Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

„60+kultura” po raz drugi!

 

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" – tym hasłem promujemy ogólnopolską akcję „60+kultura”. W ostatni wrześniowy weekend – 29/30 września – seniorzy będą mogli bezpłatnie, lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych w całym kraju.

W tym roku do wzięcia udziału w akcji "60+kultura" zgłosiło się ponad 200 ośrodków z całej Polski. Oferty skierowane do seniorów są różne – od bezpłatnego wejścia, do specjalnie zorganizowanych spotkań, wykładów, warsztatów i wycieczek z przewodnikami.

W zakładkach po lewej stronie znajdziecie Państwo listy instytucji z poszczególnych województw oraz ich oferty. Więcej informacji na temat wydarzeń znajdziecie Państwo również na stronach internetowych konkretnych placówek.

Dzięki temu programowi chcemy doprowadzić do tego, aby oferta kulturalna dla osób z grona 60+ była bardziej zwarta, przyjazna, łatwiejsza do pokazania i scalająca doświadczenia z wielu województw – podkreśla Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

 
Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.
 

Do pobrania:

lista instytucji biorących udział w akcji w formacie PDF

spakowane materiały graficzne (format jpg)

koniec głównej treści