy
Szaraniec Krystyna teatr 2007-08-28 Złoty
Szaraniec Lech ochrona dziedzictwa 2007-01-09 Srebrny
Szarek Janina teatr 2014-07-21 Srebrny
Szarowa Swietłana szkolnictwo artystyczne 2009-01-04 Brązowy
Szary Maciej teatr 2007-03-21 Srebrny
Szarzyński Leszek muzyka 2011-09-20 Brązowy
Szaybo Rosław sztuki wizualne / plastyczne 2013-09-24 Srebrny
Szczawiński Maciej Michał upowszechnianie kultury 2008-04-28 Brązowy
Szczeblewski Dariusz muzyka 2006-06-27 Brązowy
Szczechura Daniel film 2008-02-26 Złoty
Szczepaniak Krzysztof upowszechnianie kultury 2005-10-11 Brązowy
Szczepaniak-Prochacka Marzena muzyka 2006-05-12 Brązowy
Szczepanowska Magdalena szkolnictwo artystyczne 2008-10-09 Brązowy
Szczepańska Otella teatr 2007-09-13 Srebrny
Szczerbiak Krystyna upowszechnianie kultury 2010-10-01 Brązowy
Szczerbicki Andrzej ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Brązowy
Szczerbina Walenty teatr 2009-03-12 Brązowy
Szczerski Piotr teatr 2005-09-14 Srebrny
Szczęsny Mikołaj upowszechnianie kultury 2007-03-22 Brązowy
Szczotka Władysław upowszechnianie kultury 2008-04-28 Brązowy
Szczublewski Józef teatr 2008-12-17 Złoty
Szczucka-Kudanowska Maria muzyka 2007-09-25 Brązowy
Szczurek Wojciech   2005-09-15 Srebrny
Szczygieł Krzysztof upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Szczypiorski Krzysztof Stanisław literatura 2006-03-09 Brązowy
Szejd Romuald teatr 2007-11-22 Srebrny
Szelc Stanisław rozrywka 2009-03-18 Srebrny
Szelegejd Jacek ochrona dziedzictwa 2008-11-06 Brązowy
Szerszeń Cecylia sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Szerszeń Piotr upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Szetela Ryszard teatr 2012-08-30 Brązowy
Szewczyk Krzysztof upowszechnianie kultury 2011-02-15 Srebrny
Szewczyk Jacek szkolnictwo artystyczne 2012-02-29 Srebrny
Szewczyk Monika sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-07 Brązowy
Szewczyk Jan muzyka 2005-10-27 Brązowy
Szewczyk Grzegorz Jan twórczość ludowa 2008-10-09 Brązowy
Szkotak Paweł teatr 2008-10-09 Brązowy
Szkulmowska Wanda upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Szlendak Tomasz antropologia 2014-06-11 Srebrny
Szlezer Mieczysław szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Brązowy
Szlęk Władysław upowszechnianie kultury 2010-05-06 Srebrny
Szmatloch Jan szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Szmidt Ireneusz Krzysztof literatura 2009-06-30 Brązowy
Szolginia Krzysztof literatura 2007-10-29 Brązowy
Szołomicka-Kalinowska Alina upowszechnianie kultury 2006-06-27 Srebrny
Szomański Włodzimierz muzyka 2013-09-24 Brązowy
Szopa Alojzy muzyka 2007-04-24 Srebrny
Szopa Anna taniec 2014-02-25 Brązowy
Szostak Zdzisław muzyka 2006-06-06 Złoty
Szostak Arkadiusz Jerzy upowszechnianie kultury 2008-12-09 Brązowy
Szostek-Radkowa Krystyna szkolnictwo artystyczne 2011-02-07 Złoty
Szot Paulo Henrique muzyka 2008-11-06 Brązowy
Szpinalska Małgorzata szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Szproch Władysława twórczość ludowa 2007-09-25 Brązowy
Szprot Janusz muzyka 2008-07-09 Brązowy
Szpunar Andrzej ochrona dziedzictwa 2011-01-26 Brązowy
Szpyra Maria Grażyna sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Brązowy
Szram Antoni ochrona dziedzictwa 2007-01-15 Srebrny
Szreder Leszek ochrona dziedzictwa 2005-09-27 Srebrny
Szreder Tomasz muzyka 2008-10-09 Brązowy
Szrom Janusz muzyka 2013-05-08 Brązowy
Sztambor Alicja twórczość ludowa 2013-04-02 Brązowy
Sztarbałło Kazimierz ochrona dziedzictwa 2008-12-09 Brązowy
Sztompke Paweł upowszechnianie kultury 2013-09-24 Brązowy
Szubert-Słysz Helena szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Szukalski Tomasz muzyka 2012-08-06 Srebrny
Szulakowski Witold muzyka 2014-03-25 Brązowy
Szulc-Kruk Irena Maria muzyka 2006-05-12 Srebrny
Szumańska-Szmorlińska Ewa upowszechnianie kultury 2006-08-31 Srebrny
Szura Andrzej ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Srebrny
Szurbak Jerzy muzyka 2006-06-06 Srebrny
Szurmiak-Bogucka Aleksandra upowszechnianie kultury 2008-07-09 Srebrny
Szurmiej Szymon teatr 2005-09-05 Złoty
Szwajger-Kułakowska Maria szkolnictwo artystyczne 2012-03-22 Srebrny
Szwajgier Krzysztof muzyka 2007-09-25 Srebrny
Szwakopf Stefan film 2008-06-04 Srebrny
Szwarc Marek szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Brązowy
Szwec Carmen telewizja i radio 2013-11-27 Brązowy
Szwed Wiktor literatura 2005-09-07 Srebrny
Szwydkoj Michaił upowszechnianie kultury 2006-08-31 Złoty
Szybowski Tadeusz teatr 2007-10-30 Srebrny
Szyc-Fonferko Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-06 Brązowy
Szydło Jan szkolnictwo artystyczne 2008-09-02 Brązowy
Szydłowska Krystyna muzyka 2007-04-26 Brązowy
Szydłowska Małgorzata teatr 2010-10-01 Brązowy
Szydłowski Bartosz teatr 2010-10-01 Srebrny
Szydłowski Janusz teatr 2009-09-04 Brązowy
Szydzińska Urszula Jolanta upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Szygendowski Wojciech ochrona dziedzictwa 2014-12-03 Brązowy
Szymanek Anna sztuki wizualne / plastyczne 2007-01-09 Brązowy
Szymanek-Deresz Jolanta upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Szymanowicz Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2007-01-09 Brązowy
Szymańska Anna folklor 2014-12-03 Brązowy
Szymański Paweł muzyka 2005-09-29 Srebrny
Szymański Jacek szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Srebrny
Szymański Wiesław muzyka 2005-10-28 Brązowy
Szymański Stanisław szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Brązowy
Szymański Paweł Sławomir teatr 2008-04-28 Brązowy
Szymański Tomasz teatr 2010-12-14 Brązowy
Szymański Władysław muzyka 2013-05-08 Brązowy
Szymborska Wisława literatura 2005-10-03 Złoty
Szymczak Iwonna upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Szymczak Mirosława upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Szymczak Jerzy ochrona dziedzictwa 2009-04-06 Brązowy
Szymczak Dorota muzealnictwo 2014-09-04 Brązowy
Szymczyk Maciej muzealnictwo 2013-06-05 Brązowy
Szymik ks. Jerzy Teodor upowszechnianie kultury 2006-11-23 Srebrny
Szymkowski Janusz ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Brązowy
Szymonik ks. Kazimierz muzyka 2007-05-09 Srebrny
Szymonik Jadwiga upowszechnianie kultury 2006-12-11 Brązowy
Szymor Zdzisław upowszechnianie kultury 2005-09-08 Brązowy
Szyper Barbara upowszechnianie kultury 2006-04-28 Brązowy
Szypowska Maria Teresa ochrona dziedzictwa 2011-07-14 Srebrny
Szypuła Andrzej muzyka 2012-10-10 Srebrny
Szypuła Andrzej muzyka 2007-04-26 Brązowy
Szypuła Ferdynand sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-22 Brązowy
Szypuła Józef twórczość ludowa 2014-04-30 Brązowy
Szypuła Rozalia twórczość ludowa 2014-04-30 Brązowy
Szyszko Marek sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Brązowy
Szytenchelm Marcel teatr 2014-09-04 Brązowy
Ściegienna Karolina sztuki wizualne / plastyczne 2008-11-06 Srebrny
Śledziewski Antoni upowszechnianie kultury 2010-12-14 Srebrny
Śledź Andrzej teatr 2008-02-26 Brązowy
Ślesicki Maciej film 2013-11-27 Brązowy
Śleszyńska Barbara upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Ślęk Jan muzyka 2013-10-09 Brązowy
Ślęzak Wanda teatr 2008-06-04 Brązowy
Śliwa Zofia upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Śliwiński Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2008-04-07 Srebrny
Śliwiński Włodzimierz film 2010-01-07 Srebrny
Śliwiński Wojciech muzealnictwo 2011-12-07 Brązowy
Śliwiński Stanisław twórczość ludowa 2013-09-24 Brązowy
Śliwka Karol sztuki wizualne / plastyczne 2007-10-29 Złoty
Śliwkiewicz-Cisak Elwira szkolnictwo artystyczne 2013-02-28 Brązowy
Śliwonik Lech teatr 2007-08-28 Złoty
Śliwonik Roman upowszechnianie kultury 2008-09-02 Srebrny
Śmieja Florian Ludwik literatura 2010-12-14 Srebrny
Śmiela-Jacobson Halina teatr 2010-12-16 Brązowy
Śmietana Wojciech Jan szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Śmietana Stanisław szkolnictwo artystyczne 2014-10-08 Srebrny
Śmietana Jarosław muzyka 2005-10-27 Brązowy
Śmigasiewicz Waldemar szkolnictwo artystyczne 2012-04-26 Brązowy
Śnieżanka Ewa muzyka 2014-07-21 Brązowy
Śnioch Jan szkolnictwo artystyczne 2007-09-25 Brązowy
Świątek-Mazur Bożena bibliotekarstwo 2009-09-04 Brązowy
Świątek-Żelazna Barbara szkolnictwo artystyczne 2008-01-29 Złoty
Świątek-Żelazna Barbara muzyka 2006-06-06 Srebrny
Świca Marek ochrona dziedzictwa 2010-05-06 Srebrny
Świca Marek ochrona dziedzictwa 2005-10-03 Brązowy
Świda Piotr ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Brązowy
Świderska Krystyna szkolnictwo artystyczne 2006-06-27 Srebrny
Świdrak Zofia sztuki wizualne / plastyczne 2006-08-31 Brązowy
Świdziński Leszek muzyka 2013-02-28 Brązowy
Świebocki Henryk ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Srebrny
Świechowski Zygmunt ochrona dziedzictwa 2009-01-30 Złoty
Świecimski Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Srebrny
Świerk Stanisław szkolnictwo artystyczne 2009-09-30 Brązowy
Świerkocki Maciej literatura 2014-07-21 Brązowy
Świerzy Waldemar sztuki wizualne / plastyczne 2006-11-14 Złoty
Świetlicki Marcin muzyka 2005-10-03 Brązowy
Święch Jan Andrzej muzealnictwo 2014-01-28 Złoty
Święch Zbigniew upowszechnianie kultury 2009-01-30 Srebrny
Święch Jerzy teatr 2010-10-01 Brązowy
Święcicki Mieczysław muzyka 2010-09-02 Srebrny
Świtała Wojciech szkolnictwo artystyczne 2014-09-04 Brązowy
Tabisz Stanisław Marek sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Brązowy
Takashima Kazuko promocja kultury 2011-09-20 Srebrny
Talar Henryk teatr 2009-09-04 Srebrny
Tamura Susumu muzyka 2009-09-30 Złoty
Tarasewicz Leon sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-07 Srebrny
Tarasiewicz Irena szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Tarasin Jan sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-05 Złoty
Tarczyński Marek upowszechnianie kultury 2005-10-28 Brązowy
Tarczyński Antoni Jan szkolnictwo artystyczne 2007-06-15 Brązowy
Tarczyński Czesław sztuki wizualne / plastyczne 2013-01-30 Brązowy
Tarka Henryk twórczość ludowa 2010-07-08 Brązowy
Tarkowski Edward szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Srebrny
Tarsiński Jan muzyka 2006-06-27 Srebrny
Tartari Anita Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Tatarski Andrzej szkolnictwo artystyczne 2014-06-11 Srebrny
Taube Thaddeus N. promocja kultury polskiej 2009-10-29 Złoty
Tazbir Janusz upowszechnianie kultury 2008-09-02 Złoty
Teatr BAJ w Warszawie teatr 2014-09-04 Złoty
Teatr Groteska w Krakowie teatr 2014-09-23 Brązowy
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie teatr 2014-03-25 Srebrny
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie teatr 2006-10-12 Złoty
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi teatr 2009-09-04 Złoty
Teatr im. Wandy Siemaszkowej teatr 2006-03-09 Srebrny
Teatr Lalek Arlekin teatr 2008-12-09 Srebrny
Teatr Maska teatr 2006-03-09 Srebrny
Teatr Muzyczny Nad Kamienną twórczość ludowa 2005-10-04 Brązowy
Tejchma Jacek upowszechnianie kultury 2010-09-02 Brązowy
Telejko Janusz Dariusz upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Templin Lech muzyka 2007-01-09 Brązowy
Tencer-Szurmiej Gołda teatr 2009-09-30 Złoty
Teodorowicz Grażyna upowszechnianie kultury 2005-09-27 Brązowy
Terentiew Nina upowszechnianie kultury 2005-09-16 Srebrny
Terlecki Marian film 2006-08-31 Brązowy
Terlikowska Elżbieta sztuki wizualne / plastyczne 2014-03-12 Srebrny
Theret Bruno promocja kultury polskiej 2011-05-13 Brązowy
Thomas Adrian promocja kultury polskiej 2013-11-08 Złoty
Tikvica Duro promocja kultury polskiej 2010-09-02 Brązowy
Timoszewicz Jerzy literatura 2008-07-09 Srebrny
Tjajkovski (Czajkowska) Stella promocja kultury 2013-02-28 Srebrny
Tkacz Krystyna teatr 2012-08-30 Srebrny
Tkacz Sławomir szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Brązowy
Tlatlik Zygmunt szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Srebrny
Tochowicz Jarosław teatr 2010-10-01 Brązowy
Toczewski Andrzej ochrona dziedzictwa 2008-04-28 Srebrny
Toczyska Stefania muzyka 2012-09-05 Złoty
Toeplitz Krzysztof Teodor literatura 2009-01-30 Złoty
Tohl Zdzisław ochrona dziedzictwa 2011-01-26 Brązowy
Tokarczuk Olga literatura 2008-11-06 Srebrny
Tokarczuk Stanisław upowszechnianie kultury 2009-10-29 Brązowy
Tokarczyk Józef twórczość ludowa 2010-05-06 Brązowy
Tokarczyk Wojciech twórczość ludowa 2010-05-06 Brązowy
Tokarska Anna teatr 2006-03-09 Srebrny
Tokarski Witold teatr 2010-10-29 Brązowy
Tokarz Jan upowszechnianie kultury 2014-06-11 Brązowy
Tomala Fryderyk Karol ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Tomas Jolanta muzyka 2005-10-11 Brązowy
Tomasiuk Urszula upowszechnianie kultury 2013-12-16 Brązowy
Tomaszewicz Jan teatr 2005-09-20 Brązowy
Tomaszewska Marta literatura 2008-09-02 Złoty
Tomaszewska-Grabowska Anna teatr 2011-12-07 Srebrny
Tomaszewski Henryk Zdzisław sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-15 Złoty
Tomaszewski Mieczysław muzyka 2006-10-12 Złoty
Tomaszewski Lubomir Wojciech sztuki wizualne / plastyczne 2014-08-05 Złoty
Tomaszewski Andrzej książka i czytelnictwo 2012-11-07 Srebrny
Tomaszewski Andrzej ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Tomaszewski Tomasz sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Brązowy
Tomaszuk Piotr Marek teatr 2006-04-12 Srebrny
Tomczak Marcin muzyka 2006-08-31 Brązowy
Tomczak ks. Ryszard ochrona dziedzictwa 2008-03-31 Brązowy
Tomczyk Władysław upowszechnianie kultury 2007-11-22 Brązowy
Tomecka Beata upowszechnianie kultury 2009-01-30 Brązowy
Tomica Wioletta teatr 2013-04-02 Brązowy
Tomków Edward upowszechnianie kultury 2007-12-04 Brązowy
Tomsia Teresa Jolanta literatura 2007-06-05 Brązowy
Topolnicka Barbara upowszechnianie kultury 2005-10-11 Brązowy
Topulos Aniela literatura 2009-09-30 Brązowy
Torbicka Grażyna upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Torończyk Krzysztof teatr 2005-10-27 Srebrny
Toruńczyk Barbara literatura 2012-10-10 Srebrny
Tosik-Warszawiak Jerzy szkolnictwo artystyczne 2014-07-21 Brązowy
Tosza Bogdan teatr 2011-12-07 Srebrny
Towarzystwo Bibliofilów im. Joachima Lelewela upowszechnianie kultury 2011-04-12 Srebrny
Towarzystwo Bibliofilów Polskich w Warszawie literatura 2011-10-25 Srebrny
Towarzystwo Chopinowskie w Mariańskich Łaźniach promocja kultury 2009-07-22 Srebrny
Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry FREDREUM teatr 2009-06-30 Srebrny
Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy upowszechnianie kultury 2010-03-30 Srebrny
Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie muzyka 2008-09-17 Złoty
Towarzystwo Naukowe Płockie upowszechnianie kultury 2010-03-30 Srebrny
Towarzystwo Przyjaciół Centralnego Muzeum Morskieg muzealnictwo 2013-11-27 Srebrny
Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa upowszechnianie kultury 2006-02-28 Brązowy
Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. K.M. Osińskiego w Przemyślu upowszechnianie kultury 2009-05-29 Brązowy
Towarzystwo Śpiewacze ECHO w Żyrardowie upowszechnianie kultury 2009-05-29 Brązowy
Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki w Radomsku muzyka 2013-05-08 Brązowy
Traczewski Włodzimierz teatr 2008-04-07 Srebrny
Traczykowski Andrzej film 2010-01-21 Srebrny
Traple Elżbieta upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Trawińska-Moroz Urszula muzyka 2009-01-30 Srebrny
Trebunia Tutka Władysław twórczość ludowa 2008-12-09 Srebrny
Trebunia-Tutka Krzysztof twórczość ludowa 2014-01-28 Brązowy
Trela Jerzy teatr 2005-10-03 Złoty
Treliński Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Złoty
Treliński Mariusz teatr 2005-10-26 Srebrny
Tritt Henryk muzyka 2010-05-27 Brązowy
Troczyńska-Porada Ewa upowszechnianie kultury 2005-09-20 Brązowy
Trojanowiczowa Zofia literatura 2007-01-05 Złoty
Trojanowski Tadeusz upowszechnianie kultury 2008-01-29 Brązowy
Tronina Maria upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Truchanowska Bożena sztuki wizualne / plastyczne 2014-07-21 Srebrny
Trybalski Paweł sztuki wizualne / plastyczne 2010-07-08 Brązowy
Trybała Marzena teatr 2014-07-21 Brązowy
Trybuła Andrzej muzyka 2012-03-29 Srebrny
Trych Zyta Alicja upowszechnianie kultury 2008-04-28 Brązowy
Trzaska Filip upowszechnianie kultury 2008-09-02 Złoty
Trzcieliński Roman upowszechnianie kultury 2005-09-27 Srebrny
Trzciński Janusz upowszechnianie kultury 2008-07-09 Srebrny
Trzciński Wojciech muzyka 2005-10-27 Brązowy
Trzos-Rastawiecki Andrzej film 2011-09-20 Srebrny
Trzynadlowski Jan ochrona dziedzictwa 2009-04-06 Brązowy
Tulik Jan literatura 2011-07-14 Brązowy
Tur Jerzy ochrona dziedzictwa 2008-04-07 Srebrny
Turczyn Ryszard literatura 2014-07-21 Brązowy
Turek Aleksander sztuki wizualne / plastyczne 2007-03-22 Srebrny
Turek Barbara szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Turek Stanisław upowszechnianie kultury 2005-10-26 Brązowy
Turek Bernard muzyka 2006-06-06 Brązowy
Turkiewicz Ryszard upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Turnau Grzegorz muzyka 2005-10-03 Srebrny
Turno Wiesław sztuki wizualne / plastyczne 2008-09-02 Brązowy
Turowski Andrzej upowszechnianie kultury 2013-09-24 Złoty
Turska Irena muzyka 2012-01-26 Złoty
Turski Marian ochrona dziedzictwa 2014-10-08 Złoty
Twardowska Anna szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Srebrny
Twardowska Elwira upowszechnianie kultury 2011-09-27 Brązowy
Twardowski Romuald muzyka 2010-05-11 Złoty
Tyc Stanisław Roman bibliotekarstwo 2013-11-08 Brązowy
Tylicka Barbara literatura 2009-09-30 Srebrny
Tylman Janusz szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Srebrny
Tym Stanisław film 2005-10-26 Złoty
Tyniec Krzysztof teatr 2014-07-21 Srebrny
Tyrała Robert ks. szkolnictwo artystyczne 2009-06-30 Brązowy
Tyszkiewicz Beata film 2008-09-02 Złoty
Tyszkiewicz Jan upowszechnianie kultury 2009-11-25 Srebrny
Tyws Andrzej upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Uchański Wiesław literatura 2005-09-12 Srebrny
Ucińska-Tarnacka Bogumiła ochrona dziedzictwa 2007-11-02 Brązowy
Ueda Misako promocja kultury polskiej 2013-10-10 Złoty
Ugwu Lawrence Okey upowszechnianie kultury 2007-11-22 Srebrny
Ujazdowska Tesa teatr 2007-09-13 Srebrny
Ukielski Paweł ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Brązowy
Ulewicz Tadeusz literatura 2007-01-05 Złoty
Ulrich Andrzej teatr 2008-11-06 Brązowy
Umbrasas Vytautas promocja kultury polskiej 2010-11-30 Złoty
Umer Magda muzyka 2009-04-07 Złoty
Umer Magdalena literatura 2005-10-19 Srebrny
Umiński Zbigniew teatr 2006-06-06 Brązowy
Urbaniak Michał muzyka 2005-09-12 Srebrny
Urbaniak Jacek muzyka 2006-06-27 Srebrny
Urbanowicz Elżbieta bibliotekarstwo 2010-12-14 Brązowy
Urbanyi-Krasnodębska Zofia szkolnictwo artystyczne 2011-07-14 Srebrny
Urbańczyk Franciszek muzyka 2006-08-22 Brązowy
Urbańska-Sadowska Lila muzyka 2005-10-27 Brązowy
Urbański Krzysztof ochrona dziedzictwa 2005-09-14 Srebrny
Urbański Andrzej upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Urbański Kazimierz film 2008-06-04 Srebrny
Usarewicz-Owsian Jolanta szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Usenko Meldra upowszechnianie kultury 2006-04-24 Brązowy
Uszyński Kazimierz ochrona dziedzictwa 2005-09-07 Brązowy
Vaina Józef Wiktor upowszechnianie kultury 2006-04-12 Srebrny
Vajpeyi Ashok promocja kultury 2010-11-10 Srebrny
Vasaryova Magdalena promocja kultury polskiej 2010-03-30 Złoty
Vaziri Roshan promocja kultury 2014-06-11 Srebrny
Venclova Tomas literatura 2012-10-10 Złoty
Verdiani Vera promocja kultury polskiej 2007-05-15 Złoty
Vesin Ewa muzyka 2010-09-02 Brązowy
Vogelsinger Czesława Wanda muzyka 2006-06-27 Brązowy
Vorobyova Natalia Ivanivna Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Wacholc Maria szkolnictwo artystyczne 2007-02-28 Srebrny
Wachowiak Eugeniusz literatura 2009-03-12 Srebrny
Wachowicz Roman szkolnictwo artystyczne 2006-05-10 Brązowy
Wachowicz Grażyna szkolnictwo artystyczne 2007-06-15 Brązowy
Wagner Marek szkolnictwo artystyczne 2012-08-30 Srebrny
Wagner Adam muzyka 2010-03-30 Brązowy
Wagner Jolanta szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Brązowy
Wajda Andrzej film 2005-09-05 Złoty
Walaciński Adam Stanisław muzyka 2010-02-04 Złoty
Walas Wiesław bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Walasek Karmen muzyka 2006-08-31 Srebrny
Walasek Jan muzyka 2006-08-31 Srebrny
Walasek Wojciech szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Srebrny
Walasek Jan Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2011-10-03 Brązowy
Walaszczyk Karol Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Brązowy
Walawender Antoni szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Brązowy
Walawska Ewa sztuki wizualne / plastyczne 2013-11-27 Złoty
Walczak Jerzy teatr 2009-09-30 Brązowy
Walczak Józef szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Walczak Baniecki Władysław twórczość ludowa 2008-01-29 Srebrny
Walczak-Stasiowska Marta twórczość ludowa 2014-10-08 Brązowy
Walczewski Marek film 2009-04-01 Złoty
Walendzik Kazimierz muzyka 2010-03-30 Brązowy
Walendzik Barbara muzyka 2010-09-02 Brązowy
Walentynowicz Henryk teatr 2013-02-28 Srebrny
Walicki Franciszek Jan upowszechnianie kultury 2009-04-29 Złoty
Walkusz Jerzy twórczość ludowa 2014-10-08 Brązowy
Walls Peter promocja kultury 2011-07-14 Srebrny
Waloch Arkadiusz sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Waloszczyk Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Waloszczyk Paweł szkolnictwo artystyczne 2006-03-31 Srebrny
Walter Zdzisław sztuki wizualne / plastyczne 2009-04-06 Srebrny
Waltoś Stanisław ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Złoty
Wałek-Zbiróg Barbara teatr 2007-09-25 Srebrny
Waniek Eugeniusz sztuki wizualne / plastyczne 2006-04-12 Złoty
Waniek Henryk literatura 2008-04-28 Srebrny
Warcaba Andrzej teatr 2013-10-10 Brązowy
Wardejn Zdzisław teatr 2010-05-06 Srebrny
Wardęcka-Gościńska Alicja szkolnictwo artystyczne 2009-04-29 Brązowy
Wardęszkiewicz Anna szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Brązowy
Warlikowski Krzysztof teatr 2011-03-21 Srebrny
Warpechowski Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2008-10-09 Złoty
Warska Wanda muzyka 2011-01-10 Złoty
Warykiewicz Aleksander szkolnictwo artystyczne 2008-02-26 Srebrny
Warzecha Roman Feliks upowszechnianie kultury 2011-09-20 Brązowy
Wasik Maria upowszechnianie kultury 2005-10-31 Brązowy
Wasilewski Mieczysław sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Wasiuczyński Jerzy teatr 2008-10-09 Srebrny
Wasłowska Edyta teatr 2005-09-08 Brązowy
Wasowski Grzegorz rozrywka 2009-01-15 Srebrny
Wasylewski Andrzej upowszechnianie kultury 2008-07-09 Brązowy
Wasylkowski Janusz ochrona dziedzictwa 2011-07-14 Srebrny
Waszkiel Marek teatr 2010-03-03 Srebrny
Waszkiel Halina teatr 2007-06-05 Brązowy
Waśkiewicz Andrzej Krzysztof literatura 2009-06-30 Srebrny
Waśko Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2009-09-04 Srebrny
Waśków Urszula Alicja promocja kultury polskiej 2010-07-08 Brązowy
Wat Andrzej ochrona dziedzictwa 2007-04-19 Srebrny
Watrak Zofia sztuki wizualne / plastyczne 2008-02-26 Brązowy
Wawrzkiewicz Marek literatura 2005-10-26 Srebrny
Wawrzkowicz Magdalena muzyka 2013-09-24 Brązowy
Wawrzyk Aniela ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Wawrzyk Henryk ochrona dziedzictwa 2008-09-02 Brązowy
Wawrzyniak Paweł szkolnictwo artystyczne 2010-02-04 Brązowy
Wawrzynkiewicz Tomasz Paweł szkolnictwo artystyczne 2010-05-27 Brązowy
Wąsala Maria twórczość ludowa 2007-03-06 Brązowy
Weber Alicja Elżbieta muzyka 2005-09-30 Srebrny
Wegehaupt Zbigniew Jan muzyka 2008-07-09 Brązowy
Wegner Bogdan szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Brązowy
Weigel George literatura 2006-04-06 Złoty
Weinberg Jerzy muzealnictwo 2014-04-30 Brązowy
Weintritt Krystyna upowszechnianie kultury 2009-10-29 Srebrny
Weiser Barbara szkolnictwo artystyczne 2008-04-07 Brązowy
Weiss Izadora taniec 2012-12-05 Brązowy
Weiss-Grzesiński Marek teatr 2005-10-27 Srebrny
Wejman Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2011-06-08 Brązowy
Weksler Jacek upowszechnianie kultury 2005-09-15 Srebrny
Welter Mieczysław sztuki wizualne / plastyczne 2009-09-04 Złoty
Weltschek Adolf teatr 2011-02-18 Srebrny
Weltschek Adolf teatr 2005-10-03 Brązowy
Wenderlich Jerzy upowszechnianie kultury 2005-09-16 Srebrny
Wenders Wim film 2005-10-07 Złoty
Wendlandt Juliusz ochrona dziedzictwa 2011-11-08 Brązowy
Wentel Andrzej ochrona dziedzictwa 2007-09-25 Brązowy
Werner Leszek muzyka 2006-06-06 Srebrny
Werner Jolanta upowszechnianie kultury 2006-03-09 Brązowy
Wesołowska-Firlej Anna szkolnictwo artystyczne 2010-07-08 Srebrny
Wesołowski Emil muzyka 2011-10-25 Złoty
Wesołowski Emil muzyka 2005-09-29 Srebrny
West Wallace upowszechnianie kultury 2006-08-31 Złoty
Weyland Marcel literatura 2013-07-03 Złoty
Węcławski Andrzej sztuki wizualne / plastyczne 2011-09-20 Brązowy
Węglarski Marek Henryk teatr 2009-09-30 Brązowy
Węsławska Mariquita ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Wiater Przemysław muzealnictwo 2014-04-30 Brązowy
Wiącek Tadeusz literatura 2014-04-30 Brązowy
Wicherek Antoni muzyka 2005-10-27 Złoty
Wichrowski Andrzej teatr 2012-08-30 Brązowy
Wieczerska Janina literatura 2009-04-06 Srebrny
Wieczorek Stanisław szkolnictwo artystyczne 2014-12-03 Złoty
Wieczorek Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2005-10-11 Srebrny
Wieczorek Piotr sztuki wizualne / plastyczne 2014-03-12 Srebrny
Wieczorek Piotr sztuki wizualne / plastyczne 2007-11-22 Brązowy
Wieczorek Adam Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2010-02-04 Brązowy
Wieczorek Krystyna literatura 2013-09-24 Brązowy
Wieczorek Jacek muzyka 2014-03-25 Brązowy
Wieczorek-Januszewska Alina teatr 2010-05-06 Brązowy
Wielecki Tadeusz muzyka 2007-09-25 Srebrny
Wielecki Tadeusz muzyka 2005-09-23 Brązowy
Wiencek Kazimierz muzyka 2007-09-25 Brązowy
Wiercioch-Artysz Elżbieta szkolnictwo artystyczne 2009-10-21 Srebrny
Wiernicka-Gernuszewska Antonina sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Brązowy
Wierzbicki Marcin Mateusz Rok Chopina 2011-07-14 Srebrny
Wierzbiński Antoni sztuki wizualne / plastyczne 2012-01-26 Srebrny
Wierzbowska-Sikorska Olcha upowszechnianie kultury 2011-02-22 Srebrny
Wierzcholski Sławomir muzyka 2012-03-29 Srebrny
Wierzyński Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2010-03-30 Brązowy
Więcek Artur teatr 2005-10-03 Brązowy
Więckiewicz Robert film 2014-04-01 Srebrny
Więckowski Jerzy muzyka 2007-09-25 Srebrny
Wiktorowicz Dariusz teatr 2009-05-29 Brązowy
Wilczur-Garztecki Juliusz sztuki wizualne / plastyczne 2010-09-02 Brązowy
Wilczyńska-Skoczeń Zofia teatr 2007-08-28 Srebrny
Wilczyńska-Szalawska Izabela teatr 2007-08-28 Brązowy
Wilczyński Mariusz szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Srebrny
Wilczyński Jacek upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Wilczyński Zbigniew teatr 2013-02-28 Brązowy
Wilczyński SJ Józef ks. muzyka 2014-07-21 Brązowy
Wileńska Zofia upowszechnianie kultury 2005-10-27 Srebrny
Wilhelm Waldemar Stanisław szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Wilhelm Waldemar teatr 2005-09-08 Brązowy
Wilińska Agata szkolnictwo artystyczne 2008-09-02 Brązowy
Wiliński Januz Sławomir muzyka 2007-11-22 Brązowy
Wilk Andrzej teatr 2006-01-03 Srebrny
Wilkoń Józef sztuki wizualne / plastyczne 2006-10-12 Złoty
Wilkosz Tadeusz film 2008-06-04 Złoty
Wiłkomirska Wanda muzyka 2008-12-23 Złoty
Wiłkomirski Józef muzyka 2008-09-02 Złoty
Winiarska Halina teatr 2007-03-21 Srebrny
Winiarska-Skrzynecka Adela szkolnictwo artystyczne 2009-04-06 Srebrny
Winid Bogusław upowszechnianie kultury 2006-08-31 Brązowy
Winkler Kazimierz literatura 2013-04-02 Srebrny
Wiórkiewicz Bożenna ochrona dziedzictwa 2008-06-04 Brązowy
Wirpsza Aleksander upowszechnianie kultury 2008-12-09 Srebrny
Wirth Andrzej Tadeusz teatr 2010-05-06 Złoty
Wiszniewski Włodzimierz teatr 2006-10-12 Srebrny
Wiśniak Kazimierz teatr 2008-06-04 Srebrny
Wiśniewska Władysława twórczość ludowa 2006-08-31 Srebrny
Wiśniewska Ewa teatr 2007-03-06 Srebrny
Wiśniewska Jolanta upowszechnianie kultury 2005-10-12 Brązowy
Wiśniewska Anna bibliotekarstwo 2011-12-07 Brązowy
Wiśniewska Elżbieta sztuki wizualne / plastyczne 2014-04-30 Brązowy
Wiśniewska-Salamon Iwona upowszechnianie kultury 2011-02-22 Brązowy
Wiśniewska-Sławik Krystyna teatr 2013-10-10 Brązowy
Wiśniewski o. Ludwik upowszechnianie kultury 2006-12-11 Srebrny
Wiśniewski Janusz teatr 2009-06-30 Srebrny
Wiśniewski Marian muzyka 2005-09-30 Brązowy
Wiśniewski Grzegorz Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Wit Antoni muzyka 2005-10-21 Złoty
Witkowska Maria teatr 2008-04-07 Brązowy
Witkowska-Zaremba Elżbieta muzyka 2014-11-07 Złoty
Witkowski Kazimierz teatr 2008-04-07 Brązowy
Witkowski Zbigniew teatr 2008-11-06 Brązowy
Witkowski Bogusław upowszechnianie kultury 2014-06-27 Brązowy
Witoszek Urszula Maria muzyka 2006-03-09 Brązowy
Witucki Maciej mecenat 2012-08-30 Brązowy
Wituski Andrzej upowszechnianie kultury 2011-10-11 Srebrny
Witwicki Zdzisław sztuki wizualne / plastyczne 2009-01-30 Złoty
Wiza Andrzej muzyka 2006-05-12 Złoty
Władyka Wiesław antropologia 2014-06-11 Srebrny
Włodarczyk-Puchała Regina sztuki wizualne / plastyczne 2012-01-10 Brązowy
Włodarska Sabina muzyka 2014-06-11 Srebrny
Włodarska Sabina muzyka 2005-10-27 Brązowy
Włodarska Gabriela ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Włodarski Zdzisław szkolnictwo artystyczne 2009-06-16 Brązowy
Wnorowska Danuta upowszechnianie kultury 2005-09-29 Brązowy
Wnuk Witold promocja kultury polskiej 2011-02-18 Brązowy
Wnuk-Krzyżanowska Ewa muzyka 2008-12-09 Brązowy
Wnuk-Nazarowa Joanna muzyka 2011-04-12 Złoty
Wnuk-Nazarowa Joanna muzyka 2005-09-12 Srebrny
Wodecki Zbigniew estrada 2011-11-24 Srebrny
Wodiczko Krzysztof sztuki wizualne / plastyczne 2009-03-12 Złoty
Wodnicki Adam sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Srebrny
Wodnicki Adam Juliusz muzyka 2014-01-28 Brązowy
Wojalski Mirosław Zbigniew ochrona dziedzictwa 2006-10-12 Brązowy
Wojan Tadeusz teatr 2010-01-07 Brązowy
Wojciechowska Jadwiga bibliotekarstwo 2007-04-26 Srebrny
Wojciechowska Elżbieta teatr 2007-10-30 Srebrny
Wojciechowska Iwona szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Wojciechowski Tadeusz muzyka 2007-09-25 Srebrny
Wojciechowski Jan Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2011-05-11 Srebrny
Wojcieszak Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2013-09-24 Brązowy
Wojciul-Stokowska Barbara upowszechnianie kultury 2006-09-19 Brązowy
Wojdak Jan muzyka 2005-10-27 Brązowy
Wojdyło Krzysztof promocja kultury polskiej 2012-07-02 Brązowy
Wojnakowski Ryszard literatura 2014-07-21 Brązowy
Wojnarowski Henryk muzyka 2010-10-29 Złoty
Wojnarowski Henryk muzyka 2005-10-27 Srebrny
Wojnecki Stefan sztuki wizualne / plastyczne 2007-04-26 Złoty
Wojnowska Elżbieta muzyka 2014-10-08 Srebrny
Wojnowska Bożena Elżbieta bibliotekarstwo 2011-02-22 Brązowy
Wojtal Waldemar szkolnictwo artystyczne 2007-04-24 Brązowy
Wojtała Czesław teatr 2008-09-02 Srebrny
Wojtas Stefan szkolnictwo artystyczne 2010-12-14 Złoty
Wojtas Stefan muzyka 2005-10-03 Srebrny
Wojtas Michalina twórczość ludowa 2013-10-10 Srebrny
Wojtasiak Bogdan szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Brązowy
Wojtczak Mieczysław literatura 2010-07-08 Srebrny
Wojtczak Andrzej twórczość ludowa 2009-09-04 Brązowy
Wojtiul Maxim teatr 2011-04-12 Brązowy
Wojtowicz Wit Karol ochrona dziedzictwa 2010-01-07 Srebrny
Wojtych Tadeusz teatr 2009-05-29 Srebrny
Wojtysiak Władysława ochrona dziedzictwa 2006-08-31 Brązowy
Wojtyszko Maciej teatr 2008-12-09 Srebrny
Wolanin Bronisław sztuki wizualne / plastyczne 2011-02-22 Brązowy
Wolańska Małgorzata teatr 2014-12-03 Brązowy
Wolański Ryszard Eugeniusz muzyka 2007-09-25 Złoty
Wolański Waldemar teatr 2008-12-09 Srebrny
Woleński Jacek upowszechnianie kultury 2012-01-26 Brązowy
Wolff Katarzyna bibliotekarstwo 2011-02-22 Srebrny
Wolff-Zdzienicki Henryk folklor 2012-07-02 Brązowy
Wolicka Hanna teatr 2013-09-24 Brązowy
Wollen Irena upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Wolna Grupa Bukowina muzyka 2010-09-02 Brązowy
Wolska-Hornung Liliana teatr 2006-05-25 Brązowy
Wolska-Ścipniak Agnieszka muzyka 2007-09-25 Brązowy
Wolski Marcin rozrywka, satyra 2009-04-29 Złoty
Wołczedska Hanna muzyka 2011-09-20 Brązowy
Wołczuk Marian szkolnictwo artystyczne 2012-02-29 Brązowy
Wołek Jan literatura 2005-10-19 Srebrny
Wołk-Łaniewski Nikodem szkolnictwo artystyczne 2014-01-28 Srebrny
Wołkow Wiktor sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-07 Srebrny
Wołkowska Grażyna twórczość ludowa 2010-05-06 Brązowy
Wołosz Jan bibliotekarstwo 2007-04-26 Srebrny
Wołowiec Władysława upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Wołyński Piotr szkolnictwo artystyczne 2014-04-30 Srebrny
Woodward Roger Rok Chopina 2011-07-14 Złoty
Woronko Jan teatr 2011-04-12 Brązowy
Woszczyński Leszek upowszechnianie kultury 2006-03-09 Srebrny
Woś Joanna muzyka 2005-09-08 Srebrny
Woś Jan ochrona dziedzictwa 2007-09-12 Brązowy
Woś Maria upowszechnianie kultury 2008-06-04 Brązowy
Woś Stanisław Józef sztuki wizualne / plastyczne 2009-11-25 Brązowy
Woziwodzki Jerzy sztuki wizualne / plastyczne 2006-03-30 Srebrny
Woźniak Jerzy film 2005-09-02 Srebrny
Woźniak Michał muzealnictwo 2013-09-12 Srebrny
Woźniak Mieczysław Arkadiusz upowszechnianie kultury 2013-11-08 Srebrny
Woźniak Tadeusz muzyka 2005-10-27 Brązowy
Woźniak Daniel teatr 2007-09-13 Brązowy
Woźniak Michał ochrona dziedzictwa 2008-07-09 Brązowy
Woźniak Bożena Maria ochrona dziedzictwa 2011-10-25 Brązowy
Woźniakowska Anna upowszechnianie kultury 2005-10-03 Brązowy
Woźniakowski Jacek ochrona dziedzictwa 2005-10-03 Złoty
Woźniakowski Tadeusz muzyka 2011-10-25 Srebrny
Woźnica Stanisław Maciej szkolnictwo artystyczne 2006-03-01 Brązowy
Woźnicki Borys ochrona dziedzictwa 2005-10-28 Złoty
Wódka Bogusław szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Wójciak-Wdowicka Ewa muzyka 2007-06-05 Srebrny
Wójcicki Jacek muzyka 2008-12-09 Brązowy
Wójcik Jerzy muzyka 2006-06-27 Srebrny
Wójcik Adam muzealnictwo 2013-09-24 Srebrny
Wójcik Danuta bibliotekarstwo 2008-01-29 Brązowy
Wójcikowska Maria teatr 2006-03-09 Srebrny
Wójtowicz Leszek muzyka 2010-09-02 Srebrny
Wrabec Hanna muzealnictwo 2013-11-08 Brązowy
Wrede Marek muzealnictwo 2014-09-04 Srebrny
Wrocławski Bronisław teatr 2006-08-31 Brązowy
Wroniszewska Alicja teatr 2013-12-16 Brązowy
Wroński Adam Krzysztof upowszechnianie kultury 2010-07-08 Brązowy
Wroński Antoni Leon upowszechnianie kultury 2011-01-26 Brązowy
Wróbel Andrzej szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Srebrny
Wróblewska-Straus Hanna ochrona dziedzictwa 2010-10-29 Srebrny
Wróblewski Jan muzyka 2006-12-27 Złoty
Wróblewski Ryszard muzyka 2006-05-12 Srebrny
Wróblewski Jerzy ochrona dziedzictwa 2006-06-08 Srebrny
Wróblewski Bohdan teatr 2006-08-31 Srebrny
Wróblewski Władysław szkolnictwo artystyczne 2011-05-13 Srebrny
Wróblewski Janusz film 2005-09-16 Brązowy
Wróblewski Bogusław literatura 2010-12-14 Brązowy
Wrzosek Kazimierz szkolnictwo artystyczne 2009-01-30 Srebrny
Wybieralski Wojciech szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Brązowy
Wybraniec Tadeusz muzyka 2007-03-22 Srebrny
Wybrańczyk Franciszek muzyka 2006-06-06 Złoty
Wycichowska Ewa szkolnictwo artystyczne 2007-04-24 Srebrny
Wydro Zofia twórczość ludowa 2007-06-05 Brązowy
Wylonk Zdzisław Kazimierz muzyka 2006-03-09 Brązowy
Wyrtel Stanisław twórczość ludowa 2008-10-09 Brązowy
Wyrwa Andrzej Marek muzealnictwo 2014-06-11 Srebrny
Wysocki Piotr teatr 2006-10-12 Srebrny
Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o. w Łodzi film 2014-12-03 Brązowy
Wywrocki Tadeusz Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Wyzga Franciszek szkolnictwo artystyczne 2010-10-01 Brązowy
Yampolsky Victor muzyka 2009-04-06 Srebrny
Zabierowska Anna szkolnictwo artystyczne 2013-10-10 Brązowy
Zabierowski Wiesław upowszechnianie kultury 2006-06-27 Brązowy
Zaborowska Elżbieta bibliotekarstwo 2009-05-29 Brązowy
Zaborski Andrzej teatr 2008-04-28 Srebrny
Zachorowska Maria Zofia ochrona dziedzictwa 2008-01-29 Srebrny
Zachwatowicz-Wajda Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2008-07-09 Złoty
Zachwieja Stanisław upowszechnianie kultury 2014-04-11 Brązowy
Zaczykiewicz Bartosz Jacek teatr 2005-09-12 Brązowy
Zaczyński Janusz film 2014-04-30 Brązowy
Zagajewski Adam literatura 2005-10-03 Złoty
Zagajewski Stefan twórczość ludowa 2005-09-30 Brązowy
Zagórski Stanisław Andrzej upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Zagórzanka Barbara muzyka 2006-06-06 Złoty
Zagrodzki Jan Janusz szkolnictwo artystyczne 2011-09-20 Srebrny
Zając Stefan ochrona dziedzictwa 2012-03-29 Srebrny
Zając Janusz muzyka 2006-03-09 Brązowy
Zając Agata muzyka 2006-04-21 Brązowy
Zajączkowska Urszula muzealnictwo 2012-10-10 Brązowy
Zajączkowski Wiesław muzealnictwo 2013-10-10 Srebrny
Zajda Agnieszka ochrona dziedzictwa 2010-09-02 Brązowy
Zajicek Edward film 2013-01-30 Złoty
Zajicek Jadwiga film 2014-06-11 Złoty
Zakrzeński Janusz teatr 2010-04-21 Złoty
Zakrzewska-Masłowska Janina upowszechnianie kultury 2008-10-09 Brązowy
Zakrzewski Henryk szkolnictwo artystyczne 2007-08-28 Brązowy
Zalesiński Henryk teatr 2008-04-28 Brązowy
Zaleski Jerzy teatr 2010-01-07 Złoty
Zaleski Kazimierz Piotr promocja kultury polskiej 2010-09-02 Złoty
Zaleski Bogusław upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Zalewski Władysław ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Srebrny
Zalewski Włodzimierz szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Srebrny
Zalewski Leszek teatr 2007-08-28 Brązowy
Zalewski Marcin szkolnictwo artystyczne 2011-01-26 Brązowy
Zamysłowska Krystyna ochrona dziedzictwa 2011-09-20 Brązowy
Zaniewska Teresa upowszechnianie kultury 2008-04-28 Srebrny
Zaniewski Andrzej literatura 2010-05-06 Brązowy
Zanussi Krzysztof film 2005-09-05 Złoty
Zaorski Janusz film 2011-05-13 Złoty
Zaorski Ryszad Daniel teatr 2006-04-05 Brązowy
Zapała Witold teatr 2008-11-06 Brązowy
Zapasiewicz Zbigniew teatr 2009-07-15 Złoty
Zarachowicz Zofia bibliotekarstwo 2007-06-05 Brązowy
Zarama Fernando promocja kultury polskiej 2008-07-09 Brązowy
Zarycki Andrzej muzyka 2011-09-20 Złoty
Zarycki Andrzej   2005-10-19 Srebrny
Zarzecka Natalia upowszechnianie kultury 2014-10-08 Brązowy
Zarzycka Zofia (Zorika) film 2014-06-11 Srebrny
Zarzycki Jan Miłosz muzyka 2013-10-10 Brązowy
Zathey Janusz szkolnictwo artystyczne 2010-09-02 Srebrny
Zathey Tadeusz szkolnictwo artystyczne 2013-07-03 Srebrny
Zathey Tadeusz muzyka 2007-01-09 Brązowy
Zatorski Andrzej upowszechnianie kultury 2007-03-06 Brązowy
Zawada-Maciejowska Barbara teatr 2008-11-06 Brązowy
Zawadzka-Holoubek Magdalena teatr 2014-07-21 Złoty
Zawadzka-Korpolewska Hanna teatr 2008-04-07 Srebrny
Zawalna Teresa bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Zawiła Gabriela muzealnictwo 2014-03-25 Brązowy
Zawisza Norbert Jerzy ochrona dziedzictwa 2010-12-14 Srebrny
Zawisza Norbert Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-10-26 Brązowy
Zawiślak-Dolny Bożena muzyka 2011-12-07 Srebrny
Zawitkowski ks. bp Józef upowszechnianie kultury 2007-10-22 Srebrny
Zawodziński Waldemar teatr 2009-09-04 Srebrny
Ząbek Czesław muzyka 2008-09-02 Brązowy
Zbiegieni Adam sztuki wizualne / plastyczne 2008-06-04 Srebrny
Zbierski Andrzej ochrona dziedzictwa 2010-10-29 Srebrny
Zboralski Eugeniusz muzyka 2013-09-24 Brązowy
Zborowski Wiktor teatr 2013-02-05 Srebrny
Zborowski Andrzej muzyka 2013-10-10 Srebrny
Zbrzeska Teresa ochrona dziedzictwa 2007-06-05 Brązowy
Zbylut Agata sztuki wizualne / plastyczne 2005-09-20 Brązowy
Zdort Wiesław film 2014-06-11 Srebrny
Zdunek-Antkowiak Hanna muzyka 2008-04-28 Srebrny
Zdunikowski Adam muzyka 2011-12-07 Srebrny
Zdziarski Jan upowszechnianie kultury 2007-03-06 Brązowy
Zeman Bronisław film 2008-11-06 Złoty
Zemła Kazimierz Gustaw szkolnictwo artystyczne 2014-12-03 Złoty
Zespół "Pacanowianie" w Pacanowie twórczość ludowa 2013-05-08 Brązowy
Zespół Folklorystyczny "Kurpianka-Cepelia" z Kadzidła twórczość ludowa 2013-06-05 Brązowy
Zespół Folklorystyczny "Wielkopolanie"w Poznaniu twórczość ludowa 2013-04-02 Brązowy
Zespół i Tańca Blichowiacy twórczość ludowa 2008-10-09 Srebrny
Zespół Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis muzyka 2006-11-22 Srebrny
Zespół Pieśni Hajnowskiego Domu Kultury muzyka 2007-11-22 Srebrny
Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie twórczość ludowa 2010-03-30 Srebrny
Zespół Pieśni i Tańca "Kalina" w Domaniewicach twórczość ludowa 2014-06-11 Brązowy
Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo-Hutniczej KRAKUS im. Wiesława Białowąsa upowszechnianie kultury 2009-09-30 Srebrny
Zespół Pieśni i Tańca JUBILAT w Świdnicy muzyka 2014-09-04 Brązowy
Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. W. Kaniorowej muzyka 2008-06-04 Srebrny
Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA w Krakowie muzyka 2008-01-29 Brązowy
Zespół Pieśni i Tańca ŚWIERCZKOWIACY w Tarnowie twórczość ludowa 2013-11-08 Brązowy
Zespół Pieśni i Tańca UJ SŁOWIANKI muzyka 2009-10-29 Srebrny
Zespół Regionalny "Koniaków" w Koniakowie twórczość ludowa 2012-11-07 Brązowy
Zespół Regionalny "Sądeczanie" w Nowym Sączu twórczość ludowa 2009-01-30 Brązowy
Zespół Regionalny MIETNIOWIACY w Mietniowie twórczość ludowa 2010-03-03 Brązowy
Zespół Śpiewaczy RESZELANIE w Reszelu twórczość ludowa 2006-06-06 Brązowy
Zespół Tańca Ludowego Harnam twórczość ludowa 2012-03-29 Srebrny
Zgiet Ilona teatr 2013-04-02 Brązowy
Zgraja Zygmunt muzyka 2013-05-08 Brązowy
Zhang Zhenghui literatura 2006-02-28 Złoty
Ziegelheim Bogusława muzyka 2006-04-21 Brązowy
Ziejka Franciszek upowszechnianie kultury 2005-10-03 Srebrny
Zieleniecki Adam teatr 2013-06-05 Brązowy
Zieleziński Adam ochrona dziedzictwa 2013-04-02 Brązowy
Zielińska Jadwiga Izabella muzyka 2010-10-29 Srebrny
Zielińska Danuta bibliotekarstwo 2008-04-28 Brązowy
Zieliński Andrzej muzyka 2006-05-19 Złoty
Zieliński Jacek muzyka 2006-05-19 Złoty
Zieliński Krystyn sztuki wizualne / plastyczne 2007-04-26 Złoty
Zieliński Andrzej szkolnictwo artystyczne 2008-06-24 Srebrny
Zieliński Adam literatura 2009-09-30 Srebrny
Zieliński Edmund twórczość ludowa 2011-05-13 Brązowy
Zieliński Michał Rok Chopina 2011-07-14 Brązowy
Zieliński Jan sztuki wizualne / plastyczne 2012-03-29 Brązowy
Zieliński Zygmunt muzyka 2013-09-24 Brązowy
Ziembiński Krzysztof teatr 2008-06-04 Brązowy
Ziemiański Wojciech teatr 2010-12-16 Srebrny
Ziemiński Andrzej bibliotekarstwo 2007-04-26 Brązowy
Ziemiszewska Ewa upowszechnianie kultury 2005-10-27 Brązowy
Ziemkiewicz Rafał A. literatura 2007-10-29 Brązowy
Zienkowski Edward muzyka 2012-07-02 Srebrny
Zięba Wiesław film 2008-11-06 Srebrny
Zięba Józef Wiesław literatura 2008-01-29 Brązowy
Zimak Ryszard muzyka 2005-10-27 Srebrny
Zimerman Krystian muzyka 2006-11-24 Złoty
Zimnowoda-Krajewska Bożena ochrona dziedzictwa 2005-10-04 Brązowy
Zin Wiktor sztuki wizualne / plastyczne 2006-01-24 Złoty
Ziomecki Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2012-12-05 Srebrny
Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w Ameryce promocja kultury 2013-06-05 Srebrny
Zlat Mieczysław ochrona dziedzictwa 2009-09-04 Złoty
Złotnik Wiesława twórczość ludowa 2006-06-06 Brązowy
Znaniecki Michał muzyka 2012-05-17 Srebrny
Zonn-Karabasz Lidia szkolnictwo artystyczne 2013-09-24 Srebrny
Zoń Jerzy teatr 2005-10-03 Brązowy
Zubek Andrzej szkolnictwo artystyczne 2011-12-07 Srebrny
Zuber Czesław sztuki wizualne / plastyczne 2013-06-05 Brązowy
Zweig Arie upowszechnianie kultury 2007-01-31 Srebrny
Zweig Bożena Helena upowszechnianie kultury 2007-01-31 Brązowy
Związek Artystów Scen Polskich za Granicą ZASP teatr 2007-09-13 Złoty
Związek Podhalan w Ameryce Północnej upowszechnianie kultury 2006-10-12 Srebrny
Zwierz Adam muzyka 2007-08-28 Brązowy
Zwierzyński Franciszek upowszechnianie kultury 2006-10-12 Brązowy
Zworska-Raziuk Barbara sztuki wizualne / plastyczne 2014-04-25 Brązowy
Zyśk Józef upowszechnianie kultury 2013-07-03 Brązowy
Żak Maria twórczość ludowa 2007-06-05 Brązowy
Żakiewicz Zbigniew literatura 2009-04-29 Srebrny
Żakowski Marek czytelnictwo 2014-11-26 Brązowy
Żarnecka de Santos Burgoa Anna promocja kultury polskiej 2009-04-06 Złoty
Żaryn Jan ochrona dziedzictwa 2005-12-07 Srebrny
Żądło Leszek promocja kultury polskiej 2011-10-25 Brązowy
Żebrowska Grażyna upowszechnianie kultury 2009-01-30 Brązowy
Żebrowski Marek promocja kultury 2007-09-25 Srebrny
Żelasko Stefania Barbara ochrona dziedzictwa 2010-01-07 Srebrny
Żelbromski Jan ochrona dziedzictwa 2010-12-14 Brązowy
Żmurko-Kurzak Jolanta muzyka 2007-03-22 Srebrny
Żółkowska Joanna teatr 2013-02-14 Srebrny
Żuchowska Krystyna teatr 2007-09-25 Brązowy
Żuchowski Henryk teatr 2008-04-28 Srebrny
Żukowska Danuta sztuki wizualne / plastyczne 2010-05-06 Srebrny
Żukowski Radosław muzyka 2010-09-02 Brązowy
Żuk-Żukowska Jadwiga film 2008-01-14 Brązowy
Żurakowski Bogusław literatura 2009-03-12 Srebrny
Żuraw Wanda folklor 2012-07-02 Brązowy
Żurawski Jerzy ochrona dziedzictwa 2005-09-19 Srebrny
Żurawski Jerzy ochrona dziedzictwa 2008-07-09 Srebrny
Żurawski Marek teatr 2007-09-25 Brązowy
Żurowski Andrzej literatura 2009-06-30 Srebrny
Żychowicz Julian teatr 2006-05-25 Brązowy
Życiński Józef upowszechnianie kultury 2005-09-19 Złoty
Żydlik Władysław teatr 2007-01-24 Srebrny
Żydowicz Marek upowszechnianie kultury 2005-09-30 Srebrny
Żygulski Zdzisław ochrona dziedzictwa 2006-03-09 Złoty
Żylińska Jadwiga literatura 2009-03-12 Złoty
Żylis-Gara Teresa muzyka 2005-09-26 Złoty
Żyslin Grigorij muzyka 2005-10-03 Srebrny
Aghamalian-Konieczna Franciszka promocja kultury polskiej za granicą 2015-10-28 Srebrny
Ahrens-Młynarska Barbara promocja kultury polskiej za granicą 2015-11-02 Brązowy
Andersen Jesper promocja kultury polskiej za granicą 2015-09-11 Srebrny
Andrus Artur rozrywka, satyra 2015-09-11 Brązowy
Arłou Uładzimir promocja kultury polskiej za granicą 2015-03-05 Srebrny
Augustyn Rafał muzyka 2015-06-11 Srebrny
Bagiński Zbigniew muzyka 2015-06-11 Srebrny
Bakka-Gierszanin Maria teatr 2015-02-09 Srebrny
Bakke Monika ruch wydawniczy 2015-10-07 Brązowy
Baniewicz Elżbieta literatura 2015-07-15 Brązowy
Baran Józef literatura 2015-04-08 Srebrny
Barbasiewicz Marek teatr 2015-01-16 Srebrny
Bartczak Andrzej Marian szkolnictwo artystyczne 2015-09-11 Złoty
Bartosiewicz Edyta muzyka 2015-09-11 Brązowy
Barucki Tadeusz Włodzimierz architektura 2015-07-15 Złoty
Bator Joanna literatura 2015-09-11 Srebrny
Bąbolewski Lucjan Jan bibliotekarstwo 2015-05-12 Brązowy
Benoit Mariusz teatr 2015-01-16 Srebrny
Bereś Witold film 2015-01-16 Brązowy
Bereźnicki Kiejstut szkolnictwo artystyczne 2015-10-07 Złoty
Berkowicz Filip muzyka 2015-09-11 Brązowy
Betlej Andrzej Tadeusz historia sztuki 2015-10-14 Srebrny
Biedrońska-Słota Beata muzealnictwo 2015-03-05 Srebrny
Bigoś-Bojarska Maria muzealnictwo 2015-09-11 Srebrny
Bogucka Ewa szkolnictwo artystyczne 2015-09-11 Brązowy
Borkowski Wojciech muzealnictwo 2015-05-12 Brązowy
Branicki Jan Kazimierz upowszechnienie kultury 2015-02-10 Brązowy
Brodzińska Grażyna muzyka 2015-03-05 Złoty
Bromski Jacek film 2015-11-02 Złoty
Brzoska Andrzej radio i telewizja 2015-01-16 Brązowy
Buchner Ilona teatr 2015-06-11 Brązowy
Budziak Andrzej Antoni upowszechnienie kultury 2015-09-11 Brązowy
Bugajski Leszek literatura 2015-07-15 Brązowy
Buszko Arkadiusz teatr 2015-09-29 Srebrny
Bylicki Benedykt promocja kultury polskiej za granicą 2015-10-07 Brązowy
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu muzealnictwo 2015-11-10 Złoty
Chadanowicz Andrej promocja kultury polskiej za granicą 2015-03-05 Srebrny
Chmura Barbara bibliotekarstwo 2015-10-07 Brązowy
Chodaczyński Marek b. teatr 2015-03-05 Srebrny
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki" muzyka 2015-01-16 Srebrny
Chór Męski "Pochodnia" w Częstochowie muzyka 2015-11-02 Brązowy
Chrapkiewicz Grzegorz szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Chrząstowski Juliusz teatr 2015-02-09 Brązowy
Chyra Andrzej teatr 2015-09-11 Srebrny
Cichowska Iwona film 2015-09-11 Brązowy
Cieszkowski Zdzisław upowszechnienie kultury 2015-05-12 Brązowy
Cugowski Krzysztof estrada / muzyka rozrywkowa 2015-03-05 Srebrny
Cywiński Piotr M.A. muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Czapara Ryszard ruch wydawniczy 2015-10-07 Brązowy
Czapla Kazimierz Jan teatr 2015-06-11 Brązowy
Czerner Olgierd Władysław ochrona dziedzictwa 2015-04-08 Złoty
Czmełyk Roman ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Srebrny
Dadak-Kozicka Katarzyna muzyka 2015-06-11 Srebrny
Daniel Jerzy literatura 2015-09-11 Brązowy
Danielewicz Witold Józef Walery upowszechnienie kultury 2015-05-12 Brązowy
Danielewicz Danuta Izabela upowszechnienie kultury 2015-05-12 Brązowy
Dawid Leszek film 2015-11-02 Brązowy
Dąbrowski Michał Maciej szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Dehnel Jacek literatura 2015-09-11 Brązowy
del Bianco Paolo ochrona dziedzictwa 2015-07-15 Srebrny
Dębski Krzesimir muzyka 2015-09-11 Srebrny
Dróżdż Kazmierz numizmatyka 2015-06-11 Brązowy
Drzewucki Janusz literatura 2015-07-15 Brązowy
Dubaj Mariusz muzyka 2015-06-11 Brązowy
Dubiel Cezary sztuki wizualne / plastyczne 2015-04-08 Brązowy
Dudek Wiesław taniec/balet 2015-03-05 Srebrny
Dunicz-Niwińska Helena ruch wydawniczy 2015-11-02 Srebrny
Duszek Roman sztuki wizualne / plastyczne 2015-09-11 Srebrny
Dutkiewicz Krzysztof teatr 2015-03-05 Brązowy
Dwurnik Edward sztuki wizualne / plastyczne 2015-12-23 Złoty
Dyakowski Krzysztof muzyka 2015-07-15 Brązowy
Dyba Olga ochrona dziedzictwa 2015-07-15 Srebrny
Dziadek Andrzej muzyka 2015-06-11 Brązowy
Englert Michał film 2015-11-02 Brązowy
Filmoteka Narodowa film 2015-05-12 Srebrny
Foks Dariusz literatura 2015-07-15 Brązowy
Folga-Januszewska Dorota muzealnictwo 2015-05-12 Srebrny
Franczyk Andrzej teatr 2015-11-02 Brązowy
Frycz Jan teatr 2015-10-07 Złoty
Fuchs Elżbieta Bożenna upowszechnienie kultury 2015-11-02 Brązowy
Gałęza Jarosław muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Gancarczyk Roman teatr 2015-02-09 Srebrny
Garbowski Piotr teatr 2015-03-05 Brązowy
Garlicka Anna Maria teatr 2015-01-16 Srebrny
Gawin Dariusz ochrona dziedzictwa 2015-10-01 Srebrny
Gawron Piotr sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Złoty
Gawrońska Hanna upowszechnienie kultury 2015-06-11 Brązowy
Gąsienica Andrzej twórczość ludowa 2015-10-07 Brązowy
Gąsienica Wawrytko Stanisław twórczość ludowa 2015-10-07 Brązowy
Gąsiorowska Małgorzata muzyka 2015-06-11 Brązowy
Gewert Jadwiga promocja kultury polskiej za granicą 2015-10-07 Brązowy
Głowacki Zbigniew teatr 2015-03-05 Brązowy
Głowacz Daniel Franciszek ochrona dziedzictwa 2015-06-11 Brązowy
Golak Paweł ochrona dziedzictwa 2015-04-15 Brązowy
Gołębicka Anna ochrona dziedzictwa 2015-10-01 Brązowy
Gorzelańczyk Włodzimierz Stanisław ruch wydawniczy 2015-10-07 Brązowy
Górniak Edyta estrada / muzyka rozrywkowa 2015-07-15 Brązowy
Grabowska Grażyna Maria film 2015-05-12 Brązowy
Grabowska Urszula teatr 2015-02-09 Brązowy
Grabowski Tadeusz sztuki wizualne / plastyczne 2015-07-15 Złoty
Grubich Joachim muzyka 2015-01-16 Złoty
Grupinska Anna ruch wydawniczy 2015-10-07 Srebrny
Grzyb Ryszard sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Brązowy
Guz Andrzej szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Guzik-Tylka Anna Maria teatr 2015-06-11 Brązowy
Hajewska-Krzysztofik Małgorzata teatr 2015-02-09 Srebrny
Haniaczyk Andrzej twórczość ludowa 2015-06-11 Srebrny
Henke Mirosław teatr 2015-03-05 Brązowy
Herdzin Krzysztof muzyka 2015-05-12 Srebrny
Herzig Wiktor teatr 2015-04-08 Srebrny
Hildebrand Monika upowszechnienie kultury 2015-07-15 Brązowy
Holik Wiesława Józefa promocja kultury polskiej za granicą 2015-09-02 Brązowy
Ilkosz Jerzy muzealnictwo 2015-04-08 Srebrny
Ingarden Krzysztof architektura 2015-06-09 Srebrny
Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie promocja kultury polskiej za granicą 2015-04-22 Złoty
Jabłońska Renata ruch wydawniczy 2015-10-07 Brązowy
Jackiewicz Władysław szkolnictwo artystyczne 2015-10-07 Złoty
Jagodziński Marek Franciszek ochrona dziedzictwa 2015-05-12 Brązowy
Jakowicz Krzysztof muzyka 2015-01-16 Złoty
Jakubowska Agata ruch wydawniczy 2015-10-07 Brązowy
Jakubowska-Handke Roma muzyka 2015-09-23 Srebrny
Janczykowski Jan ochrona dziedzictwa 2015-07-15 Srebrny
Jankowska-Borzykowska Katarzyna szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Jaroń Artur szkolnictwo artystyczne 2015-09-11 Brązowy
Jaroszyńska Janina teatr 2015-07-15 Brązowy
Jasieńko Ewa ochrona dziedzictwa 2015-04-08 Brązowy
Jasiewicz Andrzej Roman film 2015-11-02 Brązowy
Jastrzębska Ewa film 2015-11-02 Brązowy
Jastrzębski Mirosław teatr 2015-10-07 Srebrny
Jaworski Edward Jerzy bibliotekarstwo 2015-09-11 Brązowy
Jonkajtys-Rolska Regina (Rena) muzyka 2015-07-15 Srebrny
Józefiak Irena teatr 2015-03-05 Srebrny
Juchnowicz Adam szkolnictwo artystyczne 2015-09-11 Brązowy
Juszkiewicz Krystyna upowszechnienie kultury 2015-09-11 Brązowy
Kaczmarek Wiesław muzealnictwo 2015-11-02 Brązowy
Kalicki Rajmund literatura 2015-07-15 Brązowy
Kalinowska Tamara muzyka 2015-07-15 Brązowy
Kałamajska-Saeed Maria historia sztuki 2015-09-11 Złoty
Kass Wojciech muzealnictwo 2015-09-11 Srebrny
Kawałek Jacek szkolnictwo artystyczne 2015-09-11 Brązowy
Kazberuk Andrzej ochrona dziedzictwa 2015-02-09 Brązowy
Kąś Józef upowszechnienie kultury 2015-09-11 Brązowy
Kerski Basil ochrona dziedzictwa 2015-08-28 Srebrny
Kijak Robert film 2015-10-01 Brązowy
Kiniorski Władysław muzealnictwo 2015-05-12 Brązowy
Kluska Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2015-07-15 Srebrny
Kluźniak Dominika teatr 2015-10-07 Brązowy
Knoch Konrad ochrona dziedzictwa 2015-04-15 Brązowy
Knol Stanisław Kazimierz teatr 2015-03-05 Brązowy
Kobylak Krzysztof taniec/balet 2015-09-11 Brązowy
Kołtan Jacek ochrona dziedzictwa 2015-04-15 Brązowy
Komendant Tadeusz literatura 2015-07-15 Srebrny
Konopka Łucja ochrona dziedzictwa 2015-10-01 Srebrny
Kopciowski Dariusz ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Brązowy
Kopeć Leszek film 2015-09-11 Złoty
Kopiczyński Andrzej teatr 2015-05-12 Srebrny
Korcz Włodzimierz muzyka 2015-09-11 Srebrny
Kowalczyk Longin twórczość ludowa 2015-09-11 Brązowy
Kowancki Waldemar teatr 2015-10-07 Srebrny
Kozakiewicz Jarosław sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Srebrny
Kozłowski Tomasz Kuba ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Brązowy
Kozłowski Grzegorz muzyka 2015-04-08 Brązowy
Kożuchowska Małgorzata teatr 2015-10-07 Brązowy
Kraiński Maciej muzealnictwo 2015-09-11 Srebrny
Krajewski Marek literatura 2015-09-11 Srebrny
Kramek Krzysztof upowszechnienie kultury 2015-03-05 Brązowy
Kroh Antoni twórczość ludowa 2015-09-11 Brązowy
Kroh Maria Magdalena muzyka 2015-06-11 Brązowy
Kubiak Barbara muzyka 2015-09-23 Srebrny
Kubik Jan twórczość ludowa 2015-07-15 Brązowy
Kuchniak Leszek szkolnictwo artystyczne 2015-09-11 Brązowy
Kudliczka Borys choreografia 2015-09-11 Srebrny
Kulczyńska-Nowak Barbara ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Brązowy
Kulon Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Złoty
Kuraś Albina twórczość ludowa 2015-04-08 Złoty
Kurka Piotr szkolnictwo artystyczne 2015-04-08 Brązowy
Kurtiak Urszula książka i czytelnictwo 2015-01-16 Brązowy
Kusiel-Moroz Krzysztof szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Kwapiński Marian ochrona dziedzictwa 2015-07-15 Srebrny
Labiś-Zwolińska Grażyna Małgorzata teatr 2015-06-11 Brązowy
Latała Zbigniew sztuki wizualne / plastyczne 2015-07-15 Brązowy
Lenarczyk Leszek muzealnictwo 2015-06-11 Brązowy
Lesniak Antoni twórczość ludowa 2015-07-15 Brązowy
Lewańczyk Edmund twórczość ludowa 2015-09-11 Brązowy
Lewicka-Morawska Anna Maria szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Srebrny
Ley Edward książka i czytelnictwo 2015-01-16 Brązowy
Lipko Romuald estrada / muzyka rozrywkowa 2015-03-05 Srebrny
Lisowski Krzysztof literatura 2015-04-08 Brązowy
Loebl Bogdan literatura 2015-11-02 Srebrny
Ludorowski Lech Stanisław upowszechnienie kultury 2015-02-09 Srebrny
Luter Andrzej film 2015-11-02 Brązowy
Łoziński Marcel film 2015-05-04 Złoty
Łuciuk Juliusz muzyka 2015-10-07 Srebrny
Łuczak Hanna szkolnictwo artystyczne 2015-04-08 Brązowy
Machala Kazimierz szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Majerczyk Piotr twórczość ludowa 2015-10-07 Brązowy
Malajkat Wojciech teatr 2015-09-11 Srebrny
Malinowski Jerzy historia sztuki 2015-03-05 Srebrny
Marchwiński Jerzy muzyka 2015-01-16 Srebrny
Markowski Grzegorz muzyka 2015-09-11 Srebrny
Markowski Andrzej kultura języka 2015-04-08 Złoty
Marynowski Janusz muzyka 2015-02-09 Brązowy
Masłowska Dorota literatura 2015-09-11 Brązowy
Matuszak Joanna teatr 2015-09-29 Brązowy
Matuszek Gabriela literatura 2015-04-08 Brązowy
Mazepchik Valeriy taniec/balet 2015-04-08 Srebrny
Mazurkiewicz Witold Janusz teatr 2015-06-11 Srebrny
Mądzik Leszek teatr 2015-09-11 Złoty
Mąka Henryk upowszechnienie kultury 2015-09-11 Srebrny
Medowska Patrycja ochrona dziedzictwa 2015-04-15 Brązowy
Meissner Krystyna teatr 2015-10-07 Złoty
Merkur Andrzej muzyka 2015-08-12 Brązowy
Michalik Jan teatr 2015-02-09 Złoty
Michałowski Andrzej ochrona dziedzictwa 2015-04-08 Srebrny
Mickiewicz Anna Maria promocja kultury polskiej za granicą 2015-10-07 Brązowy
Mierzwiński Mariusz muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Miesięcznik KINO film 2015-12-23 Brązowy
Mitkiewicz Ludwika muzyka 2015-09-11 Brązowy
Mizielińska Aleksandra sztuki wizualne / plastyczne 2015-09-11 Brązowy
Mizieliński Daniel sztuki wizualne / plastyczne 2015-09-11 Brązowy
Mokrowiecki Zygmunt Marek teatr 2015-04-08 Srebrny
Morawska-Nowak Barbara upowszechnienie kultury 2015-06-11 Brązowy
Morzyk Mirosław film 2015-09-11 Srebrny
Możdżer Leszek muzyka 2015-09-11 Brązowy
Mucha Roman sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Brązowy
Multarzyński Juliusz sztuki wizualne / plastyczne 2015-04-08 Srebrny
Murak Teresa sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Srebrny
Mykietyn Paweł film 2015-11-02 Srebrny
Napierała Piotr ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Srebrny
Nauka Bogdan teatr 2015-03-05 Brązowy
Nawrocka-Dońska Barbara literatura 2015-03-05 Brązowy
Neuer Adam ruch wydawniczy 2015-11-02 Brązowy
Nędzyński Piotr muzyka 2015-08-06 Srebrny
Niezabitowski Michał muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Niezgoda Agnieszka teatr 2015-05-12 Brązowy
Niziołek Grzegorz teatr 2015-02-09 Srebrny
Nowakowska Elżbieta muzealnictwo 2015-06-11 Brązowy
Nowosielski Kazimierz literatura 2015-11-02 Srebrny
Nowotarski Roman sztuki wizualne / plastyczne 2015-07-15 Srebrny
Ogórkiewicz Andrzej muzyka 2015-09-23 Srebrny
Olejak Elżbieta Maria ochrona dziedzictwa 2015-07-15 Brązowy
Olejniczak Grażyna film 2015-09-11 Brązowy
Opryński Janusz teatr 2015-10-07 Złoty
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina muzyka 2015-02-09 Złoty
Osiński Zbigniew teatrologia 2015-03-05 Złoty
Ostrowska Barbara szkolnictwo artystyczne 2015-06-11 Brązowy
Oszczak Edmond promocja kultury polskiej za granicą 2015-05-04 Srebrny
Oszczanowski Piotr muzealnictwo 2015-05-12 Srebrny
Owczarzak Władysław teatr 2015-05-12 Srebrny
Paciorkiewicz Artur muzyka 2015-02-09 Brązowy
Pajka Halina twórczość ludowa 2015-06-11 Brązowy
Pałka Jan Maria Kolberg 2015-04-08 Srebrny
Pasieczny Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2015-10-07 Brązowy
Pasikowski Władysław film 2015-10-01 Srebrny
Pastecka Elżbieta teatr 2015-10-07 Brązowy
Pawicki Konrad teatr 2015-09-29 Brązowy
Pawlik Józef upowszechnienie kultury 2015-10-07 Brązowy
Pawłowski Krzysztof Kazimierz ochrona dziedzictwa 2015-04-08 Złoty
Pecka Grzegorz muzyka 2015-05-12 Brązowy
Penherski Zbigniew muzyka 2015-01-16 Srebrny
Piechotka Maria architektura 2015-03-05 Złoty
Pieniążek Iwona teatr 2015-04-08 Brązowy
Pietrzak Żywila promocja kultury polskiej za granicą 2015-10-07 Brązowy
Piniński Jerzy numizmatyka 2015-06-11 Brązowy
Pławner Piotr promocja kultury polskiej za granicą 2015-11-02 Brązowy
Pogoda Władysław twórczość ludowa 2015-04-08 Brązowy
Pogonowski Jan upowszechnienie kultury 2015-03-05 Brązowy
Połomska Barbara teatr 2015-03-05 Srebrny
Pomian Krzysztof upowszechnienie kultury 2015-01-16 Złoty
Popławska Marta teatr 2015-10-07 Brązowy
Popławski Jacek teatr 2015-10-07 Brązowy
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna "Biblioteka Pod Atlantami" w Wałbrzychu bibliotekarstwo 2015-11-02 Srebrny
Powichrowski Bogusław muzyka 2015-02-09 Brązowy
Poźniak Piotr muzykologia 2015-11-02 Srebrny
Prussak Maria teatrologia 2015-03-05 Srebrny
Pryn Christine promocja kultury polskiej za granicą 2015-09-11 Brązowy
Przybylski Marcin teatr 2015-10-07 Brązowy
Putkiewicz Szymon Bartosz film 2015-10-01 Brązowy
Rabenda Jarosław teatr 2015-04-08 Brązowy
Radomska Dorota szkolnictwo artystyczne 2015-02-04 Brązowy
Radwan-Gancarczyk Anna teatr 2015-02-09 Srebrny
Radziewicz Małgorzata Alicja muzealnictwo 2015-09-11 Brązowy
Ratajczakowa Dobrochna teatrologia 2015-03-05 Złoty
Rej Danuta teatr 2015-03-05 Brązowy
Rejmer Hanna Maria muzyka 2015-03-05 Srebrny
Renes Andrzej Waldemar sztuki wizualne / plastyczne 2015-11-02 Brązowy
Rodek Wojciech muzyka 2015-01-16 Brązowy
Rogowski Edward upowszechnienie kultury 2015-11-02 Brązowy
Rojek Artur muzyka 2015-09-11 Brązowy
Rokosz Małgorzata Katarzyna muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Różański Jacek teatr 2015-10-07 Srebrny
Rudko Taras ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Srebrny
Rudziński Zbigniew upowszechnienie kultury 2015-06-11 Brązowy
Ryl-Krystianowski Marcin teatr 2015-03-05 Brązowy
Rynkowski Ryszard estrada / muzyka rozrywkowa 2015-07-15 Srebrny
Ryu Jaejoon promocja kultury polskiej za granicą 2015-09-11 Brązowy
Ryzlak Krzysztof Cezary upowszechnienie kultury 2015-04-08 Brązowy
Sadowy Witold teatr 2015-01-16 Złoty
Sakal Konstanty muzealnictwo 2015-05-12 Brązowy
Sawka Henryk sztuki wizualne / plastyczne 2015-10-07 Srebrny
Schubert Kalina taniec/balet 2015-04-08 Srebrny
Segda Dorota teatr 2015-02-09 Srebrny
Sekiguchi Tokimasa promocja kultury polskiej za granicą 2015-02-09 Srebrny
Sendecki Władysław promocja kultury polskiej za granicą 2015-11-02 Brązowy
Serafiński Marek film 2015-11-02 Brązowy
Sienkiewicz Małgorzata teatr 2015-06-11 Brązowy
Sieradzki Jacek teatrologia 2015-03-05 Srebrny
Sikorzak-Olek Anna szkolnictwo artystyczne 2015-04-08 Brązowy
Skołuba-Uryga Nina teatr 2015-03-05 Brązowy
Skrzywanek Paweł Andrzej ochrona dziedzictwa 2015-10-01 Srebrny
Słodowski Jan film 2015-05-12 Brązowy
Słonina Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Złoty
Słowik Bolesław muzyka 2015-02-04 Brązowy
Smoleń Monika upowszechnienie kultury 2015-11-06 Srebrny
Sokołowski Wiesław upowszechnienie kultury 2015-10-07 Brązowy
Sonik Bogusław upowszechnienie kultury 2015-07-15 Brązowy
Sroka Magdalena upowszechnienie kultury 2015-09-11 Brązowy
Stabro Stanisław literatura 2015-04-08 Srebrny
Stachowski Krzysztof upowszechnienie kultury 2015-06-11 Brązowy
Stalończyk Lucyna Zofia ochrona dziedzictwa 2015-04-16 Brązowy
Stan Sławomir szkolnictwo artystyczne 2015-06-11 Brązowy
Stankiewicz Jacek teatr 2015-06-11 Brązowy
Starak Roman Marian sztuki wizualne / plastyczne 2015-07-15 Srebrny
Stebnicka Marta teatr 2015-03-05 Złoty
Steczkowska Justyna muzyka 2015-09-11 Brązowy
Sterczyński Jerzy szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Brązowy
Stöhrmann Christian promocja kultury polskiej za granicą 2015-11-02 Brązowy
Strama Jacek teatr 2015-11-02 Srebrny
Strzelecki Andrzej szkolnictwo artystyczne 2015-10-07 Srebrny
Suchocki Wojciech muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Suska-Zagórska Katarzyna muzyka 2015-10-07 Brązowy
Szafran Lora muzyka 2015-09-11 Brązowy
Szafran Ewa teatr 2015-01-16 Brązowy
Szafrański Sławomir muzealnictwo 2015-05-12 Brązowy
Szałapak Barbara teatr 2015-11-02 Brązowy
Szańkowski Maciej sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Złoty
Szejnert Małgorzata literatura 2015-09-11 Srebrny
Szela Ireneusz szkolnictwo artystyczne 2015-06-11 Brązowy
Szeląg Marcin muzealnictwo 2015-05-12 Brązowy
Szelepin Małgorzata muzealnictwo 2015-05-12 Brązowy
Szerszenowicz Jacek muzyka 2015-06-11 Brązowy
Szewczyk Michał teatr 2015-03-05 Srebrny
Szlagowska Danuta muzyka 2015-06-11 Srebrny
Szmidt Don Vasyl muzyka 2015-11-02 Brązowy
Szmidt Ireneusz Krzysztof literatura 2015-10-07 Srebrny
Szostak-Myrczek Anna muzyka 2015-08-06 Brązowy
Szulkin Piotr film 2015-02-09 Srebrny
Szumowska Małgorzata film 2015-11-02 Srebrny
Szuster Juliusz Krzysztof teatr 2015-11-03 Srebrny
Szweykowski Zygmunt muzykologia 2015-11-02 Złoty
Szyma Tadeusz upowszechnienie kultury 2015-04-08 Srebrny
Szymańska-Aleksandrowicz Beata literatura 2015-04-08 Brązowy
Śliwowski Piotr Cezary ochrona dziedzictwa 2015-10-01 Brązowy
Świderski Wiesław muzyka 2015-11-02 Brązowy
Talarczyk Małgorzata teatr 2015-07-15 Brązowy
Teatr Baj Pomorski w Toruniu teatr 2015-05-12 Srebrny
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu   2015-03-05 Srebrny
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich - Centrum Kultury Jidysz w Warszawie teatr 2015-04-08 Złoty
Towarnicka Alina taniec/balet 2015-03-05 Brązowy
Towarzystwo Śpiewacze "Lira" w Żyrardowie upowszechnienie kultury 2015-09-11 Brązowy
Trzepiecińska Joanna teatr 2015-09-11 Brązowy
Trzetrzelewska Basia estrada / muzyka rozrywkowa 2015-03-04 Srebrny
Tuszyńska Agata literatura 2015-09-09 Srebrny
Uścinowicz Jerzy architektura 2015-03-05 Brązowy
Vad Knud Peter Thomas promocja kultury polskiej za granicą 2015-09-11 Srebrny
Vranova Anna muzyka 2015-04-08 Brązowy
Wasilewski Marek ruch wydawniczy 2015-10-07 Srebrny
Waszkiel Halina teatrologia 2015-03-05 Srebrny
Wendland Andrzej upowszechnienie kultury 2015-06-11 Brązowy
Węcławowicz-Gyurkovich Ewa ochrona dziedzictwa 2015-06-11 Srebrny
Węgrzyn Elżbieta teatr 2015-03-05 Srebrny
Wieloch Maciej Bogumił muzyka 2015-09-23 Brązowy
Wierzbieniec Marta Katarzyna muzyka 2015-04-08 Brązowy
Więcek Zbigniew numizmatyka 2015-06-11 Brązowy
Wildstein Bronisław literatura 2015-12-08 Złoty
Wolanin Edward szkolnictwo artystyczne 2015-02-09 Srebrny
Wolańczyk Adam teatr 2015-01-16 Brązowy
Wollenberg-Kluza Maria Bolesława sztuki wizualne / plastyczne 2015-03-05 Srebrny
Woroniecki Edward ks. promocja kultury polskiej za granicą 2015-09-11 Brązowy
Wróblewska Anna film 2015-11-02 Brązowy
Wróblewski Sławek Adam muzyka 2015-01-16 Brązowy
Wybrańczyk Dariusz muzyka 2015-02-09 Brązowy
Wyrobiec Andrzej upowszechnienie kultury 2015-11-06 Srebrny
Wyżyński Adam film 2015-05-12 Brązowy
Zacharko-Łagowska Stanisława sztuki wizualne / plastyczne 2015-06-11 Brązowy
Zadura Bohdan literatura 2015-02-09 Złoty
Zając Adam numizmatyka 2015-06-11 Brązowy
Zamachowski Zbigniew teatr 2015-09-11 Srebrny
Zamoyski Marcin ochrona dziedzictwa 2015-01-16 Srebrny
Zapała Witold Idzi taniec/balet 2015-05-12 Złoty
Zawadzki Mieczysław twórczość ludowa 2015-09-11 Brązowy
Zboromirska-Bieńczak Celina ochrona dziedzictwa 2015-05-12 Brązowy
Zdanowicz Andrzej szkolnictwo artystyczne 2015-04-08 Brązowy
Zdrojewski Bogdan upowszechnienie kultury 2015-05-12 Złoty
Zechenter-Spławińska Elżbieta literatura 2015-04-08 Brązowy
Zeliszewski Tomasz estrada / muzyka rozrywkowa 2015-03-05 Srebrny
Zespół Folklorystyczny "Kostrzanie" folklor 2015-05-12 Brązowy
Zespół Pieśni i Tańca "Bandoska" upowszechnienie kultury 2015-05-12 Brązowy
Zespół Szkół Orchard Lake Schools promocja kultury polskiej za granicą 2015-02-09 Złoty
Zielińska Lidia muzyka 2015-06-11 Srebrny
Ziemba Antoni muzealnictwo 2015-04-15 Srebrny
Ziemianin Adam literatura 2015-04-08 Brązowy
Ziółkowska-Boehm Aleksandra promocja kultury polskiej za granicą 2015-04-29 Brązowy
Zmudziński Jerzy ochrona dziedzictwa 2015-03-05 Srebrny
Zychowicz Magdalena Anna ochrona dziedzictwa 2015-06-11 Brązowy
Zygarlicka-Czerwińska Beata teatr 2015-10-29 Srebrny
Żabska Dagmara teatr 2015-02-09 Brązowy
Żarnecki Michał szkolnictwo artystyczne 2015-02-04 Brązowy
Żebrowski Michał teatr 2015-09-11 Brązowy
Żuchowski Piotr upowszechnienie kultury 2015-11-06 Srebrny
Żychowska Maria Jolanta ochrona dziedzictwa 2015-09-11 Brązowy
Barzan Jarosław film 2016-01-11 Brązowy
Beiersdorf Maciej muzealnictwo 2016-01-11 Srebrny
Bojanowska Agnieszka film 2016-01-11 Brązowy
Borkowska-Surucic Joanna promocja kultury polskiej za granicą 2016-01-11 Brązowy
Grzesiuk Cezary film 2016-01-11 Brązowy
Iwanowski Bogusław sztuki wizualne / plastyczne 2016-01-11 Brązowy
Jodłowski Antoni muzealnictwo 2016-01-11 Złoty
Mrowiński Stefan promocja kultury polskiej za granicą 2016-01-11 Srebrny
Orłoś Kazimierz literatura 2016-01-11 Złoty
Prugar-Ketling Halina film 2016-01-11 Brązowy
Różewicz Ewa film 2016-01-11 Brązowy
Rudnicki Włodzimierz Kazimierz sztuki wizualne / plastyczne 2016-01-11 Brązowy
Smal Ewa film 2016-01-11 Brązowy
Bieńkuński Wiesław sztuki wizualne / plastyczne 2016-02-09 Brązowy
Chrapkiewicz Grzegorz teatr 2016-02-09 Złoty
Dziurawiec Zofia ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Furdyna Józef ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Gnatowski Dariusz teatr 2016-02-09 Brązowy
Iżyłowski Stefan teatr 2016-02-09 Srebrny
Koss Andrzej szkolnictwo artystyczne 2016-02-09 Złoty
Kubaczka-Regulińska Maria ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Mastyło Konrad teatr 2016-02-09 Brązowy
Mądrach Piotr Grzegorz ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Michałowski Ziemowit ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Niemcewicz Piotr ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Ostaszewska Maria Anna ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Parandowska Ewa ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Pawluśkiewicz Jan Kanty muzyka 2016-02-09 Złoty
Rasnowski Wacław ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Rosa Halina ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Róg Andrzej teatr 2016-02-09 Brązowy
Rybotycka-Jasińska Beata teatr 2016-02-09 Srebrny
Stec Mieczysław ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Szmelter Iwona szkolnictwo artystyczne 2016-02-09 Złoty
Szmidel-Domasławska Wacława ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Srebrny
Szumska-Józefiak Grażyna ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Szymlet-Piotrowska Małgorzata sztuki wizualne / plastyczne 2016-02-09 Brązowy
Wójtowicz Ryszard ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Zajączkowska-Kłoda Joanna ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Brązowy
Zalewski Władysław ochrona dziedzictwa 2016-02-09 Złoty
Zespół Folklorystyczny "Podhale" promocja kultury polskiej za granicą 2016-02-09 Brązowy
Kelus Jan Krzysztof muzyka 2016-02-11 Złoty
Kulenty Michał muzyka 2016-02-11 Złoty
Bokszczanin Maria literaturoznawstwo 2016-02-25 Złoty
Bożyk Jerzy Michał muzyka 2016-03-16 Brązowy
Mazurkiewicz Wiesława teatr 2016-03-29 Srebrny
Baliszewski Józef Tadeusz upowszechnienie kultury 2016-04-07 Brązowy
Szpakowski Roman ks. ruch wydawniczy 2016-04-07 Srebrny
Święcka Ewa ochrona dziedzictwa 2016-04-07 Srebrny
Anioł Michał teatr 2016-04-13 Brązowy
Błażejczyk Henryk teatr 2016-04-13 Brązowy
Bonczar Renata sztuki wizualne / plastyczne 2016-04-13 Brązowy
Bondara Robert taniec/balet 2016-04-13 Brązowy
Cofalik Antoni szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Srebrny
Dzierzgowska Wanda twórczość ludowa 2016-04-13 Brązowy
Frymet Józef teatr 2016-04-13 Srebrny
Gardoń-Preinl Monika szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Grzymek-Sobol Ewa Barbara szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Jastrzębska-Quinn Anna szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Srebrny
Jutrzenka-Trzebiatowski Janusz sztuki wizualne / plastyczne 2016-04-13 Srebrny
Karpiel Stanisław ochrona dziedzictwa 2016-04-13 Srebrny
Krzysztof Bronisław sztuki wizualne / plastyczne 2016-04-13 Srebrny
Łaniewska Anna teatr 2016-04-13 Brązowy
Łazarska Olga szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Mering Wiesław ks. bp ochrona dziedzictwa 2016-04-13 Złoty
Moździeż Zbigniew ochrona dziedzictwa 2016-04-13 Brązowy
Nowakowska Krystyna sztuki wizualne / plastyczne 2016-04-13 Brązowy
Nowakowska-Wolak Agata ochrona dziedzictwa 2016-04-13 Brązowy
Oberbek Jan muzyka 2016-04-13 Brązowy
Ozimkowski Jacek szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Pater Janusz szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Stach Stanisław sztuki wizualne / plastyczne 2016-04-13 Brązowy
Strokosz Cezary Bernard szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Strzałkowska Małgorzata literatura 2016-04-13 Srebrny
Szczygielski Marcin literatura 2016-04-13 Brązowy
Szychowska Helena twórczość ludowa 2016-04-13 Brązowy
Szymańska Elżbieta Jolanta szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Tomaszewicz Jan teatr 2016-04-13 Srebrny
Tuchalski Krzysztof teatr 2016-04-13 Brązowy
Walczy Agnieszka szkolnictwo artystyczne 2016-04-13 Brązowy
Wieczorek Marzena teatr 2016-04-13 Brązowy
Wrocławski Teatr Lalek teatr 2016-04-13 Srebrny
Yaroshenko Vladimir taniec/balet 2016-04-13 Brązowy
Zawadzka Regina promocja kultury polskiej za granicą 2016-04-13 Brązowy
Żełobowski Janusz muzyka 2016-04-13 Srebrny
Korzeb Mirosław teatr 2016-04-14 Brązowy
Scholl Ewa teatr 2016-04-14 Brązowy
Kiereś Henryk upowszechnienie kultury 2016-04-21 Złoty

koniec głównej treści